Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - CityBoyCZ

Stran: [1]
1
Pracovní prostředí / Re:Hranaté písmo
« kdy: 23 Únor 2015, 16:50:06 »
Díky za odkazy, ale pořád se mi to nepodařilo vyřešit. Jen pořád googluju.

Screen třeba tady na porovnání: https://chromium.googlecode.com/issues/attachment?aid=-1238651752929525089&name=screenshot_021.png&token=ABZ6GAfvHGhyxXPDizayZ1bqr3fG_DdCCg%3A1424706369042&inline=1

2
Obecná podpora / Re:Ubuntu na VŠ?
« kdy: 21 Únor 2015, 19:35:46 »
Však na Ubuntu skrz Wine spustíte všechny aplikace, tudíž můžete s klidným svědomím přejít.

3
Obecná podpora / Lubuntu na nový notebook
« kdy: 21 Únor 2015, 10:32:13 »
Budu si kupovat nový notebook - poměrně výkonný tento: http://notebooky.heureka.cz/lenovo-ideapad-z50-59-432384/

Co mě však zajímá, proč nikdo nedává na nové mašiny Lubuntu? Snažil jsem se na tohle téma googlit, ale nic moc jsem nenašel.

I když to bude výkonný stroj, tak mi přijde zbytečné, aby OS jakkoliv zpomaloval chod počítače.

Však Lubuntu zvládne i ty nejnáročnější programy, i když je nemá v základu nebo ne? V čem je lepší si na nový stroj dát třeba Kubuntu?

Díky.

4
Pracovní prostředí / Hranaté písmo
« kdy: 18 Únor 2015, 17:32:31 »
Doufám, že aspoň 1 z Vás bude vědět o čem mluvím. Jedná se o hranaté písmo v prohlížeči.

Na Windows když si prohlížím stránky v Google Chrome, tak písmo je takové hezké, není "hranaté". Když si však Google Chrome pustím v Xubuntu, tak je to písmo hranaté a pro mě osobně je to dost velký problém.

Toto hranaté písmo měl snad vždycky Firefox a byl to důvod, proč jsem ho jako prohlížeč nikdy nepožíval. V Xubuntu to hranaté písmo mají všechny prohlížeče a hlavně můj oblíbený Google Chrome.

Nevíte, jak z toho ven? Pokud pořád nevíte, o čem mluvím tak výrazné je to vidět třeba ve výsledcích google nebo třeba na novinky.cz. Je mi jasné, že každá stránka si nastavuje vlastní font v CCS, ale i přesto ten prohlížeč to nějakým zvláštním způsobem pokazí tím "hranatěním".

5
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:UEFI mod
« kdy: 04 Únor 2015, 13:57:07 »
Stáhnul jsem aktuální verzi Elementary OS přes unetbootin jsem vyrobil bootovací flashku a pak instaloval. Žádnej speciální návod jsem nepoužíval.

6
Instalace, aktualizace a spouštění / UEFI mod
« kdy: 03 Únor 2015, 09:49:57 »
Pánové,

koupil jsem počítač s předinstalovaným Windows 7 a bohužel je nainstalovaný v UEFI modu. Navíc pouze v UEFI modu mi bootuje při zapínání flashka (respektive rovnou se pustí windows, když dám legacy mod).

Takže jsem v UEFI modu ještě přidal Linux (nainstalovat vedle Windows) a je to úplně k ničemu. Údajně mám v PC dva OS, ale zapíná se pouze Windows, nevidím tu obrazovku, kde si můžu vybrat.

Napadlo mě tedy znova nainstalovat Linux a tentokrát dát, at vymaže celý disk. Ovšem bylo by to opět v UEFI modu a mám trochu strach, aby se pak vůbec něco načetlo.

Můžu to tak udělat? Bude to fungovat?

Díky.

7
Obecná podpora / Nejméně náročná distribuce
« kdy: 10 Září 2014, 18:42:05 »
Podle Googlu by měla být jedna z nejméně náročných distribucí Lubuntu, a tak jsem ji použil na svůj stařičký notebook Dell inspiron 1000. Celkem fajn všechno běhá, ale říkám si, jestli neexistuje nějaká úplně nejméně náročná distribuce, která by běhala ještě rychleji? Díky.

8
A to se dělá jakým způsobem? :)

9
Jak vypadá můj BIOS a záložka Advanced jsem vyfotil výše. Bohužel, tam nic takového nevidím :(

10
Nakonec to udělám úplně jinak. Zajedu k tátovi pro jeho starý notebook, který umřel modrou smrtí a pokusím se ho zformátovat a nahraju tam Ubuntu. Možná to nepůjde, ale třeba se něco nového naučím a nebudu riskovat data z mého hlavního notebooku.

Jinak promiňte můj poslední příspěvěk, chci vám moc poděkovat za cenné rady. :)

11
Nádhera. Už jsem tomu obětoval 3. den a výsledek je, že musím všechno smazat. :( Linux asi není pro každého, jak se všude propaguje, ale jen pro blázny, co tomu obětují spoustu času. Škoda. Nemám Windows rád a příští počítač si tedy koupím Apple. Tudy asi cesta nevede :(

12
No já jí nemám. A jiný způsob tedy neexistuje? Jde přece nějak rozdělit ten disk.

13
Žádný fast BIOS mode jsem ve svém Biosu nenašel. Ale když jsem dal disabled u UEFI Boot Support, tak se mi při zapínání flashka vůbec nenačte a naskočí rovnou Windows (ačkoliv jsem nastavení v boot prioritách neměnil).

PS. Začíná to být fakt porod.

[příloha smazaná administrátorem]

14
Obrázek ten černý, ve kterém mám možnost spustit Ubuntu bez instalace nebo ho nainstalovat.

Jen bych dodal, že Windows mám nestandardně nainstalovaný na disku C.

[příloha smazaná administrátorem]

15
Jak jsem psal výše, na flashce mám tu nejnovější verzi 14.04.1

16
Ukaž nám sem screen z windowsovského diskového nástroje prosím.
To je prosím co?

Notebook mám Samsung 300E.

Jinak když jsem při zapínání počítače s vloženou flashkou smáčkl ESC, tak mi vyjel příkazový řádek, ze kterého jsem nemohl utéct, takže jsem musel počítač vypnout natvrdo.

Nad tím řádkem bylo napsáno:
Kód: [Vybrat]
GNU GRUB version 2.02 beta2-9ubuntu1

Minimal BASH-line editing is supported. For the first word, TAB lists possible command comoletions. Anywhere else TAB lists possible device or file completions.

grub> _

pevne doufam, ze se nepokousis instalovat to 10.04 .. ono by to totiz odpovidale dle symptomu v popisu
Na té flashce mám toto: http://www.ubuntu.com/download/desktop 64-bit

17
Instalace, aktualizace a spouštění / Ubuntu nerozpozná Windows 7
« kdy: 08 Září 2014, 16:18:56 »
Dobrý den,

vím, že se to tady řešilo, protože na to googluji odpovědi už dva dny. Zkrátka mám nainstalovaný Windows 7 a chtěl bych mít zároveň i Ubuntu (časem Xubuntu, ale to už pak snad nebude problém, když budu vědět jak na to).

Takže podařilo se mi dostat Ubuntu na flash disk, přenastavit BIOS, aby flash disk načetl jako první. Dokážu Ubuntu spustit z flash disku bez instalace, ale je to k ničemu, protože se tam nic neukládá. Takže jsem to chtěl nainstalovat.

Při instalaci mi však Ubuntu napíše, že žádný operační systém nenašlo a nabízí to jen smazat všechno (což v žádném případě nechci, mám ve Windows hodně rozdělané práce a než se s Ubuntu pořádně naučím, chci pracovat tam), no a jako druhá možnost je jakési rozdělení disku "Něco jiného" - k tomu jsem našel návody, ale i varování, že můžu přijít o všechna data a moc z těch návodů nejsem moudrý.

Takže co teď? Myšlenka Linuxu se mi hodně líbí, ale už se nedivím, že není moc populární mezi běžnými uživateli, když je takový problém, aby to rozpoznalo Windows a hodilo tu klasickou hlášku, co je všude na internetu "Nainstalovat Ubuntu vedle Windows 7".

Udělám cokoliv mi řeknete. Ale protože jsem koupil notebook již s nainstalovaným Windows 7 a nedostal k tomu žádné instalační CD, tak bych jej nerad ohrozil...

PS. Zoufale jsem zkoušel i Wubi viz předchozí topic, ale ten tedy už nefunguje nebo co. http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=72483.0

PS. 2: Dokážu ve Windows celkem jednoduchým způsobem rozdělit disk a udělat jakoby virtuální Místní disk A:, kterému přidělím třeba 10 GB, tak mě napadlo to udělat a pak použít první možnost - prostě nainstalovat Ubuntu na tento virtuální disk s tím, že ho může smazat, když nic neobsahuje. Ale trochu se bojím, aby se nesmazal celý fyzický disk.

PS. 3: Úplně nejjednodušší mi přijde popostrčit Ubuntu, aby ten Windows 7 nalezl. Ale netuším jak.

18
Instalace, aktualizace a spouštění / Wubi nefunguje
« kdy: 08 Září 2014, 13:45:21 »
Funguje vám Wubi? Chtěl bych přes něj nainstalovat Xubuntu, ale vždy to hodí tuhle hlášku.

Když se podívám do souboru, tak tomu samozřejmě vůbec nerozumím. A sem to ani nemůžu zkopírovat, protože je to moc dlouhé a přípona log nejde dát do příloh...

[příloha smazaná administrátorem]

Stran: [1]