Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - PETR67S

Stran: [1]
1
Ten druhej odkaz nefunguje, respektive odkaz funguje ale program nejde stáhnout, hlásí to chybu. Ale nevadí, podařilo se mě ho tam dostat v Centru software pro Lubuntu. Přehrává taky jenom zvuk a obrazovka je pro změnu černá....

2
VLC v tom nemám. Jak ho tam dostanu?

Tak se mi ho tam podařilo dostat v Centru software pro Lubuntu. Přehrává taky jenom zvuk a obrazovka je pro změnu černá....

3
Používám GNOME MPlayer který v tom už byl a zarazila mě u něho jedna věc: V nastavení, Výstup videa, není nic zaškrtnuto. Jsou tam volby gl, gl2, gl3, x11, xv, xvmc, vaapi, vdpau. Zkoušel jsem je postupně všechny a taky žádná změna. Myslím ale že něco by tam nastavený být mělo...

Video na YouTube ale jde, jen se semtam seká, nestíhá procesor. Divný, 2.8GHz mu nestačí...

4
Nevím co jsem vlastně nainstaloval, nemám ani tušení co ten příkaz udělal, hlavní je to že potom mám možnost si ten zvuk nastavit :-)
Ale s tím videem asi bude problém jinde protože to co mi posílá Tracer jsem už zkoušel a nepomohlo to, žádná změna. Takže kodeky tam asi jsou.
Aktualizovat systém jsem taky zkoušel, napsalo to něco v tom smyslu že je tak novej že už novější být nemůže. Ale video furt nejde....

5
Ahoj.
Strávil jsem u toho další noc a zvuk se mi podařilo rozchodit. Někde jsem našel že mám do terminálu zadat "sudo nano /etc/modprobe.d/alsa-base.conf" a tím se nainstaluje pavucontrol. Vyšlo to, po kliknutí na repráček vpravo dole se objeví panel na kterém se dá zvuk nastavit (bylo tam něco vypnutý), před tím se mi tam objevovalo jen okno terminálu.
No ale teď mám ještě další problém, asi s kodekama. Když přehrávám video tak zvuk sice jde tak jak má ale místo obrazu je jen modrý okno. Dělá to stejně u ".avi" i u ".mp4", jiný jsem zatím nezkoušel.
Na linux jsem totální lama a i když to vypadá že jsou v něm na tyhle věci docela šikovný nástroje (Centrum softwaru pro Lubuntu, Instalátor balíků GDebi, Správce balíků Synaptic), nevim jak je použít a co tam napsat. Tak jestli bys uměl poradit...
Mám desku ASUS P4P800-VM s procesorem 2.8GHz, 1G RAM a grafiku i zvukovku používám integrovanou. Lubuntu 15.10 je čerstvě nainstalovaný a právě se ho snažím rozchodit.

6
Mám ten stejnej problém. Už jsi to nějak vyřešil??

7
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:UBUNTU 11.04 čeština
« kdy: 13 Říjen 2011, 19:22:49 »
No kdyby jsi přečetl všechny moje relace, tak by jsi zjistil že se ani tolik neptám, ale spíš píšu co jsem udělal a jak to dopadlo. To ale neznamená že nečekam odpovědi :-)

8
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:UBUNTU 11.04 čeština
« kdy: 13 Říjen 2011, 13:28:49 »
Udělal jsem na C další partititon pro Ubuntu, celkem 30G. 1oddíl 20G na ext4 a 2oddíl 10G odkládací prostor. Zavaděč tam kam to nabízelo defaultně. Disk jsem dělil v Acronisu. Po instalaci Ubuntu jsem restartoval PC a ... ... už jsem ho nerozjel. Ani v Ubuntu ani ve Woknech. Nezbylo než Wokna znovu nainstalovat. Ještě že jsem s tím tak trochu počítal a měl jsem všechno zálohovaný. Nechápu proč do toho mýho plechovýho debila to Ubuntu nemůžu dostat... určitě je tam někde zalezlej Gates a mává pěstičkama...

9
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:UBUNTU 11.04 čeština
« kdy: 12 Říjen 2011, 10:49:13 »
Tak jsem to zkusil ještě v noci. Tuhnul jsem u toho tak jsem to asi po pěti minutách zabalil a šel jsem spát. PC jsem nechal zapnutej, instaloval z CD na kartu a všechny disky byli odpojený. Na obrazovce bylo okno z Ubuntu a místo šipky kurzoru se točilo kolečko. Před chvilkou jsem k tomu zase přišel a na obrazovce bylo totéž co večer, asi před devíti hodinami. Nebylo to kousnutý, okno se dalo chytit a přesunout, myš reagovala ale volba nahoře nenabízela vypnutí ani restart tak jsem to musel zase resetovat tlačítkem.
No ale jedna pozitivní věc na tom je, aspoň jsem si při tom odpojování HDD uklidil v bedně, už tam bylo hodně prachu...

10
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:UBUNTU 11.04 čeština
« kdy: 11 Říjen 2011, 23:59:29 »
Tak tohle řešení vypadá hodně radikálně, ale funkčně a bez rizika. To určitě zkusím. Ale asi ne už dneska.
Zkoušel jsem teď to wubi a vypadá to že mě to nepěkně nakoplo Wokna, startovali potom asi 15 minut a stejně se nakonec nespustilo všechno a nešli restartovat, jen resetovat.
Popíšu jak jsem dělal wubi:
Spustil jsem to ze staženého .exe i když .iso mám. To .iso jsem podle návodu zkopíroval do složky s .exe aby se při instalaci nemuselo nic stahovat. Nastavil jsem aby se to nainstalovalo na HDD na kterém je volných asi 250G a instalaci jsem přidělil 20G. Po potvrzení si instalátor udělal svoje a chtěl restartovat PC. Tak jsem ho restartoval, po naběhnutí výběru systému potvrdil UBUNTU a co bylo dál cituji:
"Try (hd0,0): NTFS5:error: "prefix" is not set.
 error: no such device: /ubuntu/disks/root.disk
 error: no such device: /ubuntu/instal/boot/grub/grub.cfg
-tady byl ještě jeden řádek, ale probliknul tak rychle že jsem ho nestihnul ani přečíst, natož opsat-"
Po tom probliknutí zmizela celá stránka a oběvila se další:
"GNU GRUB version 1.99ˇ rc1-13ubuntu3
Minimal BASH-like line editing is supported. For the first word, TAB lists possible command completions. Anywhere else TAB lists possible device or file completions.
grubs_".
I když jsem si to dal do překladače, tak moudrej z toho nejsem.
To poslední podtržítko zase blikalo a dalo se tam psát.
No nic chytrýho mě nenapadlo tak jsem tam nic nepsal, resetoval a čekal na ty Wokna. Zkusím je nějak dát dohromady, zbavím se všeho z Ubuntu a potom to zkusím na tu kartu z CD bez HDD, tohle řešení se mě fakt líbí.

11
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:UBUNTU 11.04 čeština
« kdy: 11 Říjen 2011, 22:38:55 »
Jo, z CD to naběhne normálně...

12
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:UBUNTU 11.04 čeština
« kdy: 11 Říjen 2011, 22:03:14 »
To mě taky napadlo, ale když mě potom ten instalátor v ubuntu nedá na výběr a vybere si sám kam to dá, tak mě to moc nepomůže...

... už si připadám jako idiot, ale mě nikdy nic nefungovalo tak jako ostatním i když jsme měli všichni stejný podmínky :-)

13
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:UBUNTU 11.04 čeština
« kdy: 11 Říjen 2011, 21:48:03 »
Tak jsem to nainstaloval na tu 4G kartu programem "Universal-USB-Installer-1.8.6.5.exe". Dopadlo to v podstatě stejně jako v předchozím případě, poté co počítač po startu napsal "Verifying DMI Pool Data......" napsal zase něco podobnýho jako prve, jen s jiným číslem verze a datumem: "SYSLINUX 4.04 CHS 2011-04-18 Copyright (C) 1994-2011 H. Peter Anvin et al ERROR: No configuration file found No DEFAULT or UI configuration directive found! boot:_". To podtržítko zase blikalo a nic víc se už nedělo, takže nezbylo než restartovat. Zkoušel jsem to ale už jen 4x, pokaždý byla karta jinde, jinak připojená, ale výsledek stejnej.
Instalovat přímo na HDD z toho CD mám strach, navíc když ani nemám možnost si vybrat na kterej a nevím jakým způsobem ho ten instalátor bude dělit, abych o něco nepřišel.

14
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:UBUNTU 11.04 čeština
« kdy: 11 Říjen 2011, 19:52:27 »
Za ty řeči se omlouvám, ale už z toho začínám být zoufalej... a zklamanej.
No já momentálně nemám volnou flešku, mám vlastně jen jednu 8G a tu mám trvale píchnutou v routru a nerad bych ji vytahoval. Taky si myslím že by v tom neměl být rozdíl. Zkusím teda jinej program na tu instalaci, mám ještě "Universal-USB-Installer-1.8.6.5.exe" a "USB-Installer-for-Ubuntu-v0.2.exe". Tak snad některej pomůže, ale všude se nejvíc mluví o tom "unetbootin-windows-555.exe".
Už jsem se taky stihnul dočíst že ubuntu NTFS zvládne, je těch informací moc a nestíhám je všechny ani najít, navíc když většinou ani nevím co vlastně hledám. Toho průvodce instalací jsem náhodou četl a dokonce snad jako první, ale při instalaci z USB je to trochu jiný (aspoň já jsem to jiný měl) tak jsem se tam k té instalaci ještě ani nedostal. Před chvikou jsem to ale ze zoufalství už vypálil i na CD a spustil z něho. Tam to teprve vypadalo tak jak je to popisovaný v tom průvodci, i s obrázkama. Zadal jsem nainstalovat vedle, dalo mě to vybrat disk ale nešel změnit. Mám v tom tři a jeden z nich je rozdělenej na dva, takže jakoby čtyři. Vybral se zrovna ten nejmíň vhodnej. Nevím co to přesně udělá, nechci přijít o data, tak jsem to radši nepotvrdil, bojim, bojim.
Takovou dobu s tím zápasím a přitom se plácám pořád na začátku...

15
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:UBUNTU 11.04 čeština
« kdy: 11 Říjen 2011, 16:31:27 »
Tak už mě to pomalu přestává bavit, měl jsem o Linuxu jiné mínění ale vypadá to že asi zůstanu u Woken ať jsou jaký jsou.
Nainstaloval jsem UBUNTU na dvě další karty, 4G a 8G. Jak jsem psal výše, obě jsou SDHC a obě FAT32. Při instalaci jsem tam nastavil místo jaký se ukázalo při formátování, takže maximum. Každou kartu jsem zkoušel bootovat z tří různých čteček a tří rozdílných USB portů které mám na PC. Takže sedm různých připojení pro každou kartu (to číslo sice vypadá divně, ale je to tak).
Výsledek je ten, že s tou 8G zkončila veškerá činnost PC hned poté co napsal ještě v černé obrazovce pár vteřin po startu "Verifying DMI Pool Data......". Dál už neudělal nic. Na poprvé jsem ho nechal asi 5 minut kdyby si to náhodou rozmyslel, potom už jsem resetoval dřív.
A s tou 4G kartou poté co napsal "Verifying DMI Pool Data......" napsal ještě: "SYSLINUX 4.03 2010-10-22 CHS copyright (C) 1994-2010 H. Peter Anvin et al ERROR: No configuration file found No DEFAULT or UI configuration directive found! boot:_". A potom už taky nic. To podtržítko za slovem boot blikalo, dalo se tam něco napsat.
Bylo úplně jedno jak mám kartu k PC připojenou, chovalo se to všude stejně, rozdíly byli jen v tom která je to karta, ne v tom ve který je čtečce nebo ve kterým USB portu. Tím jsem myslím vyloučil chybu čtečky a USB portů, teď je to na kartách. Už jsem se jednou ptal, ale SDHC nebo FAT32 tomu vadí? Vím že u některých aplikací to vadí, karta musí jedině ve FAT. Jenže tyhle větší do FAT nejdou a na malou se nic nevejde.
Jediný co mě napadá, nainstalovat to na HDD, tam mám místa dost. Ale právě jsem si to chtěl napřed jen zkusit, ne to hned nainstalovat. V každým případě, nechci zatím přijít o Wokna.
Teď mě ještě napadlo že mám všechny HDD v NTFS a to Linux nevidí. Aspoň v routru to neviděl, tam jsem musel formátovat do FAT nebo ext.
Takže než to definitivně vzdám zeptám se: Je možný za těchto podmínek Linux nainstalovat do provozuschopného stavu včetně všech ovladačů na tiskárny, scanner, BT, IR a zachovat funkční Wokna pro návrat, eventuelně ze začátku pro potřebu udělat něco tam když to z Linuxu ještě nepůjde? Ideální kdyby byla možnost mezi systémy přepínat bez bootování, ale to už bych asi chtěl moc, i když mám pocit že jsem kdysi něco takovýho někde četl. Děkuji za odpověď.

16
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:UBUNTU 11.04 čeština
« kdy: 11 Říjen 2011, 12:19:58 »
Nojo, ta angličtina, to je pro mě neštěstí...
S tím místem, mám i 4G a 8G kartu a zkoušel jsem to na obě taky nainstalovat. Ale vůbec to z nich nezačne instalovat - bootovat, v DOSSu. Píše to že tam chybí nějaký soubor. Jsou obě SDHC a naformátované na FAT32. Na FAT naformátovat nejdou. Žádný program to nenabízí a zkoušel jsem jich asi pět. Jde s tím něco udělat?

17
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:UBUNTU 11.04 čeština
« kdy: 11 Říjen 2011, 09:57:54 »
Tak už to na mě mluví česky. Ten šedej nápis se musí chytit a přetáhnout nad tu angličtinu, TO ALE NIKDE NEPÍŠOU a já se mohl uklikat! Teď ještě ta diakritika, ovladače atd...

18
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:UBUNTU 11.04 čeština
« kdy: 11 Říjen 2011, 00:41:59 »
Tak jsem to znovu nainstaloval na nove naformatovanou kartu, do instalatoru jsem zadal cislo co se ukazalo pri formatovani karty [velikost] a je to porad cely v anglictine i kdyz se pise ze by to melo byt castecne v cestine. Po spusteni jsem ve stejnem menu jak jsem psal vyse chtel nainstalovat cestinu. Tentokrat se stahla bez chyboveho hlaseni, pribyla v seznamu, ale je seda, neaktivni, nejde spustit. Takze vsechno stale v anglictine, cesky ani slovo. Ted pisu z toho, diakritiku jsem taky nenasel... Tak co jeste delam spatne?
V Regional Formats mam nastavenou cestinu, ale v Language nejde, tam je seda...
Restart nepomohl, nic se nezmenilo.

19
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:UBUNTU 11.04 čeština
« kdy: 10 Říjen 2011, 23:05:51 »
Tím se nastavuje omezení prostoru pro tu instalaci? Jejda, tak to jsem to zvoral hned na začátku... špatně jsem to přeložil... Takže se tam má asi nastavit co nejvíc to jde, ať má celou kartu pro sebe, jestli to teď správně chápu.
A ještě mě napadla jedna věc, můj PC je dvoujadro 64bit. Pojede tam tahle verze nebo tam mám dát jinou? Wokna používám 32bit...

20
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:UBUNTU 11.04 čeština
« kdy: 10 Říjen 2011, 22:30:53 »
Mrknu tam.
Nevím jestli se něco stalo během instalace, ale fakt je to že jsem to na tu kartu zkoušel nainstalovat několikrát a pokaždý tam po instalaci byl jiný počet souborů. Nepočítal jsem je sice, ale někdy toho bylo asi na 3/4 stránky v Salamandru, a jindy víc jak na stránku.

21
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:UBUNTU 11.04 čeština
« kdy: 10 Říjen 2011, 21:48:28 »
Nainstaloval jsem to na SD kartu 1G naformátovanou na FAT. Napřed jsem zkoušel 8G SDHC naformátovanou na FAT32 i na FAT ale z té se to vůbec po restartu PC nenačetlo, hlásilo to nějakou chybu, už přesně nevím, myslím tam chyběl nějaký soubor. Instaloval jsem to programem unetbootin-windows-555. Nastavuje se tam při té instalaci zřejmě nějaké volné místo pro uložení nastavení jestli jsem to pochopil správně, dal jsem tam 100M. Instaloval jsem soubor ubuntu-11.04-desktop-i386.iso
Po restartu PC, změně bootovací jednotky na USB(ZIP) a natažení UBUNTU z karty, jsem kliknul na horní liště na Systém, v rozbaleném okně Administration, Language support, na první kartě dole Install/Remove Lang, potom jsem v dlouhém seznamu našel a zaškrtul Czech a potvrdil Apply Changes. Jo zapoměl jsem říct, k internetu je PC samozdřejmě připojen, ale ve Win, tak nevím jak tady, s tím jsem nic nedělal. No ale i tak začal Downloading, jel tam ten bargraf a tvářilo se to jako že to stahuje, problikávali různé názvy souborů atd. Asi po minutě když bargraf byl někde okolo 3/4 tak naskočila značka jednosměrky s hlášením Package operation failed.
To mě docela štve, ono to asi nebude tak jednoduchý. Podle toho co jsem četl jsem si myslel že tam ta čeština bude hned po instalaci. Wokna zvládám normálně nainstalovat, naformátovat HDD, všechny ovladače atd, ale tohle asi bude jinej oříšek, i pokud jde o ty ovladače. S Linuxem nemám vůbec žádný zkušenosti ani neznám nikoho kdo je má. Tak nevím...

22
Pomoc s instalací a aktualizací / UBUNTU 11.04 čeština
« kdy: 09 Říjen 2011, 20:17:57 »
Jsem dlouholetý uživatel Woken, ale jelikož mají svoje chyby chtěl jsem vyzkoušet něco jiného. Jelikož jsem narozen v ročníku kdy angličtina nebyla povinná, hledal jsem něco v češtině. Po přečtení několika fór a diskuzí jsem se rozhodnul pro UBUNTU verze 11.04 a instaloval jsem ho podle návodu z USB. Jaké však bylo moje překvapení že systém byl po instalaci v angličtině a do češtiny nešel přehodit. Tak proč se tam píše že je v češtině? Při snaze o nainstalování češtiny vyhazuje chybu. Kde dělám chybu, co dělám špatně?

Stran: [1]