Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - rumany

Stran: [1]
1
Pracovní prostředí / kruner neběži
« kdy: 15 Dubna 2015, 20:43:12 »
Dobrý večer asi před týdnem jsem nainstaloval Kubuntu 14.04.2 amd64. Vše fungovalo v pohodě, ale dnes ráno po spuštění systemu vyskočila hláška, že kruner spadl. Nyní nejde spustit některé aplikace, např. centrum software, správce aktualizací, amarok a některé jdou nrmálně, např firefox, dolphin. Systém je aktualní-zkontrolováno přes terminál. Taky mne docela překvapilo, že uname -a mi ukáže Kubuntu 14.04.1-když jsem instaloval 14.04.2 iso. Taky nefunguje Alt+F2, nebo spustit vyhledat. Pokud někdo poradí co s tím, předem děkuji. Jestli mám poslat nějaký výpis- tak pošlu, ale já nemám představu jaký.

2
Dobrý den, dnes ráno po spuštění PC a startu Kubuntu na mně vyskočila  hláška- aplikace KDE démon byla neočekávaně ukončena. Po restartu znovu totéž, a po vypnutí-zapnutí, opět to samé. Nepomáhá ani spuštění se starším kernelem. System vesměs funguje, až na nějaké drobnosti. Prosím- neví někdo co s tím? Děkuji Ruda

3
Internet a sítě / nejde h264 ve Firefoxu
« kdy: 20 Února 2015, 20:36:52 »
Zdravím, prosím o radu. Distro Zorin OS Firefox aktualní. Zásuvný modul open h264 video codec nastaven na vždy spustit shockwave flash-zakázán, ale video h264 nejde. Za rady děkuji.

4
Pracovní prostředí / Pomoc s openboxem
« kdy: 20 Října 2013, 11:27:45 »
Dobrý den. Jsem lama, ale i tak sem zkusil instalaci openboxu dle wiki ubuntu.cz. Jak se dalo čekat, vyskytl se problem. Dle návodu na root.cz sem chtěl zaeditovat soubor ~/.xsession (nainstaloval sem gdm, se slim to nemakalo). Ale ten soubor tam jaksi vůbec není, a proto, že jsem lama, tak to je pro mně konečná. Prosím poradí mi někdo jak ho vytvořit, nebo jak dál? Děkuji Ruda.

5
Internet a sítě / Prolížeč Links-nefunkční javascript
« kdy: 27 Ledna 2013, 16:42:06 »
Dobrý den, v Kubuntu 12.04 sem přes centrum softvare nainstaloval Links 2.0. Prohlížeč je funkční rychlý, ale javascript nejde. V dokumentaci je napsáno, že javascript je podporován. V  nástrojích nastavení javascriptu není, i když dle návodu by tam být mělo. Další záhada je, že v terminálu, po zadání příkazu links vyskočí hláška, že program není nainstalován a nabídne instalaci. Jsem v linuxu začátečník. Za každou dobrou radu budu velmi vděčný. Děkuji předem.           

Stran: [1]

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.