Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - jamaica

Stran: [1]
1
1 - zkošel jsem ze zoufalosti v Ubuntu Wine a v něm rozběhnout nějakého manažera pro správu N73. Nic mi nejelo na 100% tak sem všechny programy z wine odinstalovat a potom odebral i Wine včetně konfigurace. Ale i přes to mi po kliknutí na APLIKACE zůstala položka Wine a v ní ikona jednoho manažeru ( je to tam i po restartu).
Potřeboval bych poradit jak odebrat z APLIKACE tu ikonu wine včetně toho zástupce toho manažeru.

2 - pamalu a jistě se mi v Ubuntu hromadí balíky který už na 100% nepoužívám protože se inastalovali jako závislosti určitých programů které už sem odinstaloval.
Potřeboval bych poradit příkaz do terminálu který by mi zobrazil buď které balíky se nepoužívají nebo jejich celkový objem v MB a pak příkaz přes který by se dali ty nepoužívaný balíky odstranit z PC - něco jako uvolnění místa na disku. Někde sem už tady v nějaký diskusi takový příkaz viděl ale nemužu to najít. Proto se dopředu omlouvám jestli je toto téma dvoják.
Předem děkuji za rady a za pomoc.

2
Jak dostat češtinu do Psi?
Po instalaci z repozitáře je sice částečně česky, ale ne kompletně.Potřeboval bych aby byl česky hlavně v nastavení atd. Našel sem si tedy na stránce programu češtinu,ale netušim kde se nachází instalace psi a lang soubor abych tam moh ten překlad nakopírovat.Nebo existuje jiná možnost instalace tý češtiny?

3
Obecná podpora / Nokia PC suite - náhrada pod Linux
« kdy: 04 Červen 2008, 10:28:26 »
Může mi někdo poradit nějakou náhradu za Nokia PC Suite která by uměla kompletně spravovat telefon? Správu chci pouze přes kabel protože potřebuju občas i instalovat aplikace do N73. Nechci si dávat wine.
(jestli sem dal dotaz do špatné sekce tak se omlouvám ale nevěděl sem kam s tím)
Todle je nejspíš poslední věc která mě nutí mít v PC widle. ::)

4
Pracovní prostředí / Chybová hláška při vypnutí
« kdy: 29 Květen 2008, 19:47:29 »
Mam problém při vypínání PC z Ubuntu. Celý systém funguje v pohodě, nemám žádné problémy až na vypínání PC. Zvolím vypnout PC, naběhne odhlašování Ubuntu a ve chvíli kdy by se měl PC vypnout vyskočí na monitoru tyhle chybové hlášky:Pak musím vypnout PC tlačítkem start na case.
Poradíte mi co s tím aby se PC korektně vypnulo a nemusel sem jej vypínat tlačítkem na case?
Ještě dodám že používám compiz ale to s tím nejspíš nemá co dělat protože mi to dělá od začátku kdy jsem nainstaloval Ubuntu a ještě nepoužíval compiz.
(omlouvám se za fotku ale nevím jak udělat screen monitoru při vypínání PC.)

5
Potřeboval bych poradit náhradu za tyto dva programy které sou do win. Potřebuju je nebo jejich náhradu používat v Ubuntu. Je něco takového??Nechci používat wine, díky.

6
Pracovní prostředí / Vzhledy pro Ubuntu 8.0.4
« kdy: 24 Květen 2008, 23:59:29 »
Může mi někdo prosím poradit kde by se dali stáhnout vzhledy - šablony pro ubuntu? Chtěl bych si ho trošičku doladit dle své chuti a ty standartní šablony co sou nabízený po instalaci mi moc nesedí.
Předem díky za radu.

7
Pracovní prostředí / Evolution a Opera
« kdy: 23 Květen 2008, 12:39:08 »
Potřeboval bych prosím poradit dvě věci v těchto programech.
1 - kde se dá v Evolution nastavit heslo k e-mailovému účtu tak aby mi fungoval jak odchozí tak příchozí pošta. Nikde sem to nenašel a když zaškrtnu zapamatovat heslo - v tom případě by se mě měl klient optat při spuštění  - tak to neudělá. Tím pádem  mi nejede pošta.

2 - nainstaloval sem si Operu ze zdroje proto aby se mi automatiky aktualizovala. Je to však jen anglická verze. Našel sem si teda do ní češtinu ale nevím jak se dostat do adresáře s langpacky abych si tam češtinu moh přidat. Poradí i někdo jak se k tomu adresáři dostat?
Díky.

8
Pracovní prostředí / Postraní panel
« kdy: 22 Květen 2008, 10:45:01 »
Existuje na Ubuntu něco jako je postraní panel na tomhle screenu?
http://www.siemensmania.cz/contents/images/_960_960_screen1.png
Docela by se mi to zamlouvalo.

9
Archiv / Ubuntu Ultimate 1.3 z DVD-RW nefunguje
« kdy: 19 Červen 2007, 21:44:57 »
Ahoj lidi. Začínám s linuxem. Zamlouvá se mi Ubuntu Ultimate a tak sem si sosnul ISO a vypálil ho na DVD-RW.Když chci spustit live tak to po nastavení češtiny chvíli hrabe a pak naskočí zelená obrazovka s černejma proužkama a je to jen na restart PC. Pokud ale po nastavení češtiny změním rozlišení na 1024x768 32 bit tak systém naběhne ale není vidět kursor myši a nedá se nic ovládat (přitom poslední verze klasického Ubuntu jede z CD-RW uplně v pohodě).
V čem je problém?? V grafický kartě - nVidia Ge Force 6800 GS - výrobce PALIT -  a nebo ve vypáleném ISO na DVD-RW?
Mohl by mi někdo dát stručný návod jak uplný novic u linuxu spustí v poho live distribuci a poté nainstaluje ubuntu?
Ještě dodám že chci provést instalaci na jeden HDD kde už mam windows. Disk je rozdělen na 3 partition. Na jedné jedou winXPpro na NTFS - 76GB, druhou mam připravenou pro linux - formát ext3 - 74GB a třetí swapovací pro ubuntu 2GB.
Nechci to vzdát hned na začátku a zase se vrátit k win.
Jo ještě sestave - procesor 3GHz Intel Pentium Prescott HT,paměti 2x512MB a HDD Seagate Barracuda 160GB SATA.DVD RW mechanika Teac přepálená na LiteOn.

Stran: [1]