Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Tony182

Stran: [1]
1
Dobrý den,
stáhl sem si z angl. stránek ubuntu instalaci Ubuntu 16.04.3 LTS 32bit verzi, nainstaloval jsem na starší sestavu a všechno plynule běželo, naprosto bez problému.
Chvíli na to sem otevřel program Ubuntu Software a nechal si aktualizovat programy i se systémem.
Aktualizace neproběhla úspěšně takže sem jí rozchodil přes terminál pomocí sady příkazů sudo apt-get... Aktualizace se poté nainstalovaly všechny, poté sem restartoval PC a nastal restartovací kolotoč.
Vždy po druhém restartu mi vyskočí tabulka s možnostmi nabootovat Ubuntu, Rožšířené možnosti spuštění Ubuntu a dvakrát memtest86.
Když dám spustit samotný Ubunt tak se pc zase restartuje a pořád dokola dokud nenaskočí tabulka s možnostmi. Rozklikl sem rozšířené možnosti spuštění kde byly na výběr dvě možnosti:
Ubunt, with Linux 4.13.0-26-generic (+možnosti zpstart a recovery) a druhá volba Ubunt, with Linux 4.10.0-28-generic (upstart...).
Po volbě první možnosti se pc restartuje, po volbě druhé pc nabootuje systém a PC se dá normálně používat i když tu a tam ale né zase tak moc často pc zamrzá ale to mám spíš podezření na staré HDD protože když se pohybuju v prohlížeči tak vše běží pěkně plynule, dokud se mi nenaplní omezená kapacita ram (2GB) ale když mám spuštěný prohlížeč a chci ho jen shodit na plochu nebo otevřít složku počítač nachvíli zamrzne a pak se pomale začne otvírat složka, případně když koukám dlouho na YT ve fullscreen modů (třeba 2hodiny) a pak dám zmenšit obraz zpátky do prohlížeče, PC se velmi zaseká a je nepoužitelné několik minut ale to jen tak mimochodem protože všechno ukazuje na starý disk s vadnými sektory.

Zajímalo by mě tedy jak tu první možnost v tabulce, která vyskočí po neúspěšném bootování, odstranit.
Respektive nastavit aby se automaticky spouštěla starší verze (jádra asi).
Omlouvám se za lajcký dotaz ale je to moje poprvé s distribucí Ubuntu a Linuxem vůbec, dost tápu ale když si člověk najde články jak co a kde nastavit tak to potom funguje a to mě nesmírně baví :) bohužel s tímto problémem si už neumím poradit a budu vděčný za kždou radu nebo dobrý tip ;)

... ještě mě napadá... vyzkoušeno na dvou různých starších sestavách - core 2 duo E4400 a E4500 (2.0 a 2.2GHz), obě sestavy obsahují 2GB ram, integrovaný grafický čip Q35 (jedná se o kancelářské stanice HP Compaq nc7600 SFF).

Stran: [1]