Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Deadly

Stran: [1]
1
Hry a zábava / World of Warcraft 6.2.4 Connecting problem
« kdy: 03 Května 2016, 18:55:32 »
Zdravím všechny linuxáky a především hráče.
Můj syn si chtěl po delší době zahrát WoWko, ale bohužel po updatu na verzi 6.2.4 se hra nepřipojí (visí stále nápis "Connecting"). WoW je nainstalováno přes PlayOnLinux v Ubuntu 14.04. Zjistil jsem, že je problém v knihovně "secur32.dll.so". Narazil jsem na dvě řešení problému:
http://us.battle.net/wow/en/forum/topic/20742995286
Ani jedno však nepočítá s Ubuntu 14.04 což mi nevyhovuje. Určitě přejdu na další LTS (16.04), ale nejdřív za půl roku (až si pořídím novou základní desku).
Jde to vyřešit nějak na 14.04? Na WineHq padly nějaké řešení, ale je to dost nepřehledné:
https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=32314&iTestingId=93115&bShowAll=true

2
Zdravím všechny linuxáky a především linuxové hráče. Narazil jsem na jeden zajímavý článek na Gaming on Linux:
https://www.gamingonlinux.com/articles/how-big-is-linux-gaming-some-estimates.6804
- kde se autor zabývá tím, kolik je hráčů hrajících na Linuxu.
Jaký je Váš názor? Je více než 1,5 milionů linuxových uživatelů na Steamu dost, nebo je to stále zanedbatelné množství?
Má podle Vás hraní na Linuxu budoucnost? A co Steam Machines, mají šanci?
Já osobně používám a to i na hraní výhradně jen Ubuntu (nyní 14.04) a rád bych viděl Linux jako plnohodnotnou herní platformu, ale k Steam Machines jsem skeptický. Jak už vyplývá z únorového průzkumu opět na stránkách Gaming on Linux: https://www.gamingonlinux.com/articles/our-linux-steamos-gamer-survey-results-for-february-2016.6716, nikdo ze stávajících linuxových hráčů by si jej nekoupil.

Na závěr bych chtěl dodat jen takovou malou perličku. Na Hrej.cz proběhl vidcast s tvůrci American Truck Simulator (SCS Software) a ti na mojí otázku jestli i v budoucnu budou podporovat Linux, jednoznačně odpověděli že stoprocentně už kvůli budoucnosti a Steam OS.

3
Hry a zábava / Company of Heroes 2
« kdy: 28 Srpna 2015, 20:37:24 »
Na Steamu se objevila špičková strategie z 2. sv. války Company of Heroes 2 dostupná i pro SteamOS+Linux. Určitě jdu do toho.
Teď mě ale napadlo, proč vlastně byl zamknut příspěvek od Ruafa http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=73903.0, když se ukazuje že se to pomalu naplňuje. The Banner Saga, Shadow of Mordor a teď Company of Heroes 2 už jsou. Total War: ATTILA je na Steamu ohlášen, Magicka 2 by měla být taky a myslím si, že ten zbytek časem přijde taky.  ;)

4
Česká spořitelna a.s. mě mile potěšila, když informovala o ukončení podpory Windows XP a klientům doporučila mezi jinými OS i Ubuntu.

[příloha smazaná administrátorem]

5
Hry a zábava / GOG.com a Linux
« kdy: 18 Března 2014, 23:52:02 »
Herní distribuční server GOG.com k naší radosti oznámil, že se rozhodl podporovat i Linux a to především Ubuntu a Mint.
Momentálně jsou na začátku, ale vše by mělo být nachystáno na podzim, kdy se k nám dostane nejméně 100 her.
Oficiální správa:
http://www.gog.com/news/gogcom_soon_on_more_platforms

Já osobně jsem za tuto zprávu moc rád a těším se.

6
Hry a zábava / The Humble Indie Bundle 8
« kdy: 29 Května 2013, 12:36:39 »
Máme tady nové vydání The Humble Indie Bundle s pořadovým číslem 8.  :)
http://www.humblebundle.com/

7
Hry a zábava / The Humble Bundle Mojam
« kdy: 22 Února 2013, 09:07:40 »
Velice zajimavé The Humble Bundle. Indie studia Mojang, Grapefrukt, Ludosity, Oxeye Game Studio, Vlambeer, a Wolfire Games mají 78 hodin na vytvoření her. Tvůrčí proces studii můžete sledovat živě.
http://www.humblebundle.com/
Jsem moc zvědav co z toho vzejde.

8
Mám nainstalován DraftSight beta V1R3 v Ubuntu 12.04 a dnes mi přišel email, že je dostupný nový service pack. Přešel jsem na stránku Dassault Systemes a z údivem jsem zjistil, že už není ke stažení verze pro Ubuntu. Jen .rpm (Fedora, Suse, Mandriva). O Ubuntu ani zmínka. Tak nevím jestli ještě bude pro Ubuntu, nebo ne?

[příloha smazaná administrátorem]

9
Hry a zábava / PlayDeb ukončen
« kdy: 24 Ledna 2013, 11:34:54 »
Po pádu severu a dvouměsíční nefunkčnosti repozitáře PlyDeb (také GetDeb), byl tento server ukončen.  :-\
Více tady:
https://plus.google.com/+playdeb/posts

Je to smutné, protože tam bylo spousta skvělých a lehce dostupných her.

Je tu však možnost používat mirror.
Do terminálu:
Kód: [Vybrat]
echo "deb http://mirrors.dotsrc.org/getdeb/ubuntu $(lsb_release -cs)-getdeb games" | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/getdeb.list
echo "deb-src http://mirrors.dotsrc.org/getdeb/ubuntu $(lsb_release -cs)-getdeb games" | sudo tee -a /etc/apt/sources.list.d/getdeb.list
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update

10
Hry a zábava / Humble Indie Bundle 7
« kdy: 20 Prosince 2012, 10:37:16 »
Zdravím všechny linuxáky a zvlášť hráče,
které bych chtěl upozornit na nové Humble Indie Bundle 7 se 4 hrami a pokud zaplatíte více než je průměr dostanete navíc skvělé RPG Legend of Grimrock a mix RPG/tower defense Dungeon Defenders.
https://www.humblebundle.com/

PS: Já dal 10$, ale ještě nemám nic vyzkoušeno. S Humble Indie Bundle 6 jsem byl spokojen, tak uvidím.

11
Hardware / Zvuková karta
« kdy: 27 Února 2012, 22:13:13 »
Všechny zdravím,
mám ve svém PC zvukovku Sound Blaster Live! 5.1 a chtěl bych ji použít jinde, ale jen pokud najdu stejně dobrou nebo lepší náhradu. Je mi celkem jedno jestli PCI nebo PCIe (mám oba porty), ale hlavně aby dobře fungovala v Ubuntu.
Dostala se mi do ruky SB Audigy Platinum, ale u ní mi nefunguje mikrofón.
Má někdo tip na nějakou zvukovku?
Na našem současném trhu jich moc není, ale líbila by se mi karta Asus Xonar DS. Má s ní někdo zkušenost? Nerad bych zbytečně vyplázl tisícovku.  :)
Vím, že se podobné otázky už tady řešily, ale odpověď jsem nenašel.  :(

12
Hry a zábava / Pohodlné spouštění FlightGear
« kdy: 30 Srpna 2011, 19:17:28 »
Na www.playdeb.net se objevil (jen pro 11.04) k instalaci "FlightGear Launch Control" což je grafické rozhraní pro výběr letadel a scenerií (ale i spoustu dalšího) ke Flight Gear simulatoru. Super věc, která mi dlouho chyběla.

Tady je spousta letadel ke stažení: http://www.flightgear.org/download/aircraft-v2-4/

Kdyby někdo nevěděl jak vyplnit cesty k adresářům, tak posílám obrázek:

[attachment deleted by admin]

13
Obecná podpora / Problémy v Natty
« kdy: 22 Srpna 2011, 17:00:08 »
Zdravím všechny.

Na Unity jsem si docela zvykl, ale kvůli hromadě problémů jsem Ubuntu 11.04 smazal.
1. Dash ignoruje uspořádání aplikací, tak jak jsou v nastavení hl. nabídky a mnohé nenajdu jinde než v sekci "všechny aplikace", i když příslušné sekce tam jsou. Na Wine se nemyslelo vůbec, takže sekce pro něj není. Ve "všechny aplikace" je pak pěkný guláš (Ne vždy si hned vzpomenu na jméno aplikace, mám jich hodně). Zkusil jsem doinstalovat Classic Menu, ale to mi v Unity nesedí.
2. Některé aplikace nemají ikonu i když ji  v 10.10 měli (např. Flight Gear) - nezbývá než přidat ručně. U jiných se zase nezobrazuje název (v Dashi), jen ikona. Zjistil jsem, že to způsobuje "-" v názvu podadresáře se spouštěčem (např. uživatel/.local/share/applications/wine/programs/Call Of Duty 4 - Modern Warfare/...).
Dobrá, to jsou jen drobnosti.
3. Ať dělám co dělám, Google Earth má nečitelné písmo v menu a v mapě se nezobrazují některé české znaky. Editace .config/Google/GoogleEarthPlus.conf nepomáhá. V 10.10 bylo vše v pohodě.
4. Nefunguje klávesnice ve hrách pod Wine ve fullscreenu. Když je hra v okně, tak ano. V 10.04 ani 10.10 jsem takový problém neměl a to prý Wine jede v 11.04 líp.
5. Dal jsem aktualizaci systému a po restartu už nenaběhl ani v Recovery modu. Je možný, že to byla náhoda, ale byla to poslední kapka k tomu abych se vrátil k 10.10.
Trápí mně 3. a především 4. bod. Má někdo řešení? Nebo mám raději počkat na Ocelota a doufat, že tam už to bude v pořádku?

Díky.

14
Hardware / NVIDIA v Unity [vyřešeno]
« kdy: 25 Července 2011, 18:34:01 »
Prosím Vás, běží někomu vůbec korektně Unity na grafice od NVIDIE? Já jsem zkusil upgrade z 10.10 na 11.04 na 2 počítačích s karetami od NVidie (5200 FX a 5900) a výsledek byl ten, že Unity nejede a systém mi tvrdí, že "Ovladač je povolen, ale aktuálně není používán". Po různých pokusech mi dokonce systém vůbec nenaběhl (pomohl až recovery mode). Prolezl jsem fóra a zkusil přidat do "/etc/environment" řádek "UNITY_FORCE_START=1". Unity sice naběhlo, ale Luncher je bez ikon (nejsou vidět) a celý systém je hrozně pomalý, navíc stále tvrdí "Tento ovladač je povolen, ale aktuálně není používán".
Moje nervy! Byl jsem k Unity skeptický, ale tohle jsem opravdu nečekal! Na 10.10 přitom vše fungovalo, takže výmluvy Canonicalu na uzavřené ovladače jsou hodně laciné.
Ve svém PC mám taky grafiku od NVidie - 9800 GT a vůbec se neodvažuju upgradeovat. Na mém PC Unity z liveCD nefunguje a ve VirtualBoxu taky ne (sudo apt-get install virtualbox-ose-guest-utils nic nevyřešilo). Takže toho mám docela dost. A to někdo tvrdil, že Unity přitáhne nové uživatele. Takhle asi těžko.
Funguje někomu Unity na GeForce 9800 GT?
Jen tak mimochodem: GNOME Shell byť je nedodělaný, funguje mi. Takže si nejspíš raději počkám na něj, ale nevím jestli ještě s Ubuntu.

15
Hry a zábava / Enemy Territory Quake Wars [vyřešeno]
« kdy: 08 Dubna 2011, 20:01:11 »
Zdravím, mam problém v Ubuntu 10.10 se hrou Enemy Territory Quake Wars.
Použil jsem instalátor ETQW-client-1.5-full.x86.run, vše proběhlo v pořádku a hra funguje. Problém je ten, že ve hře při střelbě (ať už z ručních zbraní, nebo vozidel) není žádný zvuk (té střelby). Všechny ostatní zvuky fungují, i střelba ostatních. Vyzkoušel jsem tedy instaler od Loki etqw_1.5-multilingual_x86.mojo.run, ale problém je stejný. Demo (ETQW-demo-client-1.1-full.r5.x86.run) - to samé.
V jiných hrách nebo aplikacích žádný takový problém nemám.
Mám Core 2 Duo 2.20 GHz, 3 GB RAM, GeForce 9800 GT, SB Live! 5.1
Můžete někdo poradit?

16
Nainsaloval jsem Ubuntu 10.04 32bit z DVD (součást praktické příručky uživatele) na HD spolu s Windows XP. Instalace proběhla v pořádku a Ubuntu naběhlo. Protože zatím nemám připojení, chtěl jsem nainstalovat nějaký soft z DVD, ale to ve zdrojích softwaru není (Záložky "Software Ubuntu" a "Ostatní software" mi zvolit CD nebo DVD nenabízí). Po vložení do mechaniky ani system nerozpozná svazek balíků softwaru. Když kliknu na tlačítko "Přidat CD-ROM" vyskočí chybové hlašení E:failed mount CD-ROM. Po vložení DVD s verzí 64bit se svazek balíků softwaru načetl a objevila se i možnost vybrat CD-ROM ve zdrojích, ale k čemu mi to je když mám nainstalováno 32bit? Mám Core 2 Duo 2,08GHz a 3Gb RAM, tak jsem Ubuntu odstranil a nainstaloval verzi 64bit ale problém se opakoval.
Prosím poraďte.

Stran: [1]

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.