Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - a903user

Stran: [1]
1
Obecná podpora / Nabídka v Ubuntu Software
« kdy: 27 Února 2017, 11:54:10 »
Ahoj, co nabízí aplikace Ubuntu Software za software v Ubuntu 16.04? Chtěl jsem si nainstalovat nějaký správce hesel založený na Keepass.

- na http://packages.ubuntu.com jsem našel, že v klasických repozitářích je keepassx a keepass2
- v Ubuntu Software mi to zase nabízí pouze snapy keepassxc a keepassx-elopio, a to až po přihlášení do Ubuntu One

Jaká je dnes filosofie tohoto správce softwaru?

2
Ahoj, lze nějak u Ubuntu GNOME nainstalovat pouze OS + GNOME Shell bez dalších GNOME aplikací? U Debianu to lze. Nainstaluje se pouze OS a poté se doinstaluje X + čistý GNOME Shell.

Díky

3
Pracovní prostředí / Nefunkční wifi v sezení pro hosta
« kdy: 23 Srpna 2016, 08:19:46 »
Ahoj, v sezení pro hosta mi nefunguje wi-fi. Přihlásím se do něj, wi-fi sítě vidím, ale nemůžu se na žádnou z nich připojit. Zdá se mi to jako problém s právy. Nejsem teď u laptopu, tak si nejsem 100% jistý, ale pokud si vzpomínám dobře, tak to ani nic nepíše.

To samé je na přihlašovací obrazovce. Také vidím sítě, ale nemohu se připojit. Tady mi to jasně píše, že nemám oprávnění.

Díky za radu

4
Pracovní prostředí / Smazání dconf
« kdy: 13 Června 2016, 09:34:23 »
Ahoj, co se stane pokud si z účtu smažete dconf databázi? Vytvoří se automaticky nová s výchozími hodnotami nebo to celé sletí?

Mimochodem, pokud se nad tím zamyslím, tak dconf připomíná registry od Windows. :)

5
Stránky Ubuntu.cz / Aktualizace Ubuntu.cz
« kdy: 30 Května 2016, 08:19:15 »
Ahoj, stará se někdo o web www.ubuntu.cz? Začíná to být poměrně neaktuální web, což je škoda.

6
Ahoj, proč mi GUI aplikace Správce aktualizací ukazuje, že můj systém je aktuální, když pustím
Kód: [Vybrat]
sudo apt upgrade nebo
Kód: [Vybrat]
sudo apt dist-upgrade a apt mi nabízí 5 aktualizací?

Mám Ubuntu 16.04.

Díky

7
Obecná podpora / Ubuntu 16.04, chybějící boot screen
« kdy: 01 Května 2016, 22:13:32 »
Ahoj, po instalaci Ubuntu 16.04 jsem při startu viděl boot screen (logo Ubuntu s těčkami pod ním). Po instalaci proprietárního ovladače NVIDIA boot screen zmizel. Spustím počítač, pak vidím pouze černou obrazovku, kde občas něco problikne a pak už naskočí rovnou přihlašovací obrazovka. Žádný funkční návod zatím nemohu najít.

Tuší někdo?

Díky

8
Obecná podpora / Instalace se sotwarovým RAIDem
« kdy: 25 Června 2015, 11:36:57 »
Ahoj, chtěl bych nainstalovat Ubuntu 15.04 na softwarový RAID. Z minulosti si pamatuji, že standardní instalační obraz to neumožňuje, ale alternativní obraz ano. Zkoušel jsem hledat na Ubuntu.com, ale nenašel jsem. Jediný alternativní obraz co jsem našel je pro starou LTS verzi 12.04.5.

Mohl by mi někdo poradit co teď?

9
Obecná podpora / Mazání staších kernelů po aktualizaci
« kdy: 22 Května 2015, 11:29:13 »
Ahoj, mám na jednom laptopu nastavenou automatickou aktualizaci. Vše probíhá relativně v pohodě až na jednu věc. Počítač se jednou za čas úplně ucpe. Když jsem řešil o co jde, tak jsem zjistil, že po aktualizaci kernelu na novější verzi v systému ta starší vždy zůstane. Když se pak nakupí x starých kernelů, tak už je to slušná porce místa (linux-image-* a linux-headers-*). Lze tuto situaci řešit nějak jinak, než napsáním nějakého vlastního skriptu? Nějaký parametr v konfiguráku apod.?

Ubuntu 14.04 LTS

Díky

10
Obecná podpora / Kvalita obrazu
« kdy: 09 Října 2013, 08:55:54 »
Ahoj, mám laptop s NVIDIa grafikou (NVS 3100M 512MB gDDR3) a dualbootem W7 + Ubuntu 13.04 (kde mám proprietární ovladače pro grafickou kartu). Pokud si prohlížím fotky ve W7, tak jsou krásně ostré a hrají barvami. Pokud si ty samé fotky prohlížím v Ubuntu (výchozí prohlížeč obrázků), tak je jejich kvalita výrazně horší. Po nainstalování proprietárních ovladačů jsem je nijak nenastavoval a jsou tak ve výchozím stavu. Tuší někdo, kde může být problém? Když se tak dívám, tak mi celkově obraz v Ubuntu přijde takový méně ostrý než ve W7.

Osobně mi to přijde, jak kdyby Ubuntu nepoužívalo stejnou barevnou hloubku nebo tak něco...

Díky za tipy

11
Ahoj, lze nějak vytvořit softwarový RAID 1 (mirroring) při instalaci Ubuntu 13.04? Proklikal jsem celý instalátor a nikde nic... Nabízí to pouze vytvoření LVM a šifrování.

Díky

P.

Stran: [1]

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.