Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - K.Procházka

Stran: [1] 2 3 ... 6
1
Díky! Zatím vše co jsem zkoušel funguje tak, jak má. Faktem je ale naopak, že zatím používám jen internet a Open Office.  Vidle jsem zatím ještě vůbec nezkoušel pustit. Myslím si, že v současné době je mi jasné, že přinejmenším částečně jsi moje problémy vyřešil. V následujících měsících postupně projdu všechny možnosti HW i SW.
Ještě jednou díky!

Myslím, že je možné zařadit jako VYŘEŠENO!

2
Mám zájem. Více v SZ. Co je to tlp?

3
Mám už asi 2 roky notebook ASUS s procesorem Intel® Core™ i3-5010U CPU @ 2.10GHz × 4. Protože se objevila reálná potřeba záložního, který by podle okolností plnil na střídačku hned několik dalších úkolů, (práce, manželka, cestování), začínám se rozhlížet po nějaké starší repasi se zárukou.

Můj současný notebook jsem pořídil za necelých 14 tisíc. Do toho rezervního bych byl ochoten dát tak necelou polovinu, tak mezi 5 až 8 tisíci. Na paměti bych při tom nešetřil, mívám permanentně otevřené desítky oken. Po stránce disku dávám přednost spíše HDD, stačí mi i pomalejší reakce. Jen mi jde o to, aby za 3-4 roky byla sestava ještě funkční. Nemyslím fyzicky, každý, i nový stroj si může kdykoliv kleknout, a starší dvojnásob, ale zkušenost, když mi tehdy některé služby vypovídaly spolupráci pro moji zastaralou techniku je dosud příliš živá.

V inteláckých procesorech se pokouším orientovat, ale spíše tomu moc nerozumím. V AMD jsem zcela ztracen.
Pamatuji se, že před delším časem jsem musel přecházet na novější stroj, protože nové systémy si se starým, který byl naprosto v pořádku, už nerozuměly.

Chápu, že samotný procesor není jediné hledisko, ale z něčeho potřebuji při porovnání nabídek vycházet, něčím začít.

Jedná se mi o dvě věci. Jednak chci něco u čeho je v současné době naděje, že to půjde používat i za 5 - 10 let. Nechci žádné světlo, ale při výběru bych byl rád schopen rozlišit který ze dvou porovnávaných je na tom po stránce procesoru lépe. Občas narážím na různé tabulky, ale závěr si z nich udělat nejsem schopen.
Druhá věc je, že se pamatuji, že na ubunťáckých stránkách kdesi byly značky těch notebooků, které si s Ubuntu dobře rozumějí. Tam šlo ale o nové stroje. Pochopitelně bych byl radši, kdyby i u nově pořízené repase si notebook s Ubuntu co nejlépe rozuměl.

Notebook používám především na internet, ale rád si obzory rozšiřuji, a zkouším při tom všechno možné.

4
Internet a sítě / VYŘEŠENO -anketa - Zobrazuje se Vám menu?
« kdy: 14 Března 2018, 14:20:52 »
[Vyřešeno] Problém vyplýval z mého nastavení, kdy se snažím stránku zobrazovat natolik zvětšenou, aby bylo písmo pro mne ještě dobře čitelné. Při takovém nastavení se někdy některé ovládací prvky ztrácejí - schovávají.

Zbytek příspěvku smažu, ale nejdříve si jej někam bezpečně uložím, je tam pro mne mnoho zajímavých údajů, které ještě budu tu a tam v jiných případech potřebovat!

----------------------------------


https://www.databazeknih.cz/knihoteka/kapr-182647


Prosím napište do odpovědi, zda se Vám zobrazila tato stránka včetně ovládacího menu, které zde uvádím níže, nebo bez něj:


                                                                                                                                                                                           
                                                                                                                                                                         export (xlsx)
                                                                                    všechny žánry          nejnověji zařazené
                                                                                    od písmena               vyberte autoraUveďte prosím jaké jste použili (všechny) operační systémy, a jaké byly výsledky v prohlížečích, které jste použili.
Máte-li pro mne radu, napište ji prosím do předchozího tématu, ve kterém uvádím co všechno jsem do této chvíle použil já.

Stránka se mi korektně včetně toho menu dnes zobrazila pouze v Aroře, naopak v Chromiu, Firefoxu i Opeře zůstalo místo toho prázdné místo. Náhledy všech čtyř zobrazení jsou v příloze původního tématu. Verze obou postupně použitých operačních systému i všech prohlížečů podrobně popisuji na:

https://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/trideni-filtrace-a-exporty-na-dk-a-vyhledavani-v-knihotece-4073/str-1#new

5
Zatím hledám a zkouším dál. Za případné další rady a příspěvky budu vděčný. Zatím děkuji všem zúčastněným.

6
Internet a sítě / VYŘEŠENO - Zobrazování MENU
« kdy: 14 Března 2018, 11:10:04 »
[Vyřešeno] Problém vyplýval z mého nastavení, kdy se snažím stránku zobrazovat natolik zvětšenou, aby bylo písmo pro mne ještě dobře čitelné. Při takovém nastavení se někdy některé ovládací prvky ztrácejí - schovávají.

Zbytek příspěvku smažu, ale nejdříve si jej někam bezpečně uložím, je tam pro mne mnoho zajímavých údajů, které ještě budu tu a tam v jiných případech potřebovat!

----------------------------------

https://www.databazeknih.cz/knihoteka/kapr-182647

Prosím napište do odpovědi na ANKETU (viz následující téma,) zda se Vám zobrazila tato stránka včetně níže uvedeného ovládacího menu, nebo bez něj:

export (xlsx)
všechny žánry          nejnověji zařazené
od písmena               vyberte autora


Jsem mimo jiné i knihomol. Když jsem objevil stránku databazeknih.cz, začal jsem ji pravidelně sledovat, a časem si tam do svého profilu ukládám i obsah své knihovničky. Ta se na oněch stránkách nazývá "knihotéka".

Pokud si potřebuji cokoliv v oné knihovničce upravit je pro mne nezbytné zobrazení obslužného menu, pomocí kterého vyhledávám konkrétní titul, případně tituly, knihovničku třídím, případně exportuji do tabulkového procesoru.
Proklikávat se v současné době již stovkami položek je zvláště u nesetříděného seznamu k uzoufání.

Doma používám Ubuntu, v práci máme Windows. Potíže se projevují na obou místech, tedy pod oběma operačními systémy.
Především: Ono menu se v některém prohlížeči zobrazí a v druhém nikoliv. To jsem ještě celkem schopen a ochoten chápat.
Situace ale zdaleka není tak jednoduchá. Co platilo včera večer, dnes ráno už zase neplatí.
Včera večer se menu zobrazovalo v prohlížeči Chromium.
Dnes ráno už je tam zase jenom prázdná plocha.
Netuším zda je chyba v některém z mých nastavení.
Než se budu obracet na fóra oněch prohlížečů, napadlo mne obrátit se sem, protože otázka zřejmě vyžaduje komplexní pohled, uživatelskou znalost nejlépe obou operačních systémů, a rovněž uživatelskou znalost nejběžnějších prohlížečů.

Chci zdůraznit, že k odpovědi na anketu samozřejmě stačí sdělení o výsledku v jediném operačním systému a jediném prohlížeči.

Moje otázka: Dělám něco špatně? Používám nevhodné nastavení?
Domnívám se, že na příslušné internetové stránce ono menu skutečně v každém případě existuje. Možná je nastaveno poněkud problematicky, a různé prohlížeče, pod různými operačními systémy jednou ono menu zobrazí a podruhé nikoliv.
Zásadní chybu vidím v něčem z mého vlastního nastavení, nejsem schopen si představit o co by mohlo jít. Už dělám i to, že mám třeba na počítači otevřené jen jedno jediné okno v prohlížeči, a ono to přesto nefunguje, respektive funguje to kdy se tomu zlíbí.

A teď k popisu problému: Pro jednoduchost zde vkládám odkaz na fórum oněch stránek, kde v tématu

Třídění, filtrace a exporty na DK, a vyhledávání v knihotéce

v úvodním příspěvku tohoto tématu shrnuji podle mého názoru veškeré potřebné údaje.
Samozřejmě budu pečlivě sledovat případné reakce především zde na fóru Ubuntu, protože především zde předpokládám, že mohu narazit na někoho, kdo se již s podobným problémem někde setkal.
A teď ten odkaz:

https://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/trideni-filtrace-a-exporty-na-dk-a-vyhledavani-v-knihotece-4073/str-1#new

Možná jsem nezvolil při jeho zakládání vhodný název protože problém je spíše v tom, že ono menu se zobrazuje z mého pohledu zcela náhodně, jednou ano podruhé ne, a pokud se nezobrazí, není možné to používat. Děkuji.

Pokud jen trochu tušíte v čem může být v mých nastaveních zrada, napište to prosím do odpovědi SEM.

7
Gcstar jsem nainstaloval, a vypadá opravdu zajímavě a nadějně. Díky.

Citace
Pro Gcstar jsem kdysi musel stáhnout plugin pro Národní knihovnu, aby mi to při zadání názvu knihy stáhlo automaticky všechny údaje i krátký popis.

Právě. Česká (nkp.cz) je pro mne asi nejdůležitější, stál bych i o (databazeknih.cz). Hodně knih mám i ve slovenštině (snk.sk), pár desítek, možná nějakou tu stovku v němčině (?), a asi tak 50 v polštině (?) + (lubymiczytacz.pl)

Rád bych si především ten český plugin také stáhnul, ale netuším jak na to.

Nejraději bych to napsal do soukromé zprávy, ale třeba poradí i někdo další - především s ohledem na národní jazyky a knihovní zdroje okolních států.

8
Jaký program používáte na evidenci knih v knihovně ? Používáte někdo program Bibfilex?

Začínám dávat do pořádku knihovnu, a seznamuji se s možnostmi pro její vedení na počítači.

(Jako vzdálenější výhled bych pak viděl něco co by bylo schopné spolupracovat se stránkami u nás, na Slovensku, i v dalším zahraničí, a bylo schopné si samo stáhnout ke "každé" knize - položce data z mnoha různých stránek, například z nkp.cz, databazeknih.cz, a podobně. To ale teďka rozhodně neřeším.)

Při hledání vhodného programu na organizaci knihovny - sbírky knih jsem (mimo jiné) narazil i na program Bibfilex.
Našel jsem jej na následující stránce Mintu:

https://www.linux-mint-czech.cz/2014/08/sprava-vasi-knihovny-pomoci-bibfilex/

Rád bych jej vyzkoušel. Trošku váhám. Mám Ubuntu a ne Mint.

Uvítám jak vaše zkušenosti s Bibfilexem, tak i informace o dalších podobných programech.
Jde mi především o to který program na evidenci knihovny používáte,  jaké jsou vaše zkušenosti s ním, ale také jak dlouho už jej používáte. Stojím i o názory těch, kteří k tomuto účelu vyzkoušeli hned několik různých programů, u kterého nakonec zůstali, a proč právě ten a žádný jiný.

9
Začínám dávat do pořádku knihovnu, a seznamuji se s možnostmi pro její vedení na počítači.
Do budoucna bych rád zprovoznil něco co by bylo schopné spolupracovat se stránkami u nás, na Slovensku, i v dalším zahraničí, a bylo schopné si samo stáhnout ke "každé" knize - položce data z mnoha různých stránek.

Při hledání vhodného programu na organizaci knihovny - sbírky knih jsem (mimo jiné) narazil na program Bibfilex.
Narazil jsem na něj na následující stránce Mintu:

https://www.linux-mint-czech.cz/2014/08/sprava-vasi-knihovny-pomoci-bibfilex/

Rád bych jej vyzkoušel. Trošku váhám. Mám Ubuntu a ne Mint.

Download je nabízen na

(1) https://sites.google.com/site/bibfilex/download

Protože nemám příliš hluboké znalosti o všem co mi na počítači funguje není mi jasné co a zda vůbec se pokusit nainstalovat.

Na stránce (1) je nabízen následující výběr:

GNU/Linux installation
GTK (Gnome, etc.) 64 bit deb package of Bibfilex for GNU/Linux;
GTK (Gnome, etc.) 32 bit deb package of Bibfilex for GNU/Linux;
Qt (KDE, etc.) 64 bit deb package of Bibfilex for GNU/Linux;
Qt (KDE, etc.) 32 bit deb of Bibfilex for GNU/Linux.
The following rpm files have been created from the deb packages with Alien.

GTK (Gnome, etc.) 64 bit rpm package of Bibfilex for GNU/Linux;
GTK (Gnome, etc.) 32 bit rpm package of Bibfilex for GNU/Linux;
Qt (KDE, etc.) 64 bit rpm package of Bibfilex for GNU/Linux;
Qt (KDE, etc.) 32 bit rpm package of Bibfilex for GNU/Linux.

Překopíroval jsem to sem celé. Je mi jasné, že pro mne přichází v úvahu 64 bit verze. Tam ale moje znalosti končí.

Co potřebuji:

Informace o programu Bibfilex - používá jej někdo z Vás? Má s ním někdo zkušenosti?

Který z uvedených souborů použít?

(Stahovat ze stránky  (1), nebo se pokusit jej získat jiným způsobem?)

Je vůbec vhodné pokoušet se tento / takový program provozovat pod Ubuntu?

10
Obecná podpora / Aktualizace
« kdy: 11 Listopadu 2017, 05:21:48 »
Po tom co se mi asi před dvěma měsíci nainstalovala chybná aktualizace, jsem se naučil je spouštět raději až pozdě večer našeho času, kdy už jsou případné chyby vychytané.

Za poslední měsíc ale spustím jejich vyhledávání, odpoví mi to že jako nic, (zkontrolujte připojení k internetu) a když to odklepnu, tak se tam po chvíli přece jen nějaké objeví. Přitom to tvrdí, že něco (verze programů) nešlo zkontrolovat. Musím to ještě zkusit lépe zdokumentovat, ale teď po ránu, to po minulých zkušenostech raději nechci pokoušet.

11
Předpokládám, že je to pravděpodobně NTFS.

12
Jasně. Díky. ALE - V Krusaderu se stále zobrazuje ZMĚNĚNO, a tam je samozřejmě DNEŠNÍ datum. To mi při třídění fotek bohužel příliš nepomůže. Mám si nějak jinak nastavit Krusader? Zatím jsem tam ta menu procházel a nastavení panelů - tak aby zobrazoval, (a třídil) podle data a času pořízení fotografie - nenašel. Asi hledám špatně, a současně se bojím, že si to základní nastavení Krusaderu rozhodím, a nedokážu ho vrátit do původního stavu.
Mám k manipulaci s fotografiemi - přesunům na externí disk - přerovnání podle data, času a MÍSTA pořízení - použít JINÝ softwér???

13
Multimédia / Údaj kdy byla fotografie pořízena - oprava - změna
« kdy: 27 Září 2017, 14:30:23 »
Po zakoupení nového fotoaparátu jsem chybně nastavil měsíc. (Přispělo k tomu jak to, že nosím brýle, tak špatná viditelnost displeje na slunci.) Pokud bych to neopravil, tak by se mi následně promíchaly fotografie ze dvou různých dovolených. Já fotoaparát používám především jako turistický deník, a tak je to pro mne docela důležité. Vím, že kdysi, ještě v DOSu bylo pod určitým sw poměrně jednoduché tento údaj změnit tak, že rok, hodina, minuta, atd. zůstal beze změny, ale jednotlivý údaj, v tomto případě ten měsíc šel opravit na správný.
Na manipulace se soubory používám Krusader. Na fotky Shotwell. (Ani jeden z nich jsem nijak neupravoval - nekonfiguroval, oba zůstaly zatím takové, jak jsem je kdysi poprvé spustil.)
Co doporuřujete použít Vy?

14
Tak ještě jednou velký dík a ahoj a dobrou!  :) Karel

15
Tak to dopadlo dobře, všechno je perfektní. Díky, díky moc!

Teď je ještě otázka, jak se chovat k dalším aktualizacím. Do teďka jsem je spouštěl prakticky denně, někdy i dvakrát. Když jsem šel do práce, tak ve 4 ráno, a večer po návratu tak kolem 22. Zpravidla to bylo nejméně jednou denně.
Teď už se toho budu bát. I když pokud by mi v takovém případě vždycky stačilo vrátit se k předchozímu jádru neměl bych se mít teoreticky snad čeho bát?

16
dpkg.log má 1.52 kB
aktualizace měla pokud se pamatuji 4kB
balík linux-image-4.4.0-77-generic má 66.8 MB

Tak nějak nevím zda mám dát v synapticu
odstranit
nebo
úplně odstranit
(jak jsem prozuměl tak to znamená VČETNĚ KONFIGURAČNÍCH SOUBORŮ)
jen jaksi nevím co to znamená, v čem je rozdíl, a která z obou voleb je ta správná.

17
Už jsem se v tom dlouho nehrabal, a tak nejsem příliš v obraze.

linux-image-4.4.0-77-generic  ...  Já netuším jak to odinstalovat. Mám to zkusit v Synapticu?

a ještě

pořád nerozumím tomu

Kód: [Vybrat]

Já v terminálu dám

sudo apt-get clean

pak totéž s update

a nakonec s upgrade.

Víš já už toho mám dneska dost. Myslím si, že bude nejlepší to teď vypnout, a večer to spustit zase z toho starého jádra, a teprve potom se pokoušet o další. Na ten odkaz se podívám, a uvidím co z toho vyčtu za poučení.
Budu pokračovat až hodně pozdě večer, nebo naopak zase hodně brzo ráno.

Zatím moc a moc děkuji.

Četl jsem tady zprávy o školení Ubuntu. Když bylo naposled právě jsme se stěhovali, a tak jsem o to přišel.

Díky a zdravím! Karel

18
Tak a tady je k tomu ta příloha.

19
Zatím jsem nic moc nezkoušel, ale po tom návratu k předchozí aktualizaci se to zatím tváří přívětivě. Ještě ani nevím zda jsem připojen přes drát nebo wifi, ani nejsem přihlášen na své jméno, ale tohle už píši z Ubuntu.

Kladu si teď ale otázku, jak naložit s poslední aktualizací a těmi dalšími.
Jak a co si poznamenat k oběma grafikám.

Co a jak si opsat z nastavení sítě, abych příště další držkopád přežil ve zdraví.

Docela mi to dalo zabrat, a jsem teď moc rád, ale pořád si nevěřím, na co sáhnout a nic nezmrvit.

Pokud to bude chodit, tak to dneska večer pořádně vyzkouším, a buď než půjdu spát, nebo brzy ráno napíšu jak jsem dopadl.

Zatím cítím něco jako euforii, ale vím, že stačí někde ťuknout, a jsem zpátky v problémech.

HLAVNĚ CO SE TÝČE TÉ POSLEDNÍ AKTUALIZACE, NETUŠÍM JAK SE K NÍ ZACHOVAT.
MOŽNÁ BY POMOHLO STÁHNOUT TO ZNOVA??
NEBO JET POŘÁD DÁL NA TO PŘEDCHOZÍ JÁDRO ... ALE TU POSLEDNÍ AKTUALIZACI ZŘEJMĚ  N E J D E  PŘESKOČIT.

Jinak ještě jednou dík! dík! dík!

Nakonec raději přeci jen připojuji ten dpkg.log po kterém to kikslo, tentokráte v čitelnější formě.

Karel

20
Dík. Opíšu si to a pokusím zrealizovat. Zatím se měj hezky. Karel

Zkusil jsem vyfotit ten dpkg.log, ale je to téměř nečitelné.

21
V Ubuntu jsem našel:

Grafika Gallium 0.4 on llvmpipe (LLVM 3.8, 256 bit)

- - -

Nevím, co myslíš tím Kód: [Vybrat]

Kyž jsem to ráno spustil, tak se aktuálně změnily 2 soubory.

v adresáři /var/log

se změnil dpkg.log a má asi 1,5 KiB

a v témže adresáři o 7 minut později syslog.1

Ten první otevřu, ten druhý ne.

Když nevím co myslíš tím Kod: [Vybrat], tak nevím jak pokračovat.

Ten dpkg.log bez internetu neprotlačím ven, na opisování je to dost dlouhé.

22
Dnes brzy ráno proběhla jediná aktualizace
Jediné co si pamatuji je, že měla 4kB.
Proto předpokládám, že nešlo o balík. ???
Velmi matně si vzpomínám, že to snad chtělo potom restart.
-
Jak se bootuje do starsiho jadra netusim.!!!!!
-
Grafika - je tu NVIDIA 930M verze 369.09 (v. ovladače) - kterou jsem zatím nikdy nepoužil.
Pak je tu grafika Intel, rozlišení 1920 x 1080
obn.frekv. 60 p Hz
zachovat škálování zobrazení

= = =

To jsem opsal z Windowsů. Teď jdu pokračovat do Ubuntu. Opíšu si co tam na mne po zadání Tvých tipů vyjede.

Zatím díky!

23
Nevšiml jsem si o co šlo. Aktualizace měla pouhé 4kB.

Výsledky aktualizace:

Nerozpoznání displeje notebooku. Tvrdí 4:3, jsem přesvědčen, že správně je 16:9 - nízký široký ASUS. Rozlišení 800 x 600 nejde přestavit, správné je rozhodně větší rozlišení, ve Win vidím 1920 x 1080. (Deformace pozadí. Obrovské ikony.)

Ztráta připojení k internetu, jak drátového, tak wifi.

Ve vidlích, které jsem měl naposledy spuštěné o vánocích, přitom všechno běží.

(Tehdy při velkém updatu mi úplně odstřihly od možnosti spuštění LINUXU, proto jsem je od té doby raději ani nespouštěl).

Procházel jsem celé fórum, a není mi jasné, že se to zřejmě u nikoho jiného neprojevilo.

Na žádný aktuálně vložený příspěvek jsem nenarazil.

24
Odpovědi všem:
Instalaci Edubuntu balíků do Ubuntu jsem našel na Edubuntu.cz/stahnout "Instalace do existujícího Ubuntu".
Večer doma se do toho pustím.

Jsem po těch 2 letech prostě netrpělivý a do toho se mi motají ještě 10 se kterými jsem to už koupil, a které spouštím každý den jen aby proběhly případné aktualizace a ještě tam pouštím prohlížeč Seznam, který pod Linuxem zřejmě není.

O školení, jak 1 denním, tak týdenním pokoumám. Asi začnu hledáním místa. (učebna, wifi) u 1 denního - nejspíš Praha, nebo mezi Pardubicemi a Olomoucí na hlavní trati, (+ ubytování, polopenze) u týdenního, to bych viděl tak Orlické hory nebo Vysočinu, z hlediska Slovenska asi Břeclav, nebo Beskydy. Pokud na něco narazím, asi bych se obracel se spoustou otázek na ty kteří tu na tohle téma debatovali.

Ještě k informacím, zdrojů je doopravdy hodně, zatím se v tom neorientuji, přesto jsem za ně povděčen. Ale to hledání, to jsou hodiny a hodiny včoudu. Podle mého názoru chybějí křížové odkazy mezi jednotlivými platformami tak, aby nebylo vždycky potřeba přečíst všechno od začátku do konce. Nejhorší je, že když dočtu, tak si z toho všeho už prakticky nic kromě jediné informace nepamatuji.

25
Citace
Na pivní setkání je to horší hlavně z důvodů že jsme tak nějak dospěly a tak nějak se nám všem postupně rodí potomci a už to není tak že nevíme co s časem. Tak snad zase až děti odrostou, plánuji něco kolem roku 2050
Snažím se účastnit alespoň příležitostí, které mne evidentně přesahují, např. Linux Days, ale zjišťuji, že tam sice pár lidí potkám, ale nějaké posezení, kde by bylo možné položit pár jednoduchých otázek, a odpovědi si zapsat, k ničemu takovému zřejmě nedochází.
Další otázkou je (asi nejlépe periodické opakování školení), třeba v dvouletých intervalech. Navrhoval bych Prahu, kde by to asi nejspíš došlo naplnění. /není podmínkou - uvítám to kdekoliv - a rád se zúčastním/.
A ještě jeden nápad - co takhle týdenní rekreační pobyt v mimosezóně kdy jsou ceny nejnižší, a místo hubnutí nebo tělocviku by bylo hlavním tématem Ubuntu i Linux všeobecně, doplněný podle zájmu turistikou a procházkami po okolí? Připravovalo by se to klidně půl roku i déle, současně by běžely i přihlášky tak, aby bylo vidět jak rentabilní podnik to bude.

Stran: [1] 2 3 ... 6

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.