Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Vraťa

Stran: [1]
1
Sdružení Ubuntu ČR / Ubuntu, GNU/Linux a školství
« kdy: 08 Únor 2009, 14:08:38 »
Zdravím, chci se zeptat, jak je zamýšlen projekt Ubuntu, GNU/Linux a školství? Čekal jsem, že se objeví nějaké informace na stránkách sdružení, ale stále je zde jen
Citace
Projekt se nyní nachází ve stádiu ujasňování cílů a prostředků, jak jich dosáhnout, mapování trhu, sbírání informací a podnětů.
Včera jsem se ale ve článku http://www.root.cz/clanky/vojtech-trefny-chteli-jsme-to-nandat-microsoftu/ (pravda ne příliš aktuálním) dočetl, že problém je v tom, že se zatím nenašla žádná škola.
Já již Ubuntu používám 4. rokem a můj otec je ředitelem základní školy v Otrokovicích (okres Zlín). Myslím, že bych se s ním nějak mohl domluvit a Ubuntu na počítače alespoň v jedné z počítačových učeben nainstalovat a později žáky trochu navnadit jeho užíváním. Vzhledem k tomu, že se pravděpodobně nechystá reinstalace Windows XP na stanicích, zřejmě by zatím jedinou možností bylo wubi. To ale snad není problém, ne?
Prosím o sdělení, jestli mám vůbec učinit pokus o nějakou domluvu, případně jak je projekt zamýšlen - jaké mají být výsledky a postupy, ať můžu nějak konkrétněji uvést osoby, kterých by se to případně týkalo, do děje.

2
Zdravím, chci se zeptat, jak je to v Ubuntu s podporou Hyper Threading technologie od Intelu? Jakou verzi nainstalovat pro procesor podporující HT? A umí vůbec Ubuntu HT využívat?
Přecházím z Celeronu na Pentium 4 HT a nevím, 1. jestli je vůbec nutné (nebo spíš užitečné) přeinstalovávat systém a 2. kterou verzi Ubuntu použít.
Žádná speciální verze pro HT procesory (jako je pro 64-bitové) asi neexistuje, že?
Předem díky

3
Hardware / Lze vrátit změny na disku?
« kdy: 28 Září 2008, 23:07:08 »
Přepsal jsem si důležitý soubor, lze nějak tuto změnu vrátit zpět? Neumožňuje to nějakým způsobem žurnálování?
Díky

4
Internet a sítě / špatně fungující wi-fi intel 3945ABG
« kdy: 14 Září 2008, 18:35:16 »
Mám problém s wi-fi. Mám Ubuntu 8.04 a wi-fi Intel 3945ABG. Nejdříve jsem měl nainstalovaný Network Manager, ale ten mi nezobrazoval na výběr žádné sítě, i když v okolí notebooku zaručeně jedna je (a ve vyndousech funguje s 90% signálem). Tak jsem jej odinstaloval a nainstaloval wicd, jenže ten mi síť až tak po 20násobném kliknutí na tlačítko Obnovit. Navíc signál wi-fi se pohybuje kolem 60-70% a jak už jsem psal, ve vyndousech je to tak 90%. Hlavně mě štve to neustálé klikání na obnovit a čekání, jestli se notebook připojí, nebo jen síť zmizí ze seznamu dostupných a budu nucen zase klikat do zblbnutí.
Nevíte někdo co s tím? Vyndousy se mi opravdu používat nechce, to raději budu klikat, ale stejně je to dost otravující. Nemluvě o nějakém automatickém připojení po naběhnutí systému.
Předem díky....

5
Ahoj, je normální, že pro přesunutí okna na jinou plochu musím absolvovat proceduru "pravé tlačítko myši - přesunout na jinou plochu - Plocha x" dvakrát? Pokud dám "přesunout na plochu vpravo/vlevo", vše funguje při prvním pokusu. Navíc, pokud dám nejdříve "přesunout na plochu vpravo/vlevo" a až pak "přesunout na jinou plochu - Plocha x", vše také normálně funguje. Nejedná se o nijak zásadní problém,ale docela si připadám jak ve windowsech, když musím něco dělat dvakrát, aby to jednou fungovalo....(nepříjemný pocit)
Jestli někdo víte, co s tím, dejte prosím vědět. Jinak bych prosil o pomoc s ohlášením bugu.
Předem díky

6
Multimédia / Problém s ukončováním VLC
« kdy: 03 Září 2008, 19:56:12 »
Ahoj, mám problém s vypínáním VLC Media Playeru. Když zavřu okno přehrávače, zvuk se nepřestane přehrávat a když se mrknu do běžících procesů, VLC tam stále je. Pokud přehrávám něco z CD/DVD, nelze toto médium vysunout, dokud proces VLC ručně neukončím. Vím, že problém se zvukem už se tady řešil, pomůže na to na fóru uvedený skript?
Díky

7
Internet a sítě / USB ADSL Modem Sagem, Xubuntu
« kdy: 04 Duben 2008, 22:24:18 »
Předem se omlouvám, že otevírám jako nové téma něco tady tak probíraného, jako je ADSL. Mám prosbu. Mám USB ADSL modem Sagem, připojení od O2 a Xubuntu 7.10; problém - nejede internet (nečekaně). Uměl by tento problém někdo vyřešit? Asi uznáte, že počítač bez internetu je dneska docela problém a ve vyndousech se mi opravdu dělat nechce. Nehledě na to, že Xubuntu je ve srovnání s vyndousy podstatně rychlejší a stabilnější.
Díky

8
Obecná podpora / Problémy se stylistou
« kdy: 20 Březen 2008, 22:19:01 »
Ahoj, mám problémy se stylistou v OpenOffice.org.
Po čase používání v Ubuntu se po stisknutí ENTER ve stylistovy (aktivování určitého stylu) nedojde k přepnutí do okna např. Writeru, ale aktivní je stále okno stylisty. To činí užívání stylisty poněkud zdlouhavým a vzhledem k tomu, že si píšu na notebooku zápisy v hodinách ve škole, značně mi to komplikuje situaci. Větší problém ale nastává po dalších několika spuštěních, kdy stylista přestane přehazovat styly i po dvojkliku na některý z nich a kliknutí zpět do psaného textu.
S první částí problému jsem se setkal už v Ubuntu7.04, a tak jsem se těšil, že ve verzi 7.10 se konečně dočkám zlepšení situace. Naopak v této verzi navíc nastává i ten druhý, závažnější problém.
Nesetkal se někdo s podobným problémem, případně neví někdo, jak věc vyřešit? Zkoušel jsem i přeinstalování OpenOffice, ale nijak to nepomohlo.

Předem díky

Stran: [1]