Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Difadon

Stran: [1]
1
Centrála pro hraní / Open Transport Tycoon Deluxe
« kdy: 06 Květen 2017, 17:44:52 »
Ahoj linuxáci,

Po dlouhé době jsem se vrátil k této hře a koukám, že došlo k vytvoření podpory pro HD grafiku. Jelikož české fórum pro hru již neexistuje, rád bych tohle téma otevřel tady.

Najdu tu někoho, kdo tuhle srdcovku ještě hraje? Rád bych požádal o doporučení nějakých grafických balíčků v 32bpp grafice třeba i s nějakou ukázkou. A pak už prostě jenom pokecat o hře. :-)

2
Obecná podpora / Automatické spuštění TeamViewer při startu
« kdy: 31 Červenec 2015, 16:39:50 »
Ahoj,

Rád bych požádal o radu. Dá se nějakým způsobem docílit, aby při zapnutí Pc došlo k automatickému spuštění tohoto programu?

Zkusil jsem v aplikacích spuštěných při startu zadat příkaz:

/usr/share/applications/teamviewer-teamviewer10.desktop

ale ten nefunguje.

Děkuji :)

3
Pomoc s hardwarem / Grafika R9 280 GAMING 3G
« kdy: 22 Září 2014, 22:08:46 »
Ahoj,

Rád bych se vás zkušenějších zeptal. Konečně jsem odešel od NTB a sestavil si stolní PC. V něm má grafiku R9 280 GAMING 3G a uvažuji nad nasazením OS Linux (konkrétně Mint 17 Cinnamon). Ale chtěl bych se zeptat, jestli nemůže dojít k potížím s kompatibilitou a zda mám očekávat nějaké velké snížení výkonu grafické karty (například teď při spuštění hry World of Warcraft na plné detaily v DirectX 11 mám přes 200fps při standartním hraní) případně o kolik % ten výkon může klesnout.

Bohužel to nemohu vyzkoušet pomocí nainstalování na druhý HDD, protože grafika bude ještě měsíc v reklamační řízení.

Děkuji moc :)

4
Centrála pro hraní / OpenTTD - Aktualizace
« kdy: 04 Červenec 2014, 21:23:29 »
Ahoj,

Co jsem zatím pochopil, tak pokud instaluji nějaký program co není v základu systému, tak musím získat PPA, abych měl možnost získat aktualizace programu pomocí Správce aktualizací.

Tak se chci zeptat, jestli existuje PPA pro hru OpenTTD. Všiml jsem si totiž, že je již verze 1.4.1, ale ve správci softwaru je teprve 1.3.3.

OS: Linux Mint 17 Cinnamon 64bit

Děkuji

5
Podpora pro pracovní prostředí / Klávesa Delete
« kdy: 04 Červenec 2014, 20:25:42 »
Ahoj,

Všiml jsem si, že na mé připojené extérní klávesnici nefunguje klávesa Delete (bohužel nelze otestovat na interní klávesnici kvůli její nefunkčnosti), ale ostatní klávesy (multimediální) fungují bez potíží.

Nemáte nějaký nápad, jak to lze opravit?

OS: Linux Mint 17 Cinnamon 64bit

Děkuji :)

6
Podpora pro pracovní prostředí / Úprava nabídky
« kdy: 04 Červenec 2014, 20:17:58 »
Ahoj,

Pro zálohu svých dat používám Google Disk. Na starém OS jsem byl zvyklý, že na google disku byly dvě složky. Dokumenty a Obrázky. Knihovny systému pak odkazovaly na tyhle složky, takže jsem vlastně pro dokumenty a obrázky nepoužíval úložiště v pc. Jde mi o to, jestli se dá nabídka v Linuxu taky podobným způsobem upravit. Upravit tedy umístění složky v menu (viz snímek obrazovky).

OS: Linux Mint 17 Cinnamon 64bit
Děkuji :)

[příloha smazaná administrátorem]

7
Multimedia, foto, video, zvuk / Převod videa
« kdy: 04 Červenec 2014, 14:11:08 »
Ahoj,

Rád bych vás požádal o radu. Na OSku Microsoft Windows 7 jsem používal program DVDFab 9 pro převod videa do DivX a zvukové stopy do mp3, protože jsem je potřeboval sladit do formátu, který bude fungovat na nové TV a starším set top boxu (oba zvládají mpeg4). Zkoušel jsem Aristu, ale ať se snažím jak se snažím, tak se video převede ale nenašel jsem kam se ukládá. :/

Chtěl bych vás tedy požádat o radu jaký program by se dal použít a jak ho správně nastavit. :)

Děkuji :)

8
Ahoj,

Rád bych se zeptal na aktualizace v Linux Mint 17. V základu jsou povolené úrovně 1 - 3 a bezpečnostní vypnuty. Zajímalo by mě, jak hodně se tomu dá důvěřovat a co tam tedy povolit a zakázat. Po zapnutí bezpečnostních aktualizací se mi totiž zobrazily aktualizace typu linux-headers 3.13.0-24, linux-image,..... ale je u nich úroveň číslo 5.

Díky za pomoc :)

9
Pomoc s hardwarem / Sluchátka Plantronics a správce zvuku
« kdy: 01 Červenec 2014, 22:40:38 »
Ahoj,

Chtěl bych vás požádat o pomoc se sluchátky Plantronics .Audio 995. Jde o dotaz a menší technický problémek.

Nejprve dotaz:

Všiml jsem si, že ve správci zvuku mám sluchátka i mikrofon 2x. Digital Outpup (S/PDIF) a Analogové stereo. Zajímalo by mě, jestli je v tom nějaký rozdíl v kvalitě a případně jak upřednostnit kvalitnější výstup a vstup. :)

A teď ten technický problémek. Jde o to, že sluchátka se nepřipojují přes jack 3,5 ale přes USB. A z nějakého důvodu NTB neumí rozpoznat při zapnutí, že jsou sluchátka připojená a musí je odpojit a znovu připojit. Je nějaký způsob jak tuto drobnost vyřešit? Kdyby ne, tak je to stejně jenom taková "blbost". :D

Dodatek: Tak jsem si všiml, že některé aplikace dokonce připojená sluchátka nedetekují (i po jejich odpojení a zapojení) a hraní do repráků (např. OpenTTD) ale když zapnu Firefox, tak hraje do sluchátek. Napadlo mě tedy, jestli by se nedaly ostatní výstupy a vstupy nějak "vypnout" aby to hrálo jenom do sluchátek a zvuk to bralo jenom z mikrofonu sluchátek a nebylo to potřeba, při každém zapnutí NTB, ručně vypnout.

P.S.: Jenom doufám, že to bude nějaký "jednodušší" postup, aby dokázal repráky zase zapnout, kdybych je náhodou někdy potřeboval. :D

Díky moc :)

10
Obecná podpora / [VYŘEŠENO] Instalace Wine - Zamrznutí
« kdy: 01 Červenec 2014, 22:00:01 »
Ahoj,

Dneska jsem se pokusil nainstalovat Wine (tuším, že tam bylo číslo verze 1.6.x) na Ubuntu 14.0.4 64bit pomocí Centra softwaru pro Ubuntu. Balíky se bez potíží stáhly, instalace doběhla tak do 3/4 a poté došlo k zamrznutí (zešednutí celého programu). Po 20ti minutách mi byla vyhozena chyba v horním panelu (vedle hodin): Chyba: Nesprávný součet > 0

Otázkou je, co teď s tím. :) Centrum jsem vypnul pomocí možnosti Vynutit ukončení. Pak jsem koukal do nabídky a k nějaký úpravám ohledně Wine došlo, protože mám v nabídce možnost procházení disku c:,....

Děkuji moc za vaší pomoc. :)

11
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Ubuntu - Pracovní prostředí
« kdy: 29 Březen 2014, 13:30:07 »
Zdravím všechny linuxáky,

Chtěl bych vás požádat o názory. Rozhodl jsem se z Windows přejít na linux. Jelikož deriváty vycházejí z Ubuntu, tak jsem se rozhodl použít Ubuntu.

Řeším ale grafické prostředí. Unity zrovna v lásce nemám. Dříve jsem používal Linux mint s cinammonem.

Tak se chci zeptat, jestli existuje možnost Ubuntu + cinammon a co si o tom myslíte.

Je to dobrá volba?
Nebude to výkonostně příliš náročné?
Mohu očekávat nějaké potíže?

Děkuji :-)

12
Internet a sítě / Mozilla Thunderbird - automatické spuštění
« kdy: 20 Leden 2014, 22:29:12 »
Ahoj,

Rád bych se zeptal, jestli se dá nějak provést, aby se Thunderbird automaticky minimalizovaně spouštěl při přihlášení?

Děkuji mockrát :)

P.S.: Dá se to nějak provést i u Empathy? :)

13
Internet a sítě / Gwibber
« kdy: 20 Leden 2014, 22:08:11 »
Zdravím,

Dneska jsem se rozhodl vyzkoušet program Gwibber, který se nachází v základní instalaci Ubuntu 12.04 64bit. Bohužel mám menší problém s tím, že nějak nefunguje. :D

Pokud se pokusím přidat jakýkoliv účet (Facebook, Twitter), tak se nedostanu až do konce. U Facebooku se dostanu k možnosti přihlášení ale nic víc. A u Twitteru se nezobrazí vůbec nic. :/

Nevíte někdo, jak se dá tento problém vyřešit? Děkuji :)

14
Pomoc s hardwarem / Tiskárna Epson Stylus SX430W
« kdy: 10 Leden 2014, 16:10:20 »
Zdravím,

Mám menší problém s touto tiskárnou. Je zapojená do dítě pomocí WiFi. V Ubuntu 13.10 jsem spustil aplikaci pro tiskárny. Zde dal přidat. Po chvíli aplikace tiskárnu našla. Dále jsme potvrdil podmínky a spustil instalaci ovladače.

Ale ve chvíli, kdy vyběhne ukazatel postupu instalace to kompletně zamrzne a instalaci nelze ani zrušit. :/

Nevíte někdo, co s tím? Děkuji :)

15
Podpora pro pracovní prostředí / Uzpůsobení Unity
« kdy: 10 Leden 2014, 13:05:19 »
Zdravím,

Provedl jsem si pár úprav Unity v Ubuntu 13.10 64bit podle návodu http://www.root.cz/clanky/jak-si-prizpusobit-unity-aby-se-dalo-pouzivat/. Konkrétně: Hubenější menu (Dash), Klasické scrollbary a Klasické menu v oknech aplikací. Provedl jsem úpravy a poté restartoval počítač. Bohužel jediná úprava, která funguje je Klasické scrollbary.

Nevíte někdo, jak tedy provést i ty ostatní úpravy?

Děkuji :)

Stran: [1]