Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - JuraS.

Stran: [1] 2 3 ... 7
1
Internet a sítě / Re:Síťování
« kdy: 17 Květen 2016, 12:37:49 »
Pls nekamenujte mě. Nápad řešení problému (bez připojení k aktuálnímu počítači). Má wifi připojení do domácí sítě kde dostává přidělenou adresu z routeru. Potřebuji ale nastavit tak, že když počítač odnesu jinam kde nenajde domácí síť definovanou v wpa_supplicant tak si sám nastaví adresu co mu zadám proto abych se do počítače dostal já mobilem. Jde o raspberry. Díky za radu jak na to.

2
Internet a sítě / Router s proxy na wan
« kdy: 09 Listopad 2014, 11:16:55 »
Zdravím,
řeším jeden problém který zdánlivě s ubuntu nesouvisí. Mám k dispozici router asus který má jako firmware odlehčenou verzi linuxu. Protože se tím nikdo nepočítal potřebuji provést změnu konfigurace tak aby na wan, tedy směrem do internetu, se připojoval na http proxy server s portem 8080 s autorizací jménem a heslem tak, aby do lan už pouštěl internet bez autorizace. Poradíte kde v linuxu tohle nastavit? U serverů co jsem si doma dělal jsem tohle nepotřeboval řešit proto jsem se s tím nikdy nezabýval.

3
Podpora pro Ubuntu Server / Re:Takové to domácí serverování
« kdy: 13 Říjen 2014, 16:08:08 »
Díky. Budu se po N54L koukat. 500,- za server co jsem teď koupil není moc, klidně ho pak postavím k popelnici...

4
Podpora pro Ubuntu Server / Re:Takové to domácí serverování
« kdy: 13 Říjen 2014, 15:03:54 »
Ty pecky co jsem měl nebyly nic moc na výkon. Příšerně starý ntb řešil doma dns a připojení normálního pc na internet cestou cdma modemu ve formě pcmcia karty do ntb. Pak byl compaq kancelářská plečka s bytelného železa, těžká jak prase. Ale výkon kancelářský 15 let starý (tak max win2000). Odešla tak před 4 mi roky. Měla atyp chladič na CPU. Hodnotu tak jednoho piva. Pak byl ten dell co o něm píšu z loňského března. Umístil jsem ho nevhodně v komoře úplně u stropu. De fakto se mu uvařil jeho prťavý ventilátor ve zdroji. Výkonově nic moc. Jedno jádro D820, 4GB ram a 160GB sata samsung. První saty co se vyráběly. Starý tak 14 let disk. I když měl 2x giga lan tak nestíhal dělat firewall, dhcp, ntp, a diskuzní server pod vbulletinem. Prostě nestíhal. Musel jsem mu odebrat firewall a nechat to na routeru upc. Mám od UPC to nejrychlejší co se dá domů koupit. a i v rámci domácí sítě to byla tragedie. Z venku jsem musel čekat tak půl minuty než se mi zobrazil můj diskuzní server. Nějaké složitější klikání nebo zátěže pak dávali té kancelářské plečce zabrat. Když ten server bude stíhat tak chci na něj dát wifi autorizaci pomocí radius serveru. nechi aby mi nějaký darebák "loupal perníček" tím, že mi hackne wifi na ups routeru (zvlášť když je o hafo funkcí ořezaný).
Potřebuji poradit jestli je možnost do x336 vestavět wifi b/g/n.

5
Podpora pro Ubuntu Server / Re:Takové to domácí serverování
« kdy: 13 Říjen 2014, 14:39:26 »
Díky. Už to mám z práce vytištěný. Nic složitého to není. Vymyslel jsem to jinak. Dám server do pytle, fouknu tam vzduch aby tam byla bublina, dám tam něco na vysušení a tak to uzavřu. Položím to na beton a bude to chladit vzduch okolo a sever může cucat vzduch. Když bych to tam dal bez pytle tak to zrezaví. Doma mám pár akvarek, asi tak 800 litrů na 28C. Taky mám pár paprik pod 200W světlem. V tomhle počítači mám 700W zdroj. Nepíchám elektrárnu, ale zato mám dálkový měřák zásuvek. Z jednoho místa vidím kolik mi co žere. Až seženu (nebo vyrobím) skříň 3U - 4U tak to půjde do skříně. V práci máme serverovou kde je klimačka co to chladí na 15C (aspoň se snaží). Místnost je přeplněná technikou a stále uzavřená. Tak já de fakto udělám to samé jen nechám chladit celou místnost z venku přírodou. Koupit ještě rack tak ho zalepím aby se tam nedostal vzduch z venku a postavím ho na balkon tak, aby na něj foukal vítr. Je li teď venku 14C tak kolik bude vevnitř ? Google chtěli udělat svoje databanku na Aljašce ale nedovolili jim to kvůli tomu, že by příroda dostala na zadek. Že by rozmrazovali přírodu. Tak to mají v texasu, kde to vedro nevadí. Mě na balkoně je to taky šumák, spíš mi teď ještě stihnou dozrát chilli.
Jinak mám ještě další materiály k tomu serveru.
http://www-947.ibm.com/support/entry/portal/docdisplay?lndocid=MIGR-5089441&brandind=5000008
http://delivery04.dhe.ibm.com/sar/CMA/XSA/ibm_fw_bios_ape140a-1.17_linux_i386.txt
ale nejdřív vyzkouším jestli všechen hw najde nejnovější ubuntu.
Spíš ale ještě budu shánět větší switch. Mám jen 4*10/100/1000. Teď by se mi hodilo minimálně 8.
Všechno mám na giga včetně certifikovaných 6kových kabelů. NAS, PC, xtreamer prodigy. Potřeboval bych ještě bd, tv dát na switch a teď server 2*giga.
BTW. Proč na nejnovější UHD televizi dávají síť 10/100 ? Proč se vyrábí switche na 2*1000 +24*100 ? Je pravda, že máme v práci jen 10 síť a páteře jsou 100. Je pravda, že to dělala gity před cca 12 roky a stálo to tehdá téměř miliardu.

6
Podpora pro Ubuntu Server / Re:Takové to domácí serverování
« kdy: 13 Říjen 2014, 07:10:44 »
Proč by to tady měl někdo čistit ? Prostě doma opět budu zapojovat server. Poběží na ubuntu 64 bit server. Red Hat enterprise i Win 2008 R2 jsem zamítl. Už jsem měl 3 servery. Kdysi dávno na ntb, pak starší počítač hp, pak dell. Nevydržely. Maximálně rok a pak v nich odešel zdroj, ventilátory. Jednou paměť. Neopravuju, nemá to cenu. Teď se mi vyskytla nabídka koupit za 500,- 1U server IBM x336 bez disků. Disky SCSI mám tak proč to nevyužít. Že je to na doma zbytečně ? Pryč by mělo ? Proto ty otázky. Příspěvek nade mnou má někdo obdobný server doma. Já se jen pozastavuju nad tím, jak výkonově bude server proti klasickému PC. Že PC nevydrží běhat roky to je ....blbost..v práci počítač nevypínám, v mimopracovní době mi počítal setiho a odešel na něm ventilátor na CPU po cca 4 letech a to tím, že se nám tady moc nevysává...jo a ten server si dneska dovezu domů..

7
Podpora pro Ubuntu Server / Re:Takové to domácí serverování
« kdy: 12 Říjen 2014, 17:20:29 »
Proč si někdo pořídí auto co jezdí 260 když se může maximálně 130? Prostě si domů pořídím klidně server za milion (když na to budu mít) aby mi maximálně otevíral vrata do garáže.

8
Podpora pro Ubuntu Server / Re:Takové to domácí serverování
« kdy: 12 Říjen 2014, 15:39:44 »
Ještě otázka. V čem bude lepší 1U server s jedním Xeonem 3,4 Ghz a 2GB RAM s 76 SCSI proti klasickému PC na Intelu s dvoujádrem, grafikou s 4GB RAM a CUdou, 8GB RAM a 250GB SATA diskem a to celé chlazeno 6 ti ventilátory ? Potřebuji server jen na diskuzní server, jako DHCP server. Další úkoly pro něj nemám, leda by ve volném čase a kapacitě počítal setiho nebo něco podobného. Proto bych to viděl hodit výpočty na grafiku a CUDU.

9
Podpora pro Ubuntu Server / Re:Takové to domácí serverování
« kdy: 12 Říjen 2014, 12:12:19 »
Proč by to měla být sranda ? Kolega v práci řešil jak uchladit jeho počítač. Má udělanou pracovnu na střeše garáže. Hned vedle na zahradě studna s ledovou vodou. Tak jsem mu poradil aby na volný kus střechy dal sud na vodu, do studny čerpadlo se spínačem co by doplňoval tu vodu v sudu. Na dně sudu připojení na hadici, hadice do pracovny do počítače a do vodního chlazení. Z počítače pak hadicí zpět do studny. Tenké hadičky. Chrochtá blahem jak si může dovolit přetaktovat počítač. Staejně tak jsem u poradil milíč na zahřívání skleníku a rostou mu v něm rajčata i v zimě. Když to nepůjde na balkon tak vrtnu zeď směrem dolů a dám server do sklepa, do nějaké nebytové prostory kde je zima i v létě.

10
Podpora pro Ubuntu Server / Re:Takové to domácí serverování
« kdy: 12 Říjen 2014, 10:37:31 »
Když jsem v květnu 2013 psal o novém serveru tak jsem netušil, že mi za půl roku odejde. Respektive odešel ventilátor v jeho zdroji. Nejsem elektro takže skončil na domácím "šrotišti" bez toho aby se dal využít. Dneska, jestli to dopadne dobře tak se mi podaří koupil 1U server. Řeším "kam s ním" ? Napadlo mě, kvůli chlazení a zvuku ho dát tak na půl roku, přes zimu, na balkon. Bude tam mrznout až praštět takže chlazení bude vyřešeno víc než dostatečně. Napadlo mě ho celého zabalit do potravinářské folie aby se do něj nedostalo vlhko. Dýchat jako živé bytosti nepotřebuje. Co myslíte na tohle řešení ? Předpokládám, že nemusí být ve standardní polože horizontální, ale že bude fungovat i ve vertikální poloze. Seženu si lyžiny, ta přišroubuji na zeď a připlácnu ho de fakto na chladnou zeď balkonu.
Je to řešení ?
Odpověď bych uvítal promptně než začne mrznout abych to pak nedělal v mrazu.

11
díky...pomohlo to..transmission při změně umístění dat zadrhl systém s 98,2 % využití procesoru...

12
Nainstaloval jsem deamona transmission. Protože mám data na nas serveru a je toho mnoho souborů a přesunul jsem transmission z toho nas na server teď je server nějaký líný. Potřeboval bych se podívat na to jak transmision na serveru zatěžuje systém a rozhodnout se zda to nebyla špatná volba. Určitě je na to jednoduchý příkaz který ale neznám.

13
Jak se správně píše sítový odkaz ?
tento zápis
Citace
"download-dir": "\\DLINK-2D3CC1\Volume_1\Downloads\",

mi transmission nechce brát ... transmission běží na serveru a v síti je nas server na který se ukládají data.

14
Díky to je přesně ta odpověď...samo, že jsem *censored* a kompiluji pro jádro i386 a přitom mám amd64....

i když jinde jsem se dočetl, že jádro u debianu obsahuje driver pro 8172u realtek usb wifi...a to je to co mám jinak pojmenované...

15
případně kdo by mi chtěl pomoci pošlu driver co je třeba zkompilovat pomocí make. Mě to hlásí hromadu chyb. Možná mi chybí něco v systému co mi nehlásí...doinstaloval jsem make i gcc ale dál už nevím...
případně nemáte někdo zkompilovaný driver 8712u.ko ??????

16
K usb Wifi klíči Netsys model NET300N bylo dodáno cd s drivery. Podle návodu bylo třeba spustit install.sh a zbytek zařídí instalační rutina okopíruji jen tu část kde se vyskytují chyby...jsem zalogován jak root:
Citace
Authentication requested [root] for make driver:
make ARCH=x86_64 CROSS_COMPILE= -C /lib/modules/3.2.0-45-generic/build M=/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405  modules
make[1]: Entering directory `/usr/src/linux-headers-3.2.0-45-generic'
  CC [M]  /root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/cmd/rtl871x_cmd.o
In file included from /root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/cmd/rtl871x_cmd.c:23:0:
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/osdep_service.h: In function ‘_init_timer’:
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/osdep_service.h:151:17: warning: cast from pointer to integer of different size [-Wpointer-to-int-cast]
In file included from /root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/rtl871x_ht.h:25:0,
                 from /root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/drv_types.h:67,
                 from /root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/cmd/rtl871x_cmd.c:24:
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h: In function ‘get_da’:
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h:350:9: warning: cast from pointer to integer of different size [-Wpointer-to-int-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h:350:9: warning: cast to pointer from integer of different size [-Wint-to-pointer-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h:353:9: warning: cast from pointer to integer of different size [-Wpointer-to-int-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h:353:9: warning: cast to pointer from integer of different size [-Wint-to-pointer-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h:356:9: warning: cast from pointer to integer of different size [-Wpointer-to-int-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h:356:9: warning: cast to pointer from integer of different size [-Wint-to-pointer-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h:359:9: warning: cast from pointer to integer of different size [-Wpointer-to-int-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h:359:9: warning: cast to pointer from integer of different size [-Wint-to-pointer-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h: In function ‘get_sa’:
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h:374:9: warning: cast from pointer to integer of different size [-Wpointer-to-int-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h:374:9: warning: cast to pointer from integer of different size [-Wint-to-pointer-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h:377:9: warning: cast from pointer to integer of different size [-Wpointer-to-int-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h:377:9: warning: cast to pointer from integer of different size [-Wint-to-pointer-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h:380:9: warning: cast from pointer to integer of different size [-Wpointer-to-int-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h:380:9: warning: cast to pointer from integer of different size [-Wint-to-pointer-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h:383:9: warning: cast from pointer to integer of different size [-Wpointer-to-int-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h:383:9: warning: cast to pointer from integer of different size [-Wint-to-pointer-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h: In function ‘get_hdr_bssid’:
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h:397:9: warning: cast from pointer to integer of different size [-Wpointer-to-int-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h:397:9: warning: cast to pointer from integer of different size [-Wint-to-pointer-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h:400:9: warning: cast from pointer to integer of different size [-Wpointer-to-int-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h:400:9: warning: cast to pointer from integer of different size [-Wint-to-pointer-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h:403:9: warning: cast from pointer to integer of different size [-Wpointer-to-int-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/wifi.h:403:9: warning: cast to pointer from integer of different size [-Wint-to-pointer-cast]
In file included from /root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/drv_types.h:70:0,
                 from /root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/cmd/rtl871x_cmd.c:24:
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/rtl871x_cmd.h: At top level:
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/rtl871x_cmd.h:107:25: error: field ‘event_tasklet’ has incomplete type
In file included from /root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/drv_types.h:72:0,
                 from /root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/cmd/rtl871x_cmd.c:24:
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/rtl871x_xmit.h:355:24: error: field ‘xmit_tasklet’ has incomplete type
In file included from /root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/drv_types.h:73:0,
                 from /root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/cmd/rtl871x_cmd.c:24:
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/rtl871x_recv.h:205:24: error: field ‘recv_tasklet’ has incomplete type
In file included from /root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/drv_types.h:73:0,
                 from /root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/cmd/rtl871x_cmd.c:24:
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/rtl871x_recv.h: In function ‘rxmem_to_recvframe’:
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/rtl871x_recv.h:435:30: warning: cast from pointer to integer of different size [-Wpointer-to-int-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/include/rtl871x_recv.h:435:9: warning: cast to pointer from integer of different size [-Wint-to-pointer-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/cmd/rtl871x_cmd.c: In function ‘_init_cmd_priv’:
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/cmd/rtl871x_cmd.c:93:75: warning: cast from pointer to integer of different size [-Wpointer-to-int-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/cmd/rtl871x_cmd.c:101:60: warning: cast from pointer to integer of different size [-Wpointer-to-int-cast]
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/cmd/rtl871x_cmd.c: In function ‘_init_evt_priv’:
/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/cmd/rtl871x_cmd.c:135:59: warning: cast from pointer to integer of different size [-Wpointer-to-int-cast]
make[2]: *** [/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405/cmd/rtl871x_cmd.o] Error 1
make[1]: *** [_module_/root/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU/driver/rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20120405] Error 2
make[1]: Leaving directory `/usr/src/linux-headers-3.2.0-45-generic'
make: *** [modules] Error 2
##################################################
Compile make driver error: 2
Please check error Mesg
##################################################
root@ubuntu:~/linux_Driver--rtl8712_8188_8191_8192SU#
poradíte někdo v čem je chyba ? bohužel tuto akci dělám poprvé...pardon za dlouhý výpis
díky

17
Internet a sítě / Re:usb wifi
« kdy: 02 Červen 2013, 10:49:17 »
doplním, že jsem zkoušel tohle s tímhle výsledkem...v čem to je ?
Citace
root@ubuntu:~# wpa_supplicant -Dwext -iwlan0 -c/etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf
Line 6: WPA-PSK accepted for key management, but no PSK configured.
Line 6: failed to parse network block.
Failed to read or parse configuration '/etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf'.
root@ubuntu:~# wpa_supplicant -Dwext -iwlan0 -c/etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf
Trying to associate with e8:40:f2:a9:9f:52 (SSID='nejakynazev' freq=2412 MHz)
Association request to the driver failed
Authentication with e8:40:f2:a9:9f:52 timed out.

a tohle taky dopadlo s chybou :
Citace
root@ubuntu:~# hostapd /etc/hostapd/hostapd.conf
Configuration file: /etc/hostapd/hostapd.conf
Line 24: invalid WPA passphrase length 64 (expected 8..63)
WPA-PSK enabled, but PSK or passphrase is not configured.
2 errors found in configuration file '/etc/hostapd/hostapd.conf'
root@ubuntu:~#

přitom název sítě není nijak dlouhý :1234567891234 a heslo 12345678

18
Internet a sítě / Re:usb wifi
« kdy: 02 Červen 2013, 09:58:36 »
omlouvám se že využívám tuto otázku.
Mám usb wifi netsys model : NET300N. Systém ji řádně našel a nebylo třeba kompilovat přiložený driver (stejně to skončilo s chybou při zápisu do jádra)
ale wifi i tak běží viz :
Citace
root@ubuntu:~# iwconfig wlan0
wlan0     unassociated  Nickname:"rtl_wifi"
          Mode:Auto  Access Point: Not-Associated   Sensitivity:0/0
          Retry:off   RTS thr:off   Fragment thr:off
          Encryption key:off
          Power Management:off
          Link Quality:0  Signal level:0  Noise level:0
          Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
          Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0

nějak se v tom ztrácím..nenašel jem nikde žádný ucelený návod (ukázka celého nastavení s popisem) jak by to mělo být...tak se ptám..
v /etc/network/interfaces mám tento zápis
Citace
# wifi
iface wlan0 inet static
   address 192.168.0.29
   netmask 255.255.255.0
   broadcast 192.168.0.255
   network 192.168.0.0
   gateway 192.168.0.2
v /etc/hostapd/hostapd.conf mám tento zápis
Citace
# wifi
interface=wlan0
bridge=br0
#driver=nl80211
debug=1
logger_syslog=-1
logger_syslog_level=2
logger_stdout=-1
logger_stdout_level=1
dump_file=/tmp/hostapd.dump
ctrl_interface=/var/run/hostapd
ctrl_interface_group=0
ssid=nejakynazev
hw_mode=g
country_code=CZ
channel=auto
beacon_int=100
rts_threshold=2347
fragm_threshold=2346
macaddr_acl=0
auth_algs=3
wpa=2
wpa_passphrase=ebc1df404a3xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx???????xxxxxxxxxxxxxxxd846314c32846a280a5
wpa_key_mgmt=WPA-PSK
wpa_pairwise=CCMP
wpa_group_rekey=600
wpa_gmk_rekey=86400

a nakonec v /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf mám tento zápis
Citace
network={
ssid="nejakynazev"
key_mgmt=WPA-PSK       
#psk="tobyschtělvědět"
psk=ebc1df404a3xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx???????xxxxxxxxxxxxxxxd846314c32846a280a5
}

tak a co potřebuji..potřebuji aby wlan0 byla přístupovým bodem pro wifi zařízení do sítě..v první fázi aby jela na maximální rychlost, zvládá 300mb/s a má 6dBi anténu tak by měla jít naplno (kvůli paneláku kde bydlím) a aby přístup byl do wifi na heslo a šifrování přenosu aby bylo wpa/psk2..

do budoucna zapojím radius server..zřejmě freeradius a rád bych zapojil i ten...v paneláku je hromada šťouralů co se mi snaží dostat do sítě a využít moji rychlou lajnu do netu...
poradí někdo s nastavením ? díky předem

19
Podpora pro Ubuntu Server / Re:Zprovoznění dhcp serveru
« kdy: 01 Červen 2013, 16:37:20 »
tak dhcp běží....byli to jen překlepy...
    fixed-address má být správně a ne fixed address
 a pak taky jsem doplnil 00 místo 0 v mac adrese a 08 místo 8..tak a teď jen rozchodit wifi...aby spolupracovalo s dhcp...
   

20
Podpora pro Ubuntu Server / Re:Zprovoznění dhcp serveru
« kdy: 01 Červen 2013, 15:40:40 »
kompiluju..nejdříve to chtělo make..doinstalováno..teď gcc.. taky dostal a teď má nějaký problém se zápisem do jádra....

21
Podpora pro Ubuntu Server / Re:Zprovoznění dhcp serveru
« kdy: 01 Červen 2013, 15:24:11 »
hmmm distro..nevím..12.04.01 upgrade komplet. Usb wifi kartu mi normálně pozná a umí s ní pracovat...teď jsem ji nahodil a takhle běží...
Citace
root@ubuntu:~# iwconfig wlan0
wlan0     unassociated  Nickname:"rtl_wifi"
          Mode:Auto  Access Point: Not-Associated   Sensitivity:0/0
          Retry:off   RTS thr:off   Fragment thr:off
          Encryption key:off
          Power Management:off
          Link Quality:0  Signal level:0  Noise level:0
          Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
          Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0

root@ubuntu:~#

ten hostapd.conf jsem nenašel na compu ale dočetl jsem se že se musí vygenerovat či co podle http://www.root.cz/clanky/wpasupplicant-a-hostapd-konfigurace/ ale tam je příkaz
Citace
wpa_supplicant -D <ovladač> -i <interface> -c /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf
a já neznám ovladač...
hostapd jsem doinstaloval.....ovladače k wifi jsou na cd..zkusím doinstalovat...

22
Podpora pro Ubuntu Server / Re:Zprovoznění dhcp serveru
« kdy: 01 Červen 2013, 14:49:18 »
Řešíš toho moc najednou. ....... Ten doporučuju rozjet bez šifry a až se připojíš, tak bych teprve nastavoval dál.
pls poradit....

23
Podpora pro Ubuntu Server / Re:Zprovoznění dhcp serveru
« kdy: 01 Červen 2013, 13:12:17 »
díky tečku jsem přehlídnul....wifi na serveru řeším....potřeboval bych poradit v jakém tvaru se zapisuje iwconfig wlan0 key a jak zapnout wpa2 šifrování v příkazu. zatím jsem do interfaces zadal tohle (key a ssid je jiné než uvedené)
Citace
# wifi
auto wlan0
  iface wlan0 inet static
    address 192.168.0.29
    netmask 255.255.255.0
up /sbin/iwconfig wlan0 mode auto && /sbin/iwconfig wlan0 enc restricted && /sbin/iwconfig wlan0 key [Y] "pepakarel" && iwconf/sbin/ig wlan0 channel auto && /sbin/iwconfig wlan0 rate auto && /sbin/iwconfig wlan0 essid "pepaakarel"

24
Podpora pro Ubuntu Server / Re:Zprovoznění dhcp serveru
« kdy: 01 Červen 2013, 08:23:56 »
soubor isc-dhcp-server
Citace
INTERFACES="eth1"
wlan je na ciscu ...prostě wifi je na ciscu..(než se mi to podaří rozběhat na serveru..postupně)...
Citace
root@ubuntu:~# ping www.seznam.cz
ping: unknown host www.seznam.cz
root@ubuntu:~#
a zjistil jsem co ? nic...teď jsem na netu a cesta pc4->switch->server eth1->server eth0->cisco->net je průchozí.
Jinak o pár zápisů dřív jsem uváděl z jakých materiálů (návodů) jsem postupoval a nic...někde je problém a já ho nevidím...

zápis hostů v dhcpd.conf je pro mě důležitý...server mám právě kvůli tomu co cisco v ořezaném upc fw neumí (originál fw to umí)...jinak zápis je podle vzoru co ve vzorovém dhcpd byl.
jo a traceroute nemám v základu systému a doinstalovat si ho, když mi nejde server sám na net, nemůžu....

ZMĚNA...cestou webminu jsem se podíval na server hostname a doplnil čísla dns serverů a server je hnedle na netu....server aktualizován nicméně isc-dhcp-server stále neběží...

25
Podpora pro Ubuntu Server / Re:Zprovoznění dhcp serveru
« kdy: 31 Květen 2013, 17:27:14 »
kutwwwwááááá ať dělám co dělám tak mi nejde spustit isc-dhcp-server...stále stejná odpověď :
Citace
root@ubuntu:~# service isc-dhcp-server start
start: Job failed to start
root@ubuntu:~#
kdyby aspoň napsal v čem je chyba. cisco má natvrdo 192.168.1.1, dhcp je na něm vypnuté.
eth0 je zapojené do cisca a má adresu 192.168.1.2, netmask 255.255.255.0, bránu 192.168.1.1.
eth1 je zapojené do switche a má adresu 192.168.0.2 netmask 255.255.255.0
síť je nastavena v /etc/dhcp/dhcpd.conf takhle
Citace
ddns-update-style none;

option domain-name "sachlj.dyndns.info";
option domain-name-servers ubuntu.sachlj.dyndns.info, 192.168.1.1;

default-lease-time 600;
max-lease-time 7200;
authoritative;
log-facility local7;

subnet 192.168.0.0 netmask 255.255.255.0 {
  range 192.168.0.2 192.168.0.30;
  deny unknown-clients;
  option domain-name-servers 213.46.172.36;
  option domain-name "sachlj.dyndns.info";
  option routers 192.168.1.1;
#  option broadcast-address 10.5.5.31;
  default-lease-time 600;
  max-lease-time 7200;

#host ubuntu {
#    hadware ethernet 0:13:72:d3:35:dc;
#    fixed-address 192.168.0.2;
#    }
host dlink323 {
    hardware ethernet 34:8:4:2d:3c:c1;
    fixed-address 192.168.0.3;
    }
host xtreamer {
    hardware ethernet 0:1c:85:50:0a:8a;
    fixed address 192.168.0.4;
    }
host dospelaci {
    hardware ethernet 0:1d:60:2b:df:8b;
    fixed address 192.168.0.5;
    }
host monika_pc {
    hardware ethernet 0.25:d3:82:83:ab;
    fixed address 192.168.0.6;
    }
host monika_mobil {
    hardware ethernet f0:e7:7e:94:5e:f1;
    fixed address 192.168.0.7;
    }
host martina_mobil {
    hardware ethernet bc:b1:f3:8f:29:9d;
    fixed address 192.168.0.8;
    }
host martina_pc {
    hardware ethernet 0:25:d3.82:46:11;
    fixed address 192.168.0.9;
    }
host nokia_e75 {
    hardware ethernet 0:1e:3b:07:e7:5f;
    fixed address 192.168.0.10;
    }
host unknown_1 {
    hardware ethernet 0:1d:60:2b:df:8b;
    fixed address 192.168.0.11;
    }
host unknown_2 {
    hardware ethernet 4:4b:80:80:80:03;
    fixed address 192.168.0.12;
    }
host unknown_3 {
    hardware ethernet 34:8.4:2d:3c:c1;
    fixed address 192.168.0.13;
    }
}
jo a abych nezapoměl, najednou (nevím v jakém kroku nastavení se nedostanu se serverem na net) ..co jsem kde zkurrrrrvil nevím...určitě je to pro někoho hračka kdo mi to vysvětlí a kdo nebude ze mě dělat idiota...páč v jiných věcech jsem víc kovaný než ty....díky
jo a přitom...svůj komp mám zapojený do switche (tak jak je popsána síť) a jediný kabel co de do brány router cisco je kabel zapojený do eth0..mám spuštěný firehol a router na serveru (jak je zřejmé) jede..proč ale nechce se server připojit sám na net to nechápu (apt-get update aj. s chybou)

ještě doplním /etc/networking/interfaces
Citace
# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback

# směr do internetu
auto eth0
iface eth0 inet static
address 192.168.1.2
netmask 255.255.255.0
network 192.168.1.0
gateway 192.168.1.1

# směr do vnitřní sítě
auto eth1
iface eth1 inet static
address 192.168.0.2
netmask 255.255.255.0
network 192.168.0.0

Stran: [1] 2 3 ... 7