Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - P.Indián

Stran: [1]
1
Hardware / instalace tiskárny mc 1690mf-Vyřešeno
« kdy: 31 Ledna 2021, 19:24:10 »
Chtěl jsem nainstalovat tiskárnu podle tohoto návodu: https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjVpe3_08buAhWks4sKHdESAXQQFjAAegQIAxAC&url=https%3A%2F%2Fhelp.ubuntu.com%2Fcommunity%2FKONICA%2520MINOLTA%25201690MF&usg=AOvVaw04jnqXUggH6ACYZWgOXTx5
Po nainstalování ovladačů jsem chtěl přidat tiskárnu v CUPS tak to chtělo uživ. jméno a heslo.Po zadání jména a hesla kterým se přihlašuji do ubuntu mě to dál nepustí. Nevíte někdo kde je problém.

P.S.  při zadávání uživatelského jména psát písmena malý krátký příklad: Indián se musí napsat: indian
P.S.2  tiskárna tiskne i skenuje  :D

2
Zdravím všechny
předem vás musím upozornit,že jsem úplný začátečník,neumím anglicky a s terminálem,tak mě šetřete. Jelikož mám dost všech nových Windows chtěl jsem se naučit s Linuxem.Mám Dell Precision M4600, 16 GB ram, jeden disk s plotnou 160 GB s w 8.1 který je místo mechaniky a druhý jako hlavní SSD 500 GB kam chci dát ubuntu. Oba disky jsou GPT v bios zavádění UEFI sata režim AHCI.Instalace s USB vytvořenou aplikací Rufus nastavení v obrázku č. 1. Při spuštění instalace Ubuntu mi nenašla nainstalovaný Windows.Instalace proběhla normálně nic jsem nenastavoval jen jsem zvolil instalovat na SSD disk.Instalace viděla i druhý HDD.Po restartu mi počítač nabíhá rovnou do Windows,zřejmě proto že neviděl W 8 se nevytvořil dual boot.Na druhém obrázku je vidět oddíly které si vytvořila instalace Ubuntu.Potřeboval bych zjistit přoč při instalaci mi nevidí windows a kde je chyba.

Stran: [1]

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.