Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - vojt.a

Stran: [1]
1
Ahoj komunito!
Už se v Ubuntu nějakou dobu pohybuju, takže nejsem úplný začátečník, ale lámu si už delší dobu hlavu s kompilací jednoho programu. Rád bych vás poprosil o pomoc.
Jednou mi ho zkompiloval bývalý kolega na jednom notebooku, který teď kvůli tomu radši neupdatuju, abych ho měl funkční, ale (a to bych chtěl vyzdvihnout) rád bych se kompilaci tohoto programu naučil, abych to příště zvládnul sám.
Jedná se o toto: https://github.com/kkonradpl/xdr-gtk
Je to program pro komunikaci s Arduinem.
Jak autor píše, je to napsáno v C/GTK+ a nejsnazší cesta je přes Code::Blocks IDE. Strávil jsem u toho několik hodin, ale nepodařilo se. Bohužel ten PC nemám teď u sebe, takže neuvedu konkrétní problémy při kompilaci – taky proto, že z důvodu mých chabých znalostí problematiky kompilace a nulových znalostí Code::Blocks IDE moc nevím, co ty chyby znamenaly.
Byl by prosím někdo ochoten mi při kompilaci asistovat? Předmět jsem dal “Kompilace v Code::Blocks IDE”, ale je mi v podstatě jedno jak to zkompilujeme.
Určitě jsem neuvedl všechno co potřebujete vědět, tak se prosím ptejte.
Předem díky!

2
Archiv / podpora d-link (event. nastavení)
« kdy: 15 Prosince 2006, 16:56:09 »
Dobrý den,
potřeboval bych od někoho pomoct. Začínám v linuxu, nainstaloval jsem si LinuxMint2.0, který by měl běžet na ubuntu 6.10, ale zaboha se mi tam nedaří rozchodit síť. Mám wifi kartu d-link dwl-g510, v systému vidět je (pod jménem railink...???). Isp nepoužívá wep, takže je potřeba nastavit ip, masku, bránu a prim. dns(aspoň ve win to stačilo). Zkoušel jsem to v systém-nastavení-sítě, ale nevím, jestli to mám nastavovat k wmaster0 nebo wlan0. Zkoušel jsem to k wlan0, ale chce to po mě zadat název sítě(to se mi zdá divné, ale dal jsem ho tam), když síť nepoužívá wep, tak do zabezpečení mám dát jednoduché ASCII...??? A heslo nevyplňovat...??? Ty adresy jsem tam pak nastavil, prim. dns jsem nastavil v další záložce "DNS". Stejně to nejede. Kde je chyba, nebo kde dělám chybu? Je ta moje karta podporovaná? Ani s tím nastavením ip nemám úplnou jistotu.
Hledal jsem tu, ale podle žádného podobného problému se mi to nastavit nepodařilo. Pak se to ještě chystám sdílet, ale o tom už se tu píše dost, s tím si snad nějak poradím. Předem díky moc za pomoc.

Stran: [1]

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.