Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - K.Procházka

Stran: [1] 2
1
Mám už asi 2 roky notebook ASUS s procesorem Intel® Core™ i3-5010U CPU @ 2.10GHz × 4. Protože se objevila reálná potřeba záložního, který by podle okolností plnil na střídačku hned několik dalších úkolů, (práce, manželka, cestování), začínám se rozhlížet po nějaké starší repasi se zárukou.

Můj současný notebook jsem pořídil za necelých 14 tisíc. Do toho rezervního bych byl ochoten dát tak necelou polovinu, tak mezi 5 až 8 tisíci. Na paměti bych při tom nešetřil, mívám permanentně otevřené desítky oken. Po stránce disku dávám přednost spíše HDD, stačí mi i pomalejší reakce. Jen mi jde o to, aby za 3-4 roky byla sestava ještě funkční. Nemyslím fyzicky, každý, i nový stroj si může kdykoliv kleknout, a starší dvojnásob, ale zkušenost, když mi tehdy některé služby vypovídaly spolupráci pro moji zastaralou techniku je dosud příliš živá.

V inteláckých procesorech se pokouším orientovat, ale spíše tomu moc nerozumím. V AMD jsem zcela ztracen.
Pamatuji se, že před delším časem jsem musel přecházet na novější stroj, protože nové systémy si se starým, který byl naprosto v pořádku, už nerozuměly.

Chápu, že samotný procesor není jediné hledisko, ale z něčeho potřebuji při porovnání nabídek vycházet, něčím začít.

Jedná se mi o dvě věci. Jednak chci něco u čeho je v současné době naděje, že to půjde používat i za 5 - 10 let. Nechci žádné světlo, ale při výběru bych byl rád schopen rozlišit který ze dvou porovnávaných je na tom po stránce procesoru lépe. Občas narážím na různé tabulky, ale závěr si z nich udělat nejsem schopen.
Druhá věc je, že se pamatuji, že na ubunťáckých stránkách kdesi byly značky těch notebooků, které si s Ubuntu dobře rozumějí. Tam šlo ale o nové stroje. Pochopitelně bych byl radši, kdyby i u nově pořízené repase si notebook s Ubuntu co nejlépe rozuměl.

Notebook používám především na internet, ale rád si obzory rozšiřuji, a zkouším při tom všechno možné.

2
Internet a sítě / VYŘEŠENO -anketa - Zobrazuje se Vám menu?
« kdy: 14 Března 2018, 14:20:52 »
[Vyřešeno] Problém vyplýval z mého nastavení, kdy se snažím stránku zobrazovat natolik zvětšenou, aby bylo písmo pro mne ještě dobře čitelné. Při takovém nastavení se někdy některé ovládací prvky ztrácejí - schovávají.

Zbytek příspěvku smažu, ale nejdříve si jej někam bezpečně uložím, je tam pro mne mnoho zajímavých údajů, které ještě budu tu a tam v jiných případech potřebovat!

----------------------------------


https://www.databazeknih.cz/knihoteka/kapr-182647


Prosím napište do odpovědi, zda se Vám zobrazila tato stránka včetně ovládacího menu, které zde uvádím níže, nebo bez něj:


                                                                                                                                                                                           
                                                                                                                                                                         export (xlsx)
                                                                                    všechny žánry          nejnověji zařazené
                                                                                    od písmena               vyberte autoraUveďte prosím jaké jste použili (všechny) operační systémy, a jaké byly výsledky v prohlížečích, které jste použili.
Máte-li pro mne radu, napište ji prosím do předchozího tématu, ve kterém uvádím co všechno jsem do této chvíle použil já.

Stránka se mi korektně včetně toho menu dnes zobrazila pouze v Aroře, naopak v Chromiu, Firefoxu i Opeře zůstalo místo toho prázdné místo. Náhledy všech čtyř zobrazení jsou v příloze původního tématu. Verze obou postupně použitých operačních systému i všech prohlížečů podrobně popisuji na:

https://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/trideni-filtrace-a-exporty-na-dk-a-vyhledavani-v-knihotece-4073/str-1#new

3
Internet a sítě / VYŘEŠENO - Zobrazování MENU
« kdy: 14 Března 2018, 11:10:04 »
[Vyřešeno] Problém vyplýval z mého nastavení, kdy se snažím stránku zobrazovat natolik zvětšenou, aby bylo písmo pro mne ještě dobře čitelné. Při takovém nastavení se někdy některé ovládací prvky ztrácejí - schovávají.

Zbytek příspěvku smažu, ale nejdříve si jej někam bezpečně uložím, je tam pro mne mnoho zajímavých údajů, které ještě budu tu a tam v jiných případech potřebovat!

----------------------------------

https://www.databazeknih.cz/knihoteka/kapr-182647

Prosím napište do odpovědi na ANKETU (viz následující téma,) zda se Vám zobrazila tato stránka včetně níže uvedeného ovládacího menu, nebo bez něj:

export (xlsx)
všechny žánry          nejnověji zařazené
od písmena               vyberte autora


Jsem mimo jiné i knihomol. Když jsem objevil stránku databazeknih.cz, začal jsem ji pravidelně sledovat, a časem si tam do svého profilu ukládám i obsah své knihovničky. Ta se na oněch stránkách nazývá "knihotéka".

Pokud si potřebuji cokoliv v oné knihovničce upravit je pro mne nezbytné zobrazení obslužného menu, pomocí kterého vyhledávám konkrétní titul, případně tituly, knihovničku třídím, případně exportuji do tabulkového procesoru.
Proklikávat se v současné době již stovkami položek je zvláště u nesetříděného seznamu k uzoufání.

Doma používám Ubuntu, v práci máme Windows. Potíže se projevují na obou místech, tedy pod oběma operačními systémy.
Především: Ono menu se v některém prohlížeči zobrazí a v druhém nikoliv. To jsem ještě celkem schopen a ochoten chápat.
Situace ale zdaleka není tak jednoduchá. Co platilo včera večer, dnes ráno už zase neplatí.
Včera večer se menu zobrazovalo v prohlížeči Chromium.
Dnes ráno už je tam zase jenom prázdná plocha.
Netuším zda je chyba v některém z mých nastavení.
Než se budu obracet na fóra oněch prohlížečů, napadlo mne obrátit se sem, protože otázka zřejmě vyžaduje komplexní pohled, uživatelskou znalost nejlépe obou operačních systémů, a rovněž uživatelskou znalost nejběžnějších prohlížečů.

Chci zdůraznit, že k odpovědi na anketu samozřejmě stačí sdělení o výsledku v jediném operačním systému a jediném prohlížeči.

Moje otázka: Dělám něco špatně? Používám nevhodné nastavení?
Domnívám se, že na příslušné internetové stránce ono menu skutečně v každém případě existuje. Možná je nastaveno poněkud problematicky, a různé prohlížeče, pod různými operačními systémy jednou ono menu zobrazí a podruhé nikoliv.
Zásadní chybu vidím v něčem z mého vlastního nastavení, nejsem schopen si představit o co by mohlo jít. Už dělám i to, že mám třeba na počítači otevřené jen jedno jediné okno v prohlížeči, a ono to přesto nefunguje, respektive funguje to kdy se tomu zlíbí.

A teď k popisu problému: Pro jednoduchost zde vkládám odkaz na fórum oněch stránek, kde v tématu

Třídění, filtrace a exporty na DK, a vyhledávání v knihotéce

v úvodním příspěvku tohoto tématu shrnuji podle mého názoru veškeré potřebné údaje.
Samozřejmě budu pečlivě sledovat případné reakce především zde na fóru Ubuntu, protože především zde předpokládám, že mohu narazit na někoho, kdo se již s podobným problémem někde setkal.
A teď ten odkaz:

https://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/trideni-filtrace-a-exporty-na-dk-a-vyhledavani-v-knihotece-4073/str-1#new

Možná jsem nezvolil při jeho zakládání vhodný název protože problém je spíše v tom, že ono menu se zobrazuje z mého pohledu zcela náhodně, jednou ano podruhé ne, a pokud se nezobrazí, není možné to používat. Děkuji.

Pokud jen trochu tušíte v čem může být v mých nastaveních zrada, napište to prosím do odpovědi SEM.

4
Jaký program používáte na evidenci knih v knihovně ? Používáte někdo program Bibfilex?

Začínám dávat do pořádku knihovnu, a seznamuji se s možnostmi pro její vedení na počítači.

(Jako vzdálenější výhled bych pak viděl něco co by bylo schopné spolupracovat se stránkami u nás, na Slovensku, i v dalším zahraničí, a bylo schopné si samo stáhnout ke "každé" knize - položce data z mnoha různých stránek, například z nkp.cz, databazeknih.cz, a podobně. To ale teďka rozhodně neřeším.)

Při hledání vhodného programu na organizaci knihovny - sbírky knih jsem (mimo jiné) narazil i na program Bibfilex.
Našel jsem jej na následující stránce Mintu:

https://www.linux-mint-czech.cz/2014/08/sprava-vasi-knihovny-pomoci-bibfilex/

Rád bych jej vyzkoušel. Trošku váhám. Mám Ubuntu a ne Mint.

Uvítám jak vaše zkušenosti s Bibfilexem, tak i informace o dalších podobných programech.
Jde mi především o to který program na evidenci knihovny používáte,  jaké jsou vaše zkušenosti s ním, ale také jak dlouho už jej používáte. Stojím i o názory těch, kteří k tomuto účelu vyzkoušeli hned několik různých programů, u kterého nakonec zůstali, a proč právě ten a žádný jiný.

5
Začínám dávat do pořádku knihovnu, a seznamuji se s možnostmi pro její vedení na počítači.
Do budoucna bych rád zprovoznil něco co by bylo schopné spolupracovat se stránkami u nás, na Slovensku, i v dalším zahraničí, a bylo schopné si samo stáhnout ke "každé" knize - položce data z mnoha různých stránek.

Při hledání vhodného programu na organizaci knihovny - sbírky knih jsem (mimo jiné) narazil na program Bibfilex.
Narazil jsem na něj na následující stránce Mintu:

https://www.linux-mint-czech.cz/2014/08/sprava-vasi-knihovny-pomoci-bibfilex/

Rád bych jej vyzkoušel. Trošku váhám. Mám Ubuntu a ne Mint.

Download je nabízen na

(1) https://sites.google.com/site/bibfilex/download

Protože nemám příliš hluboké znalosti o všem co mi na počítači funguje není mi jasné co a zda vůbec se pokusit nainstalovat.

Na stránce (1) je nabízen následující výběr:

GNU/Linux installation
GTK (Gnome, etc.) 64 bit deb package of Bibfilex for GNU/Linux;
GTK (Gnome, etc.) 32 bit deb package of Bibfilex for GNU/Linux;
Qt (KDE, etc.) 64 bit deb package of Bibfilex for GNU/Linux;
Qt (KDE, etc.) 32 bit deb of Bibfilex for GNU/Linux.
The following rpm files have been created from the deb packages with Alien.

GTK (Gnome, etc.) 64 bit rpm package of Bibfilex for GNU/Linux;
GTK (Gnome, etc.) 32 bit rpm package of Bibfilex for GNU/Linux;
Qt (KDE, etc.) 64 bit rpm package of Bibfilex for GNU/Linux;
Qt (KDE, etc.) 32 bit rpm package of Bibfilex for GNU/Linux.

Překopíroval jsem to sem celé. Je mi jasné, že pro mne přichází v úvahu 64 bit verze. Tam ale moje znalosti končí.

Co potřebuji:

Informace o programu Bibfilex - používá jej někdo z Vás? Má s ním někdo zkušenosti?

Který z uvedených souborů použít?

(Stahovat ze stránky  (1), nebo se pokusit jej získat jiným způsobem?)

Je vůbec vhodné pokoušet se tento / takový program provozovat pod Ubuntu?

6
Obecná podpora / Aktualizace
« kdy: 11 Listopadu 2017, 05:21:48 »
Po tom co se mi asi před dvěma měsíci nainstalovala chybná aktualizace, jsem se naučil je spouštět raději až pozdě večer našeho času, kdy už jsou případné chyby vychytané.

Za poslední měsíc ale spustím jejich vyhledávání, odpoví mi to že jako nic, (zkontrolujte připojení k internetu) a když to odklepnu, tak se tam po chvíli přece jen nějaké objeví. Přitom to tvrdí, že něco (verze programů) nešlo zkontrolovat. Musím to ještě zkusit lépe zdokumentovat, ale teď po ránu, to po minulých zkušenostech raději nechci pokoušet.

7
Předpokládám, že je to pravděpodobně NTFS.

8
Multimédia / Údaj kdy byla fotografie pořízena - oprava - změna
« kdy: 27 Září 2017, 14:30:23 »
Po zakoupení nového fotoaparátu jsem chybně nastavil měsíc. (Přispělo k tomu jak to, že nosím brýle, tak špatná viditelnost displeje na slunci.) Pokud bych to neopravil, tak by se mi následně promíchaly fotografie ze dvou různých dovolených. Já fotoaparát používám především jako turistický deník, a tak je to pro mne docela důležité. Vím, že kdysi, ještě v DOSu bylo pod určitým sw poměrně jednoduché tento údaj změnit tak, že rok, hodina, minuta, atd. zůstal beze změny, ale jednotlivý údaj, v tomto případě ten měsíc šel opravit na správný.
Na manipulace se soubory používám Krusader. Na fotky Shotwell. (Ani jeden z nich jsem nijak neupravoval - nekonfiguroval, oba zůstaly zatím takové, jak jsem je kdysi poprvé spustil.)
Co doporuřujete použít Vy?

9
Nevšiml jsem si o co šlo. Aktualizace měla pouhé 4kB.

Výsledky aktualizace:

Nerozpoznání displeje notebooku. Tvrdí 4:3, jsem přesvědčen, že správně je 16:9 - nízký široký ASUS. Rozlišení 800 x 600 nejde přestavit, správné je rozhodně větší rozlišení, ve Win vidím 1920 x 1080. (Deformace pozadí. Obrovské ikony.)

Ztráta připojení k internetu, jak drátového, tak wifi.

Ve vidlích, které jsem měl naposledy spuštěné o vánocích, přitom všechno běží.

(Tehdy při velkém updatu mi úplně odstřihly od možnosti spuštění LINUXU, proto jsem je od té doby raději ani nespouštěl).

Procházel jsem celé fórum, a není mi jasné, že se to zřejmě u nikoho jiného neprojevilo.

Na žádný aktuálně vložený příspěvek jsem nenarazil.

10
Mám čerstvě nainstalované Ubuntu i LibreOffice: Omlouvám se - nepatří to sem, ale nevím kde se zeptat (v češtině).

U16.04 + Verze: 5.1.3.2 ID sestavení: 1:5.1.3-0ubuntu1 Vlákna CPU: 4; Verze OS: Linux 4.4; Vykreslování UI: výchozí;
Národní prostředí: cs-CZ (cs_CZ.UTF-8)

Když upravuji soubor (zpravidla text neb tabulku), pravidelně jej nepatrně přejmenovávám tak, abych odlišil novou verzi, a hlavně zachoval možnost vrátit se k původní.

Po instalaci LO nemohu u otevřeného souboru objevit nikde na displeji jeho název.

Z nouze dávám uložit jako, a tam si to konečně mohu přečíst.
Asi mám někde něco chybně nastavené, ale zatím se mi nepodařilo objevit kde a co. Dík.
V helpu i na webu jsem už hledal, ale marně.

Můžete poradit KDE se zeptat?

11
Pořídil jsem si na to novou flešku. Je to 8GB 3.0, bral jsem tu nejlevnější co se v Praze nabízela. Je to Kingston DataTraveler 100 G3 - stála 114Kč.
Měla by už být zformátovaná na ten FAT32. Flešku mi přeformátoval kolega v práci pod Windows na FAT32, tak jak je to v návodu na ubuntu.cz.
Ve vlastnostech souborů mi to na mém počítači teď píše: systém souborů msdos. Nevím zda je to totéž. V Krusaderu se mi dříve zobrazovala jako Kingston, nyní jako AC8C-C990. U toho je uvedeno rwx. (což se vztahuje k adresáři).
Nevím už po jaké akci se namísto AC8C-C990 začala zobrazovat jak v Krusaderu tak v terminálu sice stejným jménem, ale na konci s přidaným podtržítkem. Netuším jaký to má význam, původní datum po přeformátování bylo 29.5.2015, nyní jak se tam objevilo na konci ještě to podtržítko je tam 1.1.1970. V každém případě se mi nedaří unetbootin-linux-608 spustit, zkoušel jsem samozřejmě mnohokrát změnit jeho spustitelnost přes chmod, ale bezvýsledně.
Popisuji současný stav po všech včerejších a dnešních pokusech:

karel@kpstroj:/media/AC8C-C990_$ ls -lF
celkem 4364
-rw-r--r-- 1 karel karel 4467972 kvě 29 17:32 unetbootin-linux-608
karel@kpstroj:/media/AC8C-C990_$

Netuším co můžu dělat špatně. Dalším krokem, který se mi nyní nabízí by asi bylo flešku znovu zformátovat, a unetbootin-linux-608 stáhnout znovu. Domnívám se ale, že zbytečné opakované formátování jí pravděpodobně příliš neprospívá, a tak pokud by to bylo zbytečné a nic by se tím nezměnilo a pes je zakopaný jinde, raději bych zkusil něco jiného. Po včerejším a dnešním snažení potřebuji na chvíli vypadnout ven, to jen pro ty kteří mi odpoví a poradí teď hned, a divili by se, že se neozývám a nehlásím výsledky dalšího postupu. Pokračovat budu pozdě odpoledne nebo večer. Zatím díky!

12
Minimální požadavky uvedené pod http://www.ubuntu.cz/ziskejte/stahnout jsou
Citace
Systémové požadavky: 1 GB RAM RAM, 5 GB místa na disku, 1 GHz CPU (Intel Pentium 4 nebo novější).
případně ještě
Citace
Určeno pro moderní počítače s podporou 64bit instrukcí (prakticky všechny mladší 5let, všechny procesory AMD a vícejádrové Intel mimo Intel Core /Yonah/, Dual-Core Xeon LV /Sossaman/ a Intel Atom Zxxx a N2xx).
Mimochodem v té citaci je poněkud setřeno které z položek ano a které ne. Platí to mimo pro všechny které následují, nebo jen pro první následující položku?
pod http://wiki.ubuntu.cz/Vydání jsou jako největší minimální požadavky uvedeny následující:
Citace
Doporučeno alespoň 1 GB RAM, 10 GB místa na disku, 1 GHz CPU (Pentium 4 nebo novější)

Chci se zeptat z hlediska budoucího LTS vydání, s nadějí na další dlouhodobé použití  (5 - 10 let) které počítače je k dnešnímu datu ještě rozumné si z druhé ruky pořídit tak aby si Ubuntu s nimi rozumělo? Zvažuji samozřejmě současně i zakoupení nového, ale z hlediska potřeby co nejrychlejšího řešení současných problémů mi ani v případě, že si koupím něco nového rozhodně bude v každém případě dobrý a užitečný i starý stroj přinejmenším na paralelní provoz a na zkoušení a učení se.

Chápu li to správně, měla by pro tento případ být podpora 64bit instrukcí asi samozřejmostí?
Které tedy ještě ano a které už dnes ne?

Našel bych vyčerpávající a hlavně také srozumitelnou odpověď na nějakých stránkách, v určitém článku nebo publikaci?

13
Citace
Došlo k chybě. Spusťte prosím správce balíků z nabídky, která se objeví po stisknutí pravého tlačítka myši nebo pomocí apt-get v terminálu, abyste zjistili co je špatně. Chybová hláška byla: ’Chyba: Nesprávný součet > 0'. Toto obvykle znamená, že nainstalované balíky mají nevyřešené závislosti.
Zkoušel jsem všechno možné jak v Centru software, tak v Terminálu. Co šlo to jsem přesunul na externí disk. Z Firefoxu i z Chromia jsem odstranil všechny doplňky mimo doplňku pro Ubuntu. V Krusaderu teď vidím 1,3 GB volného místa.
V tomto okamžiku nemohu nic ani odinstalovat ani nainstalovat. Jak z toho ven?

14
Obecná podpora / externí harddisk
« kdy: 14 Dubna 2015, 08:42:36 »
Protože interní harddisk mám přeplněn, a na jinou cestu si v tomto okamžiku netroufám, uvažuji o pořízení externího. Kdysi jsem měl 160 GB (a ten fungoval bez problémů), ale při stěhování zmizel a dosud jsem ho nenašel, asi se s ním budu muset rozloučit. V současné době uvažuji o rozpětí od 0,5 do1 TB, cenově asi mezi 1300 - 1900. Napájení bych asi raději ze samostatného zdroje abych interní zdroj v počítači zbytečně nepřetěžoval, proto se kloním k 3,5". Připojení uvažuji USB 3.0, více méně proto, abych mohl počítat s jeho provozem i za pár let s novým počítačem. Já jej budu sice provozovat výhradně pod Ubuntu Linuxem, ale čas od času jsem nucen ho u přátel připojit i na jiné OS. Zatím jedíný e-shop který ve výběru disku podle parametrů nabízí Linux je tsbohemia (z toho na co jsem zatím narazil), ale ten je má až od 2 TB, a tedy nad 2 tis.Kč. Nejraději bych si později identický disk pořídil ještě jeden ale jako interní - předpokládám, že by přesuny mezi nimi měly být tím pádem bezproblémové. Jaké jsou Vaše zkušenosti, co používáte, co poradíte? Možná na to jdu úplně špatně, snad se ani neumím dobře zeptat?
Ještě poznámka někde jsem četl o problémech s českou diakritikou v názvech souborů, ale nepochopil jsem jak se tomu vyhnout (volbou harddisku?), protože například u fotografií jsou názvy bez háčků a čárek hrozný paskvil.

15
Obecná podpora / Hlídání změn internetových stránek
« kdy: 08 Dubna 2015, 09:21:09 »
Hledám způsob jak být informován o změnách na stránkách které pravidelně sleduji. Na Slunečnici je něco pro W, a je toho dost. Nevím ale, co mohu použít pod Ubuntu, a kde a jak to hledat.  Zvažoval jsem jak program na běžícím počítači, tak nějakou webovou službu, která by evidovala a ukládala záznam o proběhnutí změny na každé ze stránek, které sleduji, případně posílala upozornění do mailu, a úplně nejlépe poslala celou změnu, aktualizaci, neb nový příspěvek mailem do mé schránky.

16
Hledal jsem na fóru a našel mnoho pro mne mnoho nejasných a nepřehledných informací. Hledám cloud, který by se tvářil jako další disk v počítači. Pokud nic takového pro Ubuntu v současné době neexistuje tak bych rád  aby soubor na cloudu byl uložen s nezměněnými informacemi o jeho vytvoření, poslední úpravě, případně stažení. Děkuji.

17
Podobný problém mám u fotografií, potřeboval bych informace typu datum, čas, GPS a co na fotografii je zobrazovat volitelně (nezobrazovat nic pouze fotografii, zobrazovat fotografii a zvolené informace současně,nebo
zobrazovat fotografii a všechny  informace současně). Zápis co na fotografii je do názvu souboru se totiž jednoznačně neosvědčil. Který SW to umožňuje?

18
Obecná podpora / Název souboru - popis obsahu
« kdy: 10 Září 2014, 08:32:09 »
Název souboru - popis obsahu

Název souboru může velice dobře popsat jeho obsah. U stažených souborů tak tomu ale není. Často narazíte například na123jg287.xxx, a pokud soubor neotevřu tak často netuším co by to mohlo být. Bohužel velmi často ani po otevření nevím co to je a proč to tam mám. Historii stahování mi často manželka, když jde na počítač jen na 5 minut a nemá cenu se proto dvakrát za sebou přelogovávat, bohužel automaticky smaže. Rád bych měl u každého staženého souboru trvale (i pokud u něj udělám nějaké úpravy) uloženo kdy byl originál stažen a odkud, po stažení bych měl možnost  jednou větou doplnit informaci co to je a proč to tam je. Odlišilo by to i soubory které jsou periodicky stahovány v určitých časových intervalech, po každé s naprosto odlišným obsahem jak co se týče obsahu dat (například za určité období), tak co do jejich zaměření ( jednou může jít například o spotřebu za určité období, podruhé o popis sítě. A soubor se vždy jmenuje stejně například info.txt, je stažen ze stejného zdroje, liší se pouze datem a časem stažení, a pořadovou číslicí například (1). Protože bývám často líný ho na disku hledat, je daleko rychlejší stáhnout si jej znovu. To ale vede k tomu, že se tam objeví například info(23).txt. Při nejbližším úklidu mám pak tendenci všechny duplicity smazat, a neštěstí je hotovo.

19
Dobrý den! Často se mi stává, že se zaberu do internetové diskuze, a když už tam chci doplnit na závěr zpravidla nějakou drobnost například odkaz, tak o celý text přijdu. Rád bych pod svým zalogováním měl něco podobného permanentně spuštěné, a ukládání bych zapínal/vypínal jednou klávesovou zkratkou, a uložený text si měl možnost zobrazit druhou klávesovou zkratkou. Po odeslání příspěvku bych nějak potvrdil konec starého a začátek nového souboru. Soubory by byly automaticky číslovány, do souboru by byl vložen den a čas uložení=odeslání, a při této příležitosti bych byl dotázán na přiřazení tématu, štítku nebo podnázvu souboru. Existuje takový SW nebo webová služba?
Zkoušel jsem používat gedit a ZIM, ale přeskakování mezi prohlížečem je nepraktické, a asi také nejsem dostatečně ukázněný a v zápalu diskuze o text často přijdu.

20
To může být způsobeno problémy se sítí nebo zdrojem,kterýjiž není nadále dostupný. Prosím aktualizujte ručně kliknutím na tuto ikonu a poté zvolte "Zkontrolovat aktualizace" a zkontrolujte, zda některé z uvedených zdrojů selžou.
W:Failed to fetch http://packages.medibuntu.org/dists/precise/Release.gpg  Something wicked happened resolving 'packages.medibuntu.org:http' (-5 - No address associated with hostname)
, W:Failed to fetch http://packages.medibuntu.org/dists/precise/free/source/Sources  Something wicked happened resolving 'packages.medibuntu.org:http' (-5 - No address associated with hostname)
, W:Failed to fetch http://packages.medibuntu.org/dists/precise/non-free/source/Sources  Something wicked happened resolving 'packages.medibuntu.org:http' (-5 - No address associated with hostname)
, W:Failed to fetch http://packages.medibuntu.org/dists/precise/free/binary-i386/Packages  Something wicked happened resolving 'packages.medibuntu.org:http' (-5 - No address associated with hostname)
, W:Failed to fetch http://packages.medibuntu.org/dists/precise/non-free/binary-i386/Packages  Something wicked happened resolving 'packages.medibuntu.org:http' (-5 - No address associated with hostname)
, W:Failed to fetch http://packages.medibuntu.org/dists/precise/free/i18n/Translation-en  Something wicked happened resolving 'packages.medibuntu.org:http' (-5 - No address associated with hostname)
, W:Failed to fetch http://packages.medibuntu.org/dists/precise/free/i18n/Translation-cs  Something wicked happened resolving 'packages.medibuntu.org:http' (-5 - No address associated with hostname)
, W:Failed to fetch http://packages.medibuntu.org/dists/precise/non-free/i18n/Translation-en  Something wicked happened resolving 'packages.medibuntu.org:http' (-5 - No address associated with hostname)
, W:Failed to fetch http://packages.medibuntu.org/dists/precise/non-free/i18n/Translation-cs  Something wicked happened resolving 'packages.medibuntu.org:http' (-5 - No address associated with hostname)
, E:Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.

Tak nějak nevím co s tím. Poradíte někdo? Díky.
Internetové připojení je samozřejmě v naprostém pořádku.(Zatím.)

21
Dobrý den, stáhl jsem si na pokyn zaměstnavatele balíček ve formátu .zip, po rozbalení se objevil soubor.msi, který se mi nepodařilo instalovat, jak já to chápu bude si to asi rozumět jen s některými z OS Windows (z čehož mám pochopitelně obrovskou radost).

Bude mi tedy zřejmě čekat zakoupení netbooku s takovým operačním systémem. Pokud jsem se zatím rozhlížel, tak ty nejlevnější jsou zásadně nabízeny s OS Windows 7 Starter. Na ten jsem ale na netu našel jenom spoustu stížností. V zaměstnání - naposledy před třemi roky jsem byl zvyklý na OS W XP.

Můžete mi někdo poradit?

(Samozřejmě na domácím počítači - bohužel jde o vykopávku - si Ubuntu v každém případě ponechám - jsem s ním spokojen)

Uvítám rady jak k tomu SW a jeho instalaci, tak k HW který levný netbook koupit, a jaký levný, ale použitelný OS by měl mít.

Děkuji!

22
Fórum / Mám takový pocit že je asi něco špatně!
« kdy: 22 Října 2012, 21:28:51 »
Používám internet doma asi něco přes rok. Domnívám se, že tyto zprávy psal někdo jiný?! Ubuntu mám asi tak necelé 2 roky. Rozhodně v roce 2007 jsem to nemohl být já!

karprox Karel Procházka
Návštěvník

Karma: +1/-1
Příspěvků: 41
   
netspeed
« Adresát: Konqueror kdy: 02 Únor 2012, 07:27:13 »
OdpověďCitaceOdstranit
kam jsem stahnul netspeed / vnstat [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 13 Srpen 2007, 00:07:28 »
aha, tak netspeed uz jsem nasel a vyhovuje mi. ted jeste nejak spustit ten vnstat. pak se rozhodnu, kterej si necham. ten netspeed je mi sympaticky tim, ze je v paneluZatím jsem stáhnul jen netspeed, a jsem tak daleko jako Ty před 5 lety. Z fóra totiž vůbec nevyplývá kde a jak ho spustit. Asi jste si to vyřídili jen soukromě. Můžeš pomoci? Díky,
karprox Karel Procházka
Návštěvník

Karma: +1/-1
Příspěvků: 41
   
netspeed
« Adresát: srubik kdy: 02 Únor 2012, 07:22:36 »
OdpověďCitaceOdstranit
kam jsem stahnul netspeed / vnstat [vyřešeno]
« kdy: 12 Srpen 2007, 23:56:33 »
jsem totalni lama. byl jsem zvykly sledovat na xpckach, jak mi tecou data pomoci du-meteru. tady na foru jsem si nasel, ze dobra alternativa by mohla byt aplikace netspeed nebo vnstat. obe jsem si stahnul (netspeed pres synaptic a vnstat pres sudo apt-get install vnstat).
kde je ted najdu a jak spustim?
Zatím jsem stáhnul jen netspeed, a jsem tak daleko jako Ty před 5 lety. Z fóra totiž vůbec nevyplývá kde a jak ho spustit. Asi jste si to vyřídili jen soukromě. Můžeš pomoci? Díky,
Stran: [1]

23
Zaregistroval jsem se na twitter, vybral pár účtů k následování, abych vyzkoušel jak to funguje. Na stránce chodilo všechno v pořádku. Předpokládal jsem chybně, že co se na stránce objeví přijde také mailem - rozsah 140 znaků se mi pro to zdál přímo ideální - začátek mailu mi chodí na mobil. Množství mailů jsem chtěl regulovat počtem a výběrem přeposílaných zdrojů. (internet v mobilu nemám a pořizovat si ho nechci) Bohužel u twitteru to, jak jsem zjistil, takto nefunguje. Neznáte zajímavou síť u které by to chodilo jak na stránku tak současně i na email? Díky!

Asi to tady není nejvhodnější prostor pro tuto problematiku, píši to sem jenom nerad. Nějak jsem nevěděl kam jinam se obrátit. Za každou radu i v tomto směru budu vděčný.

24
D.d.!
Na počítači mám DVD vypalovačku, kterou jsem k vypalování dosud nikdy nepoužil. Protože mi nečetla DVD (CD zatím naposledy ještě četla) objevily se 2 názory: jednak jemnější uložení informací na DVD mohou být po čase pro některé mechaniky nečitelné, druhak měl bych si rozšířit sw o medibuntu. Pokusil jsem se jít druhou cestou. Něco jsem tehdy změnil (dnes už nevím přesně co), ale chtělo to ještě KLÍČ, ten se mi ale zřejmě nikdy získat nepodařilo. Zhruba poslední 2 měsíce jsem musel při aktualizacích odškrtávat, že nechci aktualizovat medibuntu, jinak ani ostatní položky aktualizace neproběhly. Zhruba počátkem září se mi objevila tato chyba, a já se z ní nejsem schopen vymotat. Asi by to chtělo vrátit se v něčem do situace před změnou, ale já už dnes nevím jaké bylo původní standardní nastavení a nerad bych aby se mi systém rozpadl. Pro ilustraci přikládám výpisy hlášek:

Není možné nainstalovat všechny aktualizace

Pro instalaci co největšího množství aktualizací spusťte částečné povýšení systému.

Toto může být způsobeno:
Předchozím nedokončeným povýšením systému
Problémy s některým nainstalovaným softwarem
Neoficiálními softwarovými balíčky neposkytovanými od Ubuntu
Normálními změnami vývojové verze Ubuntu

„a když spustím Částečné povýšení“:
---


Chyba při ověřování některých balíčků

Nebylo možné ověřit pravost některých balíčků. Důvodem může být přechodný problém v síti. Zkuste to prosím později. Níže je uveden seznam postižených balíčků.

apport-hooks-medibuntu
libavcodec-extra-53
libavutil-extra-51


---

předposlední verze: (sources.list  / sources.list.save)

# deb cdrom:[Ubuntu 12.04 LTS _Precise Pangolin_ - Release i386 (20120423)]/ .Trash-1000/files/dists/precise/main/binary-i386/

# deb cdrom:[Ubuntu 12.04 LTS _Precise Pangolin_ - Release i386 (20120423)]/ .Trash-1000/files/dists/precise/restricted/binary-i386/
# deb cdrom:[Ubuntu 12.04 LTS _Precise Pangolin_ - Release i386 (20120423)]/ precise main restricted

# See http://help.ubuntu.com/community/UpgradeNotes for how to upgrade to
# newer versions of the distribution.
deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise main restricted
deb-src http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise main restricted

## Major bug fix updates produced after the final release of the
## distribution.
deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise-updates main restricted
deb-src http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise-updates main restricted

## N.B. software from this repository is ENTIRELY UNSUPPORTED by the Ubuntu
## team. Also, please note that software in universe WILL NOT receive any
## review or updates from the Ubuntu security team.
deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise universe
deb-src http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise universe
deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise-updates universe
deb-src http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise-updates universe

## N.B. software from this repository is ENTIRELY UNSUPPORTED by the Ubuntu
## team, and may not be under a free licence. Please satisfy yourself as to
## your rights to use the software. Also, please note that software in
## multiverse WILL NOT receive any review or updates from the Ubuntu
## security team.
deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise multiverse
deb-src http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise multiverse
deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise-updates multiverse
deb-src http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise-updates multiverse

## N.B. software from this repository may not have been tested as
## extensively as that contained in the main release, although it includes
## newer versions of some applications which may provide useful features.
## Also, please note that software in backports WILL NOT receive any review
## or updates from the Ubuntu security team.
deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise-backports main restricted universe multiverse
deb-src http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise-backports main restricted universe multiverse

deb http://security.ubuntu.com/ubuntu precise-security main restricted
deb-src http://security.ubuntu.com/ubuntu precise-security main restricted
deb http://security.ubuntu.com/ubuntu precise-security universe
deb-src http://security.ubuntu.com/ubuntu precise-security universe
deb http://security.ubuntu.com/ubuntu precise-security multiverse
deb-src http://security.ubuntu.com/ubuntu precise-security multiverse

## Uncomment the following two lines to add software from Canonical's
## 'partner' repository.
## This software is not part of Ubuntu, but is offered by Canonical and the
## respective vendors as a service to Ubuntu users.
# deb http://archive.canonical.com/ubuntu precise partner
# deb-src http://archive.canonical.com/ubuntu precise partner

## This software is not part of Ubuntu, but is offered by third-party
## developers who want to ship their latest software.
deb http://extras.ubuntu.com/ubuntu precise main
deb-src http://extras.ubuntu.com/ubuntu precise main
deb http://packages.medibuntu.org/ precise free non-free #Medibuntu - Ubuntu 12.04 "Precise Pangolin"
deb-src http://packages.medibuntu.org/ precise free non-free #Medibuntu - Ubuntu 12.04 "Precise Pangolin"

---

poslední verze:

# deb cdrom:[Ubuntu 12.04 LTS _Precise Pangolin_ - Release i386 (20120423)]/ .Trash-1000/files/dists/precise/main/binary-i386/

# deb cdrom:[Ubuntu 12.04 LTS _Precise Pangolin_ - Release i386 (20120423)]/ .Trash-1000/files/dists/precise/restricted/binary-i386/
# deb cdrom:[Ubuntu 12.04 LTS _Precise Pangolin_ - Release i386 (20120423)]/ precise main restricted

# See http://help.ubuntu.com/community/UpgradeNotes for how to upgrade to
# newer versions of the distribution.
deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise main restricted
deb-src http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise main restricted

## Major bug fix updates produced after the final release of the
## distribution.
deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise-updates main restricted
deb-src http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise-updates main restricted

## N.B. software from this repository is ENTIRELY UNSUPPORTED by the Ubuntu
## team. Also, please note that software in universe WILL NOT receive any
## review or updates from the Ubuntu security team.
deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise universe
deb-src http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise universe
deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise-updates universe
deb-src http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise-updates universe

## N.B. software from this repository is ENTIRELY UNSUPPORTED by the Ubuntu
## team, and may not be under a free licence. Please satisfy yourself as to
## your rights to use the software. Also, please note that software in
## multiverse WILL NOT receive any review or updates from the Ubuntu
## security team.
deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise multiverse
deb-src http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise multiverse
deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise-updates multiverse
deb-src http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise-updates multiverse

## N.B. software from this repository may not have been tested as
## extensively as that contained in the main release, although it includes
## newer versions of some applications which may provide useful features.
## Also, please note that software in backports WILL NOT receive any review
## or updates from the Ubuntu security team.
deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise-backports main restricted universe multiverse
deb-src http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise-backports main restricted universe multiverse

deb http://security.ubuntu.com/ubuntu precise-security main restricted
deb-src http://security.ubuntu.com/ubuntu precise-security main restricted
deb http://security.ubuntu.com/ubuntu precise-security universe
deb-src http://security.ubuntu.com/ubuntu precise-security universe
deb http://security.ubuntu.com/ubuntu precise-security multiverse
deb-src http://security.ubuntu.com/ubuntu precise-security multiverse

## Uncomment the following two lines to add software from Canonical's
## 'partner' repository.
## This software is not part of Ubuntu, but is offered by Canonical and the
## respective vendors as a service to Ubuntu users.
deb http://archive.canonical.com/ubuntu precise partner
# deb-src http://archive.canonical.com/ubuntu precise partner

## This software is not part of Ubuntu, but is offered by third-party
## developers who want to ship their latest software.
deb http://extras.ubuntu.com/ubuntu precise main
deb-src http://extras.ubuntu.com/ubuntu precise main
deb http://packages.medibuntu.org/ precise free non-free #Medibuntu - Ubuntu 12.04 "Precise Pangolin"
deb-src http://packages.medibuntu.org/ precise free non-free #Medibuntu - Ubuntu 12.04 "Precise Pangolin"

---

Teď nevím jak z toho ven. Velký dík každému kdo se ozve!!!

25
Ubuntu 12.04 Počítač vidí a přehrává v DVD mechanice CD, ale DVD tam nevidí, a tedy také nepřehrává. Co s tím?

Stran: [1] 2

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.