Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - petr_v

Stran: [1]
1
Archiv / Nelze spouštět ifup jako běžný uživatel
« kdy: 08 Září 2007, 04:05:29 »
Zdravím všechy,
nevíte někdo, jak změnit přístupová práva, aby bylo možné pomocí příkazů ifup a ifdown ovládat připojení k internetu jako běžný uživatel? Zkoušel jsem změnit přístupová práva u /sbin/ifup ale systém mi vždycky vypíše tuto hlášku:@localhost:~$ /sbin/ifup eth0
/sbin/ifup: failed to open statefile /var/run/network/ifstate: Permission denied
@localhost:~$

Například ve Fedoře to jde pro běžného uživatele nastavit už při instalaci, ale nedopátral jsem se jakým způsobem.

2
Archiv / Jakou radiokartu?
« kdy: 12 Únor 2007, 20:21:23 »
Zdravim vsechny lidicky. Chtel bych poradit, jakou radiokartu bych si mel poridit, aby byla jednoduse ovladatelna v Kubuntu Linuxu pres gnomeradio, kradio atd...
Dalsi vec, ktera me trapi, je nespravne zobrazovani znaku (ěščřžýáíéůú) napr na forum.ubuntu. Pouzivam Konqueror v Kubuntu 6.10. Snazil jsem se v Konqueroru nastavit ruzna kodovani, ale vysledek je vzdy podobny a misto nekterych znaku se stale zobrazuji obdelnicky.

3
Archiv / ADSL modem well-asu 8000 & kernel 2.6.15
« kdy: 29 Květen 2006, 23:40:52 »
Mám tento USB modem well-asu 8000, a Ubuntu 6.04 s jádrem 2.6.15. Modem by měl být v tomto jádru podporován, ale i když jsem umístil soubor cxacru-fw.bin do /lib/firmware/, tak po restartu stále svítí pouze levá dioda a modem není aktivní. Nemá s tím někdo zkušenost? V SUSE 10.0 i ve Fedora Core 5 jsem modem rozchodil bez potíží, ale vyzkoušel jsem Ubuntu, a celkem se mi tento systém zalíbil a rád bych jej používal, ale bez připojení to není možné. Děkuju za jakoukoliv radu.

Stran: [1]