Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
World of Warcraft

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Martan

Stran: [1]
1
Vytvoř přes pravé tlačítko na ploše soubor metacity.sh

obsah
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash
metacity --replace &> /dev/null
exit 0

Pak přidej spustitelný příznak, buď přes pravé tlačítko, nebo přes terminál (chmod +x /cesta/soubor).

Kliknutím na soubor soubor spustíš.

Po tomto se objevilo zlepšení - okno má nabídku a jde s ním posunovat, ale ostatní problémy přetrvávají.

Děkuji všem za rady, ale už mě to pomalu přestává bavit. Co se stalo Unity výchozím prostředím, tak mám jenom problémy s celkovou funkčností a stabilitou. To jsem dřív neznal. Ještě zkusím Tiboru radu a o víkendu přejdu na 12.04 a pak uvidím. Buď se to vyřeší nebo najdu jinou distribuci.

 :'( Ach jo, zase záloha, instalace, obnova... Už si připadám jako ve Windows  :-\

2
Jak jsem psal už v úvodním příspěvku, tak u jiného uživatele nebo v Unity ten problém není. Jenom u mne v Classic.
Nejdřív bych zkusil reset celého prostředí. Jak na to?

3
Bez zmeny co okna v strede alebo okraje okien.
Malo by to byt nastavene podla obrazku.

P.s mas v compiz config zafajknute v efektoch-dakoracie okna?

Tak změna se už projevila, ale je to nic moc  :(
1. Aplikace jsou po spuštění ve středu plochy
2. Okraj okna stále není vidět
3. Na Alt+F2 se nestane nic
4. Systém se často zasekne a trvá několik desítek sekund než začne reagovat. Zadané příkazy si pamatuje a všechny je provede. Občas potom zmizí horní a dolní lišta.

Aktuální

[příloha smazaná administrátorem]

4
Bohužel beze změny :-(

5
V příloze je snímek plochy s kalkulačkou. Všechny aplikace jsou po spuštění umístěné stejně, tj. v levém horním rohu. Jenom systémová hlášení jsou uprostřed plochy. Samozřejmě tady bez okraje okna.

[příloha smazaná administrátorem]

6
Právě že jsem nic nenašel. Tedy, našel jsem toto http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=66926.0, ale u mně nejsou vidět ani systémová tlačítka (min, max, close..) ani nabídka (menu) aplikace. Tam uvedená rada mi nepomohla.

7
Podpora pro pracovní prostředí / Problém s okny s Gnome Classic
« kdy: 02 Březen 2013, 17:07:19 »
Ahoj,
v Gnome Classsic mám problém s okny. Konkrétně se nezobrazuje okraj okna a tak okno nelze uchopit a posunout, změnit velikost apod. V Unity nebo jiných uživatelů tento problém není. Zkusil jsem prohledat fórum, ale žádnou radu jsem nenašel. Nevíte někdo, co s tím?

Děkuji

8
Obecná podpora / Re:Ubuntu 12.10 a uživatelské skupiny
« kdy: 28 Listopad 2012, 20:08:10 »
Bingo :) tohle jsem hledal. Vřelý dík.

Pokud by to to někdo potřeboval, tak Centrum softwaru balík nenašlo. Ale zafungovalo klasické
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install gnome-system-tools

9
Obecná podpora / Re:Ubuntu 12.10 a uživatelské skupiny
« kdy: 28 Listopad 2012, 16:40:43 »
Tak přesně tohle jsem čekal ::) Přesto dík

A propos - připadá mi zvláštní, že se v poslední době Ubuntu stále více zaměřuje na grafické "čičarády" alá Windows nebo Mac, ale na druhou stranu omezuje možnost nastavení systému "klikáním".

10
Obecná podpora / Ubuntu 12.10 a uživatelské skupiny
« kdy: 28 Listopad 2012, 14:41:51 »
Přešel jsem z verze 11.04 na 12.10 (64bit) a potřebuji znovu vytvořit a nastavit uživatelské skupiny a přidat do nich uživatele. Nikde jsem však nenašel možnost správy uživatelských skupin. Z okna správy uživatelů zmizela. Jak mám ve verzi 12.10 spravovat uživatelské skupiny?

11
Obecná podpora / Re:Obnovení Evolution v Ubuntu 11.10
« kdy: 31 Říjen 2011, 21:04:12 »
Zde se probírá obnovení Evolution.
Na jiné diskuze si prosím najděte odpovídající téma, kterých je na fóru dost. (Vylévání srdíčka, Jaké prostředí používáte, Co místo Ubuntu apod.) Nerad bych, aby to tady zase skončilo hádkou nad Unity  ;)

Omlouvám se, já tyto výlevy opravdu nemám ve zvyku ani na jiných fórech. Úplný začátečník nejsem a hromadu věcí si dokážu najít sám, ale phplus dal tu poslední kapku, kterou u mě přetekl pohár trpělivosti.

12
Obecná podpora / Re:Obnovení Evolution v Ubuntu 11.10
« kdy: 31 Říjen 2011, 01:31:53 »
Opravdu? Co je pro tebe dávno. Na 11.10 jsem upgradoval před 14 dny a jinou možnost než Unity nebo Unity 2D mi nedaly. Unity (3D) nefunguje a nejde s tím nic udělat. Na přímou otázku tady na fóru jsem odpověď nedostal. Unity 2D je pro mě absolutně nevyhovující. Pošta v háji, aplety v háji. Ovládání složité a zdlouhavé, přizpůsobení mizivé.

Když jsem přecházel z Windows XP na Ubuntu, bylo ovládání a nastavení jednoduché, snadné, řekl bych intuitivní. Unity je však děs, alespoň pro mě. Ještě bych jej pochopil na tabletu apod., kdy máš malou plochu a pouze dotykový displey. Ale na klasickém PC s velkým monitorem a myší?! Každý není odborník a není tak jazykově vybavený nebo měl na to čas, aby se pracně dostával k nějakým informacím a zkoušel co s nimi? Když jsem před 3 lety objevil Ubuntu, tak jsem si říkal - konečně Linux, který jednoduchý, příjemný a je radost s ním pracovat. Po 3 letech jsem dostal studenou sprchu. Už se nedivím, že se lidi Linuxu bojí. Já už se snad začnu bát taky co dalšího mi budoucnu přinese.

A propos - rady typu "Hledej", "Uč se" (na jaké jsem tady na fóru narazil) nebo ta tvoje, milý phplus, jsou nešťastníkům jako já k ničemu.

13
Obecná podpora / Re:Obnovení Evolution v Ubuntu 11.10
« kdy: 30 Říjen 2011, 22:08:48 »
Dík za rady, ale nic z toho mi nepomohlo. Protože mě navíc začalo neskutečně zlobit celé Ubuntu a nejvíc Unity, tak jsem se vrátil k 11.04. Tam jsem poštu obnovil za 10 minut. A nemusím se rozčilovat s Unity :-) Chvíli s tím vydržím a pokud v Ubuntu i nadále zůstanou Unity jako jediná možnost, přejdu jinam.

14
Obecná podpora / Re:Oprava Unity
« kdy: 30 Říjen 2011, 22:03:38 »
U mě to nepomohlo taky a nepomohla ani kompletní přeinstalace. Tak jsem se vrátil k Ubuntu 11.04. 11.10 mi nesmí na oči.

15
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Vylévání srdíčka
« kdy: 27 Říjen 2011, 01:49:55 »
Já mám úplně stejný názor jako mac01. V tzv. "standardním" Unity je vidět tak akorát plocha a prázdný horní panel, nijak nic. Z klávesových zkratek funguje maximálně magický trojhmat pro vypnutí. Unity 2D funguje jakžtakž. Při upgradu se podělala pošty v Evolution (řeším jinde ve fóru) a několik dalších věcí, které postupně řeším. Co však udělat s Unity jsem se nedozvěděl nikde, ani tady na fóru. Takže konkrétní dotaz bych měl - jak konečně zprovoznit Unity?

PS: Nejlepší by ale bylo - jak se úplně zbavit Unity a vrátit ke klasice? Možná to ale vyřeším jako jeden kolega - potom co zjistil, že mu zbývá pouze a jenom Unity, tak přešel na Kubuntu.

16
Obecná podpora / Re:Obnovení Evolution v Ubuntu 11.10
« kdy: 25 Říjen 2011, 20:44:03 »
Dělal jsem upgrade z 10.04 a evolution jsem musel doinstalovat. Zálohu přímo evolution nemám, mám zálohu celého profilu. V profilu jsem našel složky .evolution (5.1 kB) a .local/share/evolution (1.8 GB)

17
Obecná podpora / Obnovení Evolution v Ubuntu 11.10
« kdy: 25 Říjen 2011, 00:34:04 »
Ahoj,
po přechodu na Ubuntu 11.10 jsem musel doinstalovat Evolution. Po spuštění ale chce Evolution znovu nastavit účet apod. Vůbec nepřevzal původní nastavení. Můžete mi někdo poradit co s tím?

Dík

18
Zdravim, mam Ubuntu 11.10 a po restarte mi zmizol cely lavy panel (unity) a moznosti vpravo hore (datum, cas, bluetooth.. proste tam nieje nic).. Nic som neodinstaloval.

Mě se stalo to samé. V Unity (3D) vidím pouze plochu a prázdný horní panel jinak nic. V Unity 2D sice Launcher a Panel je, ale celé to funguje tak nějak divně. Celý systém se občas zasekne a nelze s tím nic udělat. Už na jaře mě Unity vůbec nezaujalo a spíš odradilo, ale to co se děje (nebo spíš neděje) teď je úplná katastrofa.

Smutné je, že nedávno jsem se poprvé setkal s Windows 7 a docela se mi zamlouval. Konečně se MS podařilo skutečně vylepšit systém. U Ubuntu musím bohužel konstatovat úplný opak.

Silně uvažuji o přechodu na jiný systém - Xubuntu nebo úplně jinou distribuci.

19
Pomoc s instalací a aktualizací / Re: Obnovení systému
« kdy: 03 Červen 2010, 20:24:27 »
Ještě jednou dík. Zafungovalo na první pokus a přímo přes wifi.

20
Pomoc s instalací a aktualizací / Re: Obnovení systému
« kdy: 02 Červen 2010, 22:30:17 »
Dík. vyzkouším. Jsem připojený právě pomocí wifi, ale mám naštěstí vypálenou instalačku.

21
Pomoc s instalací a aktualizací / Obnovení systému
« kdy: 02 Červen 2010, 22:10:41 »
Jsem asi blbec, ale smazal nějaký balík a nevím jaký :-(. Po restartu se teď můžu přihlásit jen v terminálu, grafické prostředí (Gnome) nejede. Dá se nějak Gnome obnovit abych nepřišel o nastavení systému, poštu, záložky ve Firefoxu, nainstalované aplikace apod.?

Dík

22
Multimedia, foto, video, zvuk / Re: Nefunguje zvuk.
« kdy: 30 Květen 2010, 20:24:26 »
Po přechodu na verzi 10.4 se začalo stávat, že po přihlášení nefunguje zvuk. V předvolbách (Systém - Předvolby - Zvuk - Hardware) není vůbec detekován žádný zvukový hardware (používám integrovanou zvukovku na základní desce). Pomůže restart, což je řešení ... ehm, obtěžující.

PS: vůbec si mi zdá, že současná verze Ubuntu je poněkud "ala Microsoft", tj. plná chyb - nefunguje zvuk, musel jsem znovu instalovat tiskárnu, při přehlášení občas nefunguje klávesnice, takže nejde zadat heslo...

Stran: [1]