Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - karel kudrna

Stran: [1]
1
Pracovní prostředí / Rozlišení
« kdy: 04 Leden 2013, 11:42:40 »
Zdravím,
nainstaloval jsem si 12.10, trošku zabojoval s nastavením a docela to funguje. Jenom když spustím nějakou hru ( teď zrovna Supertux), změní se mi rozlišení a nejde zpátky, po restartu vše ok. Nevíte někdo co s tím?

2
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Stížnost čistě soukromá
« kdy: 18 Květen 2008, 21:31:39 »
Po dlouhé době jsem se dal do léčení kamarádových dost neudržovaných Windows. Všechno se dalo léčit, legálně, protože jinak to snad ani neumím. Když začal chodit hardware, rozhodl jsem se vypálit videa, co tam měl...ouha, voni mi zmizely. Už je dva dny hledám, drbu si hlavu, protože to se mi ještě nestalo...smazaný nejsou, vypálený taky ne, ale nemůžu je najít. Neznáte někdo nějaký prohledávátko (live)? Hledání windows je na to krátký...Můžete mi někdo trknout nějakej nápad? ::)

3
Pracovní prostředí / Nastavení Compiz nejde uložit
« kdy: 20 Březen 2008, 10:42:59 »
Ahoj,
chtěl jsem si nastavit vodní upozornění podle http://wiki.ubuntu.cz/Vodn%C3%AD_upozorn%C4%9Bn%C3%AD?highlight=%28vodn%C3%AD%29. Už jsem to jednou měl podle stařší verze návodu, kde se psaly oba skripty ručně a fungovalo to normálně. Teď po instalaci skriptu Tomáše Pikálka po zkoušce příkazem waterping mi tento nahlásí, že musím mít efekty
Kód: [Vybrat]
To use Waterping you must activate DBus and Water plugin in Compizto chápu, zapnu je a nestane se nic, zapnutí nedrží. Když se kouknu do Systém->volby->vzhled tak nemám vlastní, jak jsem nastavil, ale normální .
Něco dělám špatně, nějaké nápady?

4
Internet a sítě / Vytáčení připojení [vyřešeno]
« kdy: 02 Březen 2008, 16:24:54 »
Ahoj,
můj provider používá protokol(?) pppoe, nevyznám se v síťování. Problém nastal, když na straně providera se začala vyskytovat tato chyba : po vytočení prvního hesla toto dojde poškozené. Když se vytočí podruhé dorazí správně. Mám nastaveno vytáčení v konzoli příkazem pppoeconf. Jak mám nastavit, aby se vytáčení opakovalo, až do úspěšného spojení?

5
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / How geeky are you?
« kdy: 10 Únor 2008, 20:31:46 »
test "geekovitosti"
http://www.matthewbarr.co.uk/geek/

pokračování z vtípků okolo Linuxu. :)

http://cs.wikipedia.org/wiki/Geek

6
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Zobrazení fóra
« kdy: 04 Únor 2008, 09:26:07 »
Bylo by hezké, kdyby se mi po přihlášení zobrazily nové odpovědi (případne nepřečtené příspěvky) automaticky.
Že bych si to nastavil v profilu, nebo tak.

7
Obecná podpora / Mount rozšířeného oddílu
« kdy: 24 Leden 2008, 16:10:59 »
Nevíte prosím někdo jak se mountuje rozšířený oddíl?
 :-[

8
Multimédia / xmms- přednastavení ekvalizéru
« kdy: 20 Prosinec 2007, 21:37:41 »
pro zájemce o import voleb ekvalizéru z winampu jsem se pokusil vyřešit tento problém:
V xmms dejte presents - nahrát - z winamp eqf souboru. Následně presents - uložit - předvolbu - pojmenovat - OK.
soubory EQF mnou vyexportované+nalezené na webu jsou zde:
Kód: [Vybrat]
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/87927/EQF.7z_953B.htmlDoufám, že to někomu pomůže. :)

9
Obecná podpora / pokladní a skladový systém
« kdy: 16 Prosinec 2007, 21:56:16 »
jsem poměrně zažranej "linux user", ubuntu používám na desktopu dva roky jako jedinej operační systém. Dostal jsem pracovní nabídku...Potřeboval bych natrknout. jakej mám zkusit použí pokladní systém pod ubuntu? může být i placenej, hlavně musí fungovat. Vyplynulo by z toho, že linux není outsider a hlavně bych měl solidně placenou práci jako správce nainstalovaných systémů. Je to sobecký, ale máte někdo zkušenost s podobným použitím Ubuntu? :)

10
Archiv / pod kurzorem uhybaji aplikace
« kdy: 30 Říjen 2007, 22:00:06 »
přátelé, po upgradu mi uhýbá evoluton, prostě cvaknu a von ujede. stává se to i v jiných programech, zároveň se mi nějak nedaří nastavit rozlišení, vždycky to nastavím ke spokojenosti a po restartu je to  v háji a na fóru nemůžu najít tu správnou radu. xorg jsem přepsal několikrát, dpkg jsem použil a rekonfiguroval, nvidia settings jsem přenastavil a uložil(všechno sudo) a nedaří se. nějaký nápad nebo link? díky :)

11
Archiv / nefungují mi klávesy (opera)
« kdy: 03 Duben 2007, 22:18:30 »
Přestaly mi fungovat některý klávesy, asi se to ale týká jenom Opery.Předtím jsem zkoušel rozchodit video ve wmv podle howto p. Svobody. Týká se to kláves delete, jiný mě zatím nevypekly, setkal jste se s tím někdo? Jo a používám Kubuntu. Dík.

12
Archiv / kódování emailu
« kdy: 07 Březen 2007, 19:40:54 »
přišel mi e-mail. Když jsem ho chtěl přečíst, nebylo to možné, vypadal jako html, nebo binární soubor.Co mi v systému chybí? pod windows se otevřel normálně, jen to bylo zvláštní písmo.

13
Archiv / Jak odinstalovat Mozillu?
« kdy: 06 Březen 2007, 21:24:08 »
Ne že bych byl proti, ale jsem minimalista a chci mít v computeru každou aplikaci jen jednou.Protože používám Operu tak bych rád odstarnil Mozillu i thunderbirda a prostě všechno od nich. jenže nevím jak se ty balíčky jmenujou. Pro instalaci nejradši používám apt-get, šel by použít i pro tenhle případ?

14
Archiv / Wine nejde spustit [vyřešeno]
« kdy: 27 Únor 2007, 09:00:17 »
Wine nabíhá, ale nespustí se. Už se mi to stalo u některých aplikací, nainstaloval jsem nové ovladače grafiky + další co jsem vyčetl na fóru. Pořád nic. Mohlo by to být tím, že mám Wine z neoficiálního zdroje (tedy nejnovější?), nevím, budu rád za každou radu.

15
Archiv / nenaskočí KDE po startu
« kdy: 20 Únor 2007, 21:40:48 »
po upgrade Debianu mi nenaběhne KDE automaticky.Nevíte kde jsou konfigurace pro start grafiky? Po zadání startx vše jede normálně, ale v odhlášení je jenom volba odhlásit- chybí vypnout.Zatím mi návody pro ubuntu fungovaly jak v mém Kubuntu doma tak v Debianu v práci, proto dávám dotaz tady,Děkuji.

16
Archiv / Kubuntu - asociace na otevírání [vyřešeno]
« kdy: 15 Únor 2007, 08:08:19 »
Prosím poraďte, chtěl jsem si nastavit, aby se mi hudba spouštěla automaticky xmms. Klikl jsem na složku s hudbou a otevřel postupem: otevřít pomocí → xmms → otevírat vždy tímto...
Neuvědomil jsem si, že jsem tak označil SLOŽKU a tak se mi teď otevírají i dokumenty pomocí xmms a nejdou mi otevírat zařízení přes odkazy na ploše. Jde tento krok vrátit a kde se v KDE ovládá?
díky s podpisem já jsem krumpáč.

Stran: [1]