Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - pepe363

Stran: [1]
1
Podpora pro Ubuntu Server / zpřístupnění portu SSH tunelu
« kdy: 01 Duben 2019, 20:00:57 »
Zdravím,

mám k VPS s ubuntu server 16.04 s veřejnou IP připojen reverzní SSH tunel. Pokud se zaloguji do VPS, není problém navázat SSH spojení se strojem na druhém konci tunelu. Pokud ale ze svého počítače chci navázat SSH spojení zadáním IP adresy VPS a portu, spojení nelze navázat. Hádám tedy že konkrétní port je dostupný pouze z localhostu.
 Jak toto omezení zruším ? V IP tables není žádné pravidlo které by to zakazovalo.

Děkuji  :)

2
Podpora pro Ubuntu Server / Omezení uživatele přes SSH jen na SCP
« kdy: 20 Listopad 2017, 13:27:29 »
Zdravím,

mám na serveru vytvořeného uživatele který přes SSH pomocí SCP uploaduje soubory. Přihlašuje se klíčem. Potřeboval bych nastavit, aby v případě zcizení klíče nemohl potenciální útočník nic provést na serveru, uzamknout ho pouze v jeho upload adresáři a zablokovat shell. Vyhledal jsem si návod který měl vyřešit mou situaci, nicméně při jeho aplikaci nelze uploadovat.

https://www.root.cz/clanky/zavadime-omezeni-v-openssh/

nápady?

3
Internet a sítě / Linux PPTP klient
« kdy: 31 Březen 2016, 21:21:52 »
Zdravím,

mám potíže s rozchozením PPTP klienta na linuxu, konkrétně Raspbian Wheezy (RaspberryPi). Připojuji se k PPTP serveru běžícím na Mikrotik RouterBoardu.
 Spojení se naváže, nicméně nejdéle do 5ti vteřin spadne. Log v linuxu nic neřekne, pouze call terminated, log v Mikrotiku přiložen. 
 Linux klient nastaven dle tohoto návodu:

Kód: [Vybrat]
https://support.hidemyass.com/hc/en-us/articles/202721466-HMA-Pro-VPN-PPTP-L2TP-setup-on-Linux-Command-line- Nějaký nápad, co s tím ?

díky :-[

4
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Zoneminder
« kdy: 24 Únor 2016, 21:49:13 »
Zdravím,

hledám člověka zkušeného v práci se Zoneminderem. Běží mi na serveru, vše funguje jak má. S čím mám velké problémy je nastavení citlivosti. Potřeboval bych detailně vysvětlit co který filtr dělá abych celý filtrační mechanismus pochopil a správně ho nastavil.
  Před pár dny jsem k zoneminderu přešel od motionu. Co mi bohužel pekelně zde u zoneminderu chybí je zobrazení aktuálně změněných pixelů v obraze - s tím se vše dalo nádherně nastavit.

doufám že někdo z vás poradí, díky :)

5
Programování pro GNU/Linux / Webkamera - teplota
« kdy: 06 Únor 2016, 18:48:55 »
Zdravím,

provozuji systém TMEP pro zobrazení a logování teploty z připojeného čidla. Rád bych ale údaj o teplotě integroval do snímku pořizovaného webkamerou.
 TMEP má skript který každou minutu spouštím cronem, přiložil jsem ho k příspěvku.
Dotaz zní, jakým způsobem musím skript upravit aby se výsledná teplota vložila do proměnné a zůstala tam do dalšího přepsání abych ji mohl vkládat do obrazu webkamery ?

díky

6
Podpora pro Ubuntu Server / Samba - přístup podle IP
« kdy: 26 Září 2015, 18:50:49 »
Zdravím,

potřebuji na jednom samba serveru nastavit allow/deny hosts dle rozmezí IP adres, ale potřebuji to udělat pro každý sdílený adresář zvlášť. Cokoliv jsem doteď vygooglil jsou řešení pro celý server, což mi nepomůže.

díky =)

7
Podpora pro Ubuntu Server / Mazání souborů dle zaplnění disku
« kdy: 09 Únor 2015, 23:23:27 »
Zdravím,

mám server pro ukládání .avi souborů z IP kamery. Jako poslední krok k dokonalosti řeším jak automaticky přes cron mazat nejstarší záznamy. Nyní cron každý den po půlnoci přesune všechna .avi do složky pojmenované dle vzoru dd.mm.rrrr. Jelikož se celková velikost videí z jednotlivých dní zásadně liší (stačí lehká chumelenice a rázem je z běžných 300MB 1,5GB) tak bych rád aplikoval vychytanější mazání starých záznamů namísto snadno proveditelného mazání o x dní nazpět.
 Moje představa mazání je taková, že skript by se jako první podíval na stav volného místa na disku. Pokud by zaregistroval, že je na disku méně než 5GB volného místa, šel by do adresáře /DATA a vymazal by složku s nejstarším jménem potažmo datem vytvoření/změny. Pro kontrolu by se znovu dotázal na volné místo, pokud >5GB konec skriptu, pokud <5GB opětovné mazání nejstarší složky. Dal bych to nějakým způsobem dohromady, ale nemam tušení jak vyčíst pro potřebu skriptu volné místo na disku a jak vymazat nejstarší adresář i s obsahem.

Díky za jakékoliv nakopnutí :)

8
Podpora pro Ubuntu Server / Motion - MJPEG pod heslem
« kdy: 04 Leden 2015, 00:38:57 »
Zdravím,

mám venkovní IP kameru která na adrese http://ip.adresa/videostream.cgi vysílá obraz. Mám malý linuxový stroj s nainstalovaným Motion kterým chci datový proud zaznamenávat do videa. Problém je ale datovým proudem z kamery - je pod heslem a já netuším jak Motionu říct, aby login použil.

Nápady ? :(

díky

9
Podpora pro Ubuntu Server / Samba - názvy souborů
« kdy: 06 Červen 2013, 18:23:34 »
zdravím, používám fswebcam k focení z webkamery, a ukládám každý snímek pojmenovaný podle data a času pomocí řetězce
Kód: [Vybrat]
`date +%d.%m.%Y_%H:%M:%S`.jpgjenže v příkazovým řádku a při vyčtení souborů přes Apache vidím názvy správně, ale přes sambu to píše nesmysly, viz příloha. Co s tím?[příloha smazaná administrátorem]

10
Programování pro GNU/Linux / Skript pro webkameru
« kdy: 04 Březen 2013, 17:04:38 »
Zdravím,

zprovozňuji na svém Raspberry Pi webkameru s možností prohlížet snímky z internetu. V tom problém nemám, funguje to jak má, ale chtěl bych pomocí skriptu, se kterým teprve začínám, provádět se snímky i něco víc.

Vím, jak donutit skript aby se spouštěl po startu systému, ale už nevím, jak zařídit, aby se celý skript opakoval řekněme po 30ti sekundách. Cron to bohužel umí minimálně po jedné minutě.

Druhý problém u kterého nemůžu nalézt řešení je, že bych rád každý snímek zálohoval někam bokem, jelikož normálně se starý snímek přepisuje novým. Takže bych měl rád na konci skriptu příkaz "cp", jenže nevím, jak zařídit dynamické číslování souborů od jedné výše, aby se mi stále nepřepisoval jeden původní soubor...

Jak na to ?  :) Díky  :)

11
Podpora pro Ubuntu Server / VirtualBox bridge - dropped packety
« kdy: 11 Březen 2012, 19:11:36 »
Zdravím,

celý dnešní den hledám JAK  uchodit bridge v serveru s ubuntu 11.04 a poslední virtualboxem. Po celodenní práci jsem se dostal do stádia, kdy virtuální mašina jede, v ifconfigu vidím všechny interfacy, vše je v bridgi, ale přes interface virtualboxu neprojde ani Bajt. jediné co vidím je obrovské číslo DROPPED TX packetů z virtualboxu. Iptables nepoužívám, pouze za jeho pomoci běží fail2ban. Netuším, co mi stojí v cestě k úspěšné funkčnosti.

Upozorňuji že používám pouze příkazovou řádku.

Nesetkal se s tím někdo?

12
Podpora pro Ubuntu Server / VirtualBox v příkazové řádce
« kdy: 10 Březen 2012, 20:59:57 »
Zdravím,

potřeboval bych poradit s něčím, s čím ani strýček google nepomohl.  Chci na serveru, kde běží Ubuntu 11.04 server čistě v shellu, spustit na pozadí virtualbox, a aby také na pozadí běžely spuštěné virtuální stroje.

 Jakými příkazy to provést?

Díky :)

13
Internet a sítě / bridge-utils - reset při restartu, mizí eth1
« kdy: 10 Březen 2012, 19:47:58 »
Zdravím,

nainstaloval jsem na server balík bridge-utils, nakonfiguroval jsem ho dle tohoto návodu http://netsocx.net/Linux_bridge_-_brctl a mám dva problémy. Bridge funguje, druhá sítovka se musí sice ručně zapnout příkazem ifconfig eth1 up, ale šlape to na výbornou.

Bohužel, při restartu serveru zmizí celý bridge i s eth1. Jak to přinutit, aby si to ten bridge a eth1 pamatovalo stále?

Díky :)

14
Obecná podpora / Problém s namountováním disku
« kdy: 06 Leden 2012, 15:48:06 »
Zdravím, narazil jsem na problém s jedním HDD WD 250GB. Mám na něm docela dost dat, a windows jednoho dne klekly a celý disk je z windows nečitelný. Doufal jsem že linux to zvládne, fdisk ho sice vidí, ale při pokusu o mount dojde k chybě, že nebyl rozpoznán souborový systém. Co s tím? :(

[příloha smazaná administrátorem]

15
Podpora pro Ubuntu Server / Základní nastavení snmp a cacti
« kdy: 07 Prosinec 2011, 13:54:04 »
Zdravím,

už jsem projel několik návodů z googlu a i tady na fóru, ale nic mi nepomohlo. Mam na serveru cacti, a chci sledovat datový traffic na eth0. doinstaloval jsem si snmpd, zkoušel nějaký úpravy konfiguráků, ale nic :( hlavně, konfigurák snmpd.conf je úplně jiný než se kterým se pracuje v návodech.

 Chová se to tak, že v cacti můžu sledovat přes položku unix vytížení CPU,RAM, disků, ale jakmile dám snmp - interface statistics, vyhodí to problém že to dává 0 items, 0 rows :(

Kde může být problém?

Stran: [1]