Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - (BFU)

Stran: [1]
1
Ahoj,
děkuju, už je mi to všechno jasný....

PS: a přeju pevný nervy zejména s takovýma jako jsem já  :D

2
Instalace, aktualizace a spouštění / Re: Instalace - kam s /home ?
« kdy: 20 Března 2010, 00:12:54 »
Děkuju, takhle rychlou odpověď jsem v tuto hodinu nečekal  :)

3
Ahoj,
Omlouvám se za další nové téma ale nemůžu to nikde najít, všichni o tom píšou jako o úplné samozřejmosti, jenže já se v tom opravdu ztrácím. Ano jsem tipický BFU.... !

Chci nainstalovat Ubuntu jako dual boot s win xp - návod na stránce: http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD je perfektní a jsem přesvědčenej, že ho chápu, až do bodu 5.3 - ruční rozdělení disku. Respektive i tenhle bod chápu - zmenším oddíl kde jsou xp, vytvořím oddíl "/" kde bude systém (cca 10GB-15GB), pak vytvořím swap - 2x RAM, ale proč zakládám toto táma, je kam umístit /home.
Všude nacházím, že je lepší mít /home v samostatném oddílu, v návodu se o tom nepíše a já nevím kam s ním. Znamená to, že pokud nevytvořím oddíl pro /home, tak se automaticky vytvoří v oddílu "/" (pak je 15GB sakra málo) a nebo ho mám taky vytvořit při instalaci tím, že vytvořím další oddíl kde přípojný bod bude /home ?

Předpokládám, že mám vytvořit oddíl při instalaci, ale nevím jaké má být pořadí (a jestli je to důležité...) a jaký souborový systém pro tento oddíl zvolit....

Má to tedy být:
dev/sda1  -  win        asi 30GB
dev/sda2  -  /           cca 15GB
dev/sda3  -  /home    vše co zbyde
dev/sda4  -  swap      2x RAM - v mém případě 3GB

a nebo /home a swap prohodit ?


Případně mohu ho umístit na druhý fyzický disk - takhle nějak ?
dev/sda1  -  win
dev/sda2  -  /         cca 15GB
dev/sda3  -  swap    2x RAM
dev/sdb1  -  (zmenšil bych původní oddíl který jsem ve win používal pro mp3, filmy, fotky..... nerad bych to všechno smazal, mám to sice většinu zálohovaný, ale....)
dev/sdb2  -  /home   -   zase vše co zbyde


Ještě jednou se omlouvám za tu haldu zmatených otázek, které Vám určitě připadají triviální, ale po týdnu pročítání všemožných návodů a diskuzních příspěvků už v tom mám úplně totální chaos....

Stran: [1]

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.