Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - boon

Stran: [1]
1
Zdravím. Chtěl bych Buntu nainstalovat na svého mazla (Asus eee), ale nemá mechaniku. XP jsem na něj instaloval z flashky, ale je to dávno a už si to moc nepamatuju. Teď mám navíc k dispozici i 150GB hdd, ale nerad bych si ho mazal a 2GB flash (U3), která je prázdná. Jak vytvořit flash jako bootovatelnou a nainstalovat z ní systém?

2
Notebooky a přenosné počítače / HP Compaq NC6400
« kdy: 06 Března 2008, 15:38:26 »
Zdravím. Tak bych si chtěl do notebooku znova hodit ubuntu, ale nerozchodil jsem wifinu. Mám tam přesněji BCM 5753. Na wikině byla jen tuším 43xx... Neví někdo jak na to prosím?

3
Archiv / Problém s fórem
« kdy: 25 Listopadu 2007, 15:06:14 »
Zdravím, pánové a dámy. Byl jsem nucen nainstalovat znova Linux, problém je v tom, že když naťukám forum.ubuntu.cz, stránka se mi nenačte. Teď písám z notebooku, v blbé IE6 najíždí v pohodě, ale ani v FFku, ani v Opeře na mém Ubuntu GG prostě nenajede. Neví někdo prosím, co s tím? Děkuji.

PS: Nenajede znamená, že zobrazí "stránku nelze zobrazit" atp

4
Archiv / wi-fi a notebook HP Compaq nc6400
« kdy: 18 Října 2007, 18:31:46 »
Dobrý den přeji. Prosím, mám takový ošemetný problém. hodil jsem si na svůj notebook nový Linux (gg) a mám problém s wifi připojením. Pravděpodobně je vše v pořádku, ale nenajde mi to žádnou síť v dosahu, ačkoliv vím naprosto jistě, že zde síť je. Sám na ni mám připojený notebook. Ta síť se jmenuje DLINK_WIRELESS a heslo je WEP (hexadecimální) 1111111111 (deset jedniček). Věřím, že vám to pomůže, pokud mi sem hodíte sérii příkazů na nastavení sítě. Prosím, poraďte, jak na to?

PS: Projížděl jsem i wikinu (ta mě odkázala na iwlist, který nic nenašel) i fórum, ale svůj problém jsem nenašel

5
Archiv / Ubuntu GG 7.10 a Compaq nc6400?
« kdy: 18 Října 2007, 16:04:30 »
Zdravím, panstvo a damstvo. Jako mnoho z vás, dnes jsem si stáhl krásný nový relase GG, ale na mém notebooku nenajede. Jednoduše, popis chyby je takový, že bložím CD do mechaniky, zeptá se mě to, co chci udělat, dám start and install (nebo jak to tam je) a nic, načítá se a pak černá obrazovka... Všem to na noteboocich funguje, jen mě ne? Nemá někdo nějakou radu?

6
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / [vtip] maličká blbůstka
« kdy: 12 Října 2007, 23:06:51 »
"Windows je vlastně první systém s umělou inteligencí. Dospěl k závěru, že pokud je něco úspěšně dokončeno, někde musí být chyba"

 ;D Pánové, já proti Winu nic nemám, ale tohle mě upřímně pobavilo. Stejně tak mě pobavily nálepky na našich počítačích (ve škole) Ubuntu, na kterých je připsáno "in your face, Gates" při bootování Win XP :D

[attachment deleted by admin]

7
Archiv / Gamepark + ostatní hry
« kdy: 28 Září 2007, 14:14:04 »
Tak pánové, já se po delší odmlce s Linuxem zas začínám starat o tento systém, ačkoliv mi na to škola nedává moc prostoru. Zajímal jsem se, jak je to s hraním na GameParku, jelikož třeba takový Quake3 je i přímo podporovaný pro Linux. Problém byl s klientem, který je však již (možná dávno) vyřešen.

Takže, pokud by někdo chtěl hrát cokoliv na GameParku, kde je česká komunita, GP klient pod linuxem si může stáhnout zde: http://gpclient.dolezel.info/

Inu, jsou tam *.deb balíčky, problém by s tím být neměl, ačkoliv jsem to nemohl otestovat (mám momentálně nainstalovaný Win kvůli škole, chystám se na GGčko)

Mno a nakonec chci pomoct Jakubovi Luckému (omlouvám se, jestli mrším jméno), kterému bych hodil odkaz na dost linuxových her, které nejsou ani uvedeny na wikině. http://icculus.org/lgfaq/gamelist.php zde je stránka, kde jsou i free i komerční hry/hříčky. Teď už stačí zkoušet, či najít si někoho, kdo to bude zkoušet a psát, co a jak.

Držím pěsti s knihou, kterou si rozhodně koupím a ostatním přeji hodně zdaru, ať už na GPčku, nebo s hrami, které si stáhnete z druhé adresy :).

8
Archiv / Compiz - par chybicek
« kdy: 25 Srpna 2007, 16:02:52 »
Zdravim, panove a damy. Predem se omlouvam, ze nepisi s diakritikou, nebot jsem musel nainstalovat XGL sezeni, aby mi jel 3D Desktop a je zde nastavena en klavesnice. Nevi nekdo, jak nastavit cz?

Mno, ale hlavni problem, ktery je zde jiste mnohokrat omilany. Zprovoznil jsem Compiz Fusion dle manualu od Makyho a ma tam na troubleshooting mizejicich ramu oken prikaz do alt+F2. Ten mi bohuzel nefunguje a nenasel jsem nikoho, kdo by mel tento problem s compiz fusion a nefungovala mu tato rada. Mohl by mi prosim kdokoliv poradit?

Mam jeste dalsi otazku. Mohu vypnout tyto efekty prostredi? Chtel bych zkusit beryl, ktery ma udajne jednodussi troubleshooting na mizejici ramy oken.

Dekuji vsem predem, nebot vim, ze se mi dostane dobre rady na mizejici ramy oken a take dekuji Jakubovi za jeho trpelivost na jabberu :))

9
Archiv / Diablo 2 - rychlost hry
« kdy: 24 Srpna 2007, 12:31:35 »
Zdravím, přátelé dobré zábavy na Ubuntu. Dostal jsem chuť rozjet něco pod wine, něco skvělého s dlouhou historií, citovou vazbou a tak jsem se rozhodoval, mezi Falloutem a Diablem. Obě hry jsem si zamiloval, ale Fallout má údajně nějaké problémy a to mě znechutilo od instalace. Sáhl jsem proto po Diablu ( originální verze) a nainstaloval. Diablo najíždí v pořádku, problém je v trhanosti menu (myš se trhá neskutečně) a sice ve hře je to hratelnější, avšak přesto pokud je na monitoru víc nepřátel, hra se sekne a mohu cokoliv dělat až o několik sekund později. Nevím, čím to je, když mi Diablo jel v pořádku před pár měsíci (myška normální, hra plynulá). Nemá někdo jakoukoliv radu prosím? Budu vděčný za jakoukoliv pomoc

10
Archiv / Emulace Windows?
« kdy: 23 Srpna 2007, 10:44:30 »
Dobré ráno přeji, dámy a pánové. Chtěl bych provozovat na Linuxu 3D aplikaci (3D Studio Max), která zde nejde (Bledner ani nezmiňujte, na to slovo jsem alergický). Dozvěděl jsem se o programu, který emuluje winy v okně. Jaký to má výkon? Kdo s tím má nějaké zkušenosti? Šel by tam program, který potřebuje co nejvíce z mého výkonu?

11
Archiv / záloha
« kdy: 23 Srpna 2007, 00:05:00 »
Zdravím. Dnes jsem si měnil HDD (250 GB, 16mb vyrovnávací paměti, krasavec :-) ) a bohužel jsem přišel o všechny data z minulého HDD. Což o to, na minulém HDD byly zbytky winu, které nešly nabootovat, ale už mi nechtěl nabootovat ani Ubuntu. Instaloval jsem tedy znovu, ale bohužel mám limit a stahování 16kb/s přes 180 mb dat (nepočítám instalaci) je příšerně ubíjející. Po této zkušenosti toužím zálohovat své Linuxy, které mám již aspoň z 20% nastaveny (stahovat ještě gDesklets, počasí, instalovat quake atp, to nechám na zítra). Dají se nějak zálohovat, abych instaloval Linuxy rovnou takové, jaké je mám teď? Ve winech je nepřeberně mnoho takových možností, měl jsem tam program zvaný ghost a když mi cokoliv v Linuxu nejelo, klikl jsem na ghosta, v něm na jeden obraz a za 10 minutek bylo PC v původním stavu. Lze tedy zálohovat i Linuxy? Popř. jakou cestou?

12
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Zajímavé funkce Ubuntu?
« kdy: 20 Srpna 2007, 21:55:36 »
Zdravím, pánové a dámy. Linux jsem si nainstaloval hlavně proto, abych měl o prázdninách co dělat. Jsem student a sice mi za 11 dní začíná další rok, avšak do té doby se poměrně nudím. Přítelkyně zaskočí, jen nemůže tu být celých 24 hodin. Na Linuxu jsem tedy zprovoznil skoro vše, co jsem potřeboval, ale tak nějak bych se chtěl dopátrat, jestli má Linux nějaké zajímavé funkce. Něco, co by stálo za to. Rád bych rozchodil 3D desktop, ale jelikož stále nevím, co mám vlastně udělat, nebo jak jej spustit, jestli nainstalovat beryl, když jsem "zprovoznil" compiz pomocí jednoho manuálu (HOWTO zde na fóru) a jaké ovladače mít, tak se do toho asi ani pouštět nechci. Co tedy ještě stojí za řeč? S čím jste se dost dlouho pachtili a nakonec jste byli hrdí na svůj výsledek? Chci se učit o GNU/Linux, nechci být uživatel, který používá Windows proto, že jej používají všichni ostatní... Problém je v tom, že ani Ubuntu není tak složité, aby mě zabavilo na 2 měsíce. Ano, je to jen díky tomuto fóru a wiki, za což mnohokrát děkuji, ale rád bych něco, klidně podle návodu, nebo manuálu, co by v Ubuntu stálo za to.

Najde se někdo, kdo o něčem takovém ví? Jo a ještě jednu otázečku, pokud si mohu dovolit se zeptat... Je Ubuntu i na PDA? Mám Acera N50 (312Mhz, 64rom tuším) a rád bych zkusil kopnout i tam Linux. WM nejsou špatné, ale bylo by zajímavé mít tam něco takového :-)

13
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Závis(t)lost na Linuxu?
« kdy: 19 Srpna 2007, 23:07:43 »
Co říkáte na závislosti na Linuxu? Je to podle vás možné? Při mém nedávném článku, který jsem psal, ohledně téma Windows vs Linux se mi tam ozval nějaký správce serverů (Win xp), který tvrdil, že zná hodně lidí, kteří jsou na Linuxu závislí a že je uspokojuje kompilování/datlování do terminálu. Co si o tom myslíte? Může někoho uspokojovat spravování jeho Linuxu přes terminál? S tímto člověkem jsem diskutoval trošku více a z třetí strany padl názor, že linuxáci jsou cituji "úchylové, kteří sedí u svého systému 8 hodin a celou dobu ho ladí". Tento výrok je dle mého velmi úsměvný, avšak jestli takhle vypadáme v podvědomí veřejnosti...

V podvědomí veřejnosti také hlavně utkvěla hlasitá (a většinou vulgární) část Linux komunity, která údajně hraničí s fanatismem. Až skoro náboženské uctívání Linuxu doprovází věty jako "Linux 4EVER!!!" či "LINUX RULLEZZZZ". Tato část komunity je sice odpadové procento, přesto však nejhlasitější na fórech windowsů (údajně)

Dále se objevil názor, že Windows je vlastně daleko lepší, než Lin. už jen ve správě a filesystému. Defragmentace je prý vcelku neškodná, pár registrů také nezanese ten Windows a ten člověk nereinstaloval svůj windows už 2 roky a běží mu. Jak by jste argumentovali novější a dle mého dokonalejší filesystem Linuxu?

Otázky jsou tedy následující. Co říkáte na fanatickou část Linuxové komunity, jak se stavíte k oslovení "úchyl, co ladí komp" a jaký by jste měli argument v slovní potyčce filesystémů, kdy uživatel Windowsu říká, že registry se nekupí až tak rychle (linuxáci přehánějí), fragmentace není nijak závažná a 2 roky jede win v naprostém pořádku?

Já jsem na ten třetí odstavec nahodil argument, že má pravděpodobně štěstí, anebo se v tom vyzná, avšak normální user neumí čistit ram, registry, odstraňovat škodlivé kusy kódů aplikací a podobně, načež se mě ten dotyčný zeptal, jak dlouho jsem si nastavoval svůj Linux. Zde diskuze končila, neboť již na článek dotyčný pravděpodobně nechodil.

14
Archiv / povolení zapisovat [vyřešeno]
« kdy: 19 Srpna 2007, 00:34:06 »
Zdravím Vás, milí spolulinuxáci. Mám takový problém, chci nainstalovat *.run (už jsem to dokonce spustil) a chci to nainstalovat do "/usr/games", jenže mi to napíše, že nemám povolení zapisovat do této složky. Jak jej prosím získám? Kdybych to dělal přes konzoli, sudo je jasný, ale v klikacím režimu to nějak nejde?

15
Tipy a triky pro Linux / [HOWTO] - Počasí v gDesklets
« kdy: 18 Srpna 2007, 14:46:37 »
Já jakožto začátečník jsem se pídil po nastavení tohoto počasí a jelikož jsem se dopídil, rozhodl jsem se sestavit takový menší návod, jak na to v našem rodném jazyku. Takže, jdeme na to.

Tento návod je tvořen pouze pro Gnome, za funkčnost v KDE neručím

Příprava

1,  stáhněte v repozitáři gDesklets

2, stáhněte  Good Weather.tar.gz

3, jděte na stránku weather, tam si najděte své město a zkopírujte jeho kód (připravte si ten kód, buď si jej opíšete na papírek, anebo jen zkopírujete pomocí ctrl+c).

Pro upřesnění, já jsem hledal Ústí nad Labem. Dal jsem nahoře do vyhledávání Usti nad Labem, klikl jsem na odkaz, který mi to našlo a nasměrovalo mě to na stránku http://www.weather.com/outlook/travel/businesstraveler/local/EZXX0016?from=search_city , čili můj kód je EZXX0016. Pro pochopení si tu stránku otevřete a podívejte se do panelu adresy, kde tento kód najdete

Instalace

4, V menu aplikace - příslušenství klikněte na gDesklets

5, objeví se okno, které můžete zavřít. Klikněte na Soubor - nainstalovat balíček a najděte váš soubor GoodWeather.tar.gz

6, napíše vám to, že se tento balíček nainstaloval správně a ukáže vám ho v pravé části gDesklets (druhý sloupec). Klikněte na něj, klikněte na Soubor a spustit zvolený desklet

Nastavení

7, myší tento desklet posuňte tam, kde by jste jej chtěli, ale neklikat levým tlačítkem. Klikneme hned pravým na zvolený desklet a dáme nastavit desklet

8, do location code opište/zkopírujte váš kód, který jste si našli na weather.com

9, pro jistotu, že tento desklet ukazuje teploty vašeho města klikněte na label2 a dejte tam location.

10, nyní by jste měli mít správně nastavený desklet, který vám ukazuje teplotu na celý týden.

Tento desklet je jednoduchý a informativní, nenabízí žádné zbytečné informace pro normálního člověka (mě je např. docela jedno, jaká je rychlost větru, důležité je pro mě jen kolik je venku stupňů.

Tento návod je tvořen pro úplné začátečníky, v případě nesrovnalostí (pokud by bylo něco nejasného, nebo mi něco vyklouzlo) napište a já tento návod editnu a dodělám :).

Hodně štěstí s gDesklets.

16
Archiv / Video - barvy + titulky
« kdy: 18 Srpna 2007, 00:49:42 »
Zdravím :). Tak jsem zkusil nějaké avi soubory. Po zapnutí mi to klasicky chtělo stáhnout nějaké ovladače, tak jsem to povolil a všechny nainstaloval. Jenže se potýkám s dvěma problémy. První, barvy jsou totálně rozhozené. Druhý problém je v tom, že se mi vůbec nezobrazují titulky. Podporuje player titulky typu *.sub, nebo si je musím přehodit do jiného formátu? A jak to nastavit, aby se mi ty titulky vůbec zobrazovaly? Mno, jeden obrázek za tisíc slov, takže jej přikládám

obrázek

Edit: to nechápu, titulky se nezobrazují jen u prvního videa. Každopádně pokud by měl někdo nějaké rady, jak na ty barvy, ocenil bych je. Zkoušel jsem natahat už spousty kodeků, playerů a dokonce i pohrát si s barvami v tom playeru. Pomohlo to u červeného trpaslíka (snesitelná úroveň), ale u tohohletoho kresleného seriálu je to hrůza...

17
Archiv / Quake 3 pro Linux [vyřešeno]
« kdy: 16 Srpna 2007, 23:50:47 »
Zdravím. Mám na zkoušku Quake 3 Arena linuxovou verzi. Chci jen zjistit, jak to šlape. Problém je v tom, že to neumím ani nainstalovat. V Readme se píše :

Citace
Mount the Quake III Arena CD and change the current directory to where
it is mounted.  Type 'sh setup.sh' to run the install script.

e.g.  Log in as root:
   mount /mnt/cdrom
   cd /mnt/cdrom
   sh setup.sh
CD jsem si zkopíroval na plochu, přesné umístění je /home/mara/Desktop/Quake3. Příkazy budou asi pro jinou distribuci, ale já jsem nedokázal přijít, jak na to (Linux mám 3-tí den, druhý boot - dělal jsem práci ve Winech). Může mi někdo prosím poradit?

18
Archiv / 64 znakové heslo? [vyřešeno]
« kdy: 16 Srpna 2007, 22:45:09 »
Zdravím. Chtěl bych si dát do Linuxu 64 znakové heslo, avšak problém je v tom, že kdo by si tak dlouhé heslo pamatoval, že ano. Proto bych se chtěl zeptat, jestli je vůbec možné nastavit tak dlouhé heslo do Ubuntu a taky jestli je možné, abych při bootovaní zasunul třeba flashku a to heslo by se automaticky načetlo (popř. podobné řešení). Tohle by bylo takové univerzální heslo, nikdo by se mi do Linuxu nedostal (hlavně nikdo z rodiny) a byla by to taková kuriozitka pro přátelé, že Linux dokáže udělat opravdu hodně věcí :-)

19
Archiv / pár otázek začátečníka
« kdy: 15 Srpna 2007, 18:46:47 »
Zdravím, dámy a pánové. Nainstaloval jsem si Ubuntu, ale potřeboval bych poradit. Byli by jste tak hodní prosím? Vím, že Vás to unavuje, avšak já bych to moc ocenil.

1, Ve FireFoxu mi nefunguje střední tlačítko myši jako posuvník. Funguje to v jiném prohlížeči, anebo má střední tlačítko myši jen funkci ctrl c?

2, na gnome-look.org jsem si našel pěkné téma, jenže je ve formátu tar.gz .Tuším, že se to musí nějak kompilovat, ale jak? A jak to téma potom nastavím do Linuxu?

3, 3D akcelerace? Jak ji zapnout? Prosím, odkažte mě aspoň na wikipedii, tam to bude 100% jasně, avšak ani tu jsem nenašel (ještě jsem rozladěn z kukuče Linuxu :-) )

4, jak ověřím správnost 3D akcelerace? Zase, pokud mě odkážete na wikipedii, budu Vám vděčný. Btw 3D akceleraci myslím jak ve hrách, tak dejme tomu Beryl, nevím, jestli se to dělí, ale hádám, že ne.

Mno, to by bylo prozatím vše, pokud pomůžete, budu vážně vděčný. Děkuji předem

Stran: [1]

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.