Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - dadanek1999

Stran: [1]
1
Zřejmě je v rámci instalace stažen a použit driver grafiky který nedělá tomu ntb "dobře", přitom driver který je na inst. flešce je OK.
Další možnost je (neuvádíš přesně jakou vezi 16.04 instaluješ, nyní je už myslím 16.04.5), že to souvisí s kernelem, ty letos vydané mají záplaty na meltdown&spectre což u tebe může být zdrojem potíží...
----------------------------------------------------------------------------------------------
1. Zkus instalovat znovu, ale bez připojení k internetu (nebo odškrtni stahování updatů během instalace).
(Pokud by to běželo, musel bys pak zakázat update kernelu + driveru grafiky.)
2. Do bootovacího parametru přidej "nopti" (do /etc/default/grub)
3. Zkus nabootovat z původním kernelem (tím co je v instalačce).
4. Vyzkoušej jiné distro (14.04 nebo Ubuntu-Mate nebo Lubuntu.
Až skončíš, určitě budeš chytřejší....


Eeej, to je na mě podáno moc odborně, nejsem zrovna linuxák :-D Body 2 a 3 bych potřeboval trochu více polopatě, prosím. Každopádně, během instalace na netu asi nebyl, protože ani po spuštění není. Odškrtnout updaty nemohu - píše se tam něco jako "bude nainstalována nejnovější verze, updaty nejsou potřeba".

Co se jiné distribuce píše - kdysi jsem tam měl tuším 12.04 a na tu to normálně pěkně běželo. Pak jsem formátoval disk, na nějakou dobu upadl noťas v zapomnění a teď jsem bral nejnovější verzi.

2
Ahoj, potřeboval jsem zprovoznit svůj starý Acer Aspire D250 a jako náhrada za nepoužitelné origo XPčka co tam byly padla volba na Ubuntu. Dělal jsem čistou instalačku 16.04.4 (32 bit) z USB, vše během instalace v pohodě. Výsledek? Viz. příloha  :-[

Zkoušel jsem přeinstalovat ještě jednou a bez výsledku. V displeji chyba není, pokud rozjedu Ubuntu přímo z té instalačky z flashky, chová se normálně. To samé když otevřu BIOS, prostě problém se zobrazením nastane až u nainstalovaného Ubuntu.

Nějaký nápad, co s tím?

Díky


3
Už jsem to udělal. Podařilo se mi to připojit, ale 2x mi spadl instalátor. Oddíly jsem připravil ve winu, přes jeden prográmek, EASEUS. Za chvilku se to doinstaluje, tak uvidím...

EDIT: Už asi půl hodiny mi svítí ta obrazovka "Instalace bude za chvíli dokončena, doufáme, že pro vás bude používání kubuntu příjemným zážitkem"... :(
Mám strach, jestli mi to zatím neformátuje disk... Ale přeci jen, je to jiný oddíl :(

4
Zdravím. Mám problém s instalací Kubuntu 12.04. Právě na druhém PC instaluji tuto distribuci Linuxu. Předem jsem si ve winech vytvořil 2 diskové oddíly pro Kubuntu - na C: pro systém Kubuntu a na D: pro uživatelská data. Windowsy a uživatelská data chci ponechat (mám mít 2 OS)... Ale teď k problému. Jsem u bodu nastavení disku a nedaří se mi nastavit ty 2 oddíly, netuším jak.

Nemáte někdo zkušenost jak to "připojit" k těm oddílům?

Díky moc za každou radu.

Stran: [1]