Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Dr.Watson

Stran: [1]
1
Hardware / Nedokončené vypalování
« kdy: 31 Prosinec 2009, 16:34:10 »
Ahoj, nevím si rady ani netuším, jaké info sem dát.
Problém-
Při vypalování čehokoliv-DVD, datové soubory v cca polovině program zahlásí chybu vypalování. Je jedno, zda jsem v v Xfce, Gnome, používám Mint (=Xubuntu 9.04, a Ubuntu 9.10), zkoušel jsem v obojím prostředí v obou verzích OS jak Brasero, tak K3b. Chyba je někde (krom na židli) v OS, protože při nabootování do Win XP lze vypalovat normálně a s úspěchem (Ashampoo Burning Studio). Dříve vše chodilo dobře, domnívám se, že nějaká aktualizace?
Deska je GA-M55S-S3
pekárna je LG (super,multi, secure disc... to je na tom napsané :)) připojení SATA.
Dík za nápady.

2
Pracovní prostředí / Chybějící panel-Xfce [vyřešeno]
« kdy: 17 Září 2009, 16:28:55 »
Ahoj, už podruhé se mi stala nemilá věc - po restartu nenaběhne (spodní) panel. Přez "Nastavení-panel" nelze opravit, tato volba se jeví neaktivně-nereaguje, neobjeví se. Domnělá chyba-na spodním panelu mám tlačítko k restartu, PC delší dobune reagovalo, klikl jsem znovu. Po restartu již panel nenaběhl. Pokud zadám novéhouživatele, je vše OK i s panelem, tedy chyba je asi v nějakém uloženém nastavení, nicméně netuším, kde v /home/jméno a co smazat ... Používám LinuxMint 7, Glorii, s jedním panelem, ekvivalent k poslednímu xBuntu. Díky za radu, nechci moc laborovat sám, bo jsem to čerstvě nainstalil. Zkoušel jsem co šlo najít zde na foru, nic... v nastavení nemám zadáno "uložit relaci". Víc mne nenapadá.

3
Ahoj, potřeboval bych pomoci s jedním textovým souborem. Přítelkyně to asi špatně uložila, prý je to naposledy otevřené a uložené ve Word 6.0, jako ".rtf", nicméně, přeposlala mi to bez koncovky. Zkoušel jsem jak open Office, tak word, nic, při otevření tam "něco je". Zdá se, že text by tam i být mohl. Prosím o pomoc, je to dost důležité, nikoliv pro mne ale pro ni a jejího diplomanta. Zde je odkaz, soubor je "tak jak jsem jej dostal", díky za radu, nejlépe i pomoc.
Lehce zoufalý W.
poškozený soubor

4
Multimédia / Ruština v tagu
« kdy: 20 Březen 2009, 18:51:31 »
Ahoj, netušíte, jak zprovoznit tagy MP3 v ruštině? Konkrétně player Exaile, Rhythmbox. Empétrojky jsou original ruské, zkoušeljsem doinstalit podporu ruštiny, změny kodování. Zatím mi vychází jako "nejjednodušší" přepsat tagy latinkou, což se mi moc nelíbí - radši bych azbuku.
Možná někdobudete vědět elegantní řešení, které mi (pověstnému sklerotikovi chorému chronickou roztržitostí) uniklo.
OS linux Mint-Xfce 4.6 odvozené od Xubu 8.10
Dík.

5
Multimédia / Přehrávač Listen vs. LastFM
« kdy: 21 Únor 2009, 13:49:58 »
Ahoj všem. "Objevil" jsem přehrávač audia LISTEN. vše OK, s jedním nedostatkem, nepředává přehané skladby do databáze lastFM, nick a heslo nastavené mám :) Exaile, Rythmbox, Amarok pracují bezvadně. Zkoušel jsem doinstalit to, co bylo v Synapticu (počínaje "lastfmMDP" a podobně, neboť to mi pomohlo v prostředí KDE, když jsem přehrával Minirokem), zde si opravdu nevím rady a tuším, že to bude nějaká "ptákovina", kteroužto jsem přehlédl... Nerad bych se Listenu vzdával, protože jsem přešel z KDE na Gnome a toto je přehrávač, který mi sedl jak zadeček na hrnec... Hledal jsem kde se dalo ale zřejmě nedostatečně, budu tedy vděčen za každou radu. Mám Mint6 Felicii - Gnome, což je vlastně Ubuntu 8.10., netové připojení přímé, ADSL. Předem díky za rady.

6
Pracovní prostředí / Záznam zvuku [vyřešeno]
« kdy: 10 Říjen 2008, 16:12:10 »
Narazil jsmena problém s nímž si nevím rady. Používám Mint 5-Xfce, Elyssa, což je vlastně upravené xBuntu. V prostředí Xfce se mi nedaří zapnout nahrávání zvuku ( s tím souvisí i např. Skype). V ovládání zvuku (mixér v panelu) jsou sice jezdci "Capture" ale po jejich zesílení okamžitě spadnou na nulu. Při použití alsamixeru příkazem v terminálu jsou sloupce "capture" slepé bez možnosti úprav. Po instalaci téhož Mintu s prostředím KDE, nebo i Opensuse 11 KDE, lze s jezdi "capture" manipulovat-zapnout, nastavit hlasitost a záznam zvuku funguje. Pro upřesnění v Mintu používám jádra 2.6.24.20. Základovka Gigabyte GA-M55S-S3 (revize 2.0)-zvukovka integrovaná-čip Realtek ALC888, Athlon X2 4000+ EE,, BIOS nastavený dobře (sic! :D ), upgradovaný na poslední verzi. Upřednostňuji prostředí Xfce a tedy bych rád záznam zprovoznil i zde. Zkoušel jsem doinstalovat prakticky vše, co by mohlo souviset s drivery ( a obsahovalo slůvko ALSA :) ), googlil jsem, nenašel, ani zde ve foru. Fakt už si nevím rady a Xfce bych se nerad vzdal. Jsem "lehce poučená lama"-zorientuji, zedituji se ale extra geekovské operace asi nezvládnu... Díky za každý tip.

7
Obecná podpora / Prusvitne panely - Xubuntu
« kdy: 18 Prosinec 2007, 18:06:06 »
Ahoj, resim delsi dobu nastaveni panelu v Xubuntu, rad bych je mel prusvitne, jako se da lehci nastavit v UBU, nebo KUBU. Nedari se mi nic najit. Pokud vite, prosim "lamovity navod" pokud je to slozitejsi. Diky.

Stran: [1]