Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - burys

Stran: [1] 2 3
1
No, nechce se mi vypalovat zbytečně víc CD. Samozřejmě BOOT z USB ten PC neumí. Koukal jsem na Mint. Dřív jsem ho chvíli používal a nějak mě neoslovil. Ale Cinnamon se mi teda na obrázku velmi líbí. Zde bych asi volil MATE, ale Xfce bude asi méně náročné. Mint ale určitě zkusím na svém PC ;-)

2
Dobře, díky to provozuje přítelkyně na jednom notebooku a taky se mi nejeví špatně. Zkusím ho teda přiblížit vzhledu Gnome 2. Myslím, že by teda bylo ideální 13.10 a aktualizovat potom na LTS. Škoda, že původní vzhled a funkce Gnome 2 už nejsou v klasické Ubuntu. Žádné prostředí se mi zatím nelíbilo jako Gnome 2 :-(

3
Zdravím,
 před časem jsem zkusil babičce z věcí, co se mi válí v dílně poskládat na zkoušku PC (Pentium III 550 MHz,378 MB RAM) a nechal pořídit internet. Provozováno je na něm Ubuntu 9.04. No babičce se PC náramně zalíbil a výkonově jí přestává stačit, takže jsem sehnal jako náhradu Athlon XP 2500+ s 512 MB RAM a přemýšlím, jakou odnož Ubuntu, nebo pracovního prostředí zvolit.
Je mi jasné, že na tom pro ní relativně výkonném Athlonu lze provozovat i klasické Ubuntu 13.10, ale potřeboval bych splnit následující požadavky.
1. Co nejpodobnější pracovní prostředí Gnome 2.
2. Aktuální distribuce (u již nepodporovaného 9.04 jsem se občas pěkně natrápil)
3. Jelikož Athlon XP nemá instrukční sadu SSE2, tak potřebuji zřejmě do Firefoxu naroubovat starší flash, který tyto instrukce nevyžaduje.
Zamlouvá se mi Lubuntu, ale jeho pracovnímu prostředí jsem moc nepřišel na chuť. Například pro babičku je ideální mít pojmenován Firefox prostě jen Internet a zástupce na ploše, ale v Lubuntu se mi ikonu žádným způsobem nepovedlo přejmenovat, ale naposledy jsem s ním měl tu čest asi rok zpátky, takže se to mohlo změnit.
Děkuji za tipy.

4
Pracovní prostředí / Re:Samovolné změny v pracovním prostředí
« kdy: 09 Říjen 2011, 16:39:39 »
No tak já od vydání 11.04 dost zkouším, protože mi Ubuntu sedí, ale s Unity na které jsem se docela těšil to prostě nešlo. Nakonec jsem to vyřešil ještě trochu jinak a nainstaloval Ubuntu 10.04 LTS. Nic lepšího už mě nenapadlo, tak uvidím dva roky zpátky jsem ho měl a bylo dobré, tak snad mu ještě nedošel dech. Jinak KDE jsem zkoušel několikrát a nikdy mi moc nesedlo. Prostě Gnome 2 je pro mě nejlepší, ještě by možná mohlo být Gnome 3 bez shellu.

5
Pracovní prostředí / Re:Samovolné změny v pracovním prostředí
« kdy: 07 Říjen 2011, 17:38:08 »
Jasně, v Gnome jsem taky používal programy pro KDE, ale nikdy jsem neměl problémy tohoto typu... Tak nevidím důvod, proč by zde být měly. Nechtěl jsem k tomu přistoupit, ale zřejmě budu muset změnit distribuci. Od vydání Ubuntu 11.04 jen pořád s něčím bojuji. Klasické Gnome 2 bylo prostě nejlepší.

EDIT: Asi zkusím Debian Squeeze, zatím jsem ho hodil do virtuálu a líbí se mi, ještě musím zjistit, jestli náhodou neplánují taky nějaká zvěrstva z pracovním prostředím...

6
Pracovní prostředí / Samovolné změny v pracovním prostředí
« kdy: 07 Říjen 2011, 08:42:01 »
Zdravím, po dnešní ranní várce nabídnutých aktualizací systému mi už došla trpělivost. Používám Xubuntu 11.04, které si již dříve samovolně doinstalovalo prostředí Gnome taktéž to bylo skryto mezi aktualizacemi systému. Dnes jsem si toho naštěstí všiml a Xubuntu si chtělo samovolně doinstalovat prostředí KDE. Samozřejmě již teď je v xubuntu bordel z Gnome, který mi docela vadí. Taky si prostředí dělá občas co se mu zlíbí, třeba dnes se na panelu samy objevily další přepínače plochy apod... Neví někdo, proč se toto děje?

7
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Překlad aplikací
« kdy: 10 Září 2011, 11:46:00 »
Tak, PlayOnLinux je nyní 100% v češtině. Děkuji, že se ke mě někdo přidal :-) Nějaký tip, co by stálo za překlad?

8
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Překlad aplikací
« kdy: 04 Září 2011, 15:45:56 »
Stav překladu ke 4.9.2011 15:40 98% řetězců přeloženo do češtiny (+8%). Aplikaci tímto považuji za lokalizovanou, na češtinu se všichni uživatelé mohou těšit v nasledující verzi programu. Zbývá přeložit 13 řetězců, které budou postupně doplněny. Sledujte blog http://byburys.blogspot.com/
Uvítám pomoc  s překladem a návrhy překladu zbývajících řetězců. Dále uvítám pomoc při testování aplikace s novým překladem a hlášení chyb překladu do komentářů na blogu.
EDIT: K tomuto datu máme druhou nejrozsáhlejší lokalizaci PlayOnLinux hned po němčine.

9
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Překlad aplikací
« kdy: 03 Září 2011, 18:58:10 »
Dnes jsem našel trochu času a chuti a pustil se do překladu PlayOnLinux, na kterém jsem již dříve dělal a který měl už zase pouze 48% českých řetězců. Stav k 3.9.2011 je 69% Takže jsem dnes stihl 21% sám. Jakoukoli pomoc uvítám ať už testování aplikace s novým překladem, nebo s překladem samotným. Záleží dost na mé chuti a času a obojí se taky vždy nesejde :-D Jinak aktuality můžete sledovat na tomto blogu, na který snad bude taky trochu času. http://byburys.blogspot.com

10
Jinak, pokud si to rozklikneš a umíš anglicky, vidíš i co nejde a podobně.

11
Tak, o funkčnosti photoshopu si můžeš udělat představu zde http://appdb.winehq.org/appview.php?appId=17 , Platinum je nejvyšší, Carbage je nefunkční. Většinou je Platinum a Gold dobře použitelný. Více monitorů jsem zkoušel a fungovaly bez problému. Navíc to bylo na notebooku s ATI kartou, což je jedna z problémovějších variant.

12
Zdravím,
tak jak pokračuje tento projekt? Už dlouho jsem měl v hlavě podobný nápad, jako linux pro seniory. Bohužel nemám potřebné znalosti na vývoj distribuce, takže já jsem s ním začít nemohl. Rád bych se podílel na vývoji, ale moc platný bych asi nebyl. Rád bych získal zkušenosti, ale moc nevím, jak začít a spíš bych byl asi přítěží, než pomocí. Nicméně budu čekat na vyjádřené autora k mému příspěvku. Určitě nemůžu nabídnout pomoc v grafice, s ní kamarád nejsem. Pokud by byly potřeba nějaké překlady z angličtiny asi bych trochu pomoci mohl (rodilý mluvčí ale rozhodně nejsem :-D). Moc nebyl čas překládat, ale podílel jsem se například na překladu aplikace PlayOnLinux. Dále bych mohl autorovi nabídnou nějaké nápady, které mě osvítily v průběhu mého přemýšlení o podobném distru.

13
Mě naštěstí síť po restartu začala fungovat, problém byl jiný, nějak to s Ubuntu přetrpím do vydání nového Mintu a pak už mě nic nedrží.

14
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Ubuntu 11.04 krok zpět
« kdy: 29 Duben 2011, 19:01:38 »
Zdravím, musím se podělit o mé dojmy z Ubuntu 11.04. Na Unity jsem se těšil, ale po pár hodinách používání ho nemůžu nazvat jinak, než fail. To, co jsme po několika letech měli v Gnome funkční a "užitečné" to zde není, nastavení Compizu je problém (v Gnome zmizely po nastavení kostky okraje oken). Vlnící se okna v unity a podobné věci již nejdou plynule. Nemožnost cokoliv nastavit mě dohání k šílenství, stejně tak správce aplikací a souborů. Co si myslet o menu v panelu na hoře, to těžko říct... Skrývaní docku, které nejde vypnout má užitek(místo) ale přehled o spuštěných aplikacích takřka nulový. Velmi mi chybí applety na panelu na hoře (sledování cpu, Wanda chudák, oči, změna frekvence cpu). Změnu frekvence jsem sice doinstaloval, ale nemá nastavení, nebo jsem nenašel, takže frekvenci při provozu nevidím, navíc po restartu applet nenabíhá. Mohl bych pokračovat i s Gnome, instalace jednoduchého Compiz manažeru nejde, některé věci jsou podivný hybrid mezi Gnome a Unity. A spousta dalšího.
Na Ubuntu gnome remix mi vadí Gnome3, které se mi také moc nelíbí. Vrchol v novém Ubuntu byl, když přestala fungovat wifi a také všechna usb.
To vše je v kontrastu s povedeným software centrem, po kterém jsem delší dobu toužil a taktéž manažerem Ubuntu one, který se také povedl a konečně má nějaké možnosti.
Myslím, že Unity mělo být implementováno nejdříve v 11.10, možná i později. Podivně fungující Gnome, které je obsaženo také nemusí všechny uspokojit a zachránit případný odliv uživatelů. Unity je zajímavě vymyšleno, avšak některé věci jsou pro práci nepoužitelné a rozhodně není tak dokonale ergonomické a funkční, aby si mohlo dovolit postrádat téměř veškeré nastavení. Taktéž jeho implementace není uskutečněna úplně ideálně a často se jeví velmi těžopádně.
Na nové vydání Ubuntu jsem se vždy těšil, dílek po dílku se z něj stával velmi povedený systém pro všechny, v nové verzi se další povedené dílky přidaly, bohužel myslím, že nahrazení vyladěného a vcelku dobře fungujícího Gnome prostředím Unity je krok zpět, né však pro někoho, kdo používá jen prohlížeč, im klienta a přehrávač, k těmto účelům je dobře použitelné.

15
Obecná podpora / Re: Hardwarová akcelerace HD videa ve flashi
« kdy: 06 Listopad 2010, 18:12:08 »
Videa jdou normálně, jenom když si třeba na Youtube pustím video v HD kvalitě, procesor je velmi vytížený, většinou mám nastaveno ondemand, takže běží na plnou frekvenci a asi 80% vytížení. Když vše fungovalo, stačilo mít úsporný režim, HD video ve flashi jelo přes GPU a vytížení procesoru bylo na 40 - 50% takt byl 2x 800MHz teď je na taktu 2x 1,9GHz vytížení cca 80%. Praktický příklad byl třeba video na youtube ve 480p vytížilo procesor víc, než video v 720p, které se akcelerovalo přes GPU. S tím souvisí i menší hluk a teplota.

16
Obecná podpora / Re: Hardwarová akcelerace HD videa ve flashi
« kdy: 06 Listopad 2010, 12:37:32 »
Není mi známo, že by pod Linuxem vůbec fungovala akcelerace flash videí skrze GPU. Neplete te si to?

Akcelerace pod linuxem jde, šla i mě osobně a na intel 4500HD, kam jsem ubuntu instaloval šla také bez problému.

17
Obecná podpora / Re: Hardwarová akcelerace HD videa ve flashi
« kdy: 06 Listopad 2010, 12:35:52 »
display: :0.0  screen: 0
OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: ATI Mobility Radeon HD 3400 Series
OpenGL version string: 3.3.10237 Compatibility Profile Context

fgl_glxgears
Using GLX_SGIX_pbuffer
2224 frames in 5.0 seconds = 444.800 FPS
2733 frames in 5.0 seconds = 546.600 FPS
2745 frames in 5.0 seconds = 549.000 FPS
2735 frames in 5.0 seconds = 547.000 FPS
2752 frames in 5.0 seconds = 550.400 FPS

Tohle je vše v pořádku, ovladače si instaluju podle návodu zde na wiki. Tobě akcelerace funguje? Já už si nedovedu vysvětlit, proč jednou šla a od té doby už jsem jí nerozchodil.

18
Obecná podpora / Re: Hardwarová akcelerace HD videa ve flashi
« kdy: 06 Listopad 2010, 08:27:55 »
Bohužel jsem jí nenašel, ani na win ani v linuxu, ještě mě napadá nějaké nastavení v xorg.conf ale nejsem natolik zkušený...

19
Obecná podpora / Hardwarová akcelerace HD videa ve flashi
« kdy: 05 Listopad 2010, 16:38:52 »
Zdravím, mám již dlouho problém s tím, že nemůžu zprovoznit akceleraci HD videí ve flashi přes GPU. Mám notebook s ATI Mobility Radeon HD3470, která to určitě umí. Na jaře jsem si stáhl Ubnuntu 10.04, kde jsem měl ovladače Catalyst 10.4 a Flash player 10.1 a akcelerace nádherně fungovala, pak odešel disk a tak jsem si nainstaloval Ubuntu 10.04 z DVD, která je u knihy o Ubuntu a od té doby se mi s žádnými ovladači a kombinacemi nepovedlo akceleraci zprovoznit, teď mám aktualizováno na Ubuntu 10.10 a akcelerace také nejde, mohl by někdo poradit, kde by mohla být chyba? Já už si nevím rady. Děkuji za odpověď Problém bude zřejmě v ovladačích, nebo jejich nastavení že?

20
Hry a zábava / Re: Playonlinux nejde spustit po update
« kdy: 27 Říjen 2010, 20:14:05 »
Tak jsem ho přeinstaloval a už funguje, nebyl jsem si jistej, jestli v něm zůstanou aplikace, ale zůstaly... pokud by ale někdo z výpisu vyčetl, co se stalo, byl bych rád i tak za odpověď

21
Hry a zábava / Playonlinux nejde spustit po update
« kdy: 27 Říjen 2010, 19:16:18 »
Zdravím, zapnul jsem dnes Playonlinux, probíhal klasický update, ale po něm už ho nezpanu, dám sem výpis z terminálu, kdyby mi někdo mohl poradit, co se stalo. Děkuju všem

PlayOnLinux v3.8.3

Kontroluji zásuvný modul: Advanced Wine Configuration...
Kontroluji zásuvný modul: Offline PlayOnLinux...
Kontroluji zásuvný modul: Capture...
Kontroluji zásuvný modul: Transgaming Cedega...
Kontroluji zásuvný modul: Wine Import...
Kontroluji zásuvný modul: Wine Look...
Kontroluji zásuvný modul: Detour...
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/share/playonlinux/python/mainwindow.py", line 471, in <module>
    app = PlayOnLinuxApp()
  File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/wx-2.8-gtk2-unicode/wx/_core.py", line 7978, in __init__
    self._BootstrapApp()
  File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/wx-2.8-gtk2-unicode/wx/_core.py", line 7552, in _BootstrapApp
    return _core_.PyApp__BootstrapApp(*args, **kwargs)
  File "/usr/share/playonlinux/python/mainwindow.py", line 462, in OnInit
    self.frame = MainWindow(None, -1, "PlayOnLinux")
  File "/usr/share/playonlinux/python/mainwindow.py", line 51, in __init__
    self.texte_update = wx.StaticText(self.panel_update, -1, _("An updated version of PlayOnLinux is available.")+" ("+sys.argv[2]+")",pos=(35,0))
IndexError: list index out of range

23
Pracovní prostředí / Re: [Problém] 2 Monitory + flash v Chrome
« kdy: 15 Září 2010, 19:42:19 »
ad 2
Máš nainstalovaný google chrome v 64 bit verzi? pokud ne, učiň tak...
ad 1
co máš za grafickou kartu? pokud máš nějakou atinu, pohodlně si nastavíš monitory v Catalyst control center, pokud máš nějakou jinou, tak přesně nevím, ale nedávno jsem to dělal.

24
 Avant Window Navigator mě taky napadl, ale nemyslel jsem, že ho nepoužívá moc lidí, já osobně ho mám, takže pro překlad určitě jsem.

25
Měl jsem verzi ze zdroje, už tam češtinu mám, jsou nějaké plány na další aplikaci k překladu?

EDIT: Už dříve jsem si říkal, že by bylo hezké mít v češtině program Celestia, sice nevím jak moc je rozšířený a užitečný, ale přinejmenším bych řekl, že pro spoustu lidí by to mohlo být zajímavé třeba jen na mrknutí, ale přeci.

Stran: [1] 2 3