Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Michal Stanke

Stran: [1]
1
O fóru / Sjednocení LTS a non-LTS podpory
« kdy: 22 Srpen 2019, 08:11:38 »
Ahoj.

Před pár měsíci jsem trochu jsem sesypal non-LTS sekci a nechal pouze aktuální vydání a zbylá nepodporovaná. Když se na to celkově podívám, tak tam mnoho dotazů není a nejsem si ani jistý, jestli má smysl je držet stranou. Liší se LTS a non-LTS verze tolik, že je problém odpovídat na dotazy uživatelů na jednom místě? Nebylo by pro přehlednost lepší mezi nimi přestat rozlišovat? Vsadím se, že hafo uživatelů, co se ptá v LTS, má ve skutečnosti non-LTS verzi.

2
Stránky Ubuntu.cz / Infrastruktura
« kdy: 18 Srpen 2019, 17:09:36 »
Ahoj.

Po havárii serveru Yasha mi došlo, že už vlastně nemám v plánu dělat další infrastrukturní změny. Zdokumentoval jsem tedy na wiki současný stav jednotlivých domén atd. Důležitá je hlavně podstránka o Ubuntu.cz.

3
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / PŘESUNUTO: Vzhlad fora.
« kdy: 13 Srpen 2019, 19:36:30 »
Toto téma bylo přemístěno do O fóru.

https://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=84554.0

4
Ubuntu ČR / Havárie serveru yasha.ubuntu.cz
« kdy: 13 Srpen 2019, 18:46:30 »
Ahoj.

Možná jste zaznamenali včerejší výpadek v datacentru Tower. Bohužel to postihlo i CZ.NIC a jejich server, kde běžel virtuální stroj yasha.ubuntu.cz. Co hůř, postihlo to hlavně disky, které se nedaří připojit a nevypadá to ani na žádnou možnost obnovy dat. Byl to starý hardware a už měl doslouženo. Yasha je tedy křemíkovém nebi.

Dobré zprávy
Díky přesunu ubuntu.cz, fóra, wiki i DNS serveru na jiný hosting někdy začátkem tohoto roku nejsou tyto nijak postiženy a jak vidno bez přestávky fungují.

Špatné zprávy
Pro nedostatek času jsem po přesunu výše uvedených aplikací nedokončil zbytek. Konkrétně na serveru fungovaly mailinglisty lists.ubuntu.cz, lists.l10n.cz a pak wiki.l10n.cz. Překladatelská wiki mne mrzí nejvíc, ale pro ni mám nějaké (byť ne zcela aktuální) zálohy. Pro mailinglisty bohužel zálohy nejsou a pokud se nějakým zázrakem disky znovu neroztočí, jedinou náhradou bude web.archive.org.

Další postup
V nejbližší době plánuji jmenovitě obeslat členy mailinglistů, které si pamatuji, a informovat je o stavu. Následně se pokusím o obnovu wiki.l10n.cz ze záloh a jako poslední nastavit přesměrování mailinglistů na web.archive.org. Nebude-li poptávka po náhradě novým mailinglistem, zůstane náhradou toto nebo jiné fórum.

Michal

5
Akce, srazy, setkání / Setkání na InstallFestu 2019
« kdy: 25 Únor 2019, 20:40:37 »
Ahoj.

V návaznosti na nový web a pokus o restart Ubuntu.cz jsem naplánovat setkání v sobotu 2. 3. na InstallFestu. Podle mých informací tam bude volná místnost, přesný čas ještě upřesním tady a na Telegramu. Druhá šance bude večer na párty.

Program? Podáme si ruce, povíme se malinko o sobě a budeme kout pikle, co s novým Ubuntu.cz, dokud je ještě žhavé. Svoje by si zasloužila taky wiki a fórum (zatím WIP).

Vytáhněte tedy ze skříní trička nebo jiné suvenýry s Ubuntu, ať se dobře poznáme, a dokažme, že Ubuntu.cz mrtvé není a nebude!

6
Stránky Ubuntu.cz / Do nového roku za novým Ubuntu.cz
« kdy: 01 Leden 2019, 10:43:48 »
Ahoj.

Jmenuji se Michal Stanke a s pomocí dalších lidí (Vojta Trefný, Martin Kozub, Daniel - AsciiWolf, Petr Krčmář, ...) jsem začal po listopadovém OpenAltu připravovat restart Ubuntu.cz. Cílem je zkonsolidovat webové stránky do stavu, který se dá snadno udržovat a najít novou aktivní komunitu několika lidí, kteří se postarají o pravidelnou aktivitu okolo Ubuntu.cz a lokalizace (překladů) do češtiny.

Jak jsme na tom?
Nová podoba Ubuntu.cz bude vycházet z iUbuntu.cz. Nahradí i weby lubuntu.cz, kubuntu.cz a xubuntu.cz, které už dnes nedávají moc smysl. Vše je téměř hotovo v repositáři na GitHubu. K nasazení zbývá doladit pár detailů. Budu ale velmi rád za komentáře nebo připomínky.

Fórum a wiki zůstanou zachované. Obsah webu komunita.ubuntu.cz jsem už přesunul a přesměroval na wiki.

Podoba pro blog.ubuntu.cz je ještě v řešení. Ostatní případné subdomény jsou archivované ve Wayback Machine pro případné dohledávání původního obsahu a budou zrušeny.

Jak se mohu zapojit?
  • Obsah Ubuntu.cz musí tvořit komunita. Vítané jsou jakékoliv návrhy na úpravu/vylepšení/změnu. Klidně tady v tématu nebo jako issue/PR na GitHubu.
  • To samé platí i pro Wiki. Obsah si vždy zaslouží aktualizovat nebo doplnit o novinky.
  • Pomáhejte uživatelům a buďte aktivní zde na fóru. Získat, sdružovat a pomáhat uživatelům Ubuntu je hlavní, proč místa jako Ubuntu.cz existují.
  • A konečně pokud Ubuntu používáte a není vám jeho osud lhostejný, pomozte i s českou lokalizací.

Stran: [1]