Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - globus

Stran: [1]
1
Instalace, aktualizace a spouštění / přepnutí klávesnice
« kdy: 05 Květen 2019, 11:11:17 »
Dobrý den všem.
Stala se mi nemilá věc. Po aktualizaci systému se mi přepnula klávesnice z české na anglickou a nejde mi přihlášení do systému. Levý ALT+SHIFT nefunguje. V heslu je český znak "š", ten ovšem anglická klávesnice zobrazí jako "3". To jsem odhalil po přihlášení jako host ve writeru. A ani při tomto přihlášení se nedá klávesnice přepnout pomocí ALT+SHIFT např. v tom writeru.
Mohl by mi prosím někdo poradit?
Děkuji

2
Pracovní prostředí / zákaz kopírování [vyřešeno]
« kdy: 27 Březen 2019, 18:47:11 »
Zdravím všechny, chci se zeptat zkušených uživatelů,  jestli se dá nastavit složka např. "obrázky" tak, aby se fotky dali prohlížet, ale nedali kopírovat.
V nastavení oprávnění složky (r,w,z), se nedá asi nastavit můj požadavek, viďte.
Děkuji

3
Pracovní prostředí / pozadí okna
« kdy: 05 Červenec 2017, 10:07:47 »
Zdravím, potřeboval bych poradit, kde najdu nastavení barvy okna s popisem našeptávače. Ve Firefoxu se mi zbrazuje našeptávač s velmi tmavou barvou pozadí a černé písmo, někdy se to hodí, když je to k přečtení. Bude to v nastavení Firefoxu, ale netuším, kde hledat pro změnu. Myslím, že půjde jen o změnu čísla. Děkuji Petr

4
Obecná podpora / Kubuntu/Ubuntu VYŘEŠENO
« kdy: 16 Leden 2017, 19:36:21 »
 Zdravím, tak jsem po několika letech zpozoroval, že se mi komp po spuštění nějak zpomaluje. Situace: po zpuštění trvá poměrně dlouho, až kolem pěti minut, než komp naběhne plně. Tedy, do stavu, kdy po zpuštění nějaké aplikace se začne aplikace zpouštět. I to trvá docela dlouho. Komp jako takový v podstatě běží několik hodin denně. 6-7.  Běží i když se na něm nic nedělá, prostě se pustí a kdykoli a kdokoli v rodině ho využívá a používá kdykoli se zachce. Někdy jen na poštu a pak nic. Ale i když se nepoužívá, ventilátor maká neustále. Jako by byl v maximální zátěži. Chci se zeptat, jestli by nebylo lepší používat UBUNTU než KUBUNTU. Mám pocit, že v Kubuntu je toho zpuštěno příliš mnoho oproti Ubuntu. Jsem už tady něco pročetl a jsou tu informace, že Kubuntu je moc nabalený aplikacema, který se zpouští startem systému a  zbytečně zatěžují komp. Něco jsem zakázal spouštět, ale většina musí běžet. Nainstaloval jsem widget pro sledování zátěže systému a paměti jedou neustále okolo  100%. Procesor okolo 60%.  Mám NB ACER ASPIRE 5738. 4GRAM Procesor: Intel Pentium Dual Core T4500 s frekvencí 2,3 GHz. Bude určitě o čem diskutovat. díky

5
Pracovní prostředí / náhled přílohy e-mailu
« kdy: 14 Listopad 2016, 15:24:41 »
 Zdar, chci se poptat, zda jde nastavit zobrazení náhledu obrázku (složky) při přikládání přílohy do e-mailu. Zobrazuje se jen složka (ta stejně nejde poslat, jen jednotlivý soubor), nebo ikona obrázku. Jenže, když posílám obrázek, nebo víc obrázků, potřebuji vidět jaké. Ano, náhled je někdy funkční a obrázek se zobrazí vpravo, vedle nabídky obrázků (ikon obrázků). Potřeboval bych, aby se náhled ukázal hned u každého obrázku místo ikony obrázku, jako je tomu například v DOLPHINU. Když posílám třeba fotky, musím kliknout na každou ikonu, aby se mi vedle ukázalo co na fotce je. Když jich je ve složce 1000, je to fakt na prd a přepisovat si čísla mě fakt moc nebere. KUBUNTU 16.04.
Děkuji

6
Multimédia / adobe flash player na safari
« kdy: 01 Listopad 2016, 20:05:47 »
 Dobrý den všem. Můj dotaz je trochu mimo mísu, ale lepší komunitu na tato témata neznám. Již několik let používám Kubuntu. To jen ne okraj. Před Olympiádou v Riu jsem pořídil Smart TV Samsung. Po připojení k netu je vše v pohodě, jen nelze přehrávat Livestreaming. Není totiž Adobe flash player. Na dotaz podpory Samsung, jsem dostal odpověď jakou tady všichni znáte, Adobe již nepodporuje linux. Systém v TV je linux 32bit safari. Na stránkách Adobe verze pro safari není, respektive TV vypisuje hlášku, že formát souboru není podporován. Musí přece být možnost, jak Livestream sledovat jen přes TV, když jiná videa a podobně hrají. Přes hdmi z NB sice můžu sledovat svůj oblíbený hokej, ale řešení to není. Samosebou jsem před tímto dotazem hledal jak tady, tak celkově na netu, ale s mizerným výsledkem a žádným řešením.
 Je tu někdo s podobným problémem?
 Díky

7
Pracovní prostředí / hlavní panel[vyreseno]
« kdy: 14 Září 2016, 21:16:27 »
 Zdar, mám dotaz: jak z hlavního panelu dostanu ikonu "instant messaging", neplánuju  jeho využití a po povýšení na 16.04 se tam usadila a nejde to vypnout ani vyhodit. Kubuntu. Děkuju všem

8
Pracovní prostředí / okraje oken (vyřešeno)
« kdy: 14 Září 2014, 21:54:07 »
 Zdar, mám problém, po přechodu na verzi 14.04 nejsou u všech oken okraje. To má  za následek, že otevřená okna se nedají minimalizovat, maximalizovat ani zavírat pomocí znaků (kamenů) v pravém horním rohu. Pouze zavřít klávesovou zkratkou Alt+Q, alt+W. Kl. zkratka Alt+F3 nefunguje, prostě se dialog pro práci s okny nezobrazí. Je to u staršího compu, na novějším notebooku je vše v pořádku. Nastavení pomocí "nastavení" je bez úspěchu.  Používám Kubuntu.
Prosím o pomoc a všem děkuji

9
Multimédia / K9Copy (vyřešeno)
« kdy: 25 Duben 2014, 20:59:19 »
 Zdravím, marně se snažím nainstalovat K9Copy na Kubuntu 14.04. Ani Synaptic nezabral, ale to bude mnou. Jsem začátečník, ale snažil jsem se hodně. Wine nechci. Prosím o pomoc.
Děkuji Globus

Stran: [1]