Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Vojta1

Stran: [1]
1
Multimédia / DVB-T/S PCI(e) combo karta
« kdy: 16 Únor 2011, 16:49:38 »
Ahoj, neměl byste někdo tip na PCI/-e kartu, která funguje v ubuntu a umí kombinaci DVB-T/S (ideálně i S2)? Pár se jich u nás prodává, ale zatím jsem nenašel žádnou, u které bych měl jistotu, že mi bude v ubuntu fungovat.

2
Multimédia / Zamrznutí DVB-T karty
« kdy: 31 Prosinec 2010, 17:11:55 »
Ahoj už několik let používám na svém notebooku s Ubuntu32 DVB-T kartu Winfast Leadtek DVB dongle bez problémů. Teď jsem se rozhodl postavit si HTPC s MythTV softwarem s tím, že použiju přímo tuhle usb kartu pro příjem TV. Jako distribuci jsem zvolil 64bit Mythbuntu. Ale tato karta mi v něm nefachá. Vždy když se má načíst nebo najít nějaký kanál, tak software zamrzne a dál není hnutí. Zkoušeno v MythTV, VLC i Kaffeine. Firmware nainstalované je (ver 1.20), drivery by tam snad měly být také (zkoušel jsem jak s nesvobodnými tak bez nich). Na netu jsem nic nenašel, tak se chci zeptat, zda-li je možné že to nefunguje kvůli 64-bitové distribuci? A případně jestli někdo poradí co je třeba udělat, aby se to rozchodilo?

3
Ahoj, dnes jsem zkoušel používat Gwibber ke svému twitterovému účtu, ale nefunguje mi jedna docela zásadní věc: nezobrazuje mi to oznámení o nových zprávách. Gwibber jede normálně v pozadí a je součástí apletu upozornění. V předvolbách mám zaškrtnuto "Start servie at login" a "display notification". Ubuntu 10.4, nainstalovány mám balíky gwibber, gwibber-service, gwibber-themes i python-notify. Věděl by někdo jak to zprovoznit?

4
Hardware / Limit přenosu na externí disk 4GB
« kdy: 19 Listopad 2009, 19:48:13 »
Nedávno jsem si pořídil externí USB disk Imation Apollo Pro UX 750GB, disk se automaticky připojí při zasunutí do USB slotu, ale mám problém, že pokud na disk přesouvám soubor větší než 4GB, tak se to po těch 4GB přeruší a zbytek se proste něpřenese. Nedokázal by mi někdo poradit, co s tím může být?

5
Multimédia / Problém s obrazem u filmů
« kdy: 13 Listopad 2009, 13:26:42 »
Ahoj, po aktualizaci na verzi systému 9.10 mám problém zobrazit některé filmy. Zvuk mi běží, ale obraz ne. Když spustím film třeba v Kaffeine, zobrazí se mi hláška:

a problem occur while loading a library or a decoder: drvc.so

non-free-codecs i w32codecs jsou nainstalovány, když dám vyhledat ten soubor drvc.so, tak ho nikde nenajde, takže předpokládám, že mi možná jenom někde chybít tenhle soubor. Uměl by někdo pls poradit?

6
Obecná podpora / Po spuštění Kaffeine odhlášení
« kdy: 30 Červen 2009, 21:17:36 »
Ahoj mám následující problém, snažil jsem se na svém notebooku nainstalovat nejnovější drivery pro nvidii, ale jelikož mi to nějak nefungovalo, tak jsem to vrátil zpět do původního stavu zkopírováním zálohy xorg.conf.
Od té doby mi ovšem strašně blbne Kaffeine - po zapnutí sice naběhne, ale když spustím nějaké video, nebo TV, tak se v okně přehrávače na chvíli objeví "prokládání: zapnuto" a pak mi hned zčerná obrazovka a odhlásí na přihlašovací stránku.
Dokázal by někdo poradit co s tím? Je to Kaffeine verze 0.8.7 a Ubuntu 9.04

7
Obecná podpora / Neviditelné bluetooth
« kdy: 09 Červen 2009, 18:27:04 »
Ahoj, mám teď nově nainstalované Ubuntu 9.04 na notebooku Sony Vaio. Mám problém s viditelností vestavěného bluetooth adaptéru. I když je nastavena viditelnost jako "vždy viditelné", nebo i "viditelné na určitou dobu", ostatní zařízení nedokážou tento notebook najít. Zkoušel jsem postupovat podle návodu na bluetooth zde na ubuntu.cz, doinstaloval některé balíky, které mi chyběly (uplně všechny jsem v synapticu nenašel, ale myslím, že to neni zas až takový problém pokud chybít třeba libopenobex1 nebo bluez-audio). V opačném případě - hledání zařízení z notebooku je vše v pořádku. Dokázal by někdo poradit?

8
Obecná podpora / Zmizelá opera po TwinView [vyřešeno]
« kdy: 05 Listopad 2008, 18:10:48 »
Ahoj, dneska jsem v práci pracoval v modu Twinview - notebook + externí monitor, ale když jsem končil svojí práci, v nvidia-settings jsem zase zpět změnil nastavení je normální jednu obrazovku. Stalo se ale to, že mi náhle z plochy zmizel prohlížeč Opera přestože byl stále nahoře v liště v tom seznamu spuštěných programů (ve spodní liště nebyl). Nějak jsem to neřešil, operu jsem vypnul pomocí správce procesů, vypnul počítač a šel domu. Ale doma když jsem si teď chtěl operu znovu spustit, zase se spustila jen do toho seznamu těch programů, ale na ploše není - ani na spodní liště. Jinak nahoře v té liště je samozřejmě ta ikona toho programu, ale pokud na ní 2x poklikám, nic se neděje, pokud kliknu pravým tlačítkem myši, tak se sice objeví "operácké menu", ale i když kliknu třeba na Zobrazit Operu, Skrýt Operu, nebo ukončit Operu pořád se nic neděje. Jediné co můžu je operu zase ukončit pomocí správce procesů. Mohl by mi někdo poradit, jak dostat Operu zpátky na pracovní plochu? Napadlo mě třeba něco vymazat z konfiguračních souborů, ale nevím přesně co. Zkoušel jsem cache a sessions, ale to nepomohlo.
Jinak jedná se o Ubuntu 8.10 a poslední verzi opery (tuším že 9.62)

9
Internet a sítě / Instalace tiskárny přes VPN
« kdy: 29 Říjen 2008, 18:50:50 »
Ahoj, připojuju s k firemní síti přes VPN a potřeboval bych nainstalovat tiskárnu v této síti. Pokud bych se připojil normálně k síti přes kabel, tak by se tiskárna měla normálně najít v kongiguraci tiskáren po kliku na Nová tiskárna, jenže mě boužel nefunguje kabelové připojení (asi problem na ethernet kartě) a pokud jsem připojen k vpn tak mi to ty tiskárny v síti nenajde.
Nevěděl by někdo jak na to? Jestli nestačí jenom někde něco nastavit, aby to ty tiskárny našlo..
díky

10
Pracovní prostředí / Slovník na liště
« kdy: 25 Září 2008, 22:47:27 »
Ahoj dneska jsem si jen tak z nudy procházel nabídku "přidat na panel" a našel jsem tam zajímavou aplikaci - gnome-dictionary-applet. Docela mě ten applet zaujal, ale nevyhovuje mi tam fakt, že to hledá v nějakém anglickém výkladovém slovníku. Nedalo by se to nějak nastavit, aby to namapovalo třeba nějakej online slovník na internetu, či nějaký jiný slovník aj-čj??

11
Ahoj, už delší dobu se potýkám s následujícím problémem:
Jako poštovního klienta používám Thunderbird, na který mi chodí různé dokumenty OpenOffice. Ovšem když je chci otevřít a editovat přímo z thunderbirdu, tak mi to hlásí chybu, že dokument je pouze pro čtení. Vždycky musím dokument nejdřív uložit do dom. složky a pak editovat, což jak si jistě každý dovede představit, při velkém množství dokumentů neskutečně zdržuje. Poradil by někdo co mám jak nastavit, abych mohl rovnou tyto dokumenty editovat? Jinak používám Thunderbird 2.0 a Ubuntu 8.04 a doplním, že soubory se nejspíš otevírají do složky /tmp/

12
Obecná podpora / Jak vypnout ztmavení displeje při nečinnosti
« kdy: 10 Srpen 2008, 00:08:44 »
Ahoj, Ubuntu používám již delší dobu, ale poslední dobou jsem narazil na problém, který se mi nedaří vyřešit. Po určitý době nečinnost (asi 5 minut) mi ztmavne displej. Tohle je docela nepříjemný, pokud se třeba dívám na nějaký film a každou chvíli se musí hejbnout s myší. Máte někdo nápad jak by se to dalo odstranit
Jenom dodám, že ve správě napájení mám ten checkbox "Ztmavit displej při nečinnosti" odškrtnutý. Jinak jedná se o notebook Sony Vaio s grafikou nvidia.

13
Obecná podpora / Zmizelo menu v Ubuntu [vyřešeno]
« kdy: 25 Červenec 2008, 15:36:30 »
Ahoj, včera zničehonic mi najednou zmizelo menu v Ubuntu - myslím takové to hlavní menu na horní liště - Aplikace, Místa a Nastavení.
Vůbec mě nenapadá jak je to možný a co by se s tím dalo dělat. poradí někdo co s tím? Jedná se o Ubuntu 8.04.

14
Obecná podpora / Nejde spustit nvidia-settings
« kdy: 22 Červenec 2008, 13:03:16 »
Ahoj, sotva jsem po několika dnech trápení rozchodil správně driver pro nVidii, když se po aktualizaci na verzi 2.6.24-19 zhroutil (řešeno zde http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=25460.0 ), mám další problém: nejde spustit příkaz nvidia-settings. Balíček mám samozřejmě nainstalovaný, ale po spuštění příkazu dostanu chybovou hlášku:
"You do not appear to be using the NVIDIA X driver. Please edit your X configuration file (just run `nvidia-xconfig` as root), and restart the X server."
Problém je, že balíček nvidia-xconfig nainstalovaný nemám, protože když ho chci instalovat, Synaptic mi automaticky odinstalovává nvidia driver, do čehož bych už nerad zasahoval, jelikož mi opětovné správné nastavení ovladače po aktualizaci trvalo opravdu pár dní. Jen doplním, že používám ten driver nvidia-glx jelikož ten nesvobodný ovladač mi nefunguje správně.
Může někdo poradit?

15
Hardware / Samovolně se vysouvající CD
« kdy: 13 Květen 2008, 22:43:14 »
Ahoj mám takovej problém, v Kubuntu 8.04 se mi každou chvíli samovolně vysouvá CD-ROM pokud mám nějaký CD v mechanice. Mohl by někdo poradit, co by se s tím dalo dělat?

16
Hardware / Dva monitory - nVidia, Kubuntu 7.10
« kdy: 12 Březen 2008, 14:51:15 »
ahoj, vlastnim notebook Toshiba Tecra s grafickou kartou Nvidia, kam jsem si ted nainsaloval nove Kubutu 7.10. Potreboval bych ale  pripojit ke druhemu monitoru, coz se mi zatim vubec nedari rozchodit. Nainstaloval jsem nesvobodne ovladace nVidia a zkousel postupovat podle navodu:
http://useopensource.blogspot.com/2007/06/gui-to-configure-dual-monitors-nvidia.html
ale kdyz pak po nastaveni kliknu na apply, dostanu chybovou hlasku "cannot apply" z duvodu:
location of an x screen has changed
location type of an x screen has changed
the color depth of an x screen has changed
an x screen has been added or removed
atd.

a i kdy pak kliknu na apply what is possible,
dostanu zase dalsi chybovou hlasku "Failed to set MetaMode" a dotaz, jestli chci odstaranit Metamode.

Zkousim vsechno mozny, ale proste to nedokazu rozchodit, umel byste nekdo poradit?

A jeste jeden dotaz na okraj: je nutny, aby rozliseni obou bylo stejne nebo ne?

Želví editace: Je to 7.10, ne 7.11 ;)

17
Ahoj, nějak se mi nedaří rozchodit real soubory (rm) v přehrávači Kaffeine v Kubuntu 7.10.
Když chci takový soubor přehrát, dostanu hlášku "Došlo k problému během načítání knihovny nebo dekodéru:cook.so", následně nabídku, jestli chci instalovat požadovaný kodeky. Když ale kliknu na Yes, nic se nestane.
Jen dodám, že non-free-codecs mám nainstalovány.
dokázal by někdo pomoci?

Stran: [1]