Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - martin.bazant

Stran: [1]
1
Zdravím

ve škole používáme Windows Server 2008 R2, máme Active directory a potřeboval bych poradit s nastavením desktopových PC tak, abych mohl využívat stejný adresář pod Windows XP i pod Ubuntu (uživatelské adresáře jsou na serveru).

Už se mi podařilo pomocí programu Likewise připojit počítač do domény a přihlásit se (pomocí tohoto a tohoto návodu). V druhém návodu je dobrý tip co udělat, pokud máte doménu něco.local.
Bohužel po přihlášení k účtu se vytvoří v adresáři home nová složka (/home/doména/složka_uživatele). Je možné nastavit systém tak, abych využíval složku, která je na disku na serveru? Tzn. - to, co uložím jako uživatel ve Win XP, tak abych mohl zobrazit a editovat jako stejný uživatel v Ubuntu.. Snad mě chápete..

Je potřeba změnit něco v Ubuntu, nebo ve Win serveru? A je to vůbec možné?

Děkuju za odpověď, prohledal jsem diskuzi, něco našel, ale ne přímo to, co potřebuji.. Koukal jsem i na ENG návody a tipy, ale nic, co konkrétně potřebuji..

Díky, M

2
Tipy a triky pro Linux / BOINC + CUDA
« kdy: 03 Červenec 2009, 23:33:38 »
Zdravím,
konečně se mi podařilo nainstalovat NVIDIA CUDA drivery a zprovoznit v BOINC GPU výpočty. Snad tento návod pomůže ostatním zájemcům. Na úvod třeba říci, že BOINC mi počítá projekty GPUGRID, ale zatím stále háže chyby při výpočtu..  :D

Postupoval jsem podle návodů z různých fór, tady se pokouším o někde více a někde méně doslovný přepis:

instalace ovladačů - http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=990978

Jak na to:

I.
Instalace ovladačů graf. karty - pokud máte už nějaké nainstalované a chcete novější (pro provozování CUDA je potřeba mít ovladače od určité verze), musíte ty stávající odinstalovat a zrestartovat počítač, poté můžete pokračovat.
1) stáhl jsem nejnovější NVIDIA ovladače (185.18.14) http://www.nvidia.com/object/cuda_get.html
2) skočil do terminálu (CTRL+ALT+F1), přihlásil se
3) vlezl tam, kde jsem měl stažené ovladače (u mě Plocha)
Kód: [Vybrat]
cd Plocha4) vypnul X.org/GDM (Gnome Display Manager)
Kód: [Vybrat]
sudo /etc/init.d/gdm stop5) spustil instalaci
Kód: [Vybrat]
sudo sh ./Nxxx.run(Pokud po napsání N stisknete TAB, naskočí vám automaticky název souboru. Bacha, Linux rozeznává VELKÁ a malá písmena)

6) Během instalace zvolte, ať se x.org automaticky nakonfiguruje
7) zrestartoval jsem počítač
Kód: [Vybrat]
sudo reboot
Ovladače fungovaly bez potíží.

II.
A nyní samotné zprovoznění CUDA:
Stáhněte a nainstalujte CUDA Toolkit a poté CUDA SDK (ke stažení opět zde http://www.nvidia.com/object/cuda_get.html)

III.
BOINC mi stále házel zprávu, že nenašel knihovnu libcudart. Tato knihovna skutečně není součástí BOINC, kterého si můžete nainstalovat přes Synaptic, ani toho z GetDeb. Pokud tedy stejně jako používáte tento BOINC, musíte si aspoň na chvilku stáhnout a nainstalovat BOINC odsud http://boinc.berkeley.edu/download_all.php - při této instalaci již získáte knihovnu libcudart.so. Z nově vzniklého adresáře si tedy nakopírujte knihovnu libcudart.so tam, kde máte "svůj původní" BOINC nainstalován (např. ze Synapticu) (u mě /var/libs/boinc-client).
- stačí pokračovat krokem IV. níže :-)

IV.
Poté už BOINC danou chybu neházel, ale vyhodil jinou chybu - nemohl najít CUDA zařízení (CUDA device). K vyřešení tohoto problému pomohl postup odsud http://www.gpugrid.net/forum_thread.php?id=592

vytvoření odkazu na knihovnu:
Kód: [Vybrat]
user@host:/var/lib/boinc-client$ sudo ln -s /usr/local/cuda/lib/libcudart.so libcudart.so
a zrestartování BOINCu:
Kód: [Vybrat]
sudo /etc/init.d/boinc-client restart
Teď by ve zprávách BOINC mělo být již vše v pořádku. Měli byste mj. vidět zprávu CUDA devices found a Coprocessor: GeForce....

Snad někomu tento návod pomůže. Pokud ano, napište, ať vím, že to k něčemu bylo  ;)

Možná, že nebylo třeba dělat krok III a je možné ho přeskočit (a pokračovat krokem IV) - můžete to někdo vyzkoušet.. Vyzkoušeno, netřeba podnikat krok III.

M.

EDIT 4-7-2009 Pokud se vám spouští BOINC automaticky společně se systémem, zdá se, že je potřeba provést pokaždé "restart" BOINCu pomocí příkazu
Kód: [Vybrat]
sudo /etc/init.d/boinc-client restart - jinak vám to bude hlásit "No CUDA devices found".. Předpokládám, že uživatelé, kteří si musí BOINC spouštět ručně tento problém mít nebudou..

EDIT 29-7-2009 Při aktualizaci kernelu se vám nejspíš stane, že se nenačte x.org. Buď musíte ručně znovu nainstalovat NVIDIA ovladače (při instalaci se do nového kernelu automaticky zabudují NVIDIA ovladače), nebo si vytvořte podle tohoto návodu skript, který vám do nově instalovaného kernelu automaticky zabuduje NVIDIA ovladače.

Stran: [1]