Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Polda18

Stran: [1]
1
Zdravím. Nevěděl by, prosím, někdo, zda je možné připojit adresář z fyzického počítače s Ubuntu server jako síťový disk na Windows na jiném fyzickém počítači v síti? Google neví, ukazuje pouze sdílení složky z hostovacího systému do hostovaného.

2
Obecná podpora / Ubuntu subsystém pro Windows a zástupce v Bashi
« kdy: 14 Březen 2017, 02:15:20 »
Zdravím. Rád bych si vytvořil zkratku pro přístup k mým souborům na disku přes terminál Ubuntu ve Windows (Bash ve vývojářských nástrojích). Zkoušel jsem příkaz ln -s /mnt/c/cesta/ke/složce ~/cesta/zkratky, ale to bohužel vytváří rekurzivní adresář a i když lze přistoupit do skutečných adresářů a ke skutečným souborům uvnitř, Bash je nenajde a stále to vypisuje pořád obsah přilinkovaného adresáře a nic jiného :( Vytváří to tak dojem nekonečné smyčky a Bash si myslí, že je stále v té samé složce a přistupuje k adresářům a souborům, které neexistují.

Tak jsem se porozhlédnul po alternativách a nenašel nic kloudného :( Dobrou alternativou by byl soubor *.desktop, ale jeho syntaxe je mi poněkud skryta :( Dále by byla možnost manuálního kopírování, ale pak neexistuje žádné propojení mezi originálem a kopií (jsou to dva samostatné oddíly). Tady už mi docházejí nápady :(

3
Nainstaloval jsem rozšíření VirtualBoxu do mé instalace Ubuntu ve virtuální mašině na mém Windows 7 hostujícím OS a tak nějak dumám, jak mám zvětšit rozlišení. Úplně nejlepší by bylo, kdyby se to umělo přizpůsobit velikosti okna.

V nabídce rozlišení je pouze tato jediná možnost, jak mám zajistit, aby se tam toho zobrazilo více? Nevím si rady :(

4
Zdravím,
nainstaloval jsem si na svůj hostující počítač s Windows 7 VirtualBox a založil dva virtuální stroje, z nich jeden chci používat s nainstalovaným Linux Ubuntu.

Jaké mám použít nastavení virtuální mašiny, aby mi to fungovalo správně? Počet procesorů nejde změnit, je tam číslo 1, ve fyziském počítači mám jeden procesor dvoujádrový. 3D akcelerace způsobila, že je černá obrazovka a neukazuje se ani kurzor :( V instalaci Ubuntu jsem zaškrtl šifrování domovské složky, což způsobilo, že při spouštění systému to ukázalo chybu /dev/mapper/cryptswap1 nelze načíst (anglicky, instalaci jsem prováděl v češtině), to ještě před úpravou nastavení (zapnutí 3D akcelerace).

Jak mám tedy nastavit parametry VM a instalaci Ubuntu tak, aby to fungovalo správně?

5
Obecná podpora / Jaké médium přesně potřebuju pro instalaci OS?
« kdy: 27 Říjen 2013, 09:58:44 »
Na webu s odkazy ke stažení jsem se dočetl, že pro instalaci je třeba ISO obraz vypálit na DVD. Chci se zeptat, jestli je nosné médium DVD kritériem, nebo můžu použít i CD? Nerad bych plýtval volným místem v řádu GB, které je na prádném DVD kolem 4,7. Na CD, které má 700 MB, by se obraz v pohodě vešel, případně bych zvolil přeplňování...

Stran: [1]