Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - manime

Stran: [1] 2
1
Hardware / Zvuk "kapání" z PC
« kdy: 23 Květen 2020, 19:19:46 »
Ahoj všem,
nevím, zda sem téma patří, ale už nevím, co dělat.
Moji rodiče mají all-in-one PC, kde úspěšně používali Ubuntu. Po čase občas slyšeli zvuk kapky v repráku. Nebylo to moc časné a myslela jsem si, že by to mohla vyřešit aktualizace. Na chvíli to pomohlo, ale zvuk kapky se vrátil. Nyní se nám takto PC "rozkape" i každé 3s a nevíme co s tím. Jediný způsob, jak kapání zastavit je se dívat na videa na youtube... Mohl být problém v systému nebo je to ryze problém HW?

Díky za názor.
Veronika

2
Ahoj,
upgradovala jsem starší LTS verzi na nejnovější dostupnou, ale bohužel už při přihlašovací obrazovce a následně i po přihlášení se pracovní prostředí neúměrně zvětšilo a nemohu s tím cokoli dělat ani v Nastavení systému, ani nikde jinde. Začínám být zoufalá, předtím bylo vše ve vyhovujícím standardním rozlišení...bohužel se takto nedá pc normálně používat :(.

Verča

3
Hardware / Tiskárna Canon MP190 netiskne - stav Zastaveno
« kdy: 17 Květen 2018, 21:10:26 »
Ahoj,
bohužel mi přestala tisknout tiskárna po upgradu na poslední verzi LTS. Tiskárna jako taková funguje (ověřeno skenem+tiskem přímo přes ní). Po zavedení úlohy do tiskové fronty  se zobrazí s příznakem Zastaveno. Tiskárna je povolená, sdílená, a přijímá úlohy dle Vlastností. PC byl restartován, zkontrolovány kabely.

Omlouvám se, jestli je to easy dotaz, dlouho jsem s Linuxem nepracovala O:)

4
Obecná podpora / Co je "symbolic link" v lrwx------
« kdy: 09 Duben 2014, 18:18:46 »
Ahoj,
můžete mi prosím někdo vysvětlit co znamená přesně "symbolic link" lrwx------ při výpisu práv souboru? Nějak jsem nepochopila k čemu přesně se užívá, některé stránky na netu mi v tom spíše udělaly guláš.

5
Ahoj,
mám na jednom noťasu Windows i Ubuntu a potřebovala bych přístup z Ubuntu do složek na Windows.

Snažila jsem se to vyřešit pomocí tohoto návodu http://wiki.ubuntu.cz/trval%C3%A9_p%C5%99ipojen%C3%AD_sd%C3%ADlen%C3%BDch_slo%C5%BEek_windows ale nejsem moudrá z editace fstab.

Nevím, co mám napsat místo jména serveru, názvu sdílení a přípojného adresáře (windowsácký dle mého výběru?).

//jméno_serveru/název_sdílení /přípojný_adresář smbfs credentials=/home/franta/.smbpassword,gid=GID_skupiny 0 0

6
Ahoj, chtěla jsem na cizí pc nainstalovat 12.04 vedle windows 7, ale instalace mi nenabízí nainstalovat ubuntu vedle windows... disk byl defragmentován... nevíte, co s tím, aby mi to ta instalace nabízela? nechci se příliš hrabat v ručním nastavení disků, jelikož nejde o můj pc a nevím, jestli by to dopadlo dobře..

7
Ahoj,
právě jsem si nainstalovala jeden program, ve kterém načítám soubor1 a následně soubor2, po němž mi vyskočí tato hláška(v nadpisu) a program mi samozřejmě spadne. Ráda bych to vyřešila. Je možné, že by na tom mělo podíl to, že při instalaci programu, že jsem zvolila jakýsi "odkaz" toho programu do složky /home/uzivatel/bin/ ? Nebo za to může menší prostor na disku vyhrazený pro linux? Nebo, jak to vyřešit?  :)

8
Internet a sítě / Nejede net přes drát
« kdy: 14 Srpen 2012, 22:15:09 »
Zdravím,
k věci - nejede mi net připojený přes ethernet na nejnovější verzi ubuntu, ani i když systém hlásí, že připojena jsem. Zkoušela jsem spustit nejenom web. prohlížeč, ale i třeba skype, aktualizace apod., ale neúspěšně. Přitom drátové připojení je v pořádku, pod vistou mi bez problémů funguje. Navíc mi ubuntu samo ohlásilo, že našlo jakousi interní chybu, při zadání tlačítka pokračovat (k nahlášení chyby) se nic nestalo. Uvádím to proto, že to může mít souvislost.

9
Zdravím,
upgradovala jsem z verze 11.10 na 12.04. Bohužel se upgrade nezdařil, po přihlášení 'nenajede' lišta a ani nelze spustit terminál pomocí ctrl+alt+t ...to spíš vyvolá totální rozmazání obrazovky. Možná je příčinou tehoto i to, že kamarád upgrade v nějakém místě bezmyšlenkovitě přerušil. A já pak dělala upgrade nanovo. Prosím o radu, co s tím dělat.. na disku jsou některá data, která bohužel zřejmě nejsou zálohovaná. Ztráta dat by novou instalací asi tolik nebolela, ale chtěla bych to vyřešit jinak, pokud to půjde..

10
Obecná podpora / GRUB error
« kdy: 13 Srpen 2011, 17:34:43 »
Zdravím,
spravuji pc rodičům, kde mají nainstalovaný linux(a mají zřízený omezený účet narozdíl ode mne) a jednoho dne (po bouřce) potřebovali spustit pc, ale před spuštěním systému se vypsala hláška:
error: out of disk
Failed to boot default entries.
Press any key to continue..


zmáčknutí klávesy vypíše opět hlášku: Press any key to continue..

zkoušela jsem přes Live CD obnovit grub, tak jak je to popsáno na http://wiki.ubuntu.cz/GRUB/Obnova , ale při příkazu find /boot/grub/stage1  je odezva: Error 15: File not found

také jsem se snažila disk mountnout přes grafické rozhraní(i když mám pochybnosti, jestli by to prakticky šlo, ale snažila jsem se něco zjistit..):
Cannot mount volume (disk na kt. má být ubuntu označuje live cd jako "36.6GB volume")
Unable to mount the volume.
Details:
mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/sda1, missing codepage or helper program, or other error. In some cases useful info is found in syslog -try dmesg|tail or so


výpis z dmesg|tail (řádek který nás zajímá):
[   313.057602] EXT3-fs: sda1: couldnt mount because of unsupported optional features (240).

tak nevím, jestli to má cenu spravovat, jestli není disk na odpis kompletně celý, má už 8 roků...

11
Hardware / linux nevidí flashku
« kdy: 10 Leden 2010, 21:21:47 »
KK vůbec nevidí flashku...nenačte ji. Nikdy se mi tohle nestalo. Ve win je všechno ok. Slyšela jsem někde, že to může být způsobeno špatným odpojením z win, ale nvm, jak to spravit.

12
Hardware / na flashce PRÝ není dostatek místa [vyřešeno]
« kdy: 10 Leden 2010, 09:52:46 »
mám flashku kingston - celková velikost 3.7GB, na které jsou soubory podle linuxu veliké asi 2.6GB, jenže graf využití disku ukazuje, že jen pouze 13.1MB je volných. Nemůžu na disk nic většího zkopírovat, i když jsem už smazala z flashky řadu nepotřebných věcí. prosím poraďte

13
Obecná podpora / systém nemůže najet do grafického rozhraní
« kdy: 27 Prosinec 2009, 10:13:00 »
měla jsem problém, aby mi linux načetl usb disk, který vůbec neviděl...tak jsem na radu jednoho nejmenovaného uživatele napsala do terminálu tail -f /var/log/dmesg ...ještě se mě to ptalo, jestli opravdu chci příkaz potvrdit, že se mi může rozsypat systém..ale tak jsem si říkala, vypadá to, že je profík, tak jsem dala ano...a při dalším startu najela pouze konzole(zpočátku se objevilo logo, to ale pak zmizelo a objevila se konzole)...startx nejde, recovery mode taky nic nevyřešilo...co s tím?

ihned po startu:
Kód: [Vybrat]
Mount of filesystem failed.
A maintenance shell will now be started.
CONTROL-D will terminate this shell and re-try.

zmáčknu- li ctrl+D zobrazí se místo root@manime-desktop: něco na styl (a...?..): ...teď už přesně nevím, protože už to nefunfguje..

prosím poraďte, jsem zoufalá

14
Hardware / linux nedetekuje usb
« kdy: 25 Prosinec 2009, 17:51:36 »
mám ubuntu KK, která běží perfektně, i co se týče usb..vždycky všechny typy usb disků detekovala...ale nyní jsem chtěla připojit usb disk adata, tak linux ho vůbec nedetekuje. nevím, co s tím, když usb připojím, tak disk zabliká, ale na obrazovce se nezobrazí obsah, ani to, že je něco připojeno, jinde disk funguje a perfektně se načítá

15
Multimédia / nefunguje zvuk po aktualizaci KK
« kdy: 07 Listopad 2009, 11:03:53 »
zdravím, včera jsem si aktualizovala KK a přestal mě jet zvuk v mozzile, ale jel jinak normálně, tak jsem si říkala, že po restartu to bude vše ok..ale dneska zapnu počál a nejede už ani normálně zvuk..dívala jsem se do nastavení, tam nic..

16
Obecná podpora / aplikace v KK se načítají děsně pomalu
« kdy: 31 Říjen 2009, 19:48:39 »
naisntalovala jsem si Karmic Koalu na celý disk, místo dualbootu, ale ten systém je ještě pomalejší, než co býval předtím, i přesto, že má víc místa...ta "rychlost" otevírání aplikací je fakt hrozná.....čím to může být?

17
mám disk, kde zhruba 1/3 zabírá linux a zbytek xp. chtěla bych rozšířit lin na celý disk, ale nevím, jestli ho mám formátovat (pomocí Gparted? - a na co formátovat? ext3...nemá verze KK ext4?) mám totiž lin verzi II,... nevím si s tím rady...

18
Obecná podpora / fonty v OpenOffice
« kdy: 10 Říjen 2009, 13:30:33 »
opět se u mě objevil problém, že nevidím v aplikaci OpenOffice žádná písmena na tlačítkách, v nabídkách apod. spraví to aktualizace?

19
Chtěla bych přejít na JJ, ale po začátku stahování se mi zobrazí následující:

Zdroje třetích stran zakázány

Některé položky třetích stran ve vašem sources.list byly zakázány. Můžete je znovu povolit po aktualizaci nástrojem 'software-properties' nebo vaším správcem balíků.

Chyba během aktualizace

Během aktualizace se vyskytl problém. Obvykle to bývá způsobeno chybou síťového připojení. Zkontrolujte prosím své připojení k síti a zkuste to znovu.
W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty/Release.gpg 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty/main/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty/restricted/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty/universe/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty/multiverse/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-updates/Release.gpg 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-updates/main/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-updates/restricted/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-updates/universe/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-updates/multiverse/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-backports/Release.gpg 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-backports/main/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-backports/restricted/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-backports/universe/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-backports/multiverse/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://archive.canonical.com/ubuntu/dists/jaunty/Release.gpg 
, W:Selhalo stažení http://archive.canonical.com/ubuntu/dists/jaunty/partner/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-security/Release.gpg 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-security/main/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-security/restricted/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-security/universe/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-security/multiverse/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-proposed/Release.gpg 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-proposed/restricted/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-proposed/main/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-proposed/multiverse/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-proposed/universe/i18n/Translation-cs.bz2 
, E:Některé indexové soubory se nepodařilo stáhnout, jsou ignorovány, nebo jsou použity starší verze.

Přitom můj seznam zdrojů vypadá takto:.viz příloha
tak teda nevím, co je špatně :(


[attachment deleted by admin]

20
při aktualizaci se mi obejví chyba, že v sources.list jsou některé zdroje zakázány. editovala jsem a přidala zdroj, v grafické podobě ale změna není vidět.


W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty/Release.gpg 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty/main/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty/restricted/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty/universe/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty/multiverse/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-updates/Release.gpg 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-updates/main/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-updates/restricted/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-updates/universe/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-updates/multiverse/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-backports/Release.gpg 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-backports/main/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-backports/restricted/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-backports/universe/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-backports/multiverse/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://archive.canonical.com/ubuntu/dists/jaunty/Release.gpg 
, W:Selhalo stažení http://archive.canonical.com/ubuntu/dists/jaunty/partner/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://security.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-security/Release.gpg 
, W:Selhalo stažení http://security.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-security/main/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://security.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-security/restricted/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://security.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-security/universe/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://security.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-security/multiverse/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-proposed/Release.gpg 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-proposed/restricted/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-proposed/main/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-proposed/multiverse/i18n/Translation-cs.bz2 
, W:Selhalo stažení http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jaunty-proposed/universe/i18n/Translation-cs.bz2 
, E:Některé indexové soubory se nepodařilo stáhnout, jsou ignorovány, nebo jsou použity starší verze.

tak nevím, co s tím..dál to nefrčí, obnoví se původní stav systému

21
Obecná podpora / Tisk v OpenOffice
« kdy: 01 Březen 2009, 15:37:24 »
Mám dokument, ve kterém je text po celém papíře(i do krajů). Standartní rozpětí a výška tam, kde může být text, je změněno...jenže tiskárna mi tiskne dokument s prázdným silným okrajem..tudíž se mi nevytiskne všechno... netušite co s tíM?

22
Mám OO 2.4 a vypadá to asi takto (dole)

zkoušela jsem přeinstalaci, ale místo toho, aby se mi nainstalovala novější verze OO 3.0, tak se naistalovala opět 2.4. A nepomohlo to. Nevíte, co s tím?

[attachment deleted by admin]

23
Instalace, aktualizace a spouštění / Ubuntu desktop CD/Live CD
« kdy: 27 Prosinec 2008, 21:09:29 »
budu mit pitomy dotaz  ;D ale radejc se zeptam....je Ubuntu Desktop CD to same jako Live CD?

24
Obecná podpora / rozsireni oddeleni na disku
« kdy: 23 Listopad 2008, 22:49:58 »
muj disk je rozdelen na
1/ ubuntu 7.10 s BOOTem
2/ ubuntu 8.10
3/swap
4/dalsi swap

neptejte se me, jak jsem to udelala, uz je to hold tak...

potrebovala bych poradit, jak prenest funkci bootovani do nove verze
a pak este nasledne po tomto kroku jak to udelat v gparted aby veskere slouceni (tim myslim i zaroven rozsireni pro novou verzi) disku, jasne, existuje normalni prikaz, ale chtela bych vedet o rizicich nebo o dalsich vecech ktery je nutno udelat pred tim, nez sloucim disk (zalohovani je jasne)

25
Instalace, aktualizace a spouštění / sloučení 7.10 v 8.10
« kdy: 15 Listopad 2008, 08:57:18 »
mám nainstalováno na jednom disku 7.10 a teď nově i 8.10. Potřebovala bych to nějak sloučit, hlavně přetáhnout všechny dokumenty do 8.10. Nemůžu to přetáhnout pomocí flashky, dvd nebo tak, jsou moc objemné. Lze to vůbec nějak udělat? Sloučit v 1 systém? (třeba pomocí Gparted?)

Stran: [1] 2