Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Michal Breškovec

Stran: [1]
1
Obecná podpora / LibreOffice Math - problém se symboly
« kdy: 31 Května 2011, 21:21:01 »
Zdravím. Po upgrade na Kubuntu 11.04 se mi stala nemilá věc. OOo byl pochopitelně nahrazen progresivnějším LibreOffice a já bohužel narazil na jednu nepříjemnou chybu. Math aplikace mi místo symbolů zobrazuje jen obdélníčky, jako kdyby chyběl správný font, ale snad všechny myslitelné fonty mám nainstalovány. Stejný dokument se mi v LO na Windows nebo Mac OS X otevře správně.

Setkali jste se s tím, případně víte, jak to vyřešit? Já jsem včera pátral celý večer a na nic jsem nepřišel, ani strejda Google nepomohl.

2
Obecná podpora / CD početka pro 10.04
« kdy: 23 Února 2011, 11:53:36 »
Zdravím. Googlím a googlím, ale nemůžu vygooglit žádnou šablonu na papírovou CD pošetku pro Ubuntu 10.04 Desktop (i386). Nemáte nějaký tip?

3
Obecná podpora / Zádrhely po upgrade na Kubuntu 10.10 [vyřešeno]
« kdy: 11 Října 2010, 10:21:48 »
Tak jsem včera v noci našel hodinku (déle to netrvalo) na upgrade Kubuntu z 10.04 na 10.10. Upgrade proběhl naprosto bez problém (i přesto, že se systémem často dělám psí kusy), což už je nějakou dobu u *buntu distribucí standard. Nicméně po upgrade jsem narazil na pár zádrhelů a nedaří se mi je napravit. Něco jsou kosmetické kravinky, ale něco mě velmi štve. Pevně doufám, že se tu najde někdo, kdo mi dokáže poradit, nebo mě alespoň na radu odkázat:

  • KMix neukládá nastavení: po přechodu na Pulseaudio se mi velmi zredukovali možnosti nastavení KMixu, vlastně je tam pouze jedný posuvník a to je vše. Co mě ale bolí víc je, že si Kmix po restartu nepamatuje předchozí nastavení. To je pro mě důležité, protože mívám zvuk většinou "muted" když zapínám laptop ve škole, nebo na nějakých jednáních. - VYŘEŠENO: V KMix zvolit Nastavení --> Nastavit 'KMix'... --> odznačit volbu "Obnovit hlasitost při přihlášení".
  • Skrolování Trackpointem: toto je věčná bolest, zvlášť po změnách v X.org. U 10.04 se to celkem elegantně vyřešilo přidáním konfiguračního souboru. Toto teď už nefunguje. Při hledání řešení jsem narazil na pěknou utilitku gpointing-device-settings, která zafungovala pěkně i pod KDE, ale jen do uspání nebo restartu, pak už to nedělá nic. - VYŘEŠENO: Funguje stejné řešení jako pro Kubuntu 10.04, ale patřičný soubor se musí nahrát do /usr/share/X11/xorg.conf.d (v Lucidovy to bylo /usr/lib/X11/xorg.conf.d/) viz návod zde.
  • Zmizela ikona KNetworkManageru v systray: toto je hodně špatné. Síť sice funguje bez problémů, ale nejsem teď schopen přepínat mezi jednotlivými typy připojení atd. - VYŘEŠENO: Stačí kliknou pravým myšítkem na systray, zvolit Nastavení, pak v menu Zobrazit odemknout widgety a zaškrtnout Network Management nebo jinou ikonu, která vám zmizela.
  • Hnusný splash během bootu: Už se stalo nějakým standardem, že s každou novou verzí je splash během bootu hnusnější. Zvlášť na moji nVidia grafice s proprietárními ovladači mělo 10.04 celkem problém, ale dalo se to přežít. To jak vypadá splash teď už je ale vrchol. Netuším jak vypadá normálně, ale já mám jen světle modrou obrazovku s nápisem Kubntu 10.10, který je vyveden velmi jednoduchým fontem. Navíc jsou na pozadí vidět startující služby což je sice užitečně, ale vůbec ne estetické a zřejmě by tam být neměly. - Instalnul jsem Mavericka do VirtualBoxu a vypadá to, že to je tak hnusné normálně. Otázka je, co s tím, to přece nemohou myslet vážně... - VYŘEŠENO: Konfigurační příkazy pro GRUB2 zde. Konfiguraci viz níže:

Kód: [Vybrat]
kdesudo kate /etc/default/grub

GRUB_GFXMODE=640x480      # Rozlišení nastavte dle vlastní potřeby, ale NE všechna musí fungovat.
GRUB_GFXPAYLOAD_LINUX=keep

4
Multimédia / Poblém s videohovory přes Skype
« kdy: 20 Února 2010, 17:32:36 »
Vyfasovali jsme v práci nové HD webkamery Microsoft LifeCam, a tak jsem nelenil, půjčil domů a rozhodl se vyzkoušet přes Skype. Bohužel jsem narazil na podivný problém a nikde jsem nenašel řešení.

Nejdříve popis systému:
Kubuntu 9.10 64bit
Skype 2.1.0.81 - poslední verze dostupná na webu Skypu
Microsoft LifeCam Cinema

Kamera se připojuje přes USB a systém ji bez problémů detekuje. V nastavení Skypu je normálně vidět a po stisknutí tlačitka "Test" funguje bezvadně.

A teď ten zádrhel - nemůžu nikde ve Skypu najít volbu pro videohovor, jen chat a audio. Zkrátka, kamera bez problémů funguje, ale nemohu najít způsob, jak ji ve Skypu použít.

5
Obecná podpora / KMail pro KDE4 a Gmail přes IMAP
« kdy: 09 Září 2008, 23:26:24 »
Zdravím. Dnes jsem trošku hodil okem na nový Kontact pro KDE4 a řekl jsem si, že si zkonfiguruji v KMailu svůj Gmail účet přes IMAP. V podstatě to funguje slušně, ale narazil jsem na dva drobné zádrhely. Odeslaná pošta se mi ukládá do odeslané v Lokálních složkách, ale já bych samozřejmě chtěl, aby se ukládala do odeslané na Gmailu (na lokále nechci nic). Bohužel jsem nenašel, kde to nastavit (pokud to vůbec jde). Asi by to šlo nějak vyřešit přes filtry, ale to je samozřejmě objížďka a ne standardní postup. Druhý problém je, že se mi nedaří do KMailu naimportovat svůj certifikát pro podpis emailu. Jedná se o Trusted certifikát od Thawte, který mám na disku uložený ve formátu p12. A nakonec, kdyby měl někdo nápad, nebo ideu, jak sesynchronizovat Gmail kontakty s těmi v Kmailu. Pochopitelně, pokud vy sami máte nějaký zádrhel s KMailem, tak jste v tomto vlákně vítáni.

6
Zdravím. Nainstaloval jsem Kubuntu 8.04 v OEM režimu, doinstaloval potřebný SW, atd. a klikl jsem na tu ikonu pro přípravu pro nového uživatele. Při novém spuštění Kubuntu naskočil dialog pro registraci nového uživatele, ale už bohužel na první obrazovce s výběrem jazyka to chcíplo a nejde postupovat dál. Po přepnutí do konzoly jsem zjistil, že uživatel oem stále existuje (mám pocit, že měl být odstraněn). Máte s tím někdo zkušenost, jak buď dostat tu OEM konfiguraci do funkčního stavu, nebo ji úplně zrušit, ať můžu uživatele vytvořit ručně? Díky.

7
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Cover pro Kubuntu 7.10
« kdy: 26 Října 2007, 19:34:32 »
Nepotkali jste někde cover pro Kubuntu 7.10? Nejlépe DVD verzi. Pro 7.04 jsem viděl, ale pro 7.10 nemůžu najít.

8
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Bubuntu
« kdy: 17 Října 2007, 10:18:55 »
Kdysi na root.cz jsem v nějaké diskuzi narazil na výraz Bubuntu, který zřejmě jako urážku použil nějaký odpůrce *Ubuntu distribucí. Nicméně mě se celkem zalíbil, a tak jsem si říkal, že když už jsou nějaké ty Christian, Muslim a Satan edition, že by byla celkem pěkná i nějaké Bubuntu edition, která by byla strašidelná.

Co vy na to, líbil by se vám Linux se strašidelnými zvukovými a grafickými tématy? Třeba by se toho někdo graficky nadaný ujal  :)

9
Archiv / TCP wrapper
« kdy: 17 Června 2007, 12:57:20 »
Pokouším se rozchodit si TCP wrapper pro Open SSH. Nainstaloval jsem inetd a do inetd.conf zapsal
Kód: [Vybrat]
ssh     stream  tcp     nowait  root    /usr/sbin/tcpd  /usr/sbin/sshd -iv hosts.deny je jen ALL: ALL a v hosts.allow
Kód: [Vybrat]
sshd: LOCAL 192.168.0.1/24bohužel když to zkouším pomocí tcpdmatch a zapíšu jakoukoliv adresu mimo povolený rozsah, tak mi pořád píše access: granted. Nemáte s tím někdo zkušenosti? V Debianu mi to kdysi chodilo.

10
Archiv / Vyhledávací modul pro Mozilla Firefox na wiki.ubuntu.cz
« kdy: 17 Ledna 2007, 21:20:51 »
Na www.czilla.cz se nachází slušná sbírka vyhledávacích modulů pro Mozilla Firefox v češtině. Je tam modul i pro toto fórum. Já jsem tedy vytvořil modul pro wiki.ubuntu.cz, ať to máme kompletní.

Pro adminy Wikipedie přidávám i link na XML soubor. Stačí ho takto
Kód: [Vybrat]
přidat někam mezi tagy a po kliknutí na search bar ve Firefoxu se objeví možnost jeho instalace.

11
Archiv / Fonty a česká klávesnice v textovém režimu.
« kdy: 12 Listopadu 2006, 22:46:46 »
Po aktualizaci na 6.10 jsem si všiml další nemilé věci. Pokud se přepnu do textového režimu, tak mi česká klávesnice píše místo písmenek s diakritikou nesmysly a místo češtiny v textech je rozsypaný čaj. Také rámečky v MC a ncurses jsou rozsypané. Asi je nějaký problém s UTF8 fontem. Jak jsem zjistil, stejná situace je i u čistě nainstalovaného Edgyho. Poradíte jak na to?

12
Archiv / Nefunkční Katapult po upgrade na Kubuntu 6.10[vyřešeno]
« kdy: 28 Října 2006, 20:06:52 »
Upgrade z Kubuntu Breezyho na Edgyho dopadl dobře, jediný problém (na který jsem zatím narazil) je, že mi nefunguje vynikající utilitka Katapult. Zkusil jsem ji i zcela odebrat a nainstalovat znovu, korektně se spustí, nicméně po stisku Alt+mezerník se nic neděje. Před upgradem to chodilo OK.

13
Archiv / MoinMoin Wiki - nemohu rozchodit
« kdy: 26 Září 2006, 22:36:47 »
Zkouším si lokálně rozchodit MoinMoin Wiki, ale bohužel se mi to nedaří. Po pokusu přistoupit na http://localhost/mywiki se na chvilku zobrazí stránka s nápisem
Kód: [Vybrat]
"Click here to get to the Frontpage"a pak skočí 404ka s hlášením
Kód: [Vybrat]
"The requested URL /mywiki/moin.cgi/ was not found on this server."Přitom ten soubor tam je a má nasteveného uživatele a skupinu www-data.
Postupoval jsem podle readme v /usr/share/doc/python2.4-moinmoin.

14
Archiv / Povolení BB tagu [img] v profilu
« kdy: 27 Srpna 2006, 21:50:35 »
Bylo by možné povolit BB tag [img] v profilu? Rád bych si do podpisu vložil aspoň svoje registrační číslo usera Ubuntu.

15
Archiv / Konqueror - jak přidat položku do místní nabídky?
« kdy: 25 Srpna 2006, 22:41:04 »
Chěl bych si do místní nabídky Konqueroru v režimu souborový manažer přidat položku přehrát v AmaroK. Bohužel nevím, kde to editovat.

16
Archiv / grovisofs a vypalování DVD
« kdy: 24 Srpna 2006, 08:05:34 »
Pořád válčím s problémy při vypalování DVD v K3B. Mám podezření na growisofs které je ve verzi 5.21 přitom jsem na webu zahlédl už 6.x. Dá se sehnat balík pro ubuntu s novějším grovisofs?

17
Archiv / Vypalování DVD v K3B - pořád problémy
« kdy: 19 Července 2006, 12:43:45 »
Zdravím. Po přechodu na Kubuntu 6.06 se nějak nemůžu domluvit s K3B. Mám následující problémy:
Vypalování je pomalé, ačkoliv nastavím pálení 16x vypalím DVD za 15min což odpovídá rychlosti 4x. To mi ani moc nevadí, raději pomalejí ale kvalitně, spíš mě štve, že se mi občas pálení ukončí s hláškou ":-( write failed: Resource temporarily unavailable" a DVD-R je v háji. Ale to taky není hlavní problém. To nejhorší je, že se mi ještě nepodařilo vypálit DVD, u kterého by prošla kontrola. Vždycky mi to napíše, že zdroj a vypálené DVD nejsou shodné. Pokud udělám md5sum ručně, tak se opravdu výsledky liší. Palírna je Pioneer DVR-111 s nejnovějším FW, DMA mám zapnuté a fachčí. v Breezym to bylo ok a ve Widlích v Neru taky pálím v pohodě. Kde může být zakopaný čokl?

18
Archiv / Sid Meier's Civilization 4
« kdy: 12 Června 2006, 07:45:32 »
Nemáte někdo zkušenosti s rozchozením Civ4 pod Wine?

19
Archiv / ReiserFS
« kdy: 02 Června 2006, 13:50:52 »
Zrovna zkouším instalovat Kubuntu 6.06 a při rozdělení disku není mezi nabízenými filesystémy ReiserFS. Zato je tam NTFS, FAT32 a FAT16 což je absolutní blbost. Tohle považuji za celkem solidní BUG.

20
Archiv / Chyba v Kubuntu
« kdy: 25 Května 2006, 14:52:20 »
Kde mohu ohlásit chybu v lokalizaci Kubuntu? Zjistil jsem, že v obrazovce Nastavení systému v části Správa systému jsou v položce Uživatelé a skupiny dvě L (Uživatellé a skupiny).

Stran: [1]

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.