Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - James(CZ)

Stran: [1] 2 3 ... 6
1
Nakonec pomohlo přeinstalování bluez a přepnutí zvukového profilu na "High Fidelity Playback (A2DB Sink)", viz rada https://askubuntu.com/questions/971371/ubuntu-17-10-bluetooth-headphones-dont-work?rq=1

2
Ubuntu 18.10 / Problém s bezdrátovými sluchátky Genius HS-940BT
« kdy: 27 Březen 2018, 20:45:55 »
Po čase, kdy mi na NB (ASUS X555U) nefungovaly propertiální ovládače GK nebo např. i klasická drátová  sluchátka mi s Ubuntu 17.10 začalo vše konečně fungovat. Poslední věcí jsou bezdrátová sluchátka Genius HS-940BT, která se mi většinou podaří spárovat, ale musí být v prakticky u NB, jinak dojde k jejich odpojení. Čili pokud si je dám na hlavu (a začnu pracovat s NB) ihned se spárování zruší.

Ve Windows 10 samozřejmě sluchátka fungují bez problémů. Pokud potřebujete nějaký výpis příkazu, rád poskytnu :)

3
Obecná podpora / Re:linux a ntfs?
« kdy: 14 Březen 2015, 09:05:26 »
Aha, to jsem nevěděl, díky za info.

Každopádně MacOS nemám a mít nebudu, ani nikdo v mém okolí jej nemá, naštěstí tak nemusím toto řešit.

4
Obecná podpora / Re:linux a ntfs?
« kdy: 13 Březen 2015, 20:56:46 »
Mě se jednou jeden soubor ztratil, od té doby raději disk nejprve odpojuji v Ubuntu nebo fyzicky disk odpojím až ve chvíli, kdy je jednoznačné, že je v klidu.

Od té doby OK.

Jinak NTFS na externím disku mi přijde jako ideální kombinace - funguje všude - ve Windows, v Ubuntu, v TV...

5
Oficiální oznámení / Re:Bylo vydáno Ubuntu 14.04.2
« kdy: 21 Únor 2015, 20:29:27 »
Pokud jsem to dobře pochopil, tento update je pro uživatele Ubuntu 14.04 a aktualizaci je potřeba vyvolat ručně. Proto bych se rád zeptal, zda to někdo vyzkoušel a jaké má zkušenosti s aktualizací.

6
Obecná podpora / Re:Vyplatí se přechod z 13.04 na 14.04?
« kdy: 21 Únor 2015, 20:23:19 »
Však jsem na Ubuntu jen kvůli jedné věci. (kterážto potřeba snad brzy zmizí) To však neřeším... No nic - já chtěl jen vědět, co mi dá novější verze (obecně) - nic víc.

V tom případě si přečti recenze, release info k Ubuntu 14.04 nebo nainstaluj Virtual Box a vyzkoušej si jej.

8
Obecná podpora / Re:Ubuntu na VŠ?
« kdy: 21 Únor 2015, 20:09:34 »
Na VŠ jsem používal jen Linux prakticky (výjimky určitě existovali), tehdy Mandrivu, ale záleží asi na oboru. V tvém případě, jak sám píšeš, by to neměl být problém. A když nastane, máš dualboot. Stejně já tehdy. Windows bych se zcela nezbavoval.

9
Obecná podpora / Re:Problém s instalací java
« kdy: 16 Únor 2015, 20:52:21 »
Já o víkendu instaloval Javu 8 pomocí následujícího postupu (je tam postup i pro 7čku):

http://ubuntuhandbook.org/index.php/2014/02/install-oracle-java-6-7-or-8-ubuntu-14-04/

Třeba pomůže.

10
Takhle přesně to dělal na tom videu výše tak sem myslel že to stačí a v tom Gparted mi to nabídne formátování na ext4 na tom volným místě jak má 100gb?

Ano. Nabootuj do Ubuntu Live (pomocí DVD, které máš pro instalaci), zapni případně nainstaluj GParted a uprav disk.

Dej si bacha na dvě věci:

a) nesmaž si žádné NTFS oddíly s daty
b) vytvořený oddíl naformátuj na Ext4 formát.

Jakmile toto uděláš, budeš moci nainstalovat Ubuntu pomocí ikonky na ploše v Ubuntu Live.

11
Tady je jeden zásadní problém (krom toho, že tam nemáš 100 GB disk, ale jen necelých 30 GB) a to ten, že tento oddíl nesmí být typu NTFS, což přes ten nástroj, který máš na screenshotu neuděláš - jedná se o produkt MS a ten nic jiného krom NTFS a FAT32 nepodporuje.

Ideálním řešením je použít Ext4 oddíl z toho tvého aktuálně nealokovaného oddílu (cca 30 GB). K tomu potřebuješ minimálně Gparted nebo obdobný nástroj ve Windows.

Nejjednodušší bude, když nabootuješ do Live Ubuntu, v něm pustíš (případně nainstaluješ) Gparted a v něm to uděláš podobně, jako jsi to dělal v tom nástroji pro Windows.

Samozřejmě nezapomeň použít Ext4 formát (nebo obdobný linuxový formát, ne NTFS ani FAT32).

12
Přesně tak - neustále se mi stávalo, že dokument vytvořený v MS Office na jednom PC byl po otevření na druhém PC ve stejné verzi MS Office zcela rozházený a stálo to třeba čtvrthodinu upravit.

Ono záleží i na nastavení Wordu na konkrétním PC a zda na něm jsou všechny fonty, které obsahuje dokument.

13
Pomoc s hardwarem / Re:HDD se někdy po výběru Ubuntu nezapne
« kdy: 21 Srpen 2014, 19:49:45 »
Nikdo nic? :(

14
Pomoc s hardwarem / HDD se někdy po výběru Ubuntu nezapne
« kdy: 15 Srpen 2014, 20:47:40 »
Dnes jsem opět zkusil nainstalovat nové vydání Ubuntu, tentokrát 14.04.01, vždy jsem se však kvůli různým,převážně HW, problémům musel vrátit zpět, dnes to však vypadá velmi nadějně.

K dokonalosti schází vyřešit dva problémy, důležitější je hned ten první:

1) Někdy se mi stane, že po zapnutí NB a výběru Ubuntu se HDD nerozjede a boot zůstane viset na blikajícím kurzoru, dělalo mi to už u předchozího HDD, s W7 NIKDY tento problém nenastal. Stačí jednou, nebo dvakrát vypnout "natvrdo" NB a pak je vše OK a Ubuntu nastartuje. Tohle startování ale neprospívá NB jako celku, proto bych to rád vyřešil.

Jedná se o 1 TB disk WD:

http://pevne-disky.heureka.cz/seagate-momentus-spinpoint-m8-1tb-st1000lm024/

2) Mám GK AMD ATI 5470 HD, bohužel ATI na něj kašle a ve W7 fungují maximálně ovládače 13.04 (tedy z dubna 2013), další způsobují černou obrazovku u přihlašovací obrazovky (do té doby vše OK).

V Ubuntu je to podobné, ale zde je problém, že na nový kernel už 13.04 ovládače prostě nenainstaluji. Nevíte náhodou, zda se to dá nějak vyřešit, samozřejmě kromě opensource ovládače (rád bych vyzkoušel nějaké STEAM hry výhledově).

Můj NB:

http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/K52DE/specifications/

Díky za každou dobrou radu :)

15
gParted neumí přesouvat oddíly z disku na disk?

16
Obecná podpora / Re:Jaký prohlížeč místo Opery?
« kdy: 25 Září 2013, 21:23:06 »
Má Chromium nějakou výhodu oproti Chrome? Krom toho, že není brandovaný Googlem? Proč synchronizuješ jen jednou týdně?

17
Obecná podpora / Re:Jaký prohlížeč místo Opery?
« kdy: 25 Září 2013, 21:07:37 »
Bohužel se jedná o Operu 12.16...

18
Obecná podpora / Re:Jaký prohlížeč místo Opery?
« kdy: 25 Září 2013, 20:43:46 »
Google Chrome jak v práci, tak doma, na Androidu se bohužel nedá moc dobře Chrome používat - zde používám Operu Classic. A to hlavně kvůli ideální synchronizaci mezi zařízeními. Chrome v Ubuntu doma vypadá cca stejně jako v práci na Win 7, synchronizuje se prakticky vše, včetně rozšíření a jejich nastavení.

Stačí se kdekoli přihlásit v Chrome a mám za pár vteřin ten stejný prohlížeč jako doma. Od Firefoxu mě právě odradila složitější synchronizace.

Operu jsem používal výhradně X let, už jen pro nejlepší download manager mezi prohlížeči, v té době mně dostačující synchronizaci (rozšíření pro ni nebyla, aplikace jsem nepoužíval, synchronizaci nastavení jsem oželel) a další pokročilejší funkce.

Po příchodu Chrome na Linux jsem často přecházel z Opery na Chrome, ale potom co kdysi na nějaký čas nevydávali linuxové verze, tak jsem definitivně přešel k Chromu.

Chromium není pro mne, protože neexistuje pro Windows a řešit problémy se synchronizací mezi Chromem a Chromiem se mi nechtělo a ani nevím, zda to vůbec jde.

19
Centrála pro hraní / Re:OpenTTD
« kdy: 17 Červenec 2013, 22:28:10 »
Odstranit adresář s konfigurací hry v tvém home adresáři jsi zkoušela (tzn. ~/.openttd - pozor je skrytý)? Hra by ti měla nastartovat v základním nastavení a rozlišení. Jinak jsem extra hru nainstaloval, nakonfiguroval na běh přes celou obrazovku v rozlišení 1366*768 a vše OK.

http://wiki.openttd.org/Openttd.cfg

20
Obecná podpora / Blikající kurzor místo GRUBu
« kdy: 01 Květen 2013, 20:34:11 »
Mám problém s Ubuntu 13.04 na mém notebooku ASUS K52DE.

Popis problému:

Pokud nestandardně ukončím běh OS (například dnes jsem restartoval pc z konzole pomocí reboot), tak se mi při následném startu NB nezobrazí GRUP, ale pouze blikající kurzor. Nestandardní ukončení myslím i např. vypnutí NB "natvrdo" pomocí zapínacího tlačítka a jeho delším stisknutí. U WUBI se mi to stávalo i např. po hibernaci.

Workaround

Po delším bádání jsem našel způsob, jak se dostat ke Grubu, a tím i k nabootování do Ubuntu. Stačí nabootovat pomocí instalačního CD do Live Ubuntu, ten následně ihned restartnout a při následném restartu je již vše v pořádku.

Doplňující informace:

Ubuntu je nainstalováno klasickou cestou k již existujícímu Windows 7. Jedná se o první distribuci Linuxu, co na tomto NB zkouším. K výše uvedenému docházelo původně u Ubuntu 12.x (nevzpomínám si, o které přesně šlo) nainstalovaném pomocí WUBI, dnes se mi to poprvé stalo i u klasicky nainstalovaného Ubuntu. Ubuntu je nainstalováno čistou instalací v neděli.

Dle výše uvedeného si myslím, že chyba je buď v Ubuntu, které nekorektně ukončí práci s diskem. Tím pádem při následném startu notebooku se nezobrazí GRUB. Disk je v korektním stavu až při bootu live Ubuntu. Nebo je něco špatně s GRUBem,protože u zavaděče Windows se mi to za celé dva roky nestalo ani jednou, k chybě totiž dochází jen při používání Ubuntu.

Díky moc za rady.

21
Obecná podpora / Re: FireFox 4
« kdy: 22 Březen 2011, 20:49:54 »
Moc pěkné počítadlo stažení

http://glow.mozilla.org/

22
Multimedia, foto, video, zvuk / Re: adobe flash plugin
« kdy: 22 Březen 2011, 17:54:36 »
maže se flash tak, že se odinstalují balíčky začínající "flashplugin" (já mám nainstalovaný jeden - flashplugin-installer). Stable je stabilní verze, v případě Google Chrome to je aktuálně verze 10.  Nastavení Chrome najdeš v domovském adresáři, přesněji:

~/.config/google-chrome/

~ označuje domovský adresář uživatele. Pozor, složka .config nejde vidět, je to systémový adresář a jako takový nejde ve výchozím nastavení vidět, musíte si nechat zobrazit skryté adresáře.

23
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: další linux
« kdy: 21 Březen 2011, 18:39:59 »
Nač další distribuci?

24
Tak všem děkuji, vše ok. Pro lepší vzhled Synapticu jsem nakonec použil tento příkaz:

sudo ln -s ~/.gtkrc-2.0-kde4 /root/.gtkrc-2.0

nemusel jsem nic kopírovat ;)

25
To bude tím, že zatímco Synaptic se spouští pod rootem Update Manager nikoli. Je potřeba nastavit rootovi téma vzhledu zvlášť....

A toho docílím jak? :)

Stran: [1] 2 3 ... 6