Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Bernard Williams

Stran: [1]
1
Nazdárek,

byl jsem požádám známým, jestli bych mu nepomohl s jeho problémem. Potřebuje pro konkrétní IP omezit rychlost připojení. Od někoho slyšel, že přes linux je to snadné.

Model vypadá takto. Z jedné IP jde připojení do stroje, kde je nainstalovaný Linux, který má danou rychlost připojení omezit určitou hodnotu pro konkrétní IP adresu.

Já osobně jsem se s něčím podobným na Linuxu ještě nesetkal, a proto žádám o radu Vás. Ještě před tímto postem jsem se snažil odpověď vygooglovat, ale asi marně. Narazil jsem na aplikace jménem Trickle, HTB, CBQ a další, ale nikde se mi nepodařilo zjistit, jestli tyto programy jsou ty, které hledám.

Děkuji za každou radu
Bernard

2
Nazdárek,
při zapnutém Compiz Fusion se mi scrolování v prohlížeči seká.. docela to leze na nervy. Zkoušel jsem různě experimentovat s nastavením Compizu, ale bez výsledku. V ubuntu mi vše běhalo v poho, ale na Debianu se to seká... jako by tam nebyl doublebuffering či co.. Neví někdo co s tím?
Děkuji, Bernard

3
Zdravím,
při starstu systému (konkrétně se jedná o Easybuntu RC2) se mi hned na začátku objeví tato hláška "USB 2-1: Device not accessing adress 2, Error -71". Načítání se na ni na nějakou dobu zastaví - řádově několik desítek sekund a pak pokračuje dále ve spouštění. Nevíte někdo jak tuto chybovou hlášku odstranit? Načítání s ní je až otravně dlouhé..
Děkuji za každou radu.
Bernard

4
Obecná podpora / Koš / Trash - umístění - přesouvání do koše
« kdy: 03 Červen 2008, 19:36:39 »
Zdravím, mám 2 problémy s košem.

1) Abych to zjednodušil, tak co přecházelo mému problému shrnu do věty -> Krusader, přesouvání do koše a symbolický link.
Co se teď děje: Změnilo se umístění koše - z /home/tomas/.Trash na /home/tomas/.local/share/Trash/, kde jsou složky files a info - řekl bych, že tohle je způsobené symbolickými linky a Krusaderem, protože Krusader má koš rozdělený právě na tyto 2 složky. Nějak jsem si s tím hrál, abych docílil uspokojivého výsledku, ale výsledkem nakonec je, že jsem to ještě víc pohnojil. Když se teď podívám do složek, kde jsem vytvářel symbolic, tak tam žádné nejsou. Dřív stačilo je odstranit a vše fungovalo jako dřív.
Nevíte jak to vyřešit? Dá se někde změnit umístění koše? Popř. vypsání symbolických linků?

2) Další problém je, že z mých 2 dalších oddílů (jeden typu FAT32 a druhý NTFS) nejde přesouvat do koše. Při stisku klávesy DEL se mi napíše hláška: Nemohu přesunout soubory do koše, chcete jej odstranit ihned? Mám za to, že ani před problémy, kterou jsou vypsané výše, mi nešlo nic přesouvat do koše.

Děkuji všem za každou radu, Bernard

5
Zdravím,
nějak se mi nedaří rozchodit Allegro v Code::Blocks. Nemá s tím někdo nějaké zkušenosti? Popř. návod?
Děkuji, Bernard

6
Ubuntu Server / Pravidelné spouštění PHP scriptu [vyřešeno]
« kdy: 08 Duben 2008, 16:19:20 »
Zdravím,

potřeboval bych zjistit, jak nejlíp spouštět na Linuxu PHP script každých 10 min.

Děkuji, Bernard

7
Zdravím,
se zapnutým akcelerovaným prostředím mi nelze pohybovat s obrazem MPlayeru (video taky už není v okně, ale je "ořezané"). Taky mi po vypnutí fullscreenu zůstane zaseknutý obraz videa na pozadí přes celou plochu přičemž video jede dál v původní velikosti.
Děkuji, Bernard

8
Zdravím,
nedávno jsem spustil aktualizace systému a mimo jiné se nainstaloval také kernel 2.6.24, takže při boot mám možnost si vybrat mezi verzí 2.6.22 a 2.6.24. U verze 2.6.22 jede vše v pořádku jako doposud, ale když spustím verzi 2.6.24, tak celé načítání trvá o mnoho déle - na úvodní obrazovce je "načítací lišta" asi 30s bez změny...

Taky když už se ona liště z půlky vyplní (načte), tak úvodní obrazovka zmizí a na černém pozadí se vypisuje, co vše se právě načítá - tohle mi dělalo i u verze 2.6.22 a zajímalo by mě, jestli se to tak děje všem nebo je to nějaká chyba. Potom by byla přeci celá načítací obrazovka zbytečná, když je zobrazena jen polovinu času načítání.

A do třetice všeho dobrého. Když jsem dnes zapnul laptop a systém mi nabídl nové aktualizace, tak jsem se je pokusil nainstaloval. Synaptic mi ale zahlásit chybu: "Není možné instalovat všechny aktualizace." Nepovedla se ani částečná aktualizace. Jako možné důvody nezdaru se uvedly možná nedokončená předchozí aktualizace nebo problém s připojením.

Neví někdo jak odstranit tyto "nedostatky"?
Děkuji, Bernard

9
Obecná podpora / Problém s diskem - volný prostor [vyřešeno]
« kdy: 31 Leden 2008, 14:45:21 »
Zdravím,
nedávno se mi pokazil PC - konkrétně základka atd., takže jsem musel kupovat nové komponenty. Když mi konečně komponenty došli, tak mi BIOS nemůže najít na disku OS Win... což by nebyla až taková hrůza, kdybych nepotřeboval zachránit data, která na nich jsou (mám 2 disky). Když jsem se pokoušel pustit Linux z Live CD (Ubuntu), tak mi můj disk/disky vůbec nenašel, takže jsem se k datům vůbec nedostal a nemohl je tak zálohovat.

Když se podívám přes cfdisk, tak vidím, že mám kolem 80GB volného prostoru (Free Space), který by nejspíš potřeboval připojit, abych se na něj z Live CD mohl dostat a teď je otázka, jak to udělat. Napadlo mě, že bych na disku vytvořil celý nový oddíl za pomoci cfdisku a tak se k datům dostal, ale bojím se, že bych disk zformátoval - s cfdiskem moc zacházet neumím.

Nejideálnější řešení by bylo, že do volného prostoru na jednom z disků (na diskách nějaké ty GB volné byly) bych nainstaloval Linux. Poté CD-ROM odpojil, připojil můj druhý disk - na něm vytvořil oddíl (zase abych nepřišel o data) a následně všechny potřebné data bych přesunul na jed z disků a ten druhý (teď už prázdný disk) bych zformátoval a nahrál tam OS celý znovu.

Šlo by to?
Jak to nejlíp provést, abych nepřišel o data?
Je jiné řešení?
Děkuji za každou radu.

10
Pracovní prostředí / Vodní efekt
« kdy: 27 Leden 2008, 21:15:14 »
Zdravím,
podařilo se mi úspěšně rozchodit Compiz Fusion, ale mám s ním 2 problémy.
1) prakticky se nedá dívat na video - buď se mi MPlayer vůbec nerozjede nebo se na film nedá vůbec dívat - FullScreen "funguje" hodně špatně, film se zobrazu trhaně atd.
2) nefunguje mi Vodní efekt. Když jej spustím, tak se mi s plochou stane tohle - něco podobného se děje i když vodní efekty použiju i Pidginu.

Prosím, poraďte.
Za každou radu předem děkuji.

Stran: [1]