Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - damnum

Stran: [1]
1
Původní titulek: Lucid - gmailfs - (python) - nejde přihlásit

Ze všech sil jsem se 3 hodiny snažil dostat z Gmailu historii chatu. Nemožný.
Fajn. Narazil jsem na script gmailfs.py ... pokusil jsem se ho zprovoznit nejdřív sám, pak podle asi 10 různých návodů. Bohužel jsou všechny zastaralé a žádným způsobem se mi to nepodařilo.

Jde mi o tento příkaz:

Kód: [Vybrat]
sudo mount -t gmailfs /usr/local/bin/gmailfs.py /home/spenat/Temp/gmail/ -o username=LOGIN,password=PASS,fsname=zOlRRa
Vždy se script zasekne u hlášky:

Kód: [Vybrat]
File "/usr/local/bin/gmailfs.py", line 608, in __init__
    self.ga.login()
  File "/usr/local/lib/python2.6/dist-packages/libgmail.py", line 320, in login
    raise GmailLoginFailure("Login failed. (Wrong username/password?)")
libgmail.GmailLoginFailure: 'Login failed. (Wrong username/password?)'

Jinými slovy, jedná se zřejmě o bug. Bylo to často řešené, ale před 4 lety. Já ovšem potřebuji zprovoznit gmailfs.py, lépe řečeno libgmail.py dnes!

Citace
$ python -V
Python 2.6.5

Ubuntu 10.04 (lucid)
Jádro: 2.6.32-24 (pae)

libgmail 0.1.11  http://sourceforge.net/projects/libgmail/files/

Jeden z mnoha tutoriálů, kterým jsem se inspiroval později, když už jsem byl v koncích:
http://richard.jones.name/google-hacks/gmail-filesystem/gmail-filesystem-installing.html
Další:
http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-596352.html

K budoucím odpovědím.
Jde mi o to, vyřešit jak stáhnout z Gmailu historii Gtalku. Ručně to dělat nechci. Script, který mam v pythonu (ne svůj) běží na libgmail.py a libgmail.py je v Ubuntu lucid zřejmě buggy, takže se nedokáže lognout. Problém byl řešen mnohokrát, bohužel stará řešení nefungují.

Preventivní odpovědi:
  • Nemám špatně ani jméno, ani heslo.
  • Nechybí mi žádné balíky, zkusil jsem repozitáře, zkompilovat si vlastní, zkompilovat python-fuse, ... nic platné to nebylo.
  • Ano, zkoušel jsem i easy_update z pythoních nástrojů, ale nemělo to kam update provést, protože jsem již měl poslední verzi.
  • Ano, je pro mě důležitější dostat z Gmailu historii, byť jinou cestou (ale ne ruční), než řešit tento problém. Ačkoli, protože se v budoucích letech hodlám pythonem zabývat, rád bych věděl včem ten problém tkví.
  • Pokud bude potřebovat rádce další konfigurace atp. Rád je poskytnu, ale nebude to mít pravděpodobně žádný vliv. Problém není mezi židlí a klávesnicí, ani v mím stroji.

Uvítám jakoukoli užitečnou pomoc, děkuji!  :)


2
Když dám DVD do mechaniky, a chci ho dát pryč, zmáčknu vysunout (ať už myší nebo tlačítkem na mechanice) vyjede DVD a hned zase zajede ... co to jako má být? Dělá to pokaždé a dělá to pouze nové Ubuntu ... co s tím? Krom rychlého vytržení CD/DVD nebo otvírání mechaniky nadvakrát, dřív než se stihne znovu přimountit ...

3
Obecná podpora / Firefox 3.0.3 - nejnavštěvovanější adresy - ??
« kdy: 09 Listopad 2008, 03:18:05 »
Nový Firefox přinesl pěkné novinky ... fajn ... žádná aktualizace neproběhla, ale. Najednou se zbláznily nejnavštěvovanější adresy. Když u adresního řákdu nic nenapíšu a kliknu na rozbalení, obyčejně se mi tam zobrazili nejnavštěvovanější stránky. To bylo super ... ale teď se to zbláznilo a některé stránky to zobrazovat v tomto výběru přestalo. Stránka která má 800 návštěv (ostatní jen 400 či jen několik desítek) tam najednou není, zato stránka co má 79 ano ... nechápu jak je to možné, nic jsem s tím nedělal, nenašel jsem že by to šlo někde nastavit.

Stalo se to ještě někomu? Musím si kvůli tomu mazat profil firefoxu, aby se to vzpamatovalo, nebo se v tom mám vrtat nebo to nechat být a počkat jestli se to spraví nějakou aktualizací?

4
Obecná podpora / GTK témata v Ubuntu 8.10
« kdy: 04 Listopad 2008, 00:21:47 »
Stáhnul jsem si několik standardních v tar.gz témat pro GTK2 a Metacity ... prostě klasické téma z gnome-look.org .. nainstaloval jsem (zkopíroval do .themes, přetáhl balíček do okna se změnou vhledu, to je fuk, na tom se nedá nic zkazit) ho, změnil se mi vzhled jak jsem si přál, ovšem problém. Dialog hlásí nějakou chybu: "Tento motiv nebude zobrazen jak bylo zamýšleno, protože požadovaný systém motivu GTK+ "" není nainstalován."   Co to jako sakra je a jak to mam řešit? Blbnul jsem s tím hodinu a na nic jsem nepřišel. Vzhled mi normálně funguje, ale hlásí to tohle a když ho změním a chci změnit zpátky, už to nejde, musím ho tam znovu "nainstalovat".

5
Obecná podpora / Xorg - 2 procesy, využití paměti Ubuntu 8.10
« kdy: 03 Listopad 2008, 20:58:57 »
Když jsem poprvé spustil Ubuntu 8.10, byl jsem nadšený, bylo využito jen 140MB RAM ... teď, při spuštění stejných programů .. čili žádných + Pidgin ... najednou zase 320MB ... z čehož například Xorg zabírá 53MB ... a běží ve dvou procesech. Proč??
Nevíte někdo co s tím? Využití 140MB RAM je super ... 320 je smrt, mám jen 512 a tohle je hrůza.
Poradí mi někdo co se stalo nebo co mám udělat, abych nároky opět snížil? (Compiz mám vypnutý)

6
Hardware / Sezení v ubuntu 8.10 nefunguje
« kdy: 02 Listopad 2008, 20:13:53 »
Z mě neznámého důvodu nefunguje ukládání sezení v novém ubuntu. Chci, aby se mi zpouštěl Pidgin, takže všechno vypnu, zapnu Pidgin, dám uložit sezení, odhlásím se a po přihlášení se nezapne vůbec nic.

Co s tím?  Nefunguje ani zaškrtnutí automatického ukládání...

7
Hardware / Genius MousePen 5x4 - nejde
« kdy: 02 Listopad 2008, 20:12:09 »
Postupoval jsem podle dvou různých návodů, ani podle jednoho to nejde a tablet se chvoá naprosto nestandardně. Při prvnotním zapnutí nového ubuntu 8.10 jsem vyzkoušel, jestli už tablet konečně bude fungovat (po pár letech používání Ubuntu, stále nefunguje) a kurzor začal šíleně pobíhat všude možně, s naprosto ztřeštěnou citlivostí. Tuto citllivost jsem nedokázal snížit žádným způsobem.

Pokusil jsem se nainstalovat ovladače dle tohoto    https://help.ubuntu.com/community/TabletSetupWizardpen     návodu, ale při pokusu o kalibraci, kurzor dál zmateně pobíhal a Kalibrace nezazanamenala žádný signál ... nikde v žádném logu se neobjevila žádná chyba. .. Pokusil jsem se to do xorg.conf nacpat násilím, ale nezměnilo se vůbec nic.

8
Hardware / Dočasné zamrznutí při vypínání - ALSA?
« kdy: 02 Listopad 2008, 20:07:02 »
PC mi zamrzne při každém pokusu o vypnutí když se snaží vypnout ALSU .. čekám dvě tři minuty načež se konečně objeví [OK] a restart či vypnutí doběhne do konce ... dost mi to vadí, jestli někdo víte o řešení ...

9
Multimédia / PSD a TIFF v GIMPu
« kdy: 20 Únor 2008, 19:35:15 »
Když chci otevřít PSD v GIMPu, které je velké 5 MB ... nebo třeba 20 .. míň nemívají ... psd se převede při otvírání, otevře se okno .. které je bez prvků, procesor jede na 100% a vyžaduje to okolo 300MB RAM a stejně se neotevře ... musím program násilně ukončit ...
Když otevřu TIFF uložený s vrstvami a ve Fotoshopu to normálně jde, tak se v GIMPU otevře vždy bez vrstev jako jediná vstava .. kdo ví co aspoň s jedním z těchto problémů udělat? .. Žádné chyby to nevypisuje, GIMP mám 2.4.4 (nešlo to ani v 2.4.0, kdyby se mi někdo snažil vnutit,že mám používat oficiáílní verzi pro ubuntu).

10
Archiv / Instalace
« kdy: 11 Listopad 2007, 02:12:46 »
V instalaci z alternate CD (a i v normální) mi docela chybí možnost stáhnout poškozeneé balíky z internetu .. třeba máte-li poškrábané cd a dostupné pipojení, dotaz jestli mám poškozené balíky stáhnout z internetu by byl velmi užitečný. Teď se místo toho instalace sekne. To dělaj windows, myslim že linux by mohl být lepší.

11
Archiv / Návrh: Nautilus
« kdy: 09 Listopad 2007, 12:52:29 »
Vím sice, že je Nautilus součástí GNOME a Ubuntu s tím v podstatě nesouvisí .. ale já bych bral podporu různých pozadí na různých plochách ...

12
Archiv / Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« kdy: 09 Listopad 2007, 12:50:08 »
Prosím někoho kdo umí nainstalovat Beryl této verze (src stažené z http://www.beryl-project.org/releases.php) aby mi poradil jak. README a podobné soubory, obsahují instrukce na instalaci s MAKE ... bohužel jsou tam pouze soubory pro AUTOMAKE .. ani když jsem se pokoušel o toto, se mi to nezdařilo. Ještě je taky rozdíl mezi verzí, co lze získat z GITu a touhle co lze stáhnout jako .tar.gz. U gitové verze mi nejde ani spustit scripty bez chyb. Pakliže je tu někdo kdo je schopný mi s tím, doplním sem co mi jaký případ vypisuje za chyby.
Díky, compiz je dost hrůza oproti starému berylu, ale nechci ho instalovat z balíčků pro Feisty a tohle se mi prostě nezdařilo, strávil jsem u toho hodinu a půl.

13
Archiv / Evince - 100% zátěž procesoru 350MB RAM
« kdy: 18 Říjen 2007, 23:32:30 »
Program Evince - 100% zátěž procesoru 350MB RAM - Ubuntu GG.
Řekl bych že se jedná o bug.

14
Archiv / Ukončení GNOME [vyřešeno]
« kdy: 17 Říjen 2007, 23:36:47 »
Kliknu na ukončení GNOME ... čekam tak minutu ... než se celý počítač odsekne a zobrazí se okno, kde chybí ikony jako hybernovat, uspat ... ... když zmáčnknu ESC a změním téma vzhledu GNOME, kliknu zas na ukončit gnome, tak jde všechno ve zlomku sekundy a v pořádku ... je to hlášený bug či ho mám nějak nahlásit nebo to udělá někdo za mě? Nevím jaké další info bych mohl poskytnout ...

15
Archiv / kernel panic (Kernel Linux 2.6.22-11-generic)
« kdy: 20 Září 2007, 15:01:19 »
Mám problém s tímto jádrem:
2.6.22-11-generic

HW:
MB GA-MA69G-S3H (BIOS F4a - nejnovější)
CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4800+

musím kvůli tomu zapínat 2.6.22-10-generic ... máte-li někdo nápad jak problém vyřešit ...

16
Archiv / BIOS - update - Linux - Gigabite GA-MA69G-S3H [vyřešeno]
« kdy: 19 Září 2007, 22:17:41 »
Hledám všude možně už půl hodiny a přestává mě to bavit. Víte někdo, je-li možné nějak upgradovat BIOS z linuxu pro na desce Gigabite GA-MA69G-S3H? Jediné co jsem našel je upgrade ve formátu *.exe (modrá smrt). A opravdu kvůli tomu nechci připojovat FDD ani instalovat jiný OS, ani ho spouštět.
Jde to? A nebo tedy .. jde alespoň upgrade z nějakého live CD jiného systému? .. A samozřejmě aby to bylo bezpečné, nechci si poškodit železo.

17
Archiv / Home - env, share [vyřešeno]
« kdy: 11 Září 2007, 18:10:34 »
Po každém spuštění KDE se v adresáři home objeví dvě složky ... env a share ... přitom tam neplní žádnou úlohu a patří do podsložky .kde kde také jsou ... adresář /Home/share je prázdný a adresář /Home/env/ obsahuje totéž co /Home/.kde/env/ ... co to má být?

18
Archiv / Webkamerka Soledo (sunplus)
« kdy: 11 Září 2007, 18:02:10 »
Mám webkamerku Soledo (sunplus) ... nezdařilo se mi zjistit, kde linux ukládá nastavení USB zařízení ... čili jinými slovy se mi nezdařilo změnit ovladač kamerky ... nevím jestli je to nutné ale instaloval jsem jediný co sjem našel že by to s ním mělo fungovat. Nokaždopádně mi kamerka nefunguje a po připojení se nic nestane ... Infomace o HW uvádějí toto: Výrobce: Sunplus Technology Co., Ltd.
USB: 1.01
ID produktu: 0x561
Zařízení: USB Vendor Specific Interface
linux driver: gspca

19
Archiv / CSS fóra
« kdy: 11 Září 2007, 17:48:45 »
Fórum má poněkud nevhodný vzhled ... neboť je to celé rozhozené. (prohlížeč konqueror - Kubuntu GG ... ale neboť to v tomtéž prohlížeči doteď šlo tak se možná spíše měnilo forum ... a zobrazuje se špatně)

20
Archiv / ATI Radeon X1250 - a compiz fusion
« kdy: 11 Září 2007, 17:46:48 »
V sekci HW jsem již psal, že podpora ATI Radeon X1250 pokulhává velmi značně. S čímž souvisí nemožnost zapnutí 3D efektů v ubuntu (pod Gnome - nastavení plochy...). V KDE jsem zkoušel jestli si s tím samotný compiz fusion neporadí a neporadil.
Pravděpodobně jde jen o tu kartu. Zajímalo by mě jestli se neptetu a jestli se pletu, jak tento problém vyřešit.

21
Hardware / ATI Radeon X1250
« kdy: 11 Září 2007, 17:42:09 »
Ubuntu nezvládá tuto (ATI Radeon X1250 - integrovaná) grafickou kartu. Co se 3D akcelerace týče vůbec. Identifikuje ji jako kartu X1200 a akceleraci obstarává procesor. Neraďte mi prosím ať se podívám kolik FPS vypíše glxgears ... (mimochodem vypíše něco okolo 3000 FPS spíš víc .. neboť to počítá procesor). Jestli je tenhle problém řešitelný nevím .. zkusil jsem nainstalovat poslední ovladače fglrx ale k ničemu to nebylo, žádná změna. (z oficiálních stránek) Na anglickém fóru stejný problém nebyl vyřešen a na launchpadu jsem nic takového vůbec nenašel (ani hlášení o problému). Nejsem tak dobrý v angličtině abych daný problém dokázal popsat a byl opravdu pochopitelný, tak prosím někoho jiného ... oznamte problém a grafickou kartou (integrovanou) X1250. S ovladaši vesa to jdu vyzkoušet teď, ale obávám se že to k ničemu nebude .. vesa pokud vím nezvládá 3D vůbec minimálně ne u této karty ale nad tím se mi teď nechce bádat.
Napadá vás alespoň nějaké řešení? Jiné ovladače, které by částečně či úplně podporovaly 3D akceleraci této karty? ... testuji to na dvou hrách obě postavené na Cube Engine (cube 1 - ve hře Assault Cube jde v pohodě ... pravděpdobně se o vše stará můj procesor a cube 2 ve hře Sauerbraten jede zhruba 3 FPS - tento engine je poněkud náročnější a procesor to nezvládá rychleji ... grafická karta se běhu vůbec neúčastní).

SW: Kubuntu GG - aktualizované denně... čili poslední verze všeho co je v repozitářích a něčeho c tam ani není
HW: AMD Athlon 64 X2 4800+
512MB RAM
MB Gigabyte S-series
VGA ATI Radeon X1250 64MB integrovaná

22
Archiv / Konqueror
« kdy: 24 Červenec 2007, 17:13:10 »
Předposlední vydání Konqueroru fungovalo bez problémů a dnešní aktualizace pořád padá ... jenom mě? :o) Teda spíš .. nepadá .. vždy se zasekne a nereaguje .. žádné chybové hlášení, ale musím ho zabít protože se to nepohne ani po dlouhé době celé okno je nepoužitelné ...

23
Archiv / Kubuntu - KDM
« kdy: 23 Červenec 2007, 20:25:58 »
V Gutsy mi nejde nastavit jiný vzhled KDM (po aktualizaci se změnil na něco takového modrého, ... vypadalo to celkem dobře ... trochu jsem si pohrál s nastavením ... tzn, že jsem uživatelům zapnul obrázky, jinak žádné nastavení neměnil .. a ouha ... přihlašovací obrazovka se změnila na standadní šedé okénko). Ať teď dělám co dělám ... jakékoliv nastavení .. pořád je tam šedé okénko ... chybí mi nějaký balík nebo je to chyba? (Upozorňuju, že předtím to šlo.)

Stran: [1]