Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Fargotroniac

Stran: [1]
1
Pracovní prostředí / Elementary OS - Nautilus a chyba prostředí
« kdy: 12 Listopad 2021, 18:39:43 »
Ahoj,

Nahodil jsem Nautilus místo jejich výchozího souborového manažera a narazil jsem na problém.

1. Po vyvolání kontextové nabídky (klik pravým tlačítkem, nevím zda se to v Linuxu jmenuje stejně jako ve Windows) se nezobrazí možnost pro vytvoření nového souboru. Mohu vytvořit pouze novou složku.

2. Označené soubory se graficky neodliší (nejde poznat, že jsem nějaké vybral). Pokud se je pokusím označit tahem myší, tak dojde k problému co je na obrázku.

Vytvoření nového souboru bych přežil, ale to druhé je docela problém.

2
Hry a zábava / GameHub nebo MiniGalaxy
« kdy: 10 Listopad 2021, 18:27:33 »
Ahoj,

Tak po pár dnech zkoumání ohledně GoG Galaxy na Linuxu jsem narazil na dvě alternativy. Konkrétně sharkwouter/minigalaxy a tkashkin/GameHub. ale pár věcí už se mi zjistit nepodařilo. :/

Konkrétně bych potřeboval poradit, který bude lepší pro spouštění Windows hry. Tedy jestli některý z nich umí pracovat s wine podobně jako Lutris (tedy používat i více verzí wine s různým nastavením) nebo umí pracovat pouze s aktuální verzí wine v systému?

Nemá někdo zkušenost, jestli GameHub umí stahovat aktualizace nebo stahuje celý instalátor pro odinstalaci a novou instalaci hry? Minigalaxy to zatím neumí.

Umí GameHub stahovat ze steamu i bez otevírání Steam klienta a provádět aktualizace (i obsahu z Workshopu)?

Nebo prostě napište svůj názor, pokud něco z toho používáte. Určitě to pomůže i jiným nováčkům. :)

3
Hry a zábava / Lutris + GoG Galaxy
« kdy: 02 Listopad 2021, 19:22:07 »
Ahoj,

Potřeboval bych poradit. Na GoG mám pár her. Některé i pro Linux (RimWorld, Space Haven) a některé jenom pro Windows. Chtěl bych k jejich instalaci použít Lutris, kvůli knihovně her.

Rád bych ale zachoval možnost komunikace s GoG serverem (cloud save a jejich další funkce). Taky aby bylo možné provádět aktualizaci her přes jejich klienta (nebylo teda potřeba hlídat zda vyšla nová verze hry, ručně stahovat nový instalátor a provádět novou instalaci hry). Je to nějak možné?
Někde jsem četl, spustit GoG Galaxy přes Wine a poté instalovat hry. Ale obávám se aby pak nedocházelo ke stahování Windows verze hry oproti Linuxové. Zároveň bych měl hry ve vlastním adresáři (například /home/Fargotroniac/Hry/RimWorld, Space Haven,..) a ne zašité někde na virtuálním disku C. Kvůli lepšímu přístupu k souborům hry.

Ještě jsem narazil na projekt Minigalaxy. Ale nevím zda si umí poradit s hrou pro Windows tak jako Lutris. Tedy že umožňuje používat více verzi Wine (pro každou hru má samostatnou)

Děkuji za pomoc

4
Pracovní prostředí / Pop OS - Gnome rozšíření
« kdy: 02 Listopad 2021, 10:06:44 »
Ahoj,

Určitě tu najdu někoho kdo Pop OS používá. Koukal jsem, že v nové verzi 21.04 přicházejí s nějakým vlastním desktopovým prostředím postaveným na Gnome. Chtěl bych se zeptat, zda i v tomto prostředí lze používat Gnome rozšíření nebo zda to již není kompatibilní.

A náhodou, neví někdo zda je možné horní panel přesunout do dolní části (zrušit dok) a udělat z toho "windows panel"?

Děkuji :)

5
Příkazový řádek a programování pro GNU/Linux / Instalátor sh
« kdy: 01 Listopad 2021, 21:44:11 »
Ahoj,

Dostál se mi do rukou instalátor, který končí koncovkou sh. Jsem zvyklý potkávat třeba deb, ale tohle vidím poprvé. Chtěl bych se tedy zeptat, co je to vlastně zač a zda je to bezpečné (jedná se o RimWorld z GoG).

Díky za pomoc :)

6
Ahoj,

Několik aplikací mám přes Flathub a probíhají zde automatické aktualizace. Je nějaká možnost, jak aktualizace dostat do správce aktualizací? Tedy do té nabídky, přes kterou jdou aktualizace aplikací nainstalovaných z repozitářů?

Než někdo napíše, že použít jiný zdroj než Flathub tak bych rád. Bohužel některé aplikace už jedou pouze přes Flathub (v repozitářích i ppa aktuální verze již není).

Děkuji

7
Pracovní prostředí / Zrušení možnosti odpojení druhého HDD
« kdy: 30 Září 2021, 10:04:28 »
Ahoj,

Do DVD mechaniky mám vložený druhý HDD, který je určený na data. Mám nastavené jeho automatické připojení. Ale v Zorin OS se zobrazuje v ikoně pro odpojení připojených disků (jako se zobrazují USB disky).

Je možné disk z této nabídky "schovat" aby se ikona zbytečně neukazovala po celou dobu a nedošlo omylem k jeho odpojení?

Děkuji :)

8
Ahoj,

Rád bych požádal o pomoc. Dorazí nový SSD disk (velikost 120 GB) do notebooku a starý HDD použiji jako druhý disk do CD mechaniky.

SSD disk bych rád použil na systém + aplikace + hry (většinou instalace přes Steam nebo ruční od GoG v Lutrisu). K tomu tedy asi oddíl pro SWAP (nevím zda tedy vůbec používat?).

Druhý HDD bych rád použil na zálohy (jeden oddíl o velikosti cca 100GB - zálohy v režimu RSYNC). Zbytek na data (tedy home oddíl kde budou stažené soubory, fotky, hudba, filmy, dokumenty,...).

Distribuci jsem si vybral Elementary OS.

Děkuji všem za rady jak disk rozdělit a tak. :)

9
Ahoj,

Vyzkoušel jsem si nové Elementary OS na Live USB a uvažuji nad instalací. Ale ve správci souborů stačí jedno kliknutí pro otevření složky. Neví někdo, zda se dá tato funkce vypnout, tedy aby bylo nutné kliknout dvakrát (prostě klasický způsob otevírání složek / souborů ve správci)? V nastavení se mi nic najít nepodařilo. :/

10
Hry a zábava / Lutris a Steam play
« kdy: 30 Červenec 2021, 18:10:45 »
Ahoj,

Rád bych požádal zkušené o radu. Mám pár her, převážně na Steamu, ale i pár co mám mimo Steam. Dočetl jsem se, že Steam umožňuje funkci Steam Play díky které se hry spouští přes Proton ale to jde pouze pro hry přes Steam. Na ostatní by se musel použít Lutris. Rád bych ale hry měl v jedné knihovně. Takže mě zajímá, zda jde i Steam hry přidat do Lutrisu a při instalaci a spouštění přes Lutris docílit toho,  že se bude používat Proton (tedy Steam Play).

Děkuji za pomoc. :)

11
Ahoj,

Rád bych požádal o radu. V Elementary OS dochází při spuštění aplikace v režimu fullscreen k jejímu přesunutí na novou pracovní plochu. Následně pak nefunguje ani funkce Alt + Tab k přepínání.

Zkoušel jsem to vypnout pomocí příkazů a následně provedl restart.
Kód: [Vybrat]
gsettings set org.pantheon.desktop.gala.behavior dynamic-workspaces false
gsettings set org.gnome.desktop.wm.preferences num-workspaces 1

Bohužel to nepomohlo a stále dochází k popsanému výše. Zkusil jsem se i podívat do Dconf editoru podle popisu zde: https://elementaryos.stackexchange.com/questions/9778/how-to-disable-desktop-switch-on-fullscreen ale položky ohledně dynamických ploch jsou vypnuté.

Díky za radu

12
Pracovní prostředí / Zorin OS
« kdy: 05 Květen 2021, 11:46:59 »
Ahoj,

Máte někdo zkušenosti se Zorin OS? Je v pohodě nebo ještě není úplně v pohodě jeho instalace? Jaký je váš názor na tento systém?

Jsem obyčejný uživatel, který od PC nepotřebuje nějaké zázraky. Používám akorát prohlížeč, FTP, git a občas nějakou tu hru jako OpenTTD, Space Haven a podobně.

Díky

13
Pracovní prostředí / Gnome - Úprava vzhledu a systémových ikon
« kdy: 02 Květen 2021, 18:24:00 »
Ahoj,

Tak dneska proběhla instalace nejnovějšího Ubuntu na notebook s pracovním prostředím Gnome. Povedlo se mi provést téměř všechny úpravy co jsem potřeboval, ale u dvou potřebuji pomoc.

1. Jako vzhled mám Yaru ve světlé verzi. Ale spodní panel (přes Dash to Panel) je tmavý. Existuje nějaký způsob, jak ho udělat do barev Yaru? Nebo není nějaký celkový vzhled, který by byl do světlých barev?

2. Existuje nějaký způsob, jak u systémových oken odebrat šipku pro rozbalení a ikonu pro vypnutí? Jsou mi momentálně k ničemu, protože to mám zahrnuté v ArcMenu a nevypadá to nejlépe.

Díky :)

14
Multimédia / Wine - výchozí aplikace pro .exe
« kdy: 03 Říjen 2013, 12:23:24 »
Zdravím,

Rád bych se zeptal, jak se dá Wine nastavit jako výchozí aplikace pro windowsácké programy (exe). Při instalaci se to nenastavilo a jako výchozí aplikace zůstal správce archivů.

Děkuji :)

15
Hardware / Nefunkční zvuk
« kdy: 02 Říjen 2013, 19:22:25 »
Zdravím,

Tak jsem zkusil nainstalovat Ubuntu 12.04.3 64bit na notebook Acer Aspire E1-571 a narazil jsem na první problém. Potíž je v tom, že nefunguje zvuk. :/

Kód: [Vybrat]
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 3rd Gen Core processor DRAM Controller (rev 09)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 3rd Gen Core processor Graphics Controller (rev 09)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family MEI Controller #1 (rev 04)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #2 (rev 04)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family High Definition Audio Controller (rev 04)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family PCI Express Root Port 1 (rev c4)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family PCI Express Root Port 2 (rev c4)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #1 (rev 04)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation HM77 Express Chipset LPC Controller (rev 04)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 7 Series Chipset Family 6-port SATA Controller [AHCI mode] (rev 04)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family SMBus Controller (rev 04)
02:00.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation NetLink BCM57785 Gigabit Ethernet PCIe (rev 10)
02:00.1 SD Host controller: Broadcom Corporation NetXtreme BCM57765 Memory Card Reader (rev 10)
02:00.2 System peripheral: Broadcom Corporation Device 16be (rev 10)
02:00.3 System peripheral: Broadcom Corporation Device 16bf (rev 10)
03:00.0 Network controller: Atheros Communications Inc. AR9462 Wireless Network Adapter (rev 01)

Děkuji za pomoc :)

16
Multimédia / Program na tvorbu titulků
« kdy: 02 Říjen 2013, 15:14:59 »
Zdravím,

Rád bych vás požádal jako zkušenější o radu jaký program je dobrý na tvorbu titulků. :)

Děkuji za vaše rady :)

17
Hry a zábava / World of Warcraft - Ikona v nabídce
« kdy: 01 Říjen 2013, 12:27:36 »
Zdravím,

tak jsem pomocí návodu Ubuntu Wiki - Word of Warcraft vytvořil ikonu v nabídce dash. Tuto ikonu jsem poté přesunul do Lanucheru. Bohužel mám problém s tím, že po kliknutí na ikonu se hra nespustí. Vlastně se nestane vůbec nic. :/

Dále je v návodu krok:
Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /usr/share/applications/wow.desktop
který bohužel v Ubuntu 13.04 nefunguje, protože v základu gksudo není. Krok jsem tedy nahradil příkazem:
Kód: [Vybrat]
sudo gedit /usr/share/applications/wow.desktop
Děkuji za vaší pomoc :)

Edit: Tak menší změna. Zjistil jsem, že při instalaci se v nabídce ikona vytvořila sama. :) Potřeboval bych tedy poradit, jak tu nově přidanou odebrat z nabídky dash a jak upravit tu původní. V současné chvíli se spouští Launcher, ale místo něj bych potřeboval spouštět WoW.exe.

18
Zdravím vás,

Rád bych vás požádal o radu, protože v oblasti linuxu jsem nováček. :)

Právě jsem si stáhl FTP klienta jménem gFTP a všiml jsem si, že jeho nabídka není přeložena do českého jazyka. Rád bych tedy přispěl do Ubuntu tím, že bych dokončil překlad programu. :)

Potřeboval bych ale poradit, jak na to. Kde najdu soubory k přeložení, jak dostat překlad mezi ostatní,...

Děkuji :)

19
Internet a sítě / Připojení Empathy na Facebook
« kdy: 09 Září 2013, 12:23:25 »
Ahoj,

Narazil jsem na problém s připojením Empathy k Facebooku. V nastavení v online účtech zadám údaje k připojení (email + heslo) ale Empathy mi vždy vrátí chybu, že připojení selhalo a požaduje novou autentizaci.

Nevíte co s tím?

20
Hardware / Rychlost ukazatele Touchpadu
« kdy: 08 Září 2013, 22:04:44 »
Zdravím,

Mám menší problém s nastavením rychlosti ukazatele TouchPadu. I když rychlost změním, tak po návratu do nastavení je opět nastavena výchozí hodnota.

Používám Ubuntu-Gnome verze 13.04 64 bit.

Děkuji :)

21
Pracovní prostředí / Instalace Gnome Shell / Odinstalace Unity
« kdy: 08 Září 2013, 20:08:22 »
Ahoj,

Rád bych vás požádal o radu, jak nainstalovat pracovní prostředí Gnome Shell a jak odinstalovat Unity.

Našel jsem zde na fóru sice nějaký odkaz, ale je 3 roky starý, takže se raději ptám. :)

Děkuji

22
Hry a zábava / E-Shop s hry
« kdy: 08 Září 2013, 15:26:45 »
Ahoj,

Rád bych vás zkušenější poprosil o radu. :)

Chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaký e-shop, kde se dají koupit hry fungující na platformě Linux (nemyslím tím spuštění přes wine) ale přímo hry pro linux. :)

Děkuji :)

23
Notebooky a přenosné počítače / Acer Aspire E1-571
« kdy: 07 Září 2013, 23:42:35 »
Zdravím vás,

Rád bych se vás zeptal zda máte někdo zkušenosti s tím, jak bude Ubuntu fungovat na notebooku Acer Aspire E1-571.

Děkuji vám :)

Stran: [1]