Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - zdeans

Stran: [1] 2 3 ... 13
1
Hardware / Re:Brother DCP-L2552DN scanner
« kdy: 19 Leden 2018, 18:11:05 »
V základu 17.10 je jednoduché skenování, ale centru softwaru jsem našel ještě jeden balíček s jednoduchým skenováním, tak sem ho nainstaloval. Když jsem to skenování chtěl spustit, tak se nic nedělo, ale když jsem spustil to původní skenování co je v základu, tak to najednou skener našlo a šlo i skenovat.  Tož nevím jak se to má instalovat. Hlavně že to jede.  Ale nechápu to?!

2
Hardware / Brother DCP-L2552DN scanner
« kdy: 19 Leden 2018, 15:18:17 »
Na Ubuntu 17.10 mi tato tiskárna tiskne, ale scanner nefunguje. Zkoušel jsem všechno možný, ale bez úspěchu. Nevíte někdo jak na to? Mám nainstalovaný balíčky  bbdb3 a brscan-skey. Zkoušel jsem si stáhnout instalační balíčky přímo ze stránek Brother (brscan4-0.4.4-4.amd64.deb a brscan-skey-0.2.4-1.amd64.deb), ale stejně bez úspěchu. Brscan-skey mi nejde spustit ani z terminálu.

3
Obecná podpora / Re:Moje první poznatky
« kdy: 07 Leden 2018, 11:34:48 »
Teď sem zkoušel to prostředí Unity a pro mě je to takřka nepoužitelný. Proto bych ani nezkoušel 17.04. Ale je pravda co nevyhovuje mě, může ostatním vyhovovat. Hlavně ten launcher na levé straně, mě štve. V Unity sem ho nedokázal dostat dolů. Tlačítka sem si předělal na pravo, ale né u všech aplikacích to fungovalo. Celkově sem si s tím prostředím moc nerozuměl.

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk


4
Obecná podpora / Re:Moje první poznatky
« kdy: 06 Leden 2018, 23:37:27 »
S tím automatickým přihlašováním, je to následující. Když používáte proprietální nVidia ovladač, tak automatické přihlašování nefunguje. A když ovladač Nouveau, tak to funguje, ale dá se to vyřešit tím, že v /etc/gdm3/custom.conf  přepíšete tyto věci (odstraníte #), potom už automatické přihlášení funguje.
Kód: [Vybrat]
#WaylandEnable=falseNěkomu pomohlo odstranit # až z
Kód: [Vybrat]
#AutomaticLoginEnable=True
#AutomaticLoginEnable=<myusername>
#WaylandEnable=false
Takže to bude vypadat takhle
Kód: [Vybrat]
AutomaticLoginEnable=True
AutomaticLoginEnable=<myusername>
WaylandEnable=false
Mě stačilo ten křížek odstranit jenom WyalandEnable=false
https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2372948&page=5
https://askubuntu.com/questions/967847/ubuntu-17-10-gdm-auto-login-not-working
PS: při přihlašování, tam to zubaté kolečko mám (nějak sem to přehlédl, či co), ale na výběr mám Xorg, nebo Unity (Wayland tam není).

5
Obecná podpora / Re:Moje první poznatky
« kdy: 05 Leden 2018, 18:40:37 »
No s tím zničením desky, jsem myslel, že už to mají opravený. To jako, že se ta deska zničí časem, nebo hned? Mám mít strach? Konečně když sem zkusil po delší době nainstalovat Ubuntu, kde už není Unity, tak je zase problém, že se ti může zničit PC. Je velkej rozdíl mezi 17.04 a 17.10? Jestli si mám radši nainstalovat 17.04. Protože ta 17.10, vypadá celkem slušně a i se s ní dá celkem dobře pracovat.

6
Obecná podpora / Re:Moje první poznatky
« kdy: 05 Leden 2018, 18:02:26 »
To s tím zničením počítače, to je jako fakt tak vážný a reálný?
Ohledně grafiky, je zajímavý, že když mám ovladač nVidia (384.90), tak se musím vždycky přihlásit heslem (ať nastavím, automatické přihlášení, či nikoli), no a když mám svobodnej ovladač Xorg, tak se přihlašuju vždycky bez hesla automaticky, bez ohledu na to jak to mám nastavený.
S tím vzhledem, jestli jsem to dobře pochopil, tak stačí doinstalovat balíček s názvem "thema" a pak to někde přepínat? Nebo jak?

7
Obecná podpora / Re:Moje první poznatky
« kdy: 05 Leden 2018, 16:16:00 »
Dotaz.
Po delší době sem nainstaloval Ubuntu verze 17.10 (předtím jsem měl Xubuntu a Linux Mint). Při přihlašování nemám na výběr mezi Wayland a Xorg. Prostě žádný zubatý kolečko tam nemám, ale když se přihlásím, tak je to Xorg (správce ovladačů mi to řekl). Jak mám donutit systém na Wayland (chtěl bych ho zkusit). Jo a jde to změnit na automatické přihlašování (při instalaci jsemto měl tak nastavený). Jde nějak změnit vzhled (barva) ikon systému? Nějak sem na to nepřišel. Jo jak sou aplikace, tak tam mám tři ikony aplikace Darktable, dvě z toho jsou nefunkční (nevím proč) a nejdou nijak odstranit (nevím jak je odstranit).
PS: je to trochu změna (větší změna), po těch letech užívání Xubuntu a Linux Mint.

8
Tipy a triky pro Linux / Re:Google Chrome 49 - ikony rozšíření.
« kdy: 14 Březen 2016, 15:48:12 »
Taky bych řekl, že to jde pravým klikem myši, alespoň u mě jo.

9
Pracovní prostředí / Re:Nelze změnit pozadí v Xubuntu 14.04
« kdy: 15 Únor 2016, 15:37:53 »
Mě to taky kdysi blblo a můj postup byl takový. Nainstaloval jsem gksu a pak jsem přes terminál spustil gksu thunar a ve složce backdrops změnil všechny oprávnění (prostě všechno) na zápis i čtení a pak mi to šlo, i  vlastní tapety co jsem si do této složky přidal. Složka backdrops je vs Systém souborů/usr/share/xfce4/backdrops

10
Opravdu jsi nenašel podobnej program? Co v tom Photoshopu děláš? Já např. od doby co jsem přešel z Win na Xubuntu úspěšně používám na úpravu JPG právě Gimp a na RAW jsem teď vyzkoušel RawTherapee a su s ním spokojenej. Ale jestli chceš opravdu používat pouze a jenom Photoshop, tak budeš muset asi hledat na netu, jak to pořádně zprovoznit. Mě osobně by to asi nebavilo, pořád něco zkoušet. A pokud je ten Photoshop tak důležitej, tak ho jedině spouštět pod Windows.

11
Pracovní prostředí / Re:Chrome zablokoval stažení RAR
« kdy: 04 Únor 2016, 15:24:16 »
donny: Díky.
              Pač tam jsem se taky díval, ale asi jsem to přehlédl, neboť jsem si byl na 100% jistej, že tam nic takovýho není.
              Ješte jednou díky na stotísíckrát.

12
Pracovní prostředí / Re:Chrome zablokoval stažení RAR
« kdy: 04 Únor 2016, 05:06:58 »
juwa2: ty bych rád, ale nikde sem nenašel kde to vypnout. Poradíš?

13
Neví někdo co je to zase za funkci v Chromu? Vyskakuje mi hláška rar je škodlivý a prohlížeč Chrome jej zablokoval. Na 100% vím že ten RAR je naprosto v pořádku. Zkoušel jsem i jiné soubory z toho webu a nic mi nejde, vše je zablokovaný. Něco jsem se dočetl zde,ale je to trochu staršího data http://www.zive.cz/bleskovky/prohlizec-chrome-zabrani-stazeni-malwaru-stale-vice-konkuruje-antivirum/sc-4-a-171172/default.aspx ,ale teda nevím jak to zablokování ignorovat. Nikdy mi to nic neblokovalo a teď najednou mi to skoro všechno blokuje.

14
Tak já klasický video AVI (xvid) kde je AC3 nebo MP3 zvuková stopa, nebo MKV (AVC1) kde je ACC zvuková stopa, otevřu v programu Audacity a potom ho uložím stylem Soubor/Uložit zvuk v jiném formátu - vyberu v jakým formátu to mám uložit, např MP3 nebo OGG a pak podle toho upravím příponu za názvem a vše mi funguje tak jak má. Uloží se pouze zvuková stopa ve zvoleném formátu. Výhoda, je ta, že si to v tom programu můžeš rovnou roztrackovat a všemožně zvukově upravit. Myslím si, že si ten program poradí s hodně formáty a je dobrý, že je normálně ve zdrojích softwaru.
Jo a tady borec nějak pořešil to stahování: http://www.kamin.cz/blog/jak-stahnout-video-z-webu-ceske-televize-postup-krok-za-krokem snad to funguje i pod linuxem.

15
Obecná podpora / Re:Program pro prohlížení formulářů v PDF
« kdy: 05 Leden 2016, 16:32:39 »
A o jaký typ PDFka jako jde, mě jdou snad otevřít všechny, akorát ty formuláře, někdy nejdou vypisovat, ale většinou to jde. Používám program na PDF co je v Xubuntu (Evince - prohlížeč dokumentů).
Anebo takhle zkusit program flpsed , kterej je i v Centrumu softwaru, vypadá sice hrozně, ale dá se přes něj psát do jákehokoli PDF text. Velice jednoduché a funkční. Sice to otevře formulář jako obyčejné PDF, ale dá se do něho psát.

16
No tak přes "synaptic" nainstaluješ balík libreoffice-l10n-cs . Nebo přes terminál kde zadáš sudo apt-get install libreoffice-l10-cs
No a mělo by to býti v češtině.

17
Obecná podpora / Re:Vertikální synchronizace.
« kdy: 30 Prosinec 2015, 11:07:52 »
Má to ovšem jednu malou chybičku, když se totiž vypne ten originální kompozitor co je ve "Vyladění správce oken", tak se sice video nijak netrhá, ale prozměnu se neukazují náhledy k fotkám, videům a jiným souborům. Leda, že bych zaškrtl používat kompozitor a tam jenm ty náhledy, zkusím to. Takže po zkoušce,  když ten orig. kompozitor zapnu, tak se videa zase sekají.

18
Pracovní prostředí / Re:indicator-weather
« kdy: 29 Prosinec 2015, 18:52:03 »
Takže My-Weather-Indicator zatím funguje bezvadně, sice tam nejdou zadat menší města jako Prostějov, ale Olomouc to akceptuje a přes Yahoo je to daleko přesnější jak ten originál applet počasí do Xubuntu, tam byli rozíly ve stupních i 8 stupňů a tady jsem zaznamenal zatím max 2 stupně, což je skvělý a co se týče ostatních údajů tak je to taky celkem přesný. Takže doporučuju všem co mají Xubuntu a nelíbí se jim ten originál applet počasí co ukazoval všecko tak nějak špatně.
Díky.

19
Obecná podpora / Re:Vertikální synchronizace.
« kdy: 28 Prosinec 2015, 20:07:39 »
to Jakub Vaněk: A kterej ten odkaz mám použít na Nvidia GT630? Já jsem zkusil ten    duncanlock.net/blog/2013/06/07/how-to-switch-to-compton-for-beautiful-tear-free-compositing-in-xfce/  a řekl bych, že to funguje, nebo http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2144468 Nebo je to stejný jak pro Nvidii, tak pro AMD? To nějak nechápu.

20
Pracovní prostředí / Re:indicator-weather
« kdy: 28 Prosinec 2015, 09:11:33 »
Takže jsem si stáhl balíček "my-weather-indicator" tady z těchto stránek http://www.ubuntuupdates.org/package/atareao_atareao/wily/main/base/my-weather-indicator  a na to že to má být pro verzi 14.04.3 tak mi to zatím funguje i na Xubuntu 15.10. Uvidíme jak to bude fungovat. Každopádně je to přesnější. V repozitářích a ani v Centrumu softwaru sem nic nenašel.

21
Pracovní prostředí / Re:indicator-weather
« kdy: 27 Prosinec 2015, 13:25:41 »
A není něco podobného i na Xubuntu, protože ten jejich originál applet počasí, je taky hodně nepřesnej.

22
Obecná podpora / Re:Vertikální synchronizace.
« kdy: 27 Prosinec 2015, 13:18:38 »
Tož taky by mě velmi zajímalo, kde je zakopaný pes? Taky furt nějak nechápu v čem je teda problém, jestli v prostředí nebo v grafice a ovladačích, nebo v nečem jiném.
Neví to náhodou někdo?

23
Obecná podpora / Re:Vertikální synchronizace.
« kdy: 26 Prosinec 2015, 11:08:19 »
No např. u mě v Xubuntu, když si pustím video ve VLC tak mi to taky dělá, ale dá se to přežít, ale v Google Chromu když si pouštím nějaký video, tak se to někdy i kostičkuje a je to prostě horší.

24
Obecná podpora / Re:Vertikální synchronizace.
« kdy: 20 Prosinec 2015, 13:44:30 »
A ten Compton nejde asi ani v 15.10 něco jsem našel a nainstaloval, ale při spuštění přes terminál mi to hlásí něco ve smyslu "Další kompozitní správce je již spuštěn", ale netuším kterej. Leda ten co je v Nastavení/Vyladění správce oken/Kompozitor a tam mám zaškrtlé Používat kompozitor, Použít přímé zobrazování pro okna v režimu celá obrazovka, Vertikální synchronizace při vykreslování, jinak to mám všecko vyplý, ale stejně to furt není ono.

25
Obecná podpora / Re:Vertikální synchronizace.
« kdy: 20 Prosinec 2015, 11:04:57 »
Taky by mě zajímalo, jestli to někdo vyřešil. Mám Xubuntu 15.10, ale blbo to i v 14.04, grafika Nvidia GT 630 a nesvobodné ovladače 352.63 a "Sync to VBlank" mám zaplý, ale výsledek je pořád je stejnej. Furt to blbne. Někdo psal že to blne v Xubuntu i v Lubuntu, ale např. v Gnome Flashback je to v pohodě. Jenže mě se nechce přecházet z Xubuntu na jiný prostředí.

Stran: [1] 2 3 ... 13