Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - globus

Stran: [1] 2
1
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:přepnutí klávesnice
« kdy: 05 Květen 2019, 19:22:45 »
Tibore děkuji.
Pomohlo
Vyřešeno

2
Instalace, aktualizace a spouštění / přepnutí klávesnice
« kdy: 05 Květen 2019, 11:11:17 »
Dobrý den všem.
Stala se mi nemilá věc. Po aktualizaci systému se mi přepnula klávesnice z české na anglickou a nejde mi přihlášení do systému. Levý ALT+SHIFT nefunguje. V heslu je český znak "š", ten ovšem anglická klávesnice zobrazí jako "3". To jsem odhalil po přihlášení jako host ve writeru. A ani při tomto přihlášení se nedá klávesnice přepnout pomocí ALT+SHIFT např. v tom writeru.
Mohl by mi prosím někdo poradit?
Děkuji

3
Pracovní prostředí / Re:zákaz kopírování
« kdy: 28 Březen 2019, 11:49:46 »
Perfektní.  Děkuji.

4
Pracovní prostředí / zákaz kopírování [vyřešeno]
« kdy: 27 Březen 2019, 18:47:11 »
Zdravím všechny, chci se zeptat zkušených uživatelů,  jestli se dá nastavit složka např. "obrázky" tak, aby se fotky dali prohlížet, ale nedali kopírovat.
V nastavení oprávnění složky (r,w,z), se nedá asi nastavit můj požadavek, viďte.
Děkuji

5
Pracovní prostředí / pozadí okna
« kdy: 05 Červenec 2017, 10:07:47 »
Zdravím, potřeboval bych poradit, kde najdu nastavení barvy okna s popisem našeptávače. Ve Firefoxu se mi zbrazuje našeptávač s velmi tmavou barvou pozadí a černé písmo, někdy se to hodí, když je to k přečtení. Bude to v nastavení Firefoxu, ale netuším, kde hledat pro změnu. Myslím, že půjde jen o změnu čísla. Děkuji Petr

6
Internet a sítě / Re:Streamování videa do chytré TV
« kdy: 20 Duben 2017, 15:38:49 »
Dobrej, tak to je asi můj pocit. Vše co jsem zkusil jelo nejprve z exHDD. TV je UHD. Datový tok pro UHD netuším, ale i tak by to mělo stačit.
Díky za pomoc.

7
Internet a sítě / Re:Streamování videa do chytré TV
« kdy: 19 Duben 2017, 20:03:32 »
Tak se to povedlo. Ani mě nenapadlo instalovat přímo, vždycky to beru přes terminál. Až teď se mi otevřelo okno UMS pro nastavení. Sambu mám podle terminálu novější.
Hele fakt díky a ještě malý dotaz: při sledování videa je obraz docela divnej, mohlo by to být rychlostí přenosu, ale frčím po kabelech, tak usuzuji na router nebo distribuci z NB. Je možné omezovat rychlost v routeru? nikde jsem nic takového neviděl. V UMS jsem nastavení rychlosti našel, ale kvůli hokeji ještě nevyzkoušel.
Fatk díky.

8
Internet a sítě / Re:Streamování videa do chytré TV
« kdy: 18 Duben 2017, 20:27:12 »
Tak jsem se snažil dohledat vybavení TV a nic se prostě najít nedá. Papírový návod se již nedělá, je nápověda přímo v TV a jeden papír A4 s obrázkovým popisem zapojení, instalace a první spuštění TV. Návod v elektronické podobě sice existuje, je ke stažení na stránkách výrobce, ale je to vlastně stránková verze nápovědy v TV. Z toho důvodu nemělo smysl psát jestli TV umí nebo neumí protokol cifs/sam, proto jsem rovnou nainstaloval  sambu a mediaserver doporučený o několik rad výše. Výsledek je prachbídný. Samba se nedá spustit, teda ta stažená a nainstalovaná pomocí moonu. Po kliknutí jen problikne ikona a nic. V dolphinu je položka "síť" a po rozkliknutí je tam několik položek, jako "síť", "sdílené složky samby", "síťové služby" a "přidat síťovou složku". Tamto síťování nedávám, zkoušel jsem to už několikrát s kompem dcery a NB a nikdy se mi to nepodařilo. Jestli se nainstaloval úspěšně mediaserver netuším, nikde nic nevidím, nikde se nic nehlásí, nepřipomíná. Přesto jsem fandou tohoto OS a Win fakt nechci i když by to určitě už běhalo. A jak jsem psal výše, jsem rád za každou radu a pomoc.
Takže děkuju a možná se to někdy rozjede.


9
Internet a sítě / Re:Streamování videa do chytré TV
« kdy: 16 Duben 2017, 21:31:49 »
Takhle to není. Bylo by fajn, kdyby to fachalo, jak píšeš. Udělal jsem vše co jsi mi poradil. Nefunguje to. Prostě nespáruju ty dva přístroje dohromady. Nevím co víc můžu napsat. Stáhnul jsem Sambu, nainstaloval. Nejde spustit. Nenastavím tedy sdílení složky v sambě. V sambě nainstalovaný v kompu se systémem taky nenastavím složky pro sdílení. Co má a nemá TV v sobě nainstalovaný netuším. Je to Samsung a ten používá svůj vlastní systém, tuším Tizen.
Ale díky za pomoc. Zase expert nejsem a nebudu a jsem rád za každou radu.

10
Internet a sítě / Re:Streamování videa do chytré TV
« kdy: 16 Duben 2017, 16:43:11 »
To: juwa2: nefunguje

11
Internet a sítě / Re:Streamování videa do chytré TV
« kdy: 15 Duben 2017, 13:33:29 »
No ono to není  tak jednoduché, jak se tu píše. Mám router GAOKE  od poskytovatele netu a TV. Poskytovatel je GRAPESC.  Hele TV v HD a net 1Gb. Po kabelu stahuju 80Mb/s. To jen tak mimo mísu. K tématu: připojit TV pomocí kabelu dalo docela zabrat a pomohla až nápověda s výrobcem. Wifi se chytala hned, ale nestabilní signál. Takže po celodenním hraní s propojením NB(kubuntu 14.04) a TV (samsung řada 6) přes router skončila naprostým vyčerpáním a koupí HDD na který film po stažení zkopíruju a připojím k TV.
Pomohl by někdo s propojením TV a NB přes router bez wifi?
děkuju

12
Internet a sítě / Re:Ubuntu stále komunikuje po síti?
« kdy: 15 Duben 2017, 12:53:46 »
Řešil jsem něco podobného. Na starší stroje asi bude verze 16.04 atd moc náročná. Comp nejel, vše se otevíralo pomalu procesor na 100procentech téměř po celou dobu spuštění. Ponížil jsem na verzi 14.04 a vše maká naprosto bez problémů. Jestli s tím má něco společného wifi si nemyslím. Jsem na kabelu a wifi se mi spouští se startem systému, takže ji občas vypnu tlačítkem, občas ne. Prostě ji neumím vypnout v systému trvale.

13
Obecná podpora / Re:Kubuntu/Ubuntu VYŘEŠENO
« kdy: 27 Únor 2017, 19:57:51 »
Takže vyřešeno novou instalací systému a ponížení z verze 16.04 na verzi 14.04. Vše maká. Vše parádně rychle. Starší stroj jen nestačil vyšší verzi. Jen jsem chtěl rozdělit HDD na dva kusy a moc mi to nešlo. Prostě dát systém na menší část disku a při potížích jen přeinstalovat systém. Takhle jsem musel dělat zálohy a příště budu muset taky. Zná to asi každý - fotky, muzika, videa apod.
Takže zatím zdar.

14
Obecná podpora / Re:Kubuntu/Ubuntu
« kdy: 22 Leden 2017, 12:16:06 »
 16.04 LTS KUBUNTU. Aktualizace podle přání systému, když vyskočí žádost o aktualizaci, proběhne aktualizace.
Vypucoval jsem NB totálně, předpokladem byla vysoká teplota procesoru z důvodu zanesení větracích otvorů NB. Po zkompletování bezezměn. Znesení bylo minimální. Díky za snahu.

15
Obecná podpora / Re:Kubuntu/Ubuntu
« kdy: 21 Leden 2017, 14:37:06 »
 Zdar, čekal jsem větší pokec, no ale musí stačit.
Abych to trochu sjednotil, do Woken nejdu i když už asi jedou líp, než když jsem dezertoval ke Kubuntu s experimentem  u Ubuntu. To radši pořídím nový NB. U Kubuntu alias Ubuntu zůstanu.
Jinak díky.

16
Obecná podpora / Kubuntu/Ubuntu VYŘEŠENO
« kdy: 16 Leden 2017, 19:36:21 »
 Zdravím, tak jsem po několika letech zpozoroval, že se mi komp po spuštění nějak zpomaluje. Situace: po zpuštění trvá poměrně dlouho, až kolem pěti minut, než komp naběhne plně. Tedy, do stavu, kdy po zpuštění nějaké aplikace se začne aplikace zpouštět. I to trvá docela dlouho. Komp jako takový v podstatě běží několik hodin denně. 6-7.  Běží i když se na něm nic nedělá, prostě se pustí a kdykoli a kdokoli v rodině ho využívá a používá kdykoli se zachce. Někdy jen na poštu a pak nic. Ale i když se nepoužívá, ventilátor maká neustále. Jako by byl v maximální zátěži. Chci se zeptat, jestli by nebylo lepší používat UBUNTU než KUBUNTU. Mám pocit, že v Kubuntu je toho zpuštěno příliš mnoho oproti Ubuntu. Jsem už tady něco pročetl a jsou tu informace, že Kubuntu je moc nabalený aplikacema, který se zpouští startem systému a  zbytečně zatěžují komp. Něco jsem zakázal spouštět, ale většina musí běžet. Nainstaloval jsem widget pro sledování zátěže systému a paměti jedou neustále okolo  100%. Procesor okolo 60%.  Mám NB ACER ASPIRE 5738. 4GRAM Procesor: Intel Pentium Dual Core T4500 s frekvencí 2,3 GHz. Bude určitě o čem diskutovat. díky

17
Pracovní prostředí / Re:náhled přílohy e-mailu
« kdy: 15 Listopad 2016, 15:26:20 »
 zdar, pořád nikdo? můžu nahodit fotky.

18
Pracovní prostředí / náhled přílohy e-mailu
« kdy: 14 Listopad 2016, 15:24:41 »
 Zdar, chci se poptat, zda jde nastavit zobrazení náhledu obrázku (složky) při přikládání přílohy do e-mailu. Zobrazuje se jen složka (ta stejně nejde poslat, jen jednotlivý soubor), nebo ikona obrázku. Jenže, když posílám obrázek, nebo víc obrázků, potřebuji vidět jaké. Ano, náhled je někdy funkční a obrázek se zobrazí vpravo, vedle nabídky obrázků (ikon obrázků). Potřeboval bych, aby se náhled ukázal hned u každého obrázku místo ikony obrázku, jako je tomu například v DOLPHINU. Když posílám třeba fotky, musím kliknout na každou ikonu, aby se mi vedle ukázalo co na fotce je. Když jich je ve složce 1000, je to fakt na prd a přepisovat si čísla mě fakt moc nebere. KUBUNTU 16.04.
Děkuji

19
Multimédia / Re:adobe flash player na safari
« kdy: 14 Listopad 2016, 14:55:13 »
Tak chci všem poděkovat za snahu vyřešit mou žádost o pomoc. Nic mi nepomohlo a proto na to kašlu a počkám na HTML5.

20
Multimédia / Re:adobe flash player na safari
« kdy: 04 Listopad 2016, 17:05:10 »
Jasan, to je v pohodě a je mi to jasný.
Moc díky za pomoc a snahu.

21
Multimédia / Re:adobe flash player na safari
« kdy: 03 Listopad 2016, 15:05:37 »
 Děkuju všem. Tak to je mazec, takovej ohlas jsem nečekal. modelová řada TV je 2016 "K".
Pokouším se sledovat Livestreaming přímo ze stránek Tipsportu. TV vypíše hlášku, že není nainstalován Flash player. Vlastní web prohlížeč jako Firefox nemá. Na stránkách Adobe mi naskočí verze systému v TV: linux 32bit safari. Zatím sleduji přes NB a HDMI. Instalovat systém určitě nebudu, to si to holt pustím přes NB.
Odstavec tři v odpovědi uživatele MACU budu teprve zkoušet a musím konstatovat, že o aplikaci tipsportu pro samsungTV jsem ani neslyšel. Budu hledat a poptávat.
Díky moc všem a dám vědět.

22
Multimédia / Re:adobe flash player na safari
« kdy: 02 Listopad 2016, 14:42:50 »
 Na tipsportu. Je tam většinou celé kolo zápasů. Co se týče jiného prohlížeče, nefunguje to. Zkoušel jsem Firefox, Chrome Operu. Televize hlásí "Nepodporovaný formát souboru". Navíc se neumím dostat do systému TV. Není konzole.
Ale díky za snahu.

23
Multimédia / adobe flash player na safari
« kdy: 01 Listopad 2016, 20:05:47 »
 Dobrý den všem. Můj dotaz je trochu mimo mísu, ale lepší komunitu na tato témata neznám. Již několik let používám Kubuntu. To jen ne okraj. Před Olympiádou v Riu jsem pořídil Smart TV Samsung. Po připojení k netu je vše v pohodě, jen nelze přehrávat Livestreaming. Není totiž Adobe flash player. Na dotaz podpory Samsung, jsem dostal odpověď jakou tady všichni znáte, Adobe již nepodporuje linux. Systém v TV je linux 32bit safari. Na stránkách Adobe verze pro safari není, respektive TV vypisuje hlášku, že formát souboru není podporován. Musí přece být možnost, jak Livestream sledovat jen přes TV, když jiná videa a podobně hrají. Přes hdmi z NB sice můžu sledovat svůj oblíbený hokej, ale řešení to není. Samosebou jsem před tímto dotazem hledal jak tady, tak celkově na netu, ale s mizerným výsledkem a žádným řešením.
 Je tu někdo s podobným problémem?
 Díky

24
Pracovní prostředí / Re:hlavní panel[vyreseno]
« kdy: 05 Říjen 2016, 21:17:21 »
díky, asi takhle?

25
Pracovní prostředí / Re:hlavní panel
« kdy: 04 Říjen 2016, 19:09:45 »
Zdar. hele Kojaku, super. Několikrát jsem kouknul a dotaz bez odpovědi. Dneska jen tak náhodou a pecka. Teď už budu vědět a tak moc díky.
PS: jak to udělám jako VYŘEŠENO?

Stran: [1] 2