Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - nonferatus

Stran: [1]
1
Internet a sítě / služba Avahi vypnutá
« kdy: 22 Listopadu 2011, 20:05:19 »
router Zyxel prestige 600 series, PC nettop Acer Aspire R3600. Půl roku spolu normálně běhali, zyxel má teda svých pár let za sebou... Ale teď se to najednou splašilo, zyxel mně odpojil a už Acera na net nepustil. Teda vůbec tam nepustil konektory lan. Chodila jen wifina. Resetnul jsem ho celý, znovu nastavil, šel pár hodin a znovu. Po prvním resetu jsem vrátil do nastavení oblíbené heslo, tuto chybu jsem podruhé neudělal - a ejhle - jsem tu a píšu dotaz. Že by mi zyxela někdo naboural?
 Má to háček nyní po opětovném resetu, novém přístupovém heslu v zyxelovi a zaheslované domácí wifině, (což před tím taky nebylo, to jsem jen filtroval MAC) se zdá být vše OK. Ale občas při připojení notesu s Lubuntu, nebo zmíněného Acera s Xubuntu vyhodí linux tuto hlášku:
"Služba vyhledávání sítí je vypnuta
Vaše současná síť má .local doménu, která není doporučená ani kompatibilní se službou hledání síťových služeb Avahi. Služba byla zakázána."
Nakonec se to i přez tuto hlášku připojí, na notesu musím ručně znovu povolit síť vpravo na liště na ikoně. Ale ta hláška se mi nelíbí, už jen proto, že před tím při té nefunkčnosti lan se objevovala taky. Ví někdo co s tím? Nepište mi přejmenovat .local doménu. To tuším, ale nevím kde a jak ji přejmenovat.

2
zni to tvrde, ale dolozim. Pri instalaci xubuntu muzu nastavovat grub kam chci, stejne vzdy ,,napadne" i MBR. Nejdrive jsem podeziral xubuntu, nez jsem zjistil, ze u mandrivy dela grub2 naprosto totez. Tedy jeden rozdil tu je. Zatimco v xubuntu se na urcenou partition nainstaluje jen nejaka chaba cast grubu, takze pak z uvedene partition proste xubuntu spustit nejde, do MBR se nainstaluje naprosto korektne i proti me vuli a logicky odsud jde spoustet naprosto vse co je v PC. Akoratze toto jsem si nepral a pred instalaci jsem to nenastavil. V Mandrive to dopadne tak, ze rovnez napadne MBR jak virus, prez jakakoliv instalacni nastaveni, ale na rozdil od xubuntu jde potom mandriva spustit jak z MBR a grubu na nem, tak z urcene partition a grubu na ni. Jenze Mandriva aspon nabizi moznost misto grubu instalovat lilo a to se chova normalne. Tuto moznost bohuzel v buntu nemame. Neresil to nekdo? Snad nejsem jediny, kdo se drzi sveho oblibeneho boot managera a nechce mit misto nej v MBR grub2?

3
Instalace, aktualizace a spouštění / XUBUNTU na starý HW
« kdy: 25 Prosince 2010, 08:47:24 »
na dost starý komp (mimochodem deska, grafika, procesor - intel pentium) jsem dal XUBUNTU. Chodilo by jak z partesu, ale nevidí USB a integrovanou zvukovku ESS 1868 (nejspíš i když je integrovaná je to ISA).
Mandriva ONE XFCE najde vše hned při živém spuštění i při instalaci. Ale zas je daleko méně svižná a jakmile v ní do firefoxu nainstaluju ADBLOCk-PLUS, firefox padá, zůstává desítky minut spuštěn někde v pozadí a pak nejde spustit znovu...
Radši bych tam rozchodil to XUBUNTU.

4
mám eeePC, mám tam eeebuntu, což je odladěný perfektně chodící systém pro eeečko a vřele ho doporučuju. Původně jsem instaloval ten, co vycházel z verze ubuntu 8.04. Když vyšla verze 8.10, proběhlo povýšení systému bez problémů, nainstalovalo se mi zas jen XFCE a pouze programy které jsem měl před tím (měl jsem strach, že mi to zkusí nacpat plné ubuntu, když jsem aktualizoval z webu normálního ubuntu). Nyní při pokusu o povýšení na novou verzi mi to píše, že je v eeečku málo místa a stahování ani nezačne. Balíčky mám nastavené, aby se mazaly ihned po instalaci, tím to není, samozřejmě že používáním systém bobtná doinstalovanými programy. Ale ono tam muselo být málo místa už při přechodu na tu verzi 8.10. Nejde nějak nastavit, aby jednorázově použil pro aktualizaci sd kartu? Nastavit mu cestu pro ukládání balíčků jako cestu k SD slotu a po aktualizaci bych mu to vrátil na původní adresář.

5
Obecná podpora / wine-program vyžaduje knihovny SQL :-\
« kdy: 12 Února 2009, 07:29:21 »
program registr skotu, který je volně ke stažení na str. cmsch.cz má snahu krásně naběhnout, ale najednou napíše SQL-nemůžu se připojit do databáze. Musí to být nějaké volné knihovny, protože pod widlema to žádný SQL server nevyžaduje, musejí to být knihovny, které jsou ve win běžně. Ale jak zjistit které? Třeba by stačilo je nakopírovat a přidat ve wineconfig.

6
APTonCD lze použít pouze k záloze konkrétního PC, případně k přenosu balíčků na PC se shodným HW?
Na Xubuntu jsem tento nástroj použil na PC, které má přístup k netu a myslel jsem že přenesu balíčky na libovolné PC, které přístup nemá. Ale po instalaci z vytvořeného CD neproběhlo dodatečné počeštění, a např. když se pokusím spustit terminál restartují se Xka. Nebo může být chyba v tom, že na tom prvním PC jsem neměl nechat proběhnout aktualizace? Nejsou mezi staženými balíčky i aktualizace ke konkrétnímu HW a ty by mi dělaly gulage? Nebo mně ještě napadá jestli se ukládají i balíčky aktualizované příkazovou řádkou, jestli pro tento účel není třeba vše instalovat jedině přez Synaptic?

7
Archiv / Čeština některých programů [vyřešeno]
« kdy: 17 Února 2008, 07:59:59 »
nerozumím tomu, proč naprosto běžné programy, které snad ve všech distrech existují počeštěné, jsou v *buntu pouze anglicky. Gimp, Gnumeric, Totem, nebo dokonce i firefox a thunderbird. Poslední dva jmenované jdou počeštit, případně odinstalovat a stáhnout spustitelné v češtině, ale i tak se mi to zdá postavené na hlavu. Eště mně teď napadá, že by asi mělo jít stáhnout ještě DANIXE, ten snad taky používá *.deb a zmíněné programy přeinstalovat z něj - ale proč to řešit takhle morbidně?? ??? :o

Stran: [1]

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.