Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - MiBo

Stran: [1] 2 3 ... 17
1
Je tam proto, že máš na něm oddíl pro swap (zřejmě si ho tam dodal instalátor) viz
to proč je ten swap na sdc5 v rámci sdc4 odvisí od použití  MBR, kde na rozdíl od novějšího GPT je možnost použít maximálně 4 záznamy, tedy rozdělení na 4 partition a pokud je potřeba víc, je možné poslední záznam udělat jako odkaz na další 4 záznamy a toď ten "rozšířený oddíl" a třebaže v tvém případě nebyl nutný, neb by jsi se vešel do 4, tak to ničemu nevadí, že poslední partition je v rámci extended partition table. Jistou polemikou řešenou například zde, může být umístění swapu na ssd, ale to už je čistě věc filosofických debat :).

2
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Ubuntu čokoláda
« kdy: 01 Květen 2011, 22:58:10 »

Není nad to si dát k Ubuntu Ubuntu čokoládu.  ;D

3
Určitě záleží kam, každopádně na server sem se už zařekl po zkušenostech i s tímto novým Ubuntu, že tam unstable/experimental Ubuntu nepatří. Na desktop je to určitě věcí diskuze, ale obecně jedině u LTS díky delší životnosti se dá počítat, že se někdy přiblíží k hodnotě pod 1000 chyb, ale určitě ne po měsíci. Je otázkou zda to na desktopu vlastně vadí, pokud to alespoň naběhne :D. Každopádně u 10.04.1 bych si byl jistější.

4
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Ubuntu 10.04 Countdown
« kdy: 08 Duben 2010, 17:13:17 »
Vyšli už i oficiální na stránce http://www.ubuntu.com/getubuntu/countdown.


5
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Formáty
« kdy: 08 Duben 2010, 16:55:21 »
Podle přípon usuzuji, že myslíš multimediálních... není to přímo asi to co hledáš, ale nějaký základní seznam alespoň audio/video kodeků je zde: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_codecs

No podle toho, že tam má i obrázky tak tipuji, že mu audio a video kodeky stačit nebudou, ale radši by asi něco takového a nebo takového, ale mohu se mýlit.

6
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Kolik je vám let?
« kdy: 08 Duben 2010, 16:38:46 »
Kolik mne asi bude až tohle téma zanikne někde hluboko ve fóru, to je děs kouknout na první stranu a zjistit že to co sem tam psal už neplatí  ::).

7
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Ubuntu 10.04 Countdown
« kdy: 03 Duben 2010, 17:52:04 »
Kód do vašich stránek:

Kód: [Vybrat]
<a href="http://www.ubuntu.com/"><img src="http://countdown.immanuel-peratoner.de/index.php" alt="Ubuntu 10.04 Countdown" /></a>
Kód: [Vybrat]
<a href="http://www.ubuntu.com/"><img src="http://countdown.immanuel-peratoner.de/index.php?type=smallrect" alt="Ubuntu 10.04 Countdown" /></a>
Náhled dopředu:

8
Archiv / Re: Skype a integrovany mikrofon
« kdy: 12 Říjen 2009, 13:22:34 »
zkus si naistalovat "gnome-alsamixer" je mozne i v terminalovem alsamixeru, ktery tam je i bez instalace
a zapnout v nem:
Simple mixer control 'Mic',0
  Capabilities: pvolume pswitch
  Playback channels: Front Left - Front Right
  Limits: Playback 0 - 31
  Mono:
  Front Left: Playback 0 [0%] [-34.50dB] [off]
  Front Right: Playback 0 [0%] [-34.50dB] [off]

9
Archiv / Re: První den s betou
« kdy: 12 Říjen 2009, 08:49:14 »
Na grub2 je dobré howto na https://wiki.ubuntu.com/Grub2

10
Archiv / Re: D-BUS a Kaffein (pro dálkové ovládání)
« kdy: 11 Říjen 2009, 13:22:38 »
dik, toz za tyden v tom budu take pokracovat, kazde pokus dobre a krom jineho take sem s dbusem jeste nepracoval a ono se to jiste muze hodit

11
Archiv / Re: D-BUS a Kaffein (pro dálkové ovládání)
« kdy: 11 Říjen 2009, 09:46:24 »
Jej díky ani sem nečekal, že se toho někdo chopí, každopádně toho zřejmě umí víc než říkáš, protože si zkus nainstalovat qbusviewer a zjistíš, že pod org.kde.kaffein není jen MainApplication, ale ještě AudioOutputs, KBookmarkManager, KDebug, KIO, internal a kaffeine. Každopádně teď tedy a co když chci něco co je třeba pod -dest=org.kde.kaffeine /kaffein a ještě  pod "MainWindow_1" konstrukci /kaffein/MainWindow_1 nebere.

Každopádně teď to neber zle, nabídne prst utrhnu palec, ale každá pomoc dobrá, ale i kdyby nic dík za nakopnutí, zde je celá plejáda věcí co šla udělat přes dcop a čistě teoreticky by měla jít přes d-bus opět:
dcop kaffeine KaffeineIface playDvb
dcop kaffeine KaffeineIface pause
dcop kaffeine KaffeineIface dvbOSD
dcop kaffeine KaffeineIface stop
dcop kaffeine KaffeineIface posPlus
dcop kaffeine KaffeineIface posMinus
dcop kaffeine KaffeineIface next
dcop kaffeine KaffeineIface previous
dcop kaffeine KaffeineIface quit
dcop kaffeine KaffeineIface volUp
dcop kaffeine KaffeineIface mute
dcop kaffeine KaffeineIface volDown
dcop kaffeine KaffeineIface fullscreen
dcop kaffeine KaffeineIface zoomIn
dcop kaffeine KaffeineIface zoomOut
dcop kaffeine KaffeineIface setNumber 1
dcop kaffeine KaffeineIface setNumber 2
dcop kaffeine KaffeineIface setNumber 3
dcop kaffeine KaffeineIface setNumber 4
dcop kaffeine KaffeineIface setNumber 5
dcop kaffeine KaffeineIface setNumber 6
dcop kaffeine KaffeineIface setNumber 7
dcop kaffeine KaffeineIface setNumber 8
dcop kaffeine KaffeineIface setNumber 9
dcop kaffeine KaffeineIface setNumber 0

Tož mute v kaffeinu je pod org.kde.kaffeine AudioOutputs/ 0/ org.kde.Phonon.AudioOutput Property: muted a do toho sem poslal (posilam pres ten qdbusviewer prikazove konstrukce si mi sic napovedel ale oni se zrejme i lisi podle toho co delas, nekdy je potreba poslat boolean typ, nekdy string a tak) 1 a dal mute opravdu, akorat ked poslu 0 tak mi stale zustava na mute :(, každopádně škoda, že teď odjíždím na školení do Brna na týden neb na nb mám ještě 9.04.

12
Archiv / Re: Skype a integrovany mikrofon
« kdy: 10 Říjen 2009, 12:51:02 »
Zkus se podivat jeste do predchozi zalozky a to hardware, tam u sve zvukove karty by jsi v nastaveni vybraneho zarizeni mel mit vybranou takovou kombinaci aby zahrnovala i vstup napr. Analog Stereo Duplex (ne jen output), pripadne kombinaci x.1 + stereo input.

Paklize ani to nepujde a nebude tam zadny input, tak uz to bude chtit nejake info z terminalu a to o zvukovce "lspci|grep Audio" a nastaveni alsamixeru "amixer".

13
Archiv / Re: Skype a integrovany mikrofon
« kdy: 10 Říjen 2009, 11:51:22 »
ALT+F2 spusť gnome-volume-control, nebo pravým tlačítkem na reproduktor v pravém horním rohu a vybrat předvolby zvuku, záložka vstup a tam zkontroluj jaké se používá zařízení zvukového vstupu, zda je správné, případně tam zreguluj hlasitost

14
Multimédia / Re: Pulseaudio - Nastavení aplikací
« kdy: 10 Říjen 2009, 02:43:24 »
Netušís jak to nastavit u fullscreen hry? :) Jmenovitě Tremulous. Hraje mi přes HDMI. :(

Nainstaluj si libsdl1.2debian-pulseaudio melo by to odinstalovat libsdl1.2debian-alsa a pak uz by tremulouse mel jit pres pulseaudio, doufam, sem to ted zkousel a vypada to ze ok.

15
Archiv / Re: První den s betou
« kdy: 09 Říjen 2009, 16:35:07 »
První den s tetou mě moc nenadchl. Párkrát to už spadlo a nevím kam se poděly trayikony pidgina a Empathy. Jinak teta mě bootuje za 9sekund, což je hodně kvalitní!
Standartne se ukazuje Pidgin jen v ramci toho indikator appletu, v nastevni Pidgina muzes nastavit, aby zobrazoval ikonu vzdy, u Empathy nevim to slo z meho systemu ihned pric.

16
Archiv / Re: První den s betou
« kdy: 09 Říjen 2009, 09:57:06 »
taky jsem zkusil betu, ale raději s testováním počkám až vyjde FR, protože toto se prostě nedá..
to Roman Horník: jakmile zkusíš lennyho, tak už se asi na ubuntu vyprdneš  ;)
Hotovo, FULLY DEBIANIZED!  8)
kdyz uz tak:

at se ti taky toci :D

17
Archiv / D-BUS a Kaffein (pro dálkové ovládání)
« kdy: 09 Říjen 2009, 08:36:05 »
V 9.10 je používán Kaffein s novým KDE a tím nastává problém nemožnosti používat pro komunikaci s ním DCOM, což bylo velmi praktické při dálkovém ovládání, kdy člověk měl v .lircrc nastaveno pro různé tlačítka volání příkazů jako třeba "dcop kaffeine KaffeineIface quit", ale DCOM byl nahrazen v novém KDE D-Busem a tak se snažím dopátrat správné konstrukce ovládání Kaffeinu přes "dbus-send" příkaz.
Prozatím jsem zjistil, že prohlížení dostupných služeb lze přes příkaz qdbus (z balíku libqt4-dbus) nebo v gui přes qdbusviewer (z balíku qt4-dev-tools),  přes ten qdbusviewer se mi i podařilo vyvolat quit voláním na org.kde.kaffeine MainApplication/org.kde.KApplication/Method: quid, ale neumím toto zatím napsat v příkazovce přes to dbus-send.

Chtěl jsem se tedy zeptat zda někdo umíte ovládat D-Bus přes "dbus-send" (či jiným příkazem, předpokládám ale, že dbus-send by to měl umět, neb sem našel pár konstrukcí s ním pro mplayer) a zda netušíte zda není obdoba qdbusviewer třeba pro gtk (to už jen pro zajímavost, abych tu nepoužíval samé qt věci v gnome).

18
Multimédia / Pulseaudio - Nastavení aplikací
« kdy: 09 Říjen 2009, 01:08:25 »
Pár poznatků pro nastavení aplikací na pulseaudio, vyplývajících z pozorování nových Předvoleb zvuku, kde v záložce Aplikace je vždy jasné pokud některé pro své zvuky obchází pulseaudio (místo názvu aplikace je při přehrávání zobrazeno "ALSA plug-in [název aplikace]"), což ve výsledku při konfliktu více zvuků může a přinaší problémy se zvukem. U níže popsaných aplikací jsem si všiml, že toto právě dělají v defaultním nastavení a vypsanými postupy jsem popsal jak je naučit používat pulseaudio.

Kaffein a vůbec KDE aplikace v Gnome
Nainstalovat balík "systemsettings".
Pak v Systém - Volby - System Settings (nebo ALT+F2 a systemsettings) nastavit Pulseaudio v položce Multimédia u všech výstupů jako první preferovanou volbu.


Gajim
Úpravy - Nastavení (Ctrl+P) tam v položce Rozšířené a Editoru rozšířeného nastavení nastavit soundplayer z "aplay -q" na "paplay"

Openarena, Tremulouse ..
V konfiguračním souboru daných her musí být volba seta s_useOpenAL "0", protože s OpenAL sem pulseaudio neuchodil, ani kdybych se na hlavu postavil, ačkoli v /etc/openal/alsoft.conf volba pulseaudia je tak proste ne a ne, hra (testoval sem na openarene, pro testovaní je dobré mít v konfiguráku, seta r_fullscreen "0" a seta in_mouse "0" a pouštět s terminálu kvůli výstupům) mi prosta zamrzla s volbou "drivers = pulse" v alsoft.conf. V TREMULOUSE (~/.tremulous/base/autogen.cfg) je default v Ubuntu 9.10 seta s_useOpenAL "0" a v OPENARENA (~/.openarena/baseoa/q3config.cfg) je seta s_useOpenAL "1", je potřeba změnit na 0. Poté hra začne používat pro audio SDL (Simple DirectMedia Layer).
Aby šlo používat SDL s pulseaudio musí být doinstalován balík "libsdl1.2debian-pulseaudio", který nahradí pravděpodobně již v systému nainstalovaný balík "libsdl1.2debian-alsa". Poté už by měli tyto a jím podobné hry chodit s pulseaudio.

Pokud máte nějakou další aplikaci co není po instalaci nastavena na pulseaudio, přidávejte ji do komentářů a postup jak nastavit. Doufám, že už pulseaudio došlo do stádia, kdy už ho nebude potřeba odebírat a spíše dočistit nastavení tam, kde tak není učiněno po instalaci.

V řešení:
Xine-ui
Tak sem nakonec zjistil, že xine-ui, když se s ním nic neudělá tak používá výstup přímo na pulseaudio, ale s tím že volume je vždy po startu na nula. Když člověk pátrá po tom co s volume, tak najde na launchpadu řešení, které je ovšem právě spíš totální bug, neb poté co do audio.pulseaudio_device nastavíte pulseaudio a i kdyby jste tam napsali třeba hurvínek, tak je to špatně a přestane to hrát přes pulseaudio a začne využívat alsu, já sem bohužel důvěřoval launchpadu a tak sem se na roznášení tohoto bugu podílel, co se týká volume, bude se muset vyřešit jinak (pracuji na tom), ale pakliže nebudete zanášet hlouposti z launchpadu tak xine-ui bude fungovat standartně přes pulseaudio.

Důkaz toho, že na lunchpadu je mega blbost zde výstup týkající se pulseaudia generovaný s příkazem xine --verbose=10 videosoubor

pro audio.pulseaudio_device: (bez zadání parametru, defaultní stav):
Citace
main: zkouší se výstupní zvukový modul <pulseaudio>
audio_pulse_out: host (null) sink (null)
audio_pulse_out: ao_open bits=16 rate=48000, mode=8
pro audio.pulseaudio_device: pulseaudio
Citace
main: zkouší se výstupní zvukový modul <pulseaudio>
audio_pulse_out: host pulseaudio sink (null)
audio_pulse_out: failed to connect context object Spojení odmítnuto
load_plugins: nelze načíst zvukový modul <pulseaudio>
pro audio.pulseaudio_device: hurvinek
Citace
main: zkouší se výstupní zvukový modul <pulseaudio>
audio_pulse_out: host hurvinek sink (null)
audio_pulse_out: failed to connect context object Spojení odmítnuto
load_plugins: nelze načíst zvukový modul <pulseaudio>

Firefox, Opera, Chrome
Ani jeden z prohlížečů nepoužívá nativně pulseaudio, vše jede přes ten alsa plugin, řešení na netu s /etc/firefox/firefoxrc nebo ~/.mozilla/firefox/rc a tam nastavením FIREFOX_DSP="padsp" nefunguje.


19
Archiv / Re: První den s betou
« kdy: 09 Říjen 2009, 00:24:09 »
Neseká se vám Totem? Já v něm pustím XVID Mpeg4 a aniž by se video načetlo, zatuhne.
Nemas tam ten autoload titulku, tohle mi dela kdyz ho zapnu a mam u filmu titulky se stejnym nazvem?

20
Archiv / Re: První den s betou
« kdy: 09 Říjen 2009, 00:07:08 »
neb mute snad umyslne ani nedavam.
A v tom to je! Vlastně ani nemáš nárok se vyjadřovat. ;) To je tak, když někdo mluví o něčem, o čem nic neví, nebo o něčem, co nezná... ;D
A pro ty věci znalé je to fakt pohodlné. :D
No samozrejme ze vim, ze to tam je (bylo), prave proto, ze se mi to aktivovalo, vzdy kdyz sem nechtel, protoze obvykle nechci, v mem pracovnim prostredi se zvuk zasadne neztisuje aj telefony beru v 99procentech na hlasity odposlech. No a proto je to pro mne rusici a kvituju, ze uz to tam neni a doufam ze nebude :D.

PS: ale asi by jsme mohli takhle donekonecna, kazdopadne ja sem spokojen, ty si to musis nejak vyresit :-P
To je tak na flame nebo na předvolbu. ;D Končím. :)
Hihi, ale musim mit posledni slovo a tak kdyz predvolbu tak default dvojklik otvira predvolby zvuku (to take ted nedela) a ne mute :D. (no ale myslim ze predvolby se zde nedockame, takze jedine si to prepsat)

21
Archiv / Re: První den s betou
« kdy: 08 Říjen 2009, 23:54:56 »
neb mute snad umyslne ani nedavam.
A v tom to je! Vlastně ani nemáš nárok se vyjadřovat. ;) To je tak, když někdo mluví o něčem, o čem nic neví, nebo o něčem, co nezná... ;D
A pro ty věci znalé je to fakt pohodlné. :D
No samozrejme ze vim, ze to tam je (bylo), prave proto, ze se mi to aktivovalo, vzdy kdyz sem nechtel, protoze obvykle nechci, v mem pracovnim prostredi se zvuk zasadne neztisuje aj telefony beru v 99procentech na hlasity odposlech. No a proto je to pro mne rusici a kvituju, ze uz to tam neni a doufam ze nebude :D.

PS: ale asi by jsme mohli takhle donekonecna, kazdopadne ja sem spokojen, ty si to musis nejak vyresit :-P

22
Archiv / Re: První den s betou
« kdy: 08 Říjen 2009, 23:35:45 »
U ovládání hlasitosti mi taky chybí ergonomické ztlumení poklepáním a tahání hejblátka horizontálně - je to blíž. ;)
Tak zde bych se teda neschodl, co se tyka jezdce tam pro me zame jakkoli, ale to ztiseni poklepanim probuh ne, to mi fakt vadilo, neb sem to vetsinou poklepaval zcela omylem, kdyz sem lezl do mixeru.
Tak to zase naklepeš zpátky, ne? ;D Já tedy častěji úmyslně tlumím než se pletu.
Na druhou stranu, tak si to pastni na nejakou klavesovou zkratku a nemusi to byt tam :D. Ja casteji daval mute omylem neb mute snad umyslne ani nedavam.

23
Archiv / Re: První den s betou
« kdy: 08 Říjen 2009, 23:10:06 »
U ovládání hlasitosti mi taky chybí ergonomické ztlumení poklepáním a tahání hejblátka horizontálně - je to blíž. ;)
Tak zde bych se teda neschodl, co se tyka jezdce tam pro me zame jakkoli, ale to ztiseni poklepanim probuh ne, to mi fakt vadilo, neb sem to vetsinou poklepaval zcela omylem, kdyz sem lezl do mixeru.

24
Archiv / Re: Editor v MC
« kdy: 08 Říjen 2009, 16:05:37 »
Nemen to v dobe, kdy ho mas zaple a tudiz to nemen v nem.

25
Archiv / Re: První den s betou
« kdy: 07 Říjen 2009, 22:35:59 »
Jeste k bodu 2,a mohl by jste nekdo zkusit nejake film s titulky v Totemu s nastavenym autoloadem titulku, zda vam to funguje, nikde o tom nikdo nepise a nechce se mi hlasit bug pokud bych ho snad mel jen ja a byla to jen nejaka blbost. Pri filmu nactene titulky bezi, zamrzne jen pokud je nastaven autoload.

Stran: [1] 2 3 ... 17