Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Dancer

Stran: [1] 2 3 4
1
Toto je drobně upravený návod, který byl původně pro ubuntu - http://linuxg.net/how-to-fix-the-no-sound-error-after-upgrading-to-ubuntu-13-04/

Po čisté instalaci na Asus Eee 1215b mi nefungoval žádný zvuk. Zvukovky viditelné ve výpisech lspci i cat /proc/asound/cards. Na anelu se nezobrazoval indikátor zvuku ani když byl aplet odebrán a znovu přidán.
Při pokusu o přehrání filmu či zvuku vyskakolava hláška Audio output failed. Audio device "default" could not be used:
Adresář nebo soubor neexistuje.
.

Řešení (fungující v mém případě - Lubuntu):
$ sudo apt-get remove --purge alsa-base pulseaudio
$ sudo apt-get install alsa-base pulseaudio
$ sudo alsa force-reload

...pak ještě následně obnovení panelu lubuntu:
$ lxpanelctl restart

Snad to někomu pomůže.

2
Také mám odstarožní (asi 8 let starý notebook) a dříve jsem na něm provozoval Kubuntu a WinXP. Jak šel čas, tak HW postupně přestával zvládat nároky KDE - přešel jsem na XFCE. Na chvíli jsem si pomohl, ale i toto prostředí bobtná a tak jsem přešel na LXDE. To se mi líbí pro svou rychlost a nenáročnost. Sice je funkčně ne tak "vymazlené", jako KDE/GNOME/XFCE, ale vynahrazuje to rychlostí. Nyní mne čeká upgrade, takže skončím s KDE na desktopu a LXDE na notebooku. :)

3
Archiv / Kdy bude ke stažení 9.10?
« kdy: 23 Duben 2009, 15:45:05 »
No, jen jsem ukradl toto typické nesmyslné téma těm, kteří jako smyslů zbavení chtějí vlastnit distribuci s co nejvyšším číslem.  ;D

Tím se omlouvám za svůj žertík a off-topic. Jsem zvědav, kolik lidí sem vleze.  ::)

4
Archiv / Re: finalni verze kubuntu 9.04
« kdy: 23 Duben 2009, 10:21:26 »
Já funguji na notebooku jenom přes WiFi a neměl jsem zatím s upgradem problém. Uvidíme, co bude tentokrát... :)

5
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Kolik je vám let?
« kdy: 31 Březen 2009, 14:23:06 »
Koukam, ze cim mladsi, tim schopnejsi uzivatel....

Stačí si spočítat, kolik takovým uživatelům kdy bylo. Já jsem k počítačům dostal až v cca. 16-ti na střední a to byla XT-čka. K vlastní 486DX jsem se dostal až na VŠ.  Dnešní mládež se k počítačům dostane v podstatě se začátkem ZŠ, někdy i dříve. To se zákonitě musí projevit.

6
Hardware / Re: Blikanie monitoru od elektrickej siete - co s tým?
« kdy: 09 Říjen 2008, 15:43:46 »
Jak už radili jiní. Ideální je začít od nejjednoduššího po složitější:
1) Oddálit VGA kabel od veškerých napájecích (třeba tím, že se uspořádá klubko kabelů pod stolem).
2) Použít kvalitnější kabel  - místo VGA třeba DVI. To za předpokladu, že to je technicky možné (gr. karta i monitor mají takový konektor).
3) Podívat se na všechny spotřebiče zapojené do stejného napájecího okruhu, jako je počítač (monitor) - postupně je zkusit odpojovat a tak najít ten, který může do rozvodů zanášet výkyvy projevující se blikáním.
4) Snažit se mít zapojeny počítač i všechny periférie do stejného zásuvkového okruhu. Pokud to tak není, mohou být například na tiskárně a počítači rozdílné potenciály, které se vyrovnávají, což může způsobovat různé obtíže od rušení až po "odcházení" některých součástek/komponent/spotřebičů.
5) Pořídit zásuvku s filtrem.
6) Pořídit si kvalitní záložní zdroj a zapojit počítač s monitorem do něj.
7) Nechat si udělat revizi elektrických rozvodů a případné nedostatky odstranit.
.
.
.
99) Přestěhovat se tam, kde to takhle nezlobí. :)

7
Hardware / Re: Nově sformátovaný disk
« kdy: 09 Říjen 2008, 15:22:03 »
Možná hloupý dotaz, ale disk je namapován do nějakého adresáře. Odhaduji, že /media/...něco....
Jaká práva jsou nastavena pro tento adresář?

8
Internet a sítě / Re: WIFI = opět problémy... :-\
« kdy: 09 Říjen 2008, 15:17:46 »
Nevím co si o tom mám myslet... :-X

Prostě zázrak!   ;D

Ale ne... vážně: Co aktualizace systému? Pokud probíhaly, mohly se těmito updaty projevovat různé chybky v distribuci, které byly předtím zkryty - opatchovalo se tohle a něco jiného tím pádem nejelo, jak má.
Jinak routery a WiFi zvlášť je občas mrcha. Mám router OvisLink WL-1000UR a po cca. třech letech bezproblémového provozu mi postupně, aniž bych cokoliv měnil, přestávalo fungovat připojení na internet. Síťovka měla IP adresu (dynamicky přidělovanou routerem), dalo se na ni pingnout z jiného počítače (na kterém připojení fungovalo), ale z ní (resp. z počítače, v němž byla) se pingnout nedalo, cokoliv jiného také ne. Stejné chování jak pod Win, tak pod linuxem. Naštěstí stačil reset routeru a jeho opětovné nastavení a zase vše funguje.
Cesty dat jsou někdy nevyzpytatelné...  :-\

9
Hardware / Re: Via Eden X Intel Atom
« kdy: 01 Říjen 2008, 15:33:34 »
A už jsi se pro něco rozhodl? Protože na tom chci provozovat ZoneMinder, potřebuji stroj, který zvládne některou z větších distribucí = potřebuji něco silnějšího. Zatím to (po přečtení některých informací vidím na Eden, ale chybí mi informace o zkušenostech - jak velký problém je provozovat na tom linux (mám na mysli nutnost kompilace ovladačů atd).
Jinak docela hezky zpracovaná informativní stránka o spotřebě je tady: http://www.epiacenter.com/powersim/powersim_v2/epiasimulator_v2.htm

10
Hardware / Via Eden X Intel Atom
« kdy: 01 Říjen 2008, 13:57:34 »
Řeším otázku serveru/routeru postaveném na jedné z těchto platforem: Via Eden a Intel Atom. Primárně mi jde o co nejmenší spotřebu, ale současně i o rozumný výkon pro routování, běh ZoneMinder-u, Samby.
Z uvedeného vyplývají i mé požadavky na další části serveru: 1xHDD, 1xDVD na odkládání "postarších dat", 1x 1Gbit síťová karta (navíc k integrované). Nic víc netřeba.

Máte někdo zkušenosti s instalací a během linuxu na těchto platformách? Co se týká spotřeby, jsou si +-rovnocenné (Eden žere sice víc než Atom, ale u chipsetů se to srovnává, neb ten intelácký se hrozně rozežraný), tudíž se rozhodnu podle rad a dalších kritérií. Cenově teď vychází Atom na desce na pár šupů, Eden je dražší.

Provozuje někdo linux na některé z těchto platforem?

11
Vzhledem k rekonstrukci bytu jsem na tom se zvládáním nedočkavosti podstatně lépe - prostě nemám čas na nějaké blbosti. Takže bourám, zdím, tahám dráty atd. a na nějaké stahování dojde až tak kolem konce měsíce.  ;D

12
Sdružení Ubuntu ČR / Re: Ubuntu je tu pro vás!
« kdy: 31 Březen 2008, 10:44:48 »
Je to špatné - poslední dobou nemám na nic čas, ačkoliv bych chtěl. Jenže kromě práce rekonstruuji byt a ještě tak měsíc a půl budu. Takže se mi nedostává času pro jakékoliv další činnosti.
 :(

13
Sdružení Ubuntu ČR / Re: Jednotná forma prezentace sdružení
« kdy: 28 Únor 2008, 23:26:57 »
Ano, někdy je méně více a proto bych u textů zůstal u klasických fontů pro text - buď nějaký patkový (Times), nebo bezpatkový (Arial, Verdana, Tahoma).
Ale nejsem profi grafik, takže jde jen o subjektivní názor bez odborného argumentu.

14
Sdružení Ubuntu ČR / Jednotná forma prezentace sdružení
« kdy: 03 Únor 2008, 23:30:32 »
Na ustavující schůzi jsem "dal do placu" návrh na jednotné provedení prezentace sdružení - abychom se nedostali do situace, kdy při jakémkoliv veřejném vyjádření (písemném), žádosti apod. budou písemnosti "každý pes, jiná ves".
Nejsem pravda z nejaktivnějších, ale vzhledem k tichu po pěšině bych tuto záležitost možná mohl rozhýbat.

Můj návrh je následující - vytvořím prvotní nástřel s popisem (grafika, s popisem velikosti loga, použitého písma - font, velikost atd.) a ten bude sloužit jako impuls pro veřejnou rozpravu s cíle nějakého konečného návrhu, který by se k veřejné prezentaci používal.
Pro začátek by šlo o sadu "hlavičkový papír" (šablona OO.org textového dokumentu) a OO.org prezentace.

Co na to ostatní- souhlas?

15
Multimédia / Re: YouTube, Firefox, 100% využití CPU
« kdy: 14 Leden 2008, 14:50:49 »
KDE, nebo Gnome?
Co jiný prohlížeč?

Chtělo by to malinko více informací...

16
No já mám už asi 5 starý Compaq 1015v s integrovanou ATi grafikou a nemám s ovladači jediný problém. Dokonce je instalace linuxu rychlejší než instalace Windows ze záchraných CD-ček dodaných s notebookem + doinstalace OO.org + pr dalších nástrojů. Takže já si nestěžuji.
Je ale pravda, že můj notebook už "okoral" do stavu podporovaného HW. :)

17
Ode mne chtějte příspěvek až po výplatě...

...naštěstí to bude už pozítří ráno... pak dodám i tučný dar sdružení ve výší 4000 Kč ;)
OT: To se tak někdo má! Já přesně o tyhle prachy přišel tím, že se mi podařilo na týden ochořet. Důsledkem byla čtyřtisícová sekera způsobená rozdílem mezi platem a nemocenskou. Nepracuješ náhodou ve státní správě? Třeba by se díky tomu dalo vystopovat, kam jdou mé peníze.  ;D

18
Technická poznámka ohledně příspěvků: Bylo by dobré taky určit, do kdy mají být příspěvky uhrazeny. Chápu, že zatím není účet, ale nějaký mezní datum by asi nebyl od věci. ;)
Určitě, ale teprve podle toho kdy se nám ten účet podaří založit ;).

No zase taková detektivka to nebude... Pokud by to bylo například do konce ledna, tak je to reálné jak z pohledu založení účtu, tak i pro doručení příspěvků placených převodem. Možná bylo chybou, že se na ustavující schůzi nevybraly příspěvky od těch, kteří by je byli ochotní zaplatit hotově (což já třeba byl). Nu což. Po bitvě každý generál...

19
Technická poznámka ohledně příspěvků: Bylo by dobré taky určit, do kdy mají být příspěvky uhrazeny. Chápu, že zatím není účet, ale nějaký mezní datum by asi nebyl od věci. ;)

20
Sdružení Ubuntu ČR / Re: Připomenutí
« kdy: 14 Prosinec 2007, 15:19:53 »
Ještě, že nekandiduji - jsem nesmělý a povídat o sobě bych se styděl. :D

Ale vážně: Dostavím se, přihlášku mám již připravenou ve dvou výtiscích a v telefonu nastavené upozornění, abych včas vyrazil. Víc pro to udělat prozatím nemohu.

->Vojtěch Trefný: Propagaci bodů k projednání jsem bohužel neudělal, neb jsem ochořel a nějak mne veškerá aktivita s počítačem přešla. :( Na schůzi ale budu už fit.

21
Archiv / Re: Zmena z nVidia na ATI
« kdy: 07 Prosinec 2007, 13:11:35 »
existpierre myslím že ten 7.11 je jen nové označení a to jsou ovladače 8.43.3
Jo jo. ATi/AMD sjednotili číslování ovladačů pro Win i lin.

22
Archiv / Re: Ubuntu 7.10 gnome a mys
« kdy: 07 Prosinec 2007, 10:21:25 »
Potřebuješ "znefunkčnit" nějak dočasně (nebo pouze v nějaké aplikaci) myš, nebo jenom "odstranit" kurzor?

23
Plánuji do budoucna malý domácí server, který by měl splňovat následující požadavky:
  • Domácí umístění = tedy nebude vystaven povětrnostním vlivům
  • Běh 356*24 = nízká energetická náročnost
  • Firewall
  • Síťové služby (Routování, NAT atd.).
  • Zálohování + datové úložiště - z toho vyplývá běh Samby (stanice v domácí síti budou jak Win, tak lin) a nutnost připojit pevný disk (nejlépe SATA rozhraním.

Tohle jsou hlavní požadavky, ale ne všechny - ty ostatní jsou ale podružné.

To, co mne zajímá, je HW stránka věci.

Máte někdo něco takového doma postaveno? Jakou máte HW konfiguraci, na kolik přišla a jaké máte zkušenosti s provozem (spolehlivost, vytížení, teplota komponent v souvislosti s umístěním serveru (někde zastrčený v komoře apod.).
Už jsem si v tomto směru nějaké možnosti ověřoval, ale data jsou jedna věc (zvlášť prezentovaná výrobcem komponent) a praktické zkušenosti věc druhá.

Díky moc za odpovědi.

24
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Něco pro zasmání
« kdy: 05 Prosinec 2007, 20:35:30 »
Nevyřešili - poslal jsem mu na sebe kontakt (telefonní číslo). Odpověděl mi, že nemá kredit a poslal na sebe jabber a icq. Poslal jsem mu (pro jistotu) svůj jabber a dal jsem si ho do kontaktů jak u icq, tak u jabberu.

Podle toho jak uvedl...
"cd samp021 - chvili cekejte

apt-get update - opet cekejte
...
"

...odhaduju že šlo o studentíka, který kývl na administrování serveru (případně na výpomoc někomu) a dostal do ruky návod psaný v tomhle stylu. Jenže návod nefungoval a jeho znalosti mu na to zjevně nestačily.
Protože se neozval tak soudím, že buď někoho splašil, nebo se na to vybodnul.

EDIT: Tak mi napsal a je to jasné. Je to sice studentík, ale chce si na freehostingu, jak napsal, "jen pro zabavu chcu rozjet san andreas multiplayer server". Poněkud nešťastně ale použil jako návod postup pro Debian, ale jako distribuci má vybránu pro server Slackware. Pokud by to někoho zajímalo, tak jde o návod umístěný zde: http://vmp.7x.cz/server-bez-verejne-ip

25
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Něco pro zasmání
« kdy: 05 Prosinec 2007, 20:02:03 »
Tak jsem se jednou snažil (přes své titěrné znalosti) pomoci jednomu motorkáři s linuxem. Marně.
Já jsem já, protihráčem je bender. K vidění zde: http://forum.motorkari.cz/viewtopic.php?id=28787

...a pak se snažte někomu pomoci...  ;D

Stran: [1] 2 3 4