Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Evžen Šubrt

Stran: [1] 2 3 ... 88
1
Pomoc s hardwarem / Re:problem s ATI/AMD
« kdy: 28 Leden 2014, 13:32:47 »
Postup "odinstalace" je popsán tady - doporučuje se reinstall původního svobodného ovladače, viz Wiki: Grafické karty ATI - Odebrání ovladače.

Funkčnost ovladače na AMD karty závisí hodně od stáří karty, resp. od konkrétního modelu. Já jsem o víkendu testoval výkon HD7850 na galium (radeon) a 3 verzích fglrx, přičemž na galiu prakticky nejelo 3D, s jednou verzí fglrx vůbec nenajely xka a dvě šly v pohodě, byť s různým 3D výkonem.

2
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Tak asi budeme mít po dual bootu
« kdy: 02 Červenec 2012, 11:29:34 »
Jediné co mi dělá těžkou hlavu je že některá distra na tuhle MS hru přistupují.
Sorry, ale myslím si, že jít proti tomuto (byť nesmírně debilnímu) trendu si Linux s podílem na trhu v řádu 1-3% prostě nemůže dovolit.

3
No, zas tak strašné to nebude. Nejspíš teda přijdeme o Grub2 (kvůli licenčním problémům, náhrada pravděpodobně efilinux loader), ale rozhodně to nějak půjde.
http://www.omgubuntu.co.uk/2012/06/canonical-clarify-ubuntu-secureboot-plans

4
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Co děláme špatně?
« kdy: 05 Duben 2012, 15:58:30 »
No, já už jsem taky dlouho nic nevyplodil (cca 1 velký a jeden menší návod na wiki, které se snažím držet v aktuálním stavu). Důvod je jednoduchý: Troufnu si psát návody jenom na věci, které důvěrně znám, resp. často je používám. Jelikož asi spadám do kategorie "průměrný uživatel" (co se týče funkcí a aplikací), jsou prakticky všechny návody, co bych byl schopen tvořit, už hotové/přeložené.
3) PROMĚNLIVOST: Ubuntu má až příliš rychlý vývoj. Psát návody na Unity, Empathy a tak je dost na nic při tom, jak rychle se mění.
Tohle je problém i pro mě. Člověk se něco naučí, zjistí, kde jsou slabiny, přijde na vychytávky či u nedostatků workaroundy, tak tak se dokope k napsání nějakého návodu a ona už je na světě nová verze, kde je polovina věcí jinak, upravená nebo opravená.

Mám takový pocit, že izolovaní jedinci pracující na izolovaných projektech (což mi přijde, že je současný stav) budou vždy méně efektivní, než jakákoli týmová práce. Proto si myslím, že bez jakékoli koordinace ze strany lídrů komunity, se to k lepšímu nehne.

5
Pomoc s hardwarem / Re:grafika ATI Mobility Radeon x700
« kdy: 23 Únor 2012, 09:33:00 »
Instalace ovladačů grafických karet ATI (pokud jsi se tam z onoho návodu na wiki neproklikal), konkrétně sekci Výběr svobodného ovladače, případně Instalace experimentálních svobodných ovladačů.


6
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Humble Introversion Bundle
« kdy: 24 Listopad 2011, 16:36:47 »
Ten Spacechem asi nemáš z bundlu.
Já teda Spacechem mám z předminulého mám (tuším, že se jmenoval Humble Frozen Bundle, podle her od Frozenbyte). Ale tučím, že ho tam přidali až několik dní po startu a taky že podmínkou bylo zaplatit více než aktuální průměr.

7
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Humble Introversion Bundle
« kdy: 24 Listopad 2011, 09:20:44 »
No, předchozí dva jsem si kaufnul. Tenhle zatím zvažuju. Ta zvyšující se frekvence bundlů mě začíná trochu odrazovat. Taky myslím, že jeden bundl do měsíce je až až.

8
Archiv / Re:Ati catalyst
« kdy: 22 Říjen 2011, 22:43:04 »
Tak jsem na netu objevil radu, jak vyřešit problém líného Unity na kartách ATI/AMD. Stačí nainstalovat compiz settings manager, v něm vlízt do OpenGL a tam vypnout volbu Synchronizovat při VBlank. Sice to pořád není ideální, ale je to mnohokrát lepší, než v defaultním nastavení.

P.S: Prostě mi nikdo nevymluví, že není chyba přímo v Unity. Akcelerace jede, benchmarky ukazují zas o trochu více, než s předešlými verzemi ovladače/jádra, gamesy jedou, zkrátka jediné, co škube, je Unity.

9
Archiv / Re:Ati catalyst
« kdy: 20 Říjen 2011, 15:16:19 »
...
Já bych si to tvrdit nedovolil. Když Nvidia jde a Ati ne, hardwarem to nebude. Tedy když si odmyslíme GK.
No, kdyby mi nefungovala akcelerace, tak řeknu, že trhání v Unity je způsobené ovladačem/hardwarem. Ovšem když akcelerace jede a Unity přesto trhá, rozhodně bych neoznačil za viníka ovladač/kartu. Neřkuli že v 11.04 jelo akcelerované Unity naprosto bez problému.

10
Archiv / Re:Ati catalyst
« kdy: 20 Říjen 2011, 09:56:06 »
Dovolil bych si tvrdit, že problém trhaného Unity nebude v AMD ovladačích. Mám totiž nainstalovaný ten z repozitáře, akcelerace bez problémů funguje, jenom to Unity je pořád trhané (na rozdíl od Unity2D, které jede naprosto plynule).

Uvidíme, třeba to spraví nějaká aktualizace.

11
Obecná podpora / Re:Imap v thunderbirdu
« kdy: 04 Říjen 2011, 09:39:59 »
Ten divný název účtu je správně - jak je napsáno výše, značí to "uživatel@email.cz"@imap.seznam.cz. Taky mě to jednou vyděsilo, ale v pohodě to funguje. Zkontroluj ještě jednou všechny udaje (porty, šifrování) a pokud jsi imap na seznamu ještě nepoužíval, je nutné ho na stránkách seznamu v nastavení účtu zapnout.

12
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Google+
« kdy: 11 Červenec 2011, 13:10:04 »
Tak od soboty už jedou oficiální pozvánky - může je posílat každý, kdo už na "plusku" je. Takže kdo by chtěl, ať písně SZ.

13
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Orbo - perpetum mobile?
« kdy: 06 Červenec 2011, 23:25:38 »
Neodpustím si jednu poznámku - mnoho lidí si myslelo, že našlo situaci, stroj, princip, který porušuje 2.větu termodynamickou, tj. našli stroj s účinností >1. Problémem je, že ve všech případech byl tento stroj (reálný nebo myšlený) schopen pracovat s takovouto účinností jen po omezenou dobu, a poté potřeboval zásah (ekvivalentní dodání značného množství energie), aby mohl pracovat dále. Celkově potom na dlouhé časové škále při korektním započtení všech energetických vstupů a výstupů spadla účinnost opět pod 1 (a většinou velmi hluboko).


14
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Orbo - perpetum mobile?
« kdy: 06 Červenec 2011, 23:14:36 »
MEG odčerpává „volnou energii“ v podobě EM energie, kterou permanentní magnet neustále vylévá do prostoru
Dočetl jsem tvůj odkaz až k tomuto blábolu - pak jsem musel napočítat do 10 a dát si panáka. Tohle se někde učí??

A mimochodem, každý student 1.ročníku fyziky (možná už i někteří středoškoláci) odhalí do 10ti vteřin zásadní problém MEGu a tím je jeho jádro z permanentního magnetu. Veškerou energii, kterou vyrobí, totiž vezme právě z tohoto magnetu, takže po chvíli budeš potřebovat ještě více energie na jeho opětovné zmagnetování.

15
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Orbo - perpetum mobile?
« kdy: 06 Červenec 2011, 22:54:34 »
Koukám na tohle vlákno a musím říct, že po čase jsem změnil názor. To, že Perpetuum mobile porušuje zákony fyziky je jistě pravda. Avšak, pokud jste přičichli ke kvantové fyzice nebo dokonce k metafyzice, musíte vědět, že ne vše bylo v našem vesmíru odhaleno a že ne všechny zákony musí být zcela správné. Největší chybou je myslet si, že všechno už víme. ;)

Jinak sysifos.cz je 100% nesmysl. Argumenty na těchto stránkách jsou většinou zcela mimo.
No, já jsem k fyzice přičichl docela dost, sice hlavně k té statistické a k termodynamice, ale s kvantovkou jsem si taky potykal. A zatím ani ti největší šílenci nenašli v 2.větě termodynamické díru. A hlavně neplést dohromady fyziku s metafyzikou - krom těch pár písmen nemají spolu nic společného.

16
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Google+
« kdy: 04 Červenec 2011, 09:23:03 »
... kategorizace přátel a možnost určovat, kdo jaký příspěvek vidí, to mi na FB vždy těžce chybělo

Facebook umí přece obojí minimálně několik let, jen to neni na očích a lidi to nepoužívají.
No, sice to v nějaké míře umí, ale oproti plusku je to tak napůl cesty. "Kruhy" dělají kategorizaci více přirozenou.

17
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Google+
« kdy: 03 Červenec 2011, 13:39:44 »
Jojo, vypadá to, že postupně navyšují kapacitu. Uvidíme, jestli google zase otevře zadní vrátka a půjde zase přizvávat lidi pouhým nasdílením nějakého postu - párkrát už je otevřel. Momentálně jsou podle všeho asi zavřená.

18
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Google+
« kdy: 03 Červenec 2011, 09:03:13 »
Taky už tam od pátku jsem. Myslím, že to má potenciál - rozhodně větší než FB, kategorizace přátel a možnost určovat, kdo jaký příspěvek vidí, to mi na FB vždy těžce chybělo. Zatím největší nevýhodou je málo lidí.

P.S: Kdyby to chtěl vyzkoušet, ať mi pošle soukromou zprávou svůj gmail (nejsem si jist, že to musí být nutně gmail, ale u něj to většině lidí fungovalo, možná, že stačí jen libovolný mail na googlí účty) a já mu zkusím vytvořit pozvánku - jestli to už u gůglů nevypli.

19
Pomoc s hardwarem / Re: No sound HDMI+Redeon 5470
« kdy: 02 Červen 2011, 09:42:59 »
ovladace od VGA mam najnovsie z amd stranky cca tak pred mesiacom instalovane, a ano v ovladani zvuku som to samozrejme prepol ale aj tak to nefungovalo ...
A fungovalo to někdy? (Na jiné verzi Ubuntu, jiném OS, ap.) Kdyžtak je nutno zkontrolovat, jestli je propojovací kabel kompatibilní s HDMIv1.3 a zda-li zdířka na TV podporuje přenos zvuku po HDMI. Např. na mojí LCD TV Samsung zdířka označená HDMI1/PC kupodivu přenos zvuku (na rozdíl od třech ostatních zdířek) bůhvíproč nepodporuje.

20
Pomoc s hardwarem / Re: No sound HDMI+Redeon 5470
« kdy: 01 Červen 2011, 18:43:11 »
V těch předvolbách zvuku (druhý obrázek od tebe) musíš ještě přepnout na záložce Výstup na tu Manhatan HDMI audio.

21
Podpora pro pracovní prostředí / Re: instalace ovladače ATI
« kdy: 01 Červen 2011, 09:56:58 »
tak ja uz mam vyreseno  nainstaloval jsem posledni drivery    a facha solidne

postupoval jsem dle tohoto navodu

http://digitizor.com/2011/05/31/ati-catalyst-11-5-fglrx-8-5-ubuntu-11-04/
Jen poznamenám, že takové návody máme i na naší wiki, dokonce v češtine :)
Instalace ovladačů grafických karet ATI

22
Podľa údajov na alze má X8 168 MB RAM a X10 mini pro 256 MB. X10 mini som už v ruke držal a jej rozmery mi vyhovujú.
Otázka velikosti RAM u X8 je hodně diskutovaná. Zde oficiální odpověď:
Citace
The RAM memory is 256MB in Xperia X8. However, the RAM is used flexible based on CPU need and available memory.
-Markus
Sony Ericsson Answers Team

If you check free memory in the phone you might get that information but I am very sure that the RAM memory is 256 MB.
I escalated this internally to get it confirmed and 256 MB is the info I got.
-Markus
Sony Ericsson Answers Team
Mimochodem, velikost RAM u modelu X8 se liší stránka od stránky. Našel jsem 128, 168 i 256MB. Na stránkách SE jsem našel u X10mini, X10mini pro i X8 stejnou hodnotu 128MB.

Je to trochu bordel - mě telefon hlásí ram 197MB volných z 212MB.

23
EDIT: Teraz som si to znovu prekontroloval a X8 má slabší foťák a slabšiu RAM... Neviem ako je to s vymeniteľnosťou batérie, X10 mini ju má pevne zabudovanú, mini pro už vymeniteľnú.
Já foťák moc nepoužívám, tak jsem ten rozdíl 2mpix nějak vůbec neřešil (ostatně optika všech těchto foťáků je taková, že dělat větší fotky z toho stejně nejde, a tak jestli má mobilní foťák 2 nebo 8mpix je na těch pár fotek prohlížených většinou na telefonu stejně jedno - ale je to názor člověka zmlsaného zrcadlovkou). Proto mi nevadí ani ta absence blesku. A k té RAM - tam je to právě naopak - X10mini (pro) má 128MB, kdežto X8 má 256MB. Jináč X8 vyměnitelnou baterii má.

Ale pokud je jedním z hlavních požadavků hw klávesnice, asi není co řešit. I když bych ti rozhodně doporučil si tu X10mini pro napřed vyzkoušet v ruce - já jsme původně uvažoval taky o X10mini nebo i pro verzi, ovšem jejich "malost" mě opravdu zaskočila.

24
Já můžu doporučit Xperii X8 - není tak malá, jako X10mini (což někomu může vadit, někomu vyhovovat). Funkčně stejná, jako X10mini, až na chybějící blesk, ale zase má o poznání větší display (na X10mini jsem měl se svými chlapskými prsty problém).

Jde bez problémů rootnout (prográmkem na dvě tři kliknutí), momentálně provozuju Android 2.2.1 (floyo 0.20 CM6).

Jj, CyanogenMod z těchhle tří podporuje jenom Wildfire. Osobně mám za tyhle peníze HTC Legend z Aukra, což si myslím byl super nákup.
CyanogenMod samozřejmě s neoficiálními rom funguje, i když ne na 100% (ve verzi 6 nefungují hlavně změny, co se týče barev a témat, měloby se to spravit ve verzi 7, která přijde s androidem 2.3.3)

25
Podpora pro pracovní prostředí / Re: instalace ovladače ATI
« kdy: 26 Květen 2011, 09:52:56 »
Máš nainstalené všechny potřebné závislosti?? Zkoušel jsi instalovat přes správce hardware (z repozitářů)??

Stran: [1] 2 3 ... 88