Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Jahodník

Stran: [1]
1
Mám takovou záhadu.

Používal jsem neomezený širokopásmový mobilní internet Ufon (později Nordic Telecom), rychlost nic moc, ale stačilo. Když skončili, přešel jsem k O2. U Ufona jsem měl měsíční spotřebu dat cca 3,5 GB (nikdy přes 4 GB), tak jsem si myslel, že balíček 5 GB bude bohatě stačit, jenže se nestačím divit. Každý měsíc mi účtují překročení limitu a já tomu nemohu přijít na kloub. Na videa jsem koukal už tenkrát, styl surfování jsem nezměnil. Tehdy denně max 200 MB, dnes večer přes 900 MB jen to hvízdlo. Nechápu. Jak se mám dostat zpátky na původní spotřebu?

2
Dobrý den,

rád bych přetáhnul data z prastarého počítače, který potřebuje vyhodit. Je to jakési pra-pentium, fakticky první co navazovalo na PC486, s Win95, takže zastaralo už před 20 lety. Je samozřejmě off-line, nemá USB porty, jen ďouru pro DIN-kolík a disketovou mechaniku, která už pravděpodobně nefunguje. Kromě toho má CD, ale jenom na čtení. Na téhle vykopávce mám kromě gamesek a čuňačinek i svoji starou diplomku a data k nedotažené disertaci, a nechci o to přijít.

Představuju si to takhle: Předpokládám, že se dá koupit převodní redukce DIN -> USB. Starý stroj spustím a propojím s notebookem s Ubuntu. Oběma mašinkám domluvím, abych v Ubuntu viděl starý harddisk, z něhož si překopíruju, co potřebuju. Jenže nevím, jak a co konkrétně udělat, neboť jsem jen prostý BFU a počítače jsem nikdy nespojoval, navíc tady je přes 20 let časový rozdíl, takže se obávám, že si mašinky nebudou rozumět.

Takže jak to vidíte? Mám starým datům dát sbohem, nebo je nějaká naděje?

3
Obecná podpora / Ubuntu 18.04 blikání monitoru a řešení
« kdy: 19 Červenec 2018, 18:24:09 »
Stala se mi následující věc. Svůj starší notebook jsem si polil čajem s medem (pes převrhl hrníček) a on chcípnul (notebook, ne pes, ale ten pak málem taky). Pořídil jsem si nový Acer Spin 3 (Spin-SP314-51) v Electroworldu, ale s Win10. Z mnoha důvodů nemám rád Windows, tak jsem je odpáral a instaloval Ubuntu 18.04 LTS jako samotný systém. A objevil se, drobný sice, ale nepříjemný, problém. Nepravidelně, zhruba každou půlminutu, monitor zamrkal, při zátěži i častěji. Hledal jsem řešení a našel jsem tohle:

https://askubuntu.com/questions/1029517/amd-rx480-screen-flicker-after-update-to-18-04

(první post, editace grub)

A zatím je to dobré. Kdyby se dělo něco nepatřičného, tak se ozvu.

Stran: [1]