Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - mk33

Stran: [1] 2 3 4
1
Neznáte nějaký nástroj na zlepšení čitelnosti kódu c++?
- řazení metod v cpp souboru podle h
- zrušení zbytečných mezer int metoda ( int x ) ->  int metoda(int x);
- generování komentářů pro doxygen
- sjednocení odsazení
- správné psaní závorek int metoda ( int x ) {  // { má být na novém řádku

Používám kombinaci QtCreator a VS2010, ale není to ono přepínat mezi tím, když potřebuju něco upravit.

2
Multimédia / Webkamera Thinkpad T410
« kdy: 30 Srpna 2013, 22:04:49 »
Potřeboval bych pomoc rozchodit integrovanou kameru.


mk@t410 ~ $ lsusb | grep cam
Bus 001 Device 004: ID 17ef:480f Lenovo Integrated Webcam [R5U877]


/dev/video0

Při spustění skype nebo cheese se rozsvítí ve víku dioda, pomocí cheese můžu udělat snímek, ale na obrázku je pouze šedá plocha. Zkoušel jsem něco hledat, ale neúspěšně. Na klávesnici je speciální klávesa na povolení kamery (v sedmičkách s příslušnými ovladači se spustí app na nastavení kamery a mikrofonu).

Nevěděl by někdo co s tím, všechno ostatní jsem na notebooku během dne rozchodil až na tu kameru:(?

3
Multimédia / Vhodný program - náhled složky s obrázky
« kdy: 07 Září 2012, 21:05:35 »
Dobrý den,

mohl by mi někdo doporučit vhodný prográmek případně skrip. Mám adresář s obrázky a chtěl bych ze všech udělat jeden výsledný, který by se skládal z jednotlivých zmenšenin obrázků v adresáři (nastavil bych pouze výsledné rozlišení obrázku, případně počet obrázků na řádek, sloupec a případné mezery barva pozadí, titulek atd.)

Díky Martin

4
Obecná podpora / Knihovny v Linuxu ldconfig - rozhašení systému
« kdy: 20 Května 2012, 20:53:31 »
Dobrý den, při pokusu rozchodit knihovnu OSG, jsem si nějak rozhasil systém. Přidal jsem soubor do /etc/ld.so.conf.d/, hrál si s LD_LIBRARY_PATH, PATH, atd. Některé programy už mi nejdou spustit, při spuštění v konzoli chyba s linkováním nějakých objektů.

Mohli by jste mě nasměrovat na nějaké stránky co se věnují problematikou cest v linuxu, zkoušel jsem něco hledat, ale není to žádná sláva. Momentálně proměná LD_LIBRARY_PATH je prázdná. Vypadá to, že to blbne jen u jednoho uživatele, co jsem si vytvořil nového tak chodí programy co nešly u předešlého spustit tak jdou. Nechce se mi přenášet data a nastavení programů do nového účtu, ale radši bych problém vyřešil.
 

5
Wiki / Soutěž?
« kdy: 26 Září 2011, 08:52:12 »
Dobrý den,

mám možná takový zvrácený nápad:

Co vyhlásit soutěž o "hodnotné" ceny, jedinou podmínkou by bylo přidat každý týden na wiki jeden příspěvek (např. oblíbený program + screenshoty a nějaké povídání; problém co řešil někde na fóru a na wiki chybí a pomohl by více lidem; atd.). Před Vánoci by mohlo proběhnout zhodnocení a tady na fóru by byl založený topic, kde by každý soutěžící měl jeden příspěvek a přidával by odkazy na své články.

Vítěze by určili účastnící fóra v anketě plus admini by mohli mít další kategorii pro toho, co udělal největší přínos pro Ubuntu.

Co Vy na to, šlo by něco takového uskutečnit, dávno jsem plánoval nějak přispívat na wiki a je z toho 0,0000nic, takhle by byla motivace a snad každý by mohl najít tak hodinku dvě týdně, aby něco sepsal, případně strávil čas u počítače trošku rozumě.

6
Hardware / Podpora bezdrátových setů (klávesnice+myš)
« kdy: 04 Září 2011, 20:46:52 »
Dobrý den, uvažuji o pořízení setu k ntb, ale obávám se, že koupím set, na který se budu moct jen dívat, protože nebudu fungovat pod linuxem. Zaujal mě tento konkrétně evolve wk-221, ale nemůžu nikde dohledat, zda je v pořádku, případně jestli se nevyskytly nějaké problémy. 

Případně mi doporučte nějaký set, se kterým máte dobré zkušenosti a používáte ho (cena do 1 000 Kč). 

8
Pracovní prostředí / Editace Menu Místa; Nautilus
« kdy: 27 Července 2011, 10:07:33 »
Po instalaci se mi nějakým způsobem povedlo toto (podobný případ) http://askubuntu.com/questions/16380/how-can-i-edit-the-gnome-panel-places-menu. Jak si se mi dvakrát zobrazuje jednotka disku, při tom je vždy jedna položka zbytečná a při poklepání na ní se objeví hláška, že disk už je připojen. Existuje nějaký způsob jak se toho zbavit, co jsem zkoušel hledat něco na editování menu tak jdou editovat jen položky co sám přidám, takže nějaké složky a připojení na server a ne připojená zařízení.

9
Hardware / Připojení modemu USB -> RS232
« kdy: 12 Července 2011, 13:31:16 »
Dobrý den,

mám HART modem od Microlinku, pod systémem se identifikuje jako

Bus 004 Device 020: ID 0403:d500 Future Technology Devices International, Ltd

a potřeboval bych ho nějak zpřístupnit, abych přes něj mohl přistupovat např. ttyUSB0, ale v dev složce se nechce objevit.

10
Pracovní prostředí / Nejde se přihlásit do systému (grafika)
« kdy: 30 Března 2011, 16:30:58 »
Z ničeho nic se nemůžu přihlásit do systému. Po zadání uživatele a hesla problikne pouze šedá obrazovka a octnu se rázem zase na přihlášení.

Linux mint 9 s FluxBoxem

údaje jsou na 100% správné do konzole nebo přes ssh se k počítači normálně přihlásím. Uvítám jakékoli tipy co zkusit nastavit případně zakázat, abych se mohl normálně přihlásit.

Martin

11
Multimédia / Přidání zvukové stopy do mpeg4 videa
« kdy: 20 Prosince 2010, 15:08:32 »
Chtěl bych připravit prezentaci z obrázků, příkazem
Kód: [Vybrat]
mencoder "mf://*.jpg" -mf fps=5 -o output.avi -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4
si vytvořím video z obrázků, teď bych už potřeboval přidat nějakou zvukovou stopu na pozadí. Nevíte někdo nějaký příkaz, který by do videa přidal zvuk ve formátu mp3?

Díky Martin 

12
Dobrý den,

moje představa je takováhle: v textovém souboru mám uložená anglická slovíčka a tento soubor bych použil jako vstup skriptu případně prográmku v C, který by vygeneroval internetovou stránku případně soubor *.tex, kde by byly tyto slovíčka i s překladem.

Potřeboval bych teda nějaký Aj-Čj slovník, který by šel použít v konzoli, nebo nějaký existující slovník (textový soubor, s nějakým formátem ukládání záznamů). Na počítači mám nainstalovaný slovník stardict, ale ten nemá rozhraní pro konzoli a v složce
/usr/share/stardict/dict je soubor encz.idx, který obsahuje pouze anglická slova plus nějaký "paznaky". Není ke stažení nějaký slovník, ideálně v xml podobě, kde by vyhledávání bylo v pohodě.


mk33

13
S vydáním nové verze Ubuntu to vidím na přeinstalaci notebooku viz. podpis. Zatím tam mám 9.04 s Gnome a ne, že by to bylo nějak pomalé, ale mohlo by to být snad rychlejší.

Zkušenost zatim tak dva roky s Xubuntu (PC jen tak na brouzdání) a Linux Mint s FluxBoxem. Včera jsem vyzkoušel Mint s LXDE a vypadá to fajn (podoba s Gnome). Chvilku jsem měl i E17 podle návodu od qUAKER, ale bylo to dost práce a ne všechno chodilo tak jak má.

Co mě však zarazilo, že Mint nemá v repozitářích např. balíček texlive, který bych rád používal. Neměl by ted být snad problém stáhnout balíček pro ubuntu a dát ho do mintu (oba jedou na *.deb)? 

Výjádřete prosím Váš názor na vyjmenovaná prostředí plus zkušenosti co máte.

Díky Martin

14
Dobrý den, řeším jak vypnout přihlašovací obrazovku, aby se vždy přihlásil jeden defaultní uživatel. Bohužel ve správě účtu je tato položka nepřístupná i když se přihlásím jako root.

Tak by mě zajímalo, kde co zeditovat, abych dosáhnul svého.

<reklama :)>
Jinak zatím plná spokojenost se systémem, běží s 256 RAM a zaplý firefox s pár okny a jen si vezme 130MB. Źádné složité instalování kodeků a flashe a vše to jede i z liveCD (musim si ho ještě vypálit pro případy nouze, kdy spadne systém a rád bych si pustil film nebo muziku; s 1GB ram to frčí pěkně, kam se na to hrabe moje Ubuntu 9.04 + Compiz).
</reklama :)>

Děkuji Martin Kučera 

15
notebooku ze stolního PC ne.

Už jsem vyzkoušel takový ty věci co člověk dělá na prvním místě, ale výsledek stále není:
* kontrola kabelu
* kabel OK, teoreticky jsem v síťi, dostanu přidělenou IP adresu, z notebooku se na net dostanu po té co si změnim MAC adresu, takže ani nemám BAN
* ping ze stolního PC na nějaký server - nepingnu nic
* po vložení LIVE cd síť funguje

Tak by mě zajímalo, kam bych se měl podívat jestli funguje vše jak má, nějaký konfigurační soubory, iptables či co prostě jestli to není někde zablokovaný. Jinak používám network-manager.

Nechce se mi instalovat systém znova, tenhle tam je tak 2 měsíce i když koala by byla fajn, ale kolik času strávim zase laděním k obrazu svému.

16
Internet a sítě / proftpd a gadmin-proftpd jak tvořit statistiky
« kdy: 25 Září 2009, 08:18:36 »
Nainstaloval jsem si výše zmíněný server. Nastavený by snad byl a teď bych rád vytvořil nějaký grafy o vytíženosti, jaké soubory se nejčastěji stahují atd. Existuje pro tohle ftp nějaký doplněk nebo externí program, který něco takového umí?

Zkoušel jsem hledat na disku nějaké výpisy od programu, ale našel jsem jen seznam logů.

17
Obecná podpora / Při rozbalování souboru došlo k chybě
« kdy: 15 Září 2009, 12:21:00 »
Při pokusu rozbalit tar soubor se objevý chybová hláška s tímto titulkem:

Při rozbalování souboru došlo k chybě

a výstup z příkazového řádku:

Kód: [Vybrat]
ar: Xilinx_11.1_WebPack_SFD/Microsoft.VC80.MFC/Microsoft.VC80.MFC.manifest: Nelze utime: Operation not permitted
tar: Xilinx_11.1_WebPack_SFD/Microsoft.VC80.MFC: Nelze utime: Operation not permitted
tar: Xilinx_11.1_WebPack_SFD/Microsoft.VC80.MFC: Práva nelze změnit na rwxr-xr-x: Operation not permitted
tar: Xilinx_11.1_WebPack_SFD/fileset.txt: Nelze utime: Operation not permitted
tar: Xilinx_11.1_WebPack_SFD/msg/usenglish/Portability.msg: Nelze utime: Operation not permitted
tar: Xilinx_11.1_WebPack_SFD/msg/usenglish: Nelze utime: Operation not permitted
tar: Xilinx_11.1_WebPack_SFD/msg/usenglish: Práva nelze změnit na rwxr-xr-x: Operation not permitted
tar: Xilinx_11.1_WebPack_SFD/msg: Nelze utime: Operation not permitted
tar: Xilinx_11.1_WebPack_SFD/msg: Práva nelze změnit na rwxr-xr-x: Operation not permitted
tar: Xilinx_11.1_WebPack_SFD/ise/idata/.pref.bin: Nelze utime: Operation not permitted
tar: Xilinx_11.1_WebPack_SFD/ise/idata: Nelze utime: Operation not permitted
tar: Xilinx_11.1_WebPack_SFD/ise/idata: Práva nelze změnit na rwxr-xr-x: Operation not permitted
tar: Xilinx_11.1_WebPack_SFD/ise: Nelze utime: Operation not permitted
tar: Xilinx_11.1_WebPack_SFD/ise: Práva nelze změnit na rwxr-xr-x: Operation not permitted
tar: Xilinx_11.1_WebPack_SFD: Nelze utime: Operation not permitted
tar: Xilinx_11.1_WebPack_SFD: Práva nelze změnit na rwxr-xr-x: Operation not permitted
tar: Za běhu programu nastala chyba

je to jen úsek ale je to pořád to samý, neví někdo jak to odstranit? Do teď nebyl problém cokoliv rozbalit.

Výpis z /media ten vlastník či co to je plugdev je nějaká podezdřelá. (rozbaluji to na disk. oddíl připojený jako data)
Kód: [Vybrat]
lrwxrwxrwx  1 root root         6 2008-06-16 21:36 cdrom -> cdrom0
drwxr-xr-x  2 root root      4096 2008-06-16 21:36 cdrom0
drwxr-xr-x  2 root root      4096 2008-06-16 21:36 cdrom1
drwxrwxrwx 14 root plugdev 327680 2009-09-15 11:45 data
drwx------  7 mk   root     16384 1970-01-01 01:00 disk

18
Notebooky a přenosné počítače / Pár dotazů
« kdy: 13 Června 2009, 15:48:30 »
Řeším následují problémy na Thinkpadu T40p, tak bych potřeboval trošku nasměrovat:

1) při bootovaní se zapíná wifi a bluetooth - potřeboval bych to zakázat
2) jak nastavit frekvenci procesoru na maximum, po každém spuštění musím najet na applet a nastavit to ručně
3) při změně hlasitosti a jasu neskáče takový to grafický udělátko kde je stupnice s úrovní (na live cd 7.04 to šlo)

Tak prosím o nasměrování správným směrem (konfigurační soubory, kde by mohly být tyto údaje uložený, návody, ...).

19
Internet a sítě / ssh + x window
« kdy: 11 Května 2009, 12:21:26 »
Máte někdo zkušenosti jak si zprovoznit i plochu při spojení na vzdálený počítač??? Expirementuju s parametry příkazu ssh a stále nic.

Díky za odkaz na stránky s touhle problematikou.

20
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Zkušenosti s uClinux?
« kdy: 27 Března 2009, 21:07:46 »
Máte někdo zkušenosti s touto verzí linuxu pro embedded zařízení? Na internetu jsem sice našel spoustu materiálů, ale než se tim všim prokoušu tak to bude trvat, tak doufám že se tu aspoň najde jeden jedinec co s tím má zkušenosti. Potřeboval bych vytvořit vlastní verzi s přidanými prográmky.

21
Dneska ráno nastal takový větší problém, nejde se mi připojit k jabbru. icq v pohodě chodí, jabber přes webovýho klienta taky, ale v pidginu nic.
Konzole nic nevypisuje pokud spustím pidgina pod ní, jediný co se dole ukazuje v kontakt listu je:
Kód: [Vybrat]
mk@jabber.cz/Home zakázáno
Neautorizován
                   
                     |Změnit účet| |Znovu povolit|

22
Obecná podpora / fstab připojení nového disku [vyřešeno]
« kdy: 26 Ledna 2009, 22:56:52 »
Jak docílím automatického připojení disku sdb1 po startu ke čtení a zápisu? Nějak se mi to nedaří ať dělám co dělám. disk sdb1 na ext2

Kód: [Vybrat]
mk@mk-desktop:~$ sudo fdisk -l

Disk /dev/sda: 160,0 GB, 160 041 885 696 bajtů
hlav: 255, sektorů na stopu: 63, cylindrů: 19 457
Jednotky = cylindry po 16065 * 512 = 8 225 280 bajtech
Identifikátor disku: 0x051772b2

Zařízení Zavádět   Začátek       Konec    Bloky    Id  Systém
/dev/sda1   *           1        3706    29768413+   7  HPFS/NTFS
/dev/sda2            3707       18182   116278470    c  W95 FAT32 (LBA)
/dev/sda3           18183       19398     9767520   83  Linux
/dev/sda4           19399       19457      473917+  82  Linux swap/Solaris

Disk /dev/sdb: 15,0 GB, 15 020 457 984 bajtů
hlav: 255, sektorů na stopu: 63, cylindrů: 1 826
Jednotky = cylindry po 16065 * 512 = 8 225 280 bajtech
Identifikátor disku: 0xb2f4623f

Zařízení Zavádět   Začátek       Konec    Bloky    Id  Systém
/dev/sdb1               1        1826    14667313+  83  Linux


Kód: [Vybrat]
# /etc/fstab: static file system information.
#
# <file system> <mount point>   <type>  <options>       <dump>  <pass>
proc            /proc           proc    defaults        0       0
# /dev/sda3
UUID=361d2c73-91cf-4ffb-9593-8c26c3dd7cf7 /               ext3    relatime,errors=remount-ro 0       1
# /dev/sda4
UUID=9d551439-e9ce-498f-a6f2-ad2002b8b4fc none            swap    sw              0       0
/dev/scd1       /media/cdrom0   udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0       0
/dev/scd0       /media/cdrom1   udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0       0
/dev/fd0        /media/floppy0  auto    rw,user,noauto,exec,utf8 0       0

/dev/sda2  /media/data  vfat defaults,umask=000,gid=46,iocharset=utf8  0  0/dev/sdb1 /media/sklad ext2 defaults,rw 0 0

23
Jde nějak pomocí gconf-editor nastavit, aby se nezobrazovali dočasné a skryté soubory? Několikrát rolovat v houmu mě nebaví a tohle je ve Fedeoře10 normální tak proč ne i v Ubuntu?

24
Obecná podpora / Instalace programu NCTUns přes ./install.sh
« kdy: 11 Listopadu 2008, 20:41:08 »
podle návodu stačí spustit příkaz ./install.sh s právy root.

běžící skript se ale zastaví na této chybě
Kód: [Vybrat]
/home/mk/Plocha/NCTUns-5.0/install.d/E00common: line 156: Usage:: command not found


předtím mi to psalo že nemůže najít příkaz service, po nainstalování jednoho balíku to hlásí zase tohle. Potřeboval bych to nějak rozběhat, mám v tom udělat semestrálku.

stránky programu http://nsl10.csie.nctu.edu.tw/

25
Obecná podpora / Repozitáře z 8.10 do 8.04
« kdy: 04 Listopadu 2008, 09:29:17 »
Někde na fóru jsem něco takového zahlédl, tak jestli by nemohl někdo popsat jak na to. Kvůli novému Nautilu se mi nechce přecházet na novou verzi, mám nějaké špatné zkušenosti z minulosti. Jen bych rád používal aktuální verzi programů a pokud možno ať se mi to nerozhodí všechno ať nedělám čistou instalaci 8.10.

Stran: [1] 2 3 4

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.