Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Satannas

Stran: [1]
1
Pracovní prostředí / Mazání koše ala osx (ctrl+backspace)
« kdy: 18 Prosinec 2010, 22:21:17 »
Kdo chce, může si přenastavit mazání souborů v nautilu (+na ploše) na způsob Macu.
1. Vytvořte si nějaký prázdný soubor (adresář) co můžete smazat. Třeba na ploše.
2. Spusťte "gconf-editor", zaškrtněte políčko "desktop>gnome>interface>can_change_accels"
3. Spusťte "nautilus" a označte si ten vytvořený soubor.
4. V nautilu najeďte na záložku "upravit>přesunout do koše" a myší najeďte na místo kde má být klávesová zkratka.
5. Stiskněte "CTRL+Backspace" - nastaví se tam ta zkratka (zkratky si můžete dávat jaké chcete)
6. Nezapomeťe si pak vypnout v gconf-editoru ten "can_change_accels"

čus.

P.S. Pro vysypání koše máte stejný postup, jen v nautilu najedete do koše a dáte tu zkratku v liště na "Soubor>vyprázdnit koš" ctrl+shift+backspace

2
Pracovní prostředí / Tooltipy nebo coto je?!!
« kdy: 18 Prosinec 2010, 15:19:58 »
Čau lidi, trošku se nudím, a  k dokonalosti mi chybí už jen plyšové kostky na zrcátko do auta a vypnutí všech tooltipů.  ;D V gconf-editoru sem povypínal všechno co má ve slově "tooltip", ale pořád je to někde zašité. Jedná se mě o takovou věc jako když najedu na "minimalizovat" tlačítko, tak tam najede takový text "Minimalizovat okno". Nebo Na přepínač pracovních ploch a objeví se: "Klikntím začnete s přetažením....". Je to taková spíš kosmetická vada, ale nemůžu to lokalizovat kde se to vypíná. Jestli je to už v tématu plochy, nebo každý zvlášť applet to má (ale u appletů sem tooltipy vypnul), nebo jestli to dělá compiz, nebo přímo systém. Nejspíš to bude jen nějaká zašitá hovadinka  :), ale pro mě to tam je naprosto zbytečné... Díkec za radu.
P.S. Jo, aby mě někdo nesepsul, tak mám Mint 9 gnome, ale to je jedno, je to na stejné brdo  :D

3
Obecná podpora / Tuxguitar tabulatury
« kdy: 20 Listopad 2010, 12:53:41 »
Cau kytáristi  :), mám takový dotázek. Hraji na renesanční loutnu a měl sem koupený program na widle Fronimo3 na historické tabulatury. Jenže nechci jet pod virtualem atd...., tak sem si nainstaloval Tuxguitar. Naprosto mi vyhovuje, jde tam vybrat i vícestrunný nástroj, naladit si to podle sebe, ale štvou mě trošku ty tabulatury. Jsem zvyklý na označování místo pražců 0,1,2... v tabulatuře, - tak a,b,c. Je to prkotina, ale mě se to plete, protože číselná byla italská tabulatura a byla hore nohama. Ta abecedová je francouzská. Jestli teda někdo nevíte jak to nastavit aby to psalo ABC...

4
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Nový Blender 2.5
« kdy: 06 Únor 2010, 03:23:01 »
Čaute modeláři, pro informaci - vyšla alfa 0 verze Blenderu. Stahnout se dá tady:
http://www.blender.org/download/get-25-alpha/
Teďka to testuju a sem z toho unešený. Konečně můžu nastavovat metrické míry, aniž bych si musel pamatovat čísla :-D, lepší GUI, akorát zkratky jsou jiné. Je to dost překopané od předešlých verzí.
Modifikátory, matroše, fyzika je taky daleko přehlednější.
Spadlo mi to jen jednou a to sem zahltil Ramku vypočtem kapaliny :-D
menší info: spacebar == alt+C

 

5
čaute, nevím jak to popsat. Při zapnutém compizu a když mám třeba minimalizovaný tvtime a chci se přepnout do jiné aplikace alt+tabem, tak u toho tvtimu je taková hnusná ikonka. Všechny ikony v systému tvtime.png a tvtime.xpm sem si předělal, ale tuto mrchu nemůžu najít. Ty ikony minimalizovaných aplikací jsou totiž při přepínání alt+tab pěkně humusácké, nevím proč ještě nepoužívají nějaké větší ikony nebo svg. Když ukazuji systém kámošům, tak čumí co je to za humáč ikony.  :)

6
Tipy a triky pro Linux / Vlaječka pro indikátor klávesnice
« kdy: 03 Říjen 2009, 10:39:21 »
Čaute, Dneska sem zase hledal nějaké kraviny a tady sem to nenašel, tak to sem hodím. Jestli chce někdo si hodit vlaječku na přepínání klávesnice , tak si nakopírujte soubory "cz.png" a "us.png" (záleží co používáte za jazyky) do "/usr/share/pixmaps".
Pak si spusťte "gconf-editor" a zaškrtněte "desktop>gnome>peripherals>keyboard>indicator>showFlags.

Toď vše  :)
Jo, zapoměl sem pro případ, -- dělal sem to v Ubuntu Karmic Beta, takže nevím jak je to v ostatních distribucí, ale v Gnome by to mělo fungovat.

[attachment deleted by admin]

7
Čaute, mám menší prosbu. Celý den se vrtám v jednom skriptíku a už neví jak dál. Bude to nejspíš banalita, ale prostě v knížce a ni na netu sem to nenašel (nebo našel a nevěděl sem to, že to je ono :)). Mám nainstalované Ubuntu 9.10 Alfa4, a chci při náhledu otvírám mezerníkem Eye of gnome. Chtěl bych ho i mezerníkem zavřít, něco jako quicklook. Mám sesmolený tento skript - dál už je asi nad mé schopnosti:

#!/bin/bash

while true; do

   if [ `pidof eog` false ] ; then
      echo "eog není spuštěný"
      sleep 0.2
   else
ps -C eog -o pid= > /tmp/.eog.pid
      echo "eog běží"
      sleep 0.2
      read -n 1 tady_chci_mezernik
   case $tady_chci_mezernik in
   b) (kill -9 `cat /tmp/.eog.pid`);;
   esac
   fi
sleep 0.1
done;


Nejde mi do hlavy, že pokud to spustim v terminálu, tak ta klávesa B funguje a zavre eog, ale když to spustim bez terminalu, tak klavesa nefunguje. jo, a jeste jestli nevite ja read mezerník?
Díky za každou radu, mě už od rána lítají v hlavě samé $! && || < >  a už sem to psal i uplně jinak a furt mi to nejde :) . Jo, ty echa do terminálu mám jen pro svoje věci, abych viděl co to dělá.

8
Obecná podpora / instalace ubuntu a systémový adresář
« kdy: 02 Září 2009, 17:48:40 »
Čaute lidi, chci se zeptat jestli jde instalovat Ubuntu tak, že nebudu mít spoustu adresářů v "/" (na rootu), ale treba v "/system" a pak bych si mohl dělat třeba další svoje adresaře přímo na "/". Vypadalo by to líp. Je to spíš pro mě jen taková kosmetická vada, chci si přeinstalovat systém, a tak by mě to celkem zajímalo a raději se zeptám zkušenějších, než něco pohnojím :D.

9
Čaute, snad se to bude někomu hodit, kdo má s klikáním takový problém jak já. Díky RIPovy za odpověď:
http://forum.czilla.cz/viewtopic.php?t=28516

10
Mám takový malý dotázek. Zjistil sem to až nedávno. Doma si na svém Ubuntu vypálím film v avi, donesu si ho pak do práce a ejhle. Nemám právo na spušťení ani kopírování na disk na svého ani jiného Maca. Musím to nakopírovat v přes terminál jako sudo. Mně to teda moc nevadí, ale spíš kolegům, co si to chcou překopírovat. Zkoušel sem nastavit u těch souborů než je doma vypálím chmod 777 (coz by mel brat i Mac), ale nějak to nepomáhá. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

11
Obecná podpora / Bublinová nápověda [vyřešeno]
« kdy: 29 Říjen 2008, 20:36:35 »
Kurnik, jen taková blbost. Nemůžu si zaboha vzpomenout jak sem kdysi v Ubuntu vypnul tu bublinovou nápovědu. Už sem prolezl kde co, v nastavení, ale nic takového sem nenášel. Spíš nevím jak se tomu anglicky říká. Možná sem to i přešel aniž bych si toho všiml. Hledal sem to asi 6hodin, nechtěl sem se ptat na takovou kravinu, ale už mě ty bubliny pěkně lezou na nervi :-).

12
Obecná podpora / Příkaz "at"
« kdy: 13 Leden 2008, 17:25:45 »
Nazdárek lidi. Mám takový asi hloupý dotaz. Konečně jsem po dvou dnech rozjel nahrávání tv z mencoderem. Udělal sem si na to script a zkousel sem nahravani prez "at" a "killall". Vsechno funguje, jen mi není jasné kde se porad ty prikazy do systemu pisou. Myslim tím, že treba uz jsem ten prikaz pouzil 16x a "atq" vypise treba: 16 Sun Jan 13 21:00..... , 17 Sun Jan 13...., atd. Jde mi o to ocislovani. Ze pokud to vse probehne, tak proc nezacina od cisla 1. Napadá mě možnost, že to teda si někde píše, a nechtěl bych mít za rok nějaký šílený log (nebo co) se všema "at" co jsem udelal. Příkaz "atrm" smaze nejspis jen ty aktualni (aspon tak jsem to pochopil).

13
Pracovní prostředí / klávesa eject pro DVD
« kdy: 22 Prosinec 2007, 13:29:02 »
Prosím, prosím, nastavil sem si na klávesu "Pause" vysunutí mechaniky DVD příkazem "eject". Chtěl bych ale aby stejná klávesa fungovala i pro zasunutí mechaniky. Zkusil sem napsat do příkazu: "eject & eject -t", ale nejak se splašila. Vysune se, pak zmacknu podruhe, zasune se, ale pak se zase vysune. Vubec ty prikazy nechapu. Nejspis tam bude mezi temi dvema ejecty neco jineho, ale bohuzel nevim co. Kdyby jste nekdo vedel, please poradte.
Diky. 

Stran: [1]