Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Ondřej Trhoň

Stran: [1] 2 3 ... 5
1
Zdravím zdější skvělou komunitu,
někteří si mě budou pamatovat (myslím že mě kdysi ten co měl v avataru tučňáka černýho.. admin.. .bůhví jak se ten dobrý člověk jmenuje :) řekl, že jsem něco jako maskot Ubuntu - sem se pořád vracel zpět do rodného hnízda - tj. k Ubuntu). Před svým "odchodem" z komunity jsem tu hodil příspěvek proč odcházím a tak dále a tak dále (následován spoustou veskrze "pozitivních" reakcí - jak jinak u linuxové komunity, všichni zatvrzelí vlastenci :)). No, a nyní (snad) po roce se vracím abych se optal jak to chodí.
No nebudu zastírat, že hlavní věcí, která mne dostala k odchodu bylo hraní PC her. Nebo spíše jedné hry - WoW. Tuto hru dále hraji, ale jen občasně (i když... ale ano, říkejme občasně). Před rokem totiž wow produkovalo na mém Ubuntu takové šílené FPS, že se mi do toho moc jít něchtělo. Jak se nám wine vyvinulo? Je tu nějaký wowkař, který by zhodnotil/řekl/poradil jak je to s ukájením závislosti na linuxu?  :D
Velice vážně přemýšlím o tom, že si zase Linux nainstaluju, ale ne jako druhej systém, ale jako hlavní. Víc systémů nemá cenu, protože než bych se nabootoval do WinVista (což trvá myslím tak 2 minuty se spuštěním plochy) tak bych vyrostl. Jsou tu pro mne tři volby pro Linux - Gentoo, ArchLinux (jestli tedy neumřel to já nevím :)) a Ubuntu. Vlastně dvě. Gentoo je podle mě užasný systém, ale už se mi fakt nechce znova 24 hodin v kuse kompilovat a pročítat fórum v links :).
Je jasné, že na moderní hry, ba i software a systémy platformy Windows začíná mému stroji docházet dech. Mluvím samozřejmě o legálních Windows Vista, ze kterých teď píšu tenhle post. Už vidím jak to pod postem pěkně rozohníte :) (ne ne, to nebyl proboha námět pro flame!). A už mě ten systém s*re. Je pomalý (resp. pomalu se spouští, všechny aplikace jsou výrazně pomalejší než tomu bylo u Windows XP a samozřejmě Linuxu, který překonával i XP, když jste věděli jak na to), žere NEUVĚŘITELNĚ operační paměti (což pro mých 1,5 GB není málo).
Důvodů pro Linux je hned několik. Vedle mé, dá-li se to tak nazvat, "lásce" k Linuxu je to také to co všichni známe - rychlý, stabilní, bezpečný atd. atd. a také to, že si chci ještě pořád užít rychlost mého počítače (před 4mi lety high end :D) a opět se začlenit do komunity.

No neberte to jako nějakej článek nějakýho blba, kterej chce zase zpátky Linux, berte to jako takové "vyznání" a "vykřičení" toho, co jsem chtěl říct. Korunky vyhozené (ano opravdu vyhozené) za Windows Vista (bože, bohužel jsou OEM, takže je musím střelit kdyžtak s PC :)) mě mrzí, ale což.

Už se těším jak si na Linuxu nainstaluju Fluxbox a konečně se ho naučím používat (:D), koupím Unreal Tournament 2004 fur Linux (super hra která mi běží na hooodně FPs), Doom 3, který si procházím rád po nocích, World of Warcraft (bože chraň, 7,7 GB má nový datadisk) a také nějaké to Linux MMORPG jako Regnum - tam bysme mohli založit gildu (či co tam je, jestli už něco takového není). O mém snažení vás budu informovat.

A zatím,

Tučnák zdar!

2
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Řekl jsem WOW...
« kdy: 12 Únor 2008, 18:50:05 »
Zdravím vás,
uživatele Linuxu. Přes dva krásné roky jsem byl spokojeným uživatelem Linuxu...Hry jsem nehrál, a proto mi Linux naprosto vyhovoval. To se však změnilo s příchodem nové grafické karty. Ta mi nabídla široký výběr nových her. Zkusil jsem World of Warcraft pod Wine, ale FPS byl o polovinu menší než u Windows (XP Pro). Chtěl jsem hrát nejnovější hry bez toho, abych musel řešit problémy s emulátory (tedy pod ne-emulátorem :) Všichni víme že Wine is not emulator) a mohl si je užít naplno. Proto jsem se rozhodl zakoupit si legálně (zdůrazňuji, že legálně!) Windows Vista Home Premium. Jistě, podotknou někteří, Vista je hrozná a mírně řečeno na pendrek. Ale podle mého (alespoň co jsem měl možnost vyzkoušet) je Vista zajímavý systém. Ano, namítnou někteří, Microsoft nás vykrádá, ale co je potom ona telefonická podpora? Ony pravidelné aktualizace? Musím uznat, že podpora ze strany Microsoftu je skvělá. Uvědomte si, že za toto byste u Linuxu museli také platit.
Je mi jasné, že po uveřejnění tohoto příspěvku se zvedne vlna nepoměrně negativních reakcí, a že některými budu označen za krvezrádce a budu s velkou pompou vyexpedován do hlubin pekelných. Jistě, na takovýto názor máte právo. Já se zde jen snažím prezentovt svoji vizi, myšlenku. Neříkám že je Windows Vista dokonalý systém, to rozhodně není, ale dle mého je to slušná konkurence, která může Linuxu zatopit.
Je také třeba řící, že hry které hodlám hrát budou zakoupené legálně, tudiž se ze mne nestane nějaký pirát co po večerech vysedává na torrentech a stahuje hlava nehlava. Osobně se mi takový přístup příčí. Nebudu zastírat, že jsem také nepálil. Ano pálil a teď se za to stydím.
Namítnete - proč vyhazovat peníze do chřtánu monopolu? Proč platit za něco, co mohu na Linuxu mít zdarma? On hrací komfort mi Linux nahradit nemůže, i když někteří z vás úspěšně spouštějí své hry na Linuxu... Ale jak už jsem říkal, všechny hry co jsem pod Linuxem spustil měly zhruba o polovinu menší výkon než tomu bylo u Windows.
Rozhodně se nechci nějak vyřazovat z komunity Linuxáků, Linux se mi stále koncepčně líbí, ale je pro mne jako hráče, nevyužitelný. Budu se sem snažit chodit, komunikovat. Nechci tu vyvolat nějaký flame, zvláště ne po tom co jsem viděl na nejmennovaném serveru v diskuzi pod články o Vistě (Linuxáci, kteří propagují Linux výkřiky jako "Vista je na h*vno, Linux rulez" nesnáším, vrhá to velice špatné světlo na komunitu).
Byly časy kdy jsem byl fanatickým příznivcem Linuxu a nedal na něj dopustit. Teď, když se na to dívám s chladnou hlavou se mi jeví Windows a Linux jako poměrně rovnocenné OS (co se týče využitelnosti, řekněme kvality) a líbí se mi momentálně oba. To ale není důvod, abych byl na těchto fórech označen za onoho zrádce... . Nechal bych si Linux na HDD, ale přece jen 80 GB není mnoho... .
Tak to by bylo tak vše co bych chtěl tímto poměrně dlouhým vyjádření sdělit... Mějte se tu pěkně.

Ondřej Trhoň

P.S.: Do diskuze se ochotně zapojím =)
 

3
Hardware / Přesunutí oddílů
« kdy: 16 Leden 2008, 20:18:54 »
Ahoj,
mám následujícím (a nutno říct že nešťastným) způsobem rozdělený disk:a potřebuji aby bylo možno zvětšit oddíl s windows (NTFS) o nealokované místo (těch 5 GB).... V PM to sice ukazuje že ty oddíly s Linuxem nemají volné místo, ale nebojte, mají :) Jak na to? Děkuji.

4
Ahoj,
řešeím problém s počítačem. V gildě na WoW Jsme řešili počítače a UT3, a jeden z nás říkal že se mu to sekalo kvůli zdroji... tak že koupil nový. A všichni tam skoro mají zdroj nad 400 W... Tak se chci poradit jestli by můj počítač taky nový nepotřeboval. Tady jsou bližší specifikace:
Deska: QDI Socket Intel (opravdu nevím typ)
Grafika: GF 7600 GS (nepřetakovaná)
Procesor: P4 2,8 GHz s HT technologií
RAM: 1 GB (2x 256, 1x 512 MB)
Zdroj: 300 W
Mechaniky: 1x CD čtečka; 1x CD/DVD čtečka;vypalovačka (I dvd-ram, DL dvd)
HDD: western digital 70 GB
Myš: Logitech MX 310

Díky za pomoc.

Druhou věcí je přetaktování grafiky. Vzhledem k tomu že chci vyšší výkon v náročných hrách tak se chci odhodlat k přetaktování, protože hlavně frekvence paměti se mi zdá malá (400 Mhz). Bohužel karta má jen pasivní chlazení a ve vypětí po přetaktování o 46 Mhz (GPU) a 100 Mhz(paměť) se vyšplhala teplota až na 96˚C což mně přijde trošku dost. Chci se zeptat jaké by byly eventuelní další možnosti dodatečného chlazení a jestli má cenu kartu přetaktovávat. Jde o typ GF 7600 GS (256 MB, takt jádra i paměti 400 Mhz). Při výše zmíněném přetaktování mi UT3 padal, ale těžko říct čím to bylo. WoW nepadal. Vše bylo testováno ve Windows.

Díky.

Ondra

5
Hry a zábava / World of Warcraft Win vs. Linux
« kdy: 11 Leden 2008, 15:36:15 »
Ahoj,
pozoruji nemilou věc. Moje verze WoW v Linuxu (OpenGL) jede o nějakých 20 - 25 FPS pomaleji než jeho D3D varianta pro Windows XP.... Nevíte jak "boostnout" výkon WoWu i pod Linuxem? Díky. Upororňuji že tento rozdíl byl v Ubuntu zjištěn v Enlightenmentu... . Mám Ubuntu 7.10 a nvidia-new ovladače. Dík.

6
Obecná podpora / Overclocking GPU a Benchmark
« kdy: 10 Leden 2008, 20:26:50 »
Ahoj,
měl bych zájem trošku si pohrát v přetaktování mé grafické karty, ale nevím jestli v Linuxu existuje dostatečně mocný nástroj. Potřebuji aby uměl zjistit práhovou maximální hodnotu frekvence jádra a paměti... Nejlépe aby byl grafický. Dále bych se chtěl poptat, jestli má cenu přetaktovávat  GF 7600 GS... Díky. A existuje pro Linux nějaký slušný Benchmark který by uměl HDR, Shadery a kdo ví co ještě? :) (tak grafika na úrovni UT3 - ale nastavitelná:)). Díky.

7
Ahoj,
tak mne napadlo udělat anketu něco jako Ubunťák/Ubunťačka roku 2008 - že by se hlasovalo o člověka co pro komunity udělal v daném roce nejvíc (například články na wiki apod.). Musely by se ale stanovit kritéria pro zahrnutí lidí, protože jich tu je opravdu dost a dost. Berte to jen jako takový návrh :)
Zatím ahoj

8
Pracovní prostředí / Compiz nenaskočí, čím to?
« kdy: 07 Leden 2008, 18:10:09 »
Ahoj,
mám problémek s Compiz Fusion.
Před samotným položením dotazu sem dávám informace o mém stroji:
OS: Debian Etch 4.0rc1
CPU: P4, 2,8 Ghz (HT technology)
Grafika: GF 7600 GS( 256 MB, 400 Mhz takt čipu i paměti)
Driver grafiky: nvidia (glx)
Verze Xorgu: 1:7.1.0-19
Verze driveru: 1.0.8776-4
Akcelerace grafiky: Zapnuta
Nadstavba X: KDE 3.5.5
Správce přihlášení: GDM

Obsah Xorg.conf:
Kód: [Vybrat]
Section "Files"
FontPath "/usr/share/fonts/X11/misc"
FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/misc"
FontPath "/usr/share/fonts/X11/cyrillic"
FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/cyrillic"
FontPath "/usr/share/fonts/X11/100dpi/:unscaled"
FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/100dpi/:unscaled"
FontPath "/usr/share/fonts/X11/75dpi/:unscaled"
FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/75dpi/:unscaled"
FontPath "/usr/share/fonts/X11/Type1"
FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/Type1"
FontPath "/usr/share/fonts/X11/100dpi"
FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/100dpi"
FontPath "/usr/share/fonts/X11/75dpi"
FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/75dpi"
# path to defoma fonts
FontPath "/var/lib/defoma/x-ttcidfont-conf.d/dirs/TrueType"
EndSection

Section "Module"
Load "i2c"
Load "bitmap"
Load "ddc"
Load "dri"
Load "extmod"
Load "freetype"
Load "glx"
Load "int10"
Load "vbe"
Load "Glcore"
Load "dbe"
EndSection

Section "InputDevice"
Identifier "Generic Keyboard"
Driver "kbd"
Option "CoreKeyboard"
Option "XkbRules" "xorg"
Option "XkbModel" "pc105"
Option "XkbLayout" "cz"
EndSection

Section "InputDevice"
Identifier "Configured Mouse"
Driver "mouse"
Option "CorePointer"
Option "Device" "/dev/input/mice"
Option "Protocol" "ImPS/2"
Option "Emulate3Buttons" "true"
EndSection

Section "Device"
Identifier "Obecná grafická karta"
Driver "nvidia"
BusID "PCI:1:0:0"
Option "XAANoOffscreenPixmaps" "true"
Option "AllowGLXWithComposite" "true"
Option "TripleBuffer" "true"
EndSection

Section "Monitor"
Identifier "Obecný monitor"
Option "DPMS"
HorizSync 28-51
VertRefresh 43-60
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
Device "Obecná grafická karta"
Monitor "Obecný monitor"
Option "AddARGBGLXVisuals" "true"
DefaultDepth 24

SubSection "Display"
Depth 1
Modes "1280x1024"
EndSubSection
SubSection "Display"
Depth 4
Modes "1280x1024"
EndSubSection
SubSection "Display"
Depth 8
Modes "1280x1024"
EndSubSection
SubSection "Display"
Depth 15
Modes "1280x1024"
EndSubSection
SubSection "Display"
Depth 16
Modes "1280x1024"
EndSubSection
SubSection "Display"
Depth 24
Modes "1280x1024"
EndSubSection
EndSection

Section "ServerLayout"
Identifier "Default Layout"
Screen "Default Screen"
InputDevice "Generic Keyboard"
InputDevice "Configured Mouse"
Option "AIGLX" "true"
EndSection

Section "DRI"
Mode 0666
EndSection

Section "Extensions"
Option "Composite" "enable"
EndSection

Nainstalované balíky compiz: všechny v repozitářích, kromě compiz-gnome a compiz-gtk (a emerald taky)

Popis problému:
I když mám vše údajně dobře nastaveno podle debianích Wiki  a návodů, compiz se nespustí. Když zadám v konzoli compiz --replace tak se nic nestane. To samé v rootovském režimu. Pokud ho pustím pomocí ALT-F2 nebo spouštěčem na ploše/panelu, následuje přesunutí oken na sebe, a změnění dekorace z Kwin na metacity (pokud jsem v KDE) nebo prostě nakupení oken (Gnome). Dole v odkaze je 12 MB dlouhé flashové video (pouští se přes soubor easy_web_example.html). Byl bych vám zavázán pokud byste mi pomohli najít nějaké řešení.

Odkaz na video: http://www.edisk.cz/stahni/26138/compiz.tar.gz_12.05MB.html

Děkuji za pomoc.

Ondřej Trhoň

9
Ahoj,
mám takový dotaz k pravidlům, ale nevím kam ho dát, tak ho postuji sem. V pravidlech je napsáno že je to fórum podpory pouze pro Ubuntu a deriváty. Mám dotaz, jestli se deriváty rozumí nejen Kubuntu/Edubuntu/Xubuntu, ale třeba i Debian. Velice by mne to zajímalo, protože Debian používám a rád bych hledal pomoc na tomto fóru. Podle mého by to neměl být problém, jelikož Ubuntu vychází z Debianu, takže jsou si v mnoha věcech podobní. Prosím administrátory za odpověď.

Děkuji,
Ondřej Trhoň

10
Hry a zábava / WoW zvuk a Xpam
« kdy: 04 Leden 2008, 15:43:08 »
Ahoj,
mám trochu problémy s Wine.
Zaprvé nejde mi zvuk s ALSA u WoW (Tedy jde, ale má zpoždění a přehrává se 2x), s OSS nejde vůbec (pls příkaz na vyčištění od procesů co ho používají před startem)... Nevíte co s tím?
Zadruhé nejde mi Xpam... sice mam snad nastavene registry, ale nevidim tam bnet bránu. Upozorňuji že W3 nemám nainstalovaný, pouze překopírovaný (nicméně s patchy). Zde je moje obrazovka regeditu:
Kód: [Vybrat]
http://i119.photobucket.com/albums/o132/Bornnover/Obrazovka-2.pngDíky za pomoc.

Ondra

11
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Alternativa k Hamachi
« kdy: 03 Leden 2008, 16:16:37 »
Nevim kam to dat tak to hazim se.
Snazim se zprovoznit Hamachi, ale mam pro nej moc nove knihovny v systemu.... .
Proto se ptam jak to eventuelne zprovoznit a jake jsou eventuelni alternativy na vytvoreni VPN (Pricemz nikdo z nas co se chceme pripojit NEMA public IP, NEMA stejnou NAT)
DIky moc.

12
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Jaký Linux, toť otázka
« kdy: 01 Leden 2008, 19:04:32 »
Dobrý den,
po dlouhé Linuxové abstinenci (nešlo mi obnovit MBR po instalaci WinXP a žádný z nástrojů neidentifikoval mé rozložení disku) se chci vrátit do slibné komunity uživatelů tohoto Linuxového systému.
 První otázkou je samozřejmě jakou distribuci si mám pro svou mašinku vybrat. Nejvíce jsem byl spokojen asi s Gentoo, ale kompilace zabere tuny času, který se mi momentálně nedostává - předtím jsem Gentoo instaloval na něco slabší konfiguraci 24 hodin což je dost. Další kandidát bych viděl ArchLinux který mne neustále cpe jeden kamarád, ale nechci při instalaci mazat celý disk a s nástrojem na rozdělení, který instalace obsahuje si moc nerozumím. Tyto systémy mne zaujaly svou rychlostí (Gentoo díky kompilaci a Arch díky optimalizaci pro i686). Určitě mne budete nabízet/doporučovat Ubuntu které jsem dlouho úspěšně používal. Jsem takový středně pokročilý uživatel a některé problémy si dokážu vyřešit sám (i když nastavování Xorg.conf v Gentoo byl očistec, to si pamatuji :)). Jen by mne zajímál váš názor... .

Děkuji.
Ondřej Trhoň

13
Archiv / 3Gp
« kdy: 16 Listopad 2007, 16:49:58 »
Ahoj,
při pokusu přehrát 3gp video se setkám s hláškou:

Kód: [Vybrat]
Přehrání tohoto filmu vyžaduje následující dekodéry, které nejsou nainstalovány:

Adaptive Multi Rate (AMR) decoder
H.263 decoder

14
Archiv / Přejití na 7.10 selhá
« kdy: 16 Listopad 2007, 16:45:34 »
Pokouším se se svým ubuntu 7.04 přejít (internetem pomocí aktualizačního nástroje) na 7.10, ale v okamžiku kdy chci stáhnout soubory nutné pro instalaci, tak se počítač sekne a zahlásí že na oddílu /dev/sda1 (s přípojným bodem /boot) není místo (taky když je tam 32 mb)... přitom tento svazek nepoužívám. Jak to mám udělat aby si systém tohoto svazku nevšímal? Nestačilo by ho nenamountovávat při startu? Díky.

15
Archiv / World of Warcraft - problém se spuštěním
« kdy: 15 Listopad 2007, 17:15:53 »
Ahoj pokouším se rozjet wow na mém Ubuntu 7.04. Mám nastavené registry a opengl podle návodu, ale v okamžiku kdy jsem přibližně ve tří čtvrtinách nahrávacího pruhu (když se nahrává hra z obrazovky výběru charakteru) tak se wine sekne a nejde se hnout dál. Nevíte co s  tím? Díky.

16
Archiv / Práva k windows oddílu [vyřešeno]
« kdy: 15 Listopad 2007, 16:28:07 »
Ahoj,
mám takový řekl bych začátečnický problém s Ubuntu 7.04. Po instalaci se mi rozpoznaly oddíly s windows, ale nejdou v nich editovat soubory. Pokus s rootvoskými právy pomocí nautilu se také nepodařil. Prosím nevíte jak na to? Připomínám že zmíněné oddíly jsou v /media/sda3 /media/data

17
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Malé nepodporové dotázky
« kdy: 19 Březen 2007, 18:29:04 »
ahoj, byl bych moc vděčný za odpověď.... Dík.

a) Dá se nějak změnit ikonka u gnome - menu (default je tam Ubuntu) ? Dík.

b) Kde jsou uloženy, popř. čím editovat "Nápovědu" a položky "O Ubuntu". Dík.

18
Archiv / Dependencies s Reconstructorem
« kdy: 19 Březen 2007, 09:50:21 »
Mám 6.06 a chci si stáhnout a nainstalovat reconstructor (2.0) ale hlásí to že nemám usplash-dev. Ten ale v synapticu není a nejde nainstalovat protože chce libc6 a ten přitom mám.... není to tím že mám 6.06? nemáte starší verzi? Dík.
Při dpkg i to pise:

 reconstructor závisí na squashfs-tools; avšak:
  Balík squashfs-tools není nainstalován.
 reconstructor závisí na gcc; avšak:
  Balík gcc není nainstalován.
 reconstructor závisí na make; avšak:
  Balík make není nainstalován.
 reconstructor závisí na libbogl-dev; avšak:
  Balík libbogl-dev není nainstalován.
 reconstructor závisí na usplash-dev; avšak:
  Balík usplash-dev není nainstalován.
 reconstructor závisí na dpkg-dev; avšak:
  Balík dpkg-dev není nainstalován.
 reconstructor závisí na fakeroot; avšak:
  Balík fakeroot není nainstalován.

19
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Instalátor
« kdy: 18 Březen 2007, 17:55:26 »
Mám dotaz...

Už se tu mluvilo o Live CD, ale já mám dotaz jestli by nějak nešlo udělat už z nainstalovaného systému instalační CD s instalátorem... resp. ono se dá, ale jestli by nebyly nějaké skripty nebo program.... Dík.

20
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / MBR a boot
« kdy: 16 Březen 2007, 17:25:09 »
Nainstaloval jsem zkušebně do zbývající parition Fedoru (na zkoušku! :)) a nyni si nenabootuju Gentoo...

a) obsah menu.lst

#
# Note that you do not have to rerun grub after making changes to this file
# NOTICE: You have a /boot partition. This means that
# all kernel and initrd paths are relative to /boot/, eg.
# root (hd0,4)
# kernel /vmlinuz-version ro root=/dev/hda6
# initrd /initrd-version.img
#boot=/dev/hda
default=0
timeout=5
splashimage=(hd0,4)/grub/splash.xpm.gz
hiddenmenu
title Fedora Core (2.6.18-1.2798.fc6xen)
root (hd0,4)
kernel /xen.gz-2.6.18-1.2798.fc6
module /vmlinuz-2.6.18-1.2798.fc6xen ro root=LABEL=/ rhgb quiet
module /initrd-2.6.18-1.2798.fc6xen.img
title Fedora Core-up (2.6.18-1.2798.fc6)
root (hd0,4)
kernel /vmlinuz-2.6.18-1.2798.fc6 ro root=LABEL=/ rhgb quiet
initrd /initrd-2.6.18-1.2798.fc6.img
title=Gentoo Linux 2.6.19-r5
root (hd0,2)
kernel /boot/kernel-genkernel-x86-2.6.19-gentoo-r5 root=/dev/ram0 init=/linuxrc ramdisk=8192 real_root=/dev/hda3 udev
initrd /boot/initramfs-genkernel-x86-2.6.19-gentoo-r5


b) Co to dělá
Při bootu to napíše: Error15: File not found, pritom ty obrazy jadra v adresari boot mam..

21
Archiv / Změna velikosti oddílu "/" [vyřešeno]
« kdy: 14 Březen 2007, 20:00:02 »
Mám problém... Potřebuju si urvat kus místa na hdd ale celé / mám na jednom oddílu a tak se bojím že po resize nepůjde systém nabootovat.... Jak na to aby to pak určitě šlo? Dík.

22
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Evoluce ...
« kdy: 10 Březen 2007, 18:13:52 »
Ahoj. Chci oznámit jednu pro vás nejspíš smutnou věc.
Opouštím POUŽÍVÁNÍ Ubuntu na domácím desktopu výměnou za Gentoo. Vedou mě k tomu následující věci. Ubuntu je optimalizované na i386 a tak je na mém Pentiu 4 pomalejší. Vyzkoušel jsem Gentoo a po kompilaci jelo velice rychle. Také má velice přehledné konfiguráky a skvělý balíčkovací systém portage. Kritiku Ubuntu přidávat nebudu, protože vlastně skoro žádná není, jen mi Gentoo vyhovuje více. Nicméně jsem zvýraznil používání. Proč? Protože budu dále Ubuntu podporovat, šířit a doporučovat. Budu zde pomáhat na fóru a budu také Ubuntu šířit. Mě se myšlenka Ubuntu velmi líbí. Takže to definitivní odchod není. Snad to vezmete dobře a neukamenujete mne :)

23
Zajímalo by mě jak je to opravdu s tou bezpečností Linuxu. Jestli:
a) je to kvůli malému rozšíření a tudíž i malému rozšíření virů
b) nebo kvůli zabezpečení systému - odolnosti celku
(tyto varianty se nevylučují)

Nejlépe i s nějakými testy apod.

Moc děkuji.

24
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Gentoo
« kdy: 28 Únor 2007, 18:46:37 »
Chci vzkouset Gentoo, a chci se zeptat jake s nim vy mate zkusenosti.... moc diky.

Ps: sry za klavesnici, nejak mi XFCE blbne.

25
Archiv / Kdelibs
« kdy: 28 Únor 2007, 10:25:37 »
Ahoj, mám problém (PROBLÉM).
z kde-look.org jsem si stáhl téma, ale chtělo Libc6 z debianu experimental. Nuže, stáhl jsem. ale pak zase chtělo jiné Kdelibs (nějakou 3-5-5-1 verzi). Stáhl jsem deb. balíček, ale nevycházely závislosti. A ted kdyz dám v snypaticu nainstalovat staré kdelibs, tak t ochce odstranit skoro celé KDE. Prosím pomoc. Dík.

Stran: [1] 2 3 ... 5