Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - kocar

Stran: [1]
1
Ahoj. Mám problém s gnome-panelem a otevíráním obrázků. Při otevření obrázku ve všech možných aplikacích mi na pár sekund buhví proč vytíží procesor. Chování je pro všechny aplikace pracující s obrázky téměř stejné.

Např. zhruba 4 sekundy po otevření obrázku v GIMPu vylítne gnome-panel zhruba na 3 sekundy na strop. Spuštění eog je podobné jako to otevření obrázku, tedy po 4 sekundách na 3-4 sekundy, jenže to se opakuje i s každou změnou obrázku. Tedy ani procházení obrázků v rozlišení 640x480 není vůbec rychlé a vytěžuje procesor na 100%. A tohle vytížení procesoru se opakuje i když eog zavřu. Podobně se chová i F-Spot, ale pokud v něm otevřu více obrázků najednou, vytěžuje procesor o to déle.

Další programy, ve kterých jsem zkoušel otevřít samotné obrázky byly prohlížeče Firefox a Opera a v obou byl výsledek stejný, tedy vytížení procesoru gnome-panelem na několik sekund zpožděné o několik sekund po otevření.

Podobný problém jsem zaznamenal i s mplayerem, ale pouze, když otevírám filmy přes nautilus. Přes krusader ani přes řádku se tenhle problém neprojevuje. U eog bohužel ano.

Nenapadá někoho něco, čím by to mohlo být způsobeno? Zkoušel jsem fluxbox a tam je samozřejmě všechno ok (protože žádný gnome-panel neběží).

2
Internet a sítě / DNS ve VPN
« kdy: 21 Srpen 2008, 19:17:43 »
Mám problém s DNS ve VPN. Připojuju se do firemní sítě přes openvpn, ale problém je, že nastavený DNS server ze sítě, do které mám připojený počítač doma, samozřejmě nezná jména počítačů uvnitř firemní sítě. Potřeboval bych tedy nadefinovat jiný DNS server pro adresy *.firemni.sit, ale netuším kde kam jak co. Slyšel jsem něco o konfiguraci zony, zkoušel to vygooglit, ale bez úspěchu. Mohl by mě někdo kopnout správným směrem?

3
Pracovní prostředí / Chyba v gnome compiz preferences?
« kdy: 15 Červen 2008, 09:24:20 »
Ahoj. Kdyz spustim programek Gnome compiz preferences, vyskoci hned chyba pri nacitani aktualni konfigurace:

Nastala chyba při nahrávání nebo ukládání informací o vašem nastavení pro gnome-compiz-preferences. Některé volby vašeho nastavení nemusí fungovat správně.
Chybný typ: Očekáván seznam, obdrženo string
Chybný typ: Očekáván seznam, obdrženo string

Zrejme diky tomu nefuguje nastaveni Active screen corner. Nezaregistroval jste nekdo podobne problemy?

4
Archiv / Problem s proftpd [vyřešeno]
« kdy: 08 Duben 2008, 22:08:25 »
Ahoj. Po instalaci "volavky" se mi nedari spustit proftpd (pres gproftpd). Smazal jsem mu konfigurak (v dojmu, ze nova verze bude mit mozna trochu jinou syntaxi), po spusteni gproftpd se me zepta, jestli chci pouzit vychozi nastaveni, reknu ze ano, on si vygeneruje novy konfigurak, ja tam dopisu mou IP adresu a zkusim aktivovat, ale vysledkem je nasledujici chyba:

- warning: unable to determine IP address of 'kcr.trenet.local'
 - error: no valid servers configured
 - Fatal: error processing configuration file '/etc/proftpd/proftpd.conf'


kde "kcr.trenet.local" je jmeno meho pocitace. Netusite nekdo, kde muze byt zakopanej hafan?

5
Archiv / F-S Amilo Xi 1547 - nejdou repro ve feisty fawn
« kdy: 30 Květen 2007, 10:49:09 »
Mam problem s ovladacem zvukovky v Ubuntu 7.04. Jde o to, ze z ovladani hlasitosti zmizel regulator pro ovladani hlasitosti repro. V 6.10 nez jsem upgradoval na 7.04 bylo (skoro) vse v poradku. Po upgradu se misto regulatoru hlasitosti pro repro objevil regulator pro zabudovany mikrofon, ktery zas drive chybel, ale to me tak nemrzelo jako ty repro :o) Preci jen tahat s sebou bednicky neni u notebooka moc efektivni :-)) Nevite nekdo o nejakem reseni tohoto problemu?

6
Archiv / Subversion 1.4.3 pod Ubuntu 6.10 64-bit
« kdy: 17 Březen 2007, 21:31:48 »
Ahoj. Jsem tak trochu linux lama :-) a mam problem s rozjetim subversion 1.4.3 pod mym Ubuntu 6.10x64. Nekde jsem nasel balicek, ale rozjel se mi kolotoc zavislosti, ktery jsem proste nedal. Bylo jich moc. Takze jsem si nasel navod, jak to prelozit ( http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=2269078 ), ale make neprojde. Tady je par poslednich warningu a nakonec error, diky kterymu to neprojde:

libtool: link: warning: `/usr/lib/gcc/x86_64-linux-gnu/4.1.2/../../..//libdb-4.3.la' seems to be moved
libtool: link: warning: `/usr/lib/gcc/x86_64-linux-gnu/4.1.2/../../..//libsqlite3.la' seems to be moved
libtool: link: warning: `/usr/lib/gcc/x86_64-linux-gnu/4.1.2/../../..//libexpat.la' seems to be moved
libtool: link: warning: `/usr/lib/gcc/x86_64-linux-gnu/4.1.2/../../..//libdb-4.3.la' seems to be moved
libtool: link: warning: `/usr/lib/gcc/x86_64-linux-gnu/4.1.2/../../..//libsqlite3.la' seems to be moved
libtool: link: warning: `/usr/lib/gcc/x86_64-linux-gnu/4.1.2/../../..//libexpat.la' seems to be moved
/usr/bin/ld: /home/kocandrle/subversion-1.4.3/neon/src/.libs/libneon.a(ne_request.o): relocation R_X86_64_32 against `a local symbol' can not be used when making a shared object; recompile with -fPIC
/home/kocandrle/subversion-1.4.3/neon/src/.libs/libneon.a: could not read symbols: Bad value
collect2: ld returned 1 exit status
make: *** [subversion/libsvn_ra_dav/libsvn_ra_dav-1.la] Error 1

Mohl byste mi nekdo prosim poradit, co s tim?

Stran: [1]