Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - tovog

Stran: [1]
1
Počítač slouží celé rodině zejména k internetu. Svoje a rodinná data chráním fyzicky tak, že jsou na zvláštním disku, který se zapíná tlačítkem. Po uspání nebo restartu počítače je disk opět vypnutý, díky relé.

Diskový oddíl se namontuje, když na něj kliknu ve správci souborů, do /media/<uživatel>/<disk>. Jenže k disku se dostane jen ten, kdo se k počítači po zapnutí přihlásí jako první; kdo se přehlásí z prvního jako druhý, už ne. Pokud ten první nejsem já, je třeba ještě zadat moje heslo správce. V GUI pro oprávnění disku vidím, že všichni mají "Vytváření a mazání souborů".

Zkoušel jsem ten oddíl disku dle UUID zapsat do /etc/fstab (aby se namontoval do /media/SHARE/<disk>), jenže pak nastalo buď, že při vypnutém tomto disku Ubuntu vůbec nenaběhl, nebo naopak tento řádek ignoroval (příkazem mount řádek neignoruje, ale každý chce jen klikat samozřejmě).

Předem děkuji, máme Ubuntu 16.04 LTS, typ oddílu je NTFS.

2
Pracovní prostředí / Omezit účet pro dítě
« kdy: 11 Března 2019, 22:42:08 »
Potřebuji omezit uživatelský účet pro dítě, hlavně aby nemohlo na internet (např. spustit browser). Účet bude sloužit pro pouštění pohádek z disku.
Příklad: na ploše by nebyl přítomný launcher, nebo by byl prázdný (i bez Dashe) se zamčenou konfigurací.
Jak na to?

UBUNTU 16:04 LTS

Stran: [1]

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.