Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - c0rrupt

Stran: [1] 2 3 ... 9
1
Obecná podpora / Ubuntu 20.04 LTS lock screen vypíná monitor
« kdy: 28 Dubna 2020, 21:23:53 »
Zdravím,
Na mém HP notebooku po instalaci čistých 20.04, když zamknu systém, je jedno zda přes tlačítko v menu, či přes super+L.
Sice se systém zamkne ale taky ihned vypne dipslay, či monitor pokud je připojený. Pokud hnu s myší, tak se zase zapne a je na lock screenu.
Zkoušel jsem různé nastavení, tohle taky https://help.ubuntu.com/stable/ubuntu-help/display-blank.html.en ale nic nevypadá, že by na to mělo jakýkoli vliv.
Chtěl bych, aby se prostě zamknul a zůstal na zamykací obrazovce se spuštěným monitorem.

Nějaké rady?

Děkuji

2
Ubuntu Server / Re:Nepotřebné součásti systému
« kdy: 14 Září 2013, 15:03:23 »
To uz me taky napadlo ale ja to mam na VPSku. Ubuntu tam mam protoze jsem na nej zvyklej, proto me jenom zajimalo jestli nekdo nevi jak jednoduse orezat jeste vic ten system, uz tam je tusim minimal install ale urcite je tam jeste par veci a procesu co nejsou potreba pro tenhle pripad muzu je povypinat nebo odstranit, jenom nevim jake a jak. Zatim jsem tam vypnul apache. Ja potrebuju jenom ssh ale nevim co vsechno si muzu dovolit vypnout aby system dal bezel.

3
Ubuntu Server / Nepotřebné součásti systému
« kdy: 13 Září 2013, 15:30:32 »
Dobrý den,
mám čerstvě nainstalované serverové Ubuntu 13.04, lze nějak jednoduše odebrat nebo povypínat všechny nepotřebné procesy, součásti systému? Z důvodu úspory místa na disku a snížení  potřebného výkonu? Prakticky chci aby to mělo absolutně minimální požadavky a neběželo tam nic zbytečného. Aktuálně mi na serveru stačí pouze ssh a sock5 proxy, která je nastavená taky přes openssh.
Děkuji

4
Obecná podpora / Re:ssh změna portu na straně klienta
« kdy: 10 Ledna 2013, 23:46:15 »
Díky martine, to jsem si myslel. Já jenom jestli jsem něco nepřehlédl v dokumentaci.

5
Obecná podpora / ssh změna portu na straně klienta
« kdy: 09 Ledna 2013, 15:46:42 »
Chvíli jsem studoval ssh a jeho použítí a nějak to nedokážu vymyslet pokud to vůbec jde.

Lze někde definovat aby ssh použilo určitý port jiný než 22 který je otevřený na firewallu v mojí síti? Přesněji aby například ssh z mojí lokální stanice používalo port 88 ven ale připojilo se na remote server na portu 2323.

Vím, že mohu zadat ssh -p 2323 user@remote_server_IP  v tomto případě ale používá ssh pravděpodobně port 22 a připojuje se na vzdálený port remote_server_IP:2323 ? Jak ho přinutím aby používal místo portu 22 třeba port 88 ale přitom se napojil na jiný v tomto případě 2323 vzdálený port?

Jde mi pouze o příkaz na lokání stanici. Povolování, forwardování, používání OpenVPN atd někde na straně firewalu nebo remote_serveru mi nejde.

Pokud je to vůbec možné tak děkuji za rady.

6
Obecná podpora / Re:TeamViewer - Bezobslužný přístup
« kdy: 08 Ledna 2013, 12:45:17 »
Já mám s TW jinej problém, sice funguje vpořádku ale na win stanicích vidím v mojí skupině pouze klienty na windows. A na linuxových stanicích vidím také jenom windows klienty. Ač jsem přihlášený, vidím stejný kontakt list, tak prostě klienti na linuxu se tam nezobrazují ale ovládat ostatní klienty můžou. Neví někdo čím to může být?

Na jednom mám Xubuntu 12.04 a na druhém 12.10, předpokládám, že je to stejné jako Ubuntu.

7
Obecná podpora / Re:Nagios3 a pluginy
« kdy: 06 Ledna 2013, 01:00:36 »
Kdyby někdo hledal, tak teplotu disků jsem vyřešil a funguje to.

https://github.com/vint21h/nagios-check-hddtemp

Ted ještě hledám něco popsanýho na lm-sensors a smart.

8
Obecná podpora / Nagios3 a pluginy
« kdy: 05 Ledna 2013, 22:43:46 »
Podařilo se mi rozchodit Nagios3, funguje, posílá zprávy přes email, webové rozhraní jede, configy jsem snad pochopil.
Mám Nagios3, Ubuntu 12.04, nainstalované lm-sensors.

Ted jsem si chtěl přidat nějaká další sledování jako teploty a s.m.a.r.t disků. Co jsem pochopil jsou tam nějaké pluginy, nějaké jsem našel na webu. Nejdříve jsem se díval na check_sensors je jich tam hodně a spuštění s parametrem -h mi nic moc neřeklo, mimo toho, že je můžu spustit ručně. Ale nějak nevím, pokud to tedy jde, jak je naházet do nagiosu, nikde jsem tak nějak nedokázal vygooglovat jak je tam přidat a nakonfigurovat. Aby třeba na localhostu kontroloval check_sensors nějaké hodnoty a upozornil mě do mailu, když jsou překročeny atd. Neporadí mi někdo alespoň, kde čerpat? Dříve jsem se monitoringem nikdy nezabýval. Díky

9
Jo už jsem na to taky přišel :) díky moc, tohle se mi ještě nikdy nestalo tak jsem nějak netušil jak se to dělá. Díky.

10
Mám takový menší problém už jsem zkoušel hodně obrazů ubuntu a mimo 10.04 mi nejdou ostatní nainstalovat. Ted aktuálně jsem zkoušel 12.04, stáhnu iso, vypálím, restartnu začne to bootovat, skočí tam fialová obrazovka ubuntu, pak to blikne a už vidim jenom černo a nahoře v pravo blikající kurzor, CDčko ještě chvíli hrabe asi tak 3minuty a dělá, že něco načítá. Pak nic a stále vidím jenom černou obrazovku a blikající kurzor a dělá mi to i u 11ky, zkoušel jsem 32bit i 64bit. Netuší někdo čím to může být? Už jsem to zkoušel stáhnout na různých počítačích, vypálit přes různé mechaniky i instalovat z různých mechanik, takže v tomhle problém nebude.

11
Obecná podpora / Problém s hromadným přejmenováním souborů
« kdy: 23 Května 2012, 11:56:47 »
Mám nainstalované 32bit Ubuntu 10.04 (10.10,11.04,11.10 i 12.04 nejde nainstalovat instalátor se prostě zasekne hned na začátku a nic to nedělá) a systém jede bez problémů, žádné errory nic. Ale když se snažím hromadně přejmenovat větší množství souborů např. 500 tak se mi přejmenuje pouze část např. tak 150. Dá se to nějak opravit? Chmod je upravený, oprávněním to není.

12
Ubuntu Server / Re:OpenVPN výpadky
« kdy: 17 Května 2012, 13:21:08 »
Jo a ted jsem zjistil další věc aby to nebylo tak jednoduché. Na windows klientovi OpenVPN mám problém co jsem popsal výše. Ale na linuxovém OpenVPN klientovi to nedělá ale nemůžu pingnout nic co je mimo lan sít serveru, dělá to i přes windows klienta ale to může být routerem, tzn. na internetu například seznam.cz nepingnu ani na IP. Ale přitom jede web, jede skype a podobné věci. Teoreticky je mi to jedno, že nemůžu pingovat za routerem akorát mi to přišlo zvláštní ale to co dělá ten windows klient to problém je :D. Nevím kde je chyba, kdyby to aspon nefungovalo uplně ale takhle, že to chvíli jede a pak to najednou přestane mě nějak neleze do hlavy. K tomu ta doba po jaké přestanu mít přístup za server není stejná, prostě random občas 5min občas 20min.

13
Ubuntu Server / OpenVPN výpadky
« kdy: 17 Května 2012, 13:14:24 »
Nevím čím to je ale mám nastavené OpenVPN na Ubuntu serveru, běží v pořádku, žádné errory, klient se také připojí v pořádku ale po nějaké době tak 10-20min se na klientovi nedostanu za server. Vnitřní VPN sít vidím pořád klient je stále připojený ale přestanu vidět ostatní počítače v síti na straně serveru a ven na internet mě to také nepustí. Jakmile se na klientovi odpojím a zase připojím, vše zas jede jak má. Nějaké rady? Alespoň kde bych měl problém hledat?

14
Instalace, aktualizace a spouštění / problém s apt-get update
« kdy: 27 Července 2011, 16:58:00 »
Mám menší problém, není to ubuntu je to Debian a starší ale předpokládám, že je to tam stejně. Když si dám apt-get update vyskáče mi toto

Kód: [Vybrat]
# apt-get update
Hit http://ftp.cz.debian.org stable/main Packages
Hit http://ftp.cz.debian.org stable/main Release
Hit http://ftp.cz.debian.org stable/main Sources
Hit http://ftp.cz.debian.org stable/main Release
Hit http://security.debian.org stable/updates/main Packages
Hit http://security.debian.org stable/updates/main Release
Hit http://security.debian.org stable/updates/contrib Packages
Hit http://security.debian.org stable/updates/contrib Release
Reading Package Lists... Error!
E: Unable to parse package file /var/lib/apt/lists/ftp.cz.debian.org_debian_dists_stable_main_binary-i386_Packages (1)
E: The package lists or status file could not be parsed or opened.

pokud zadám apt-get install cokoli:

Kód: [Vybrat]
Reading Package Lists... Error!
E: Unable to parse package file /var/lib/apt/lists/ftp.cz.debian.org_debian_dists_stable_main_binary-i386_Packages (1)
E: The package lists or status file could not be parsed or opened.

Netuší někdo co stím?


15
Mno mě už to začlo nějak divně syncovat i přes tu vpnku, prostě jsem jednou syncnul bez ní a po zapnutí už to jede, nechápu. Jinak to neni uplně dokonalý :) už jsem našel dvě fora, kde to místo hesla ukládá jenom ********* například tady :), takže vás to pak nenaloguje a jednu stránku, kde to zas odmítá samo vyplňovat. Ale jinak je to fajn, rozhodně díky moc všem za pomoc.

16
Super díky funguje to ale i tak mělo být tohle default :) podle toho co psali u release a u woken to tak je. Ono by mi to možná fungovalo i včera bez toho %U jenže jsem zjistil, že mi to odmítá synchronizovat hesla, když jsem připojenej přes openVPN, což mi přijde divný. Protože net i všechno ostatní mi normálně jede aj to synchronizuje záložky atd. Ale ty hesla né pokud mám puštěnou vpnku. Což mi teda vadí ale tak jí prostě občas vypnu a syncnu ale radši bych nějaký lepší řešení :).

17
Testnu, co znamená tohle %U ? Protože já jsem to už včera zkoušel bez tohohle a nefungovalo to.

18
Internet a sítě / Google chrome 10 synchronizace hesel [vyřešeno]
« kdy: 09 Března 2011, 15:40:23 »
Zrovna jsem si aktualizoval na novou verzi chromu 10 a nějak v synchronizaci chybí záložka Hesla :) je to jenom u mě? Protože ve Windowsovskym chromu se stejně označenou verzí se hesla synchronizujou ale na Linuxu ne :). Takovej drobnej dost podstatnej pro mě detail tak jenom abych věděl, jestli je chyba na mojem přijímači.

19
Internet a sítě / Re: Aircrack-ng
« kdy: 23 Prosince 2010, 22:47:41 »
Héééj :) ono to fakt funguje asi tě miluju, tohle řešim už půl roku a nikdo mi stim nikde nebyl schopnej poradit a to že už jsem zkoušel HAFO věcí a psal nahodně hodně for. Díky ti velký vezíre.

20
Internet a sítě / Re: Aircrack-ng
« kdy: 22 Prosince 2010, 14:09:19 »
Mě to tenhle problém s channelem na -1 začlo dělat, když jsem kompiloval drivery pro USB Wifi kartu s Atheros chipem a samozřejmě to nakopalo tyhle drivery i na interní a oboje pak dělali to samý. Chviličku jsem si ted myslel, že by to tento postup nahoře mohl vyřešit ale jak vidím tobě to nepomohlo a již jsem to postoval před nějakou dobou na hodně for i od aircracku a nikdo si stim rady nevěděl.

21
ehm stačilo smazat to iocharset ? to je nějaké divné ne?

22
Měl bych takový dotaz snažím se moutnout do samby složku z NAS serveru takto

mount.cifs //10.2.62.124/Storage /data/yyy/Jakub/t -o username=test,password=test,iocharset=utf8,file_mode=0777,dir_mode=0777

Normálně se to moutne ale je to celé read only jakpak se to upravuje? Ten uživatel "test" má na NAS server plné oprávnění v té složce. Nějak ted nevim co stím.

23
Obecná podpora / Re: umask záporné?
« kdy: 14 Srpna 2010, 21:15:39 »
Super vypadá to, že to funguje. Takže když bych to chtěl mít jinak tak to potom bude 0022 že? A proč to takhle neni u chmod ?
Jinak díky moc

24
Obecná podpora / Re: umask záporné?
« kdy: 14 Srpna 2010, 21:11:08 »
Aha páč tam na default jsou tři čísla všude, ok zkusim pak řeknu. Zatim děkuji za rady.

25
Obecná podpora / Re: umask záporné?
« kdy: 14 Srpna 2010, 18:55:56 »
Mno jenže já dám umask 000 a vytvoří mi to adresář drwxrwxrw-  to poslední x tam neni. Ten adresář může otvírat, mazat pouze vlastník a root. Jak použiju chmod tak se to zpraví. Ale to neni řešení :) FTPčka je to vcelku zásadní věc, jakýkoli adresář vytvořený přes FTP je pro mě nepoužitelný na sambě dokud ho přes konzoli neupravím chmodem. To je dost divné ne? A soubory mi to vytváří takhle -rw-rw-rw- ale ty můžu v pohodě mazat. Takže co jsem pochopil tak s umask 000 mi to vytváří adresáře 776 a soubory 666.

Řikám si jestli to neni tou sambou páč se tam připojuje nějak jako nouser a nogroup či co. Ale to nemění nic natom, že mi to nevytváří soubory a adresáře s adekvátnim oprávněním. A že i přes konzoli se jako jinej uživatel do toho adresáře nedostanu.

Stran: [1] 2 3 ... 9

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.