Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - kalfar

Stran: [1] 2 3 ... 15
1
Obecná podpora / Re: Zamrzání nového systému
« kdy: 19 Května 2011, 15:02:47 »
Tak můžu potvrdit, je to vlc! Htop to odhalil. To je škoda, já ten program mám tak rád!  >:(

Edit: Má někde vlc nějaký log? V domovské složce nic. Rád bych to předal někam výš, ale chtěl bych to podložit něčím hmatatelným.

Edit2: Tak se jedná o potvrzený bug VLC nejspíše ve spolupráci s Pulseaudio. Snad to brzy opraví. Pokud se vás to také týká, přidejte se k tomu, ať to rychleji opraví ;)

2
Obecná podpora / Re: Zamrzání nového systému
« kdy: 19 Května 2011, 14:21:11 »
No, přehrávám si tu seriál, který má jeden díl tak 80MB, takže nevím, kde by to vzalo tolik dat na zaplnění 1GB RAMky a 1GB Swapu. A to zvýšení je skokové, najednou z ničeho nic hop naplno a zásek  :-\ Je divné, že logy o tom naprosto mlčí.

3
Obecná podpora / Re: Zamrzání nového systému
« kdy: 19 Května 2011, 06:34:55 »
V ten moment nejsem schopen systém jakkoliv využívat, i kurzor myši se pohybuje velmi trhaně a jakákoliv práce se systémem je nemožná.

4
Obecná podpora / Zamrzání nového systému [bug ve VLC]
« kdy: 19 Května 2011, 00:10:16 »
Tak dámy a pánové, mám tu jeden zajímavý oříšek. Po půlhodině používání nové čisté instalace 11.04 mi najednou vyskočí využití paměti na 100%, zběsile začne pracovat disk (předpokládám swapování) a po chvilce systém zcela vytuhne... Logy z /var/log nic k danému času nevypisují. Měl jsem spuštěný Firefox, Gajim, Skype a VLC.
Počítač je Athlon 3200+, 1GB RAM, Ati X800. Používám Ubuntu clasic bez efektů, ale odpoledne jsem zkoušel Unity a tam mi to také udělalo :(

Máte někdo nějaké nápady? Případně obdobné zkušenosti??

5
A musí to být netbook? Za takový peníz se dá sehnat nějaký základní desktop bez monitoru. A pro důchodce je určitě lepší si připlatit za 20' monitor, než 8' netbook... K tomu polepšíš si výkonem, kompatibilitou a bývají bez Woken, případně s předinstalovaným Ubuntu apod.

6
Tady bych to skutečně viděl na HW závadu. Jedná se o desktop pár let starý, grafika taky není nic zvláštního, takže ovladače na HW by měli být výborně odladěné.

Možná bych ještě zkusil vyndat z počítače všechny přídavné karty krom grafiky, odpojit vše, krom klávesnice a myši a vymazat nastavení BIOSu a nechat ho naběhnout s výchozím nastavením a CD Ubuntu v mechanice.

Nemáš ten systém náhodou přetaktovaný?

7
Instalace, aktualizace a spouštění / Re: strata dat
« kdy: 27 Října 2010, 00:01:10 »
Je pravda, že pokud jsi to neformátoval, tak asi jen systém špatně přistupuje k danému oddílu. Myslí si, že je to ext4, ale je to ext3, tak tam nic nevidí. Zkus spustit znovu LiveCD, pokud ji tam uvidíš, měla by stačit výše zmíněná editace fstabu.

8
Nevedou ti kolem domu dráty vysokého napětí? Nebo nemáš pod domem nějaké potrubí a nebo kabelové vedení? Pokud se ti tyto problémy opakují s různými počítači, viděl bych to na nějaké působení výrazného magnetického pole. Jedině tam bych si dokázal tento problém vysvětlit.

A nebo už spousty let ladíš své souborové systémy takovým způsobem, že se dějou takovéto jevy. Ostatně dle tvých témat velice rád hledáš hranice, kam můžeš zajít. Třeba jsi jednu hranici překročil a nezaregistroval jsi to.

9
Multimédia / Re: Internetové radio se nepřehrává
« kdy: 25 Října 2010, 16:41:43 »
Dle této stránky má rádio 0 posluchačů. Buďto hrajou tak hrozně a nebo jim to momentálně nefunguje.

10
Je to tak, mám to i na starším desktopu s AMD. Po startu si nevšímej appletu a prostě spusť nějaký program. Až dojde k zatížení procesoru a opadnutí zátěže, měl by už být v režimu ondemand.

11
A proč to teda nenainstalovat rovnou bez využití wubi? Prostě spustit instalaci z LiveCD, při rozdělení zvolit druhý disk a zavaděč umístit na ten původní.

12
Mě se takhle povedlo jednou dostat do stejné situace změnou nějakého parametru v BIOSu. Neprováděl jsi tam nějaké změny? Možná jen nahrání výchozího/doporučeného nastavení.

Pak je ještě možnost, že se nějakým způsobem poškodil souborový systém s Windows. To už jsou ale jen spekulace, protože nevíme, kdy tento problém vzniknul.

13
Instalace, aktualizace a spouštění / Re: Vypnutí Ubuntu 10.10 MM
« kdy: 19 Října 2010, 21:01:52 »
Výpisům při vypínání nevěnujte pozornost. Nemají žádný vliv na funkčnost systému. Mě osobně se výpisy při vypínání vypisují snad všechny verze, co mám Ubuntu.

14
Obecná podpora / Re: Problém s ICQ
« kdy: 19 Října 2010, 20:56:39 »
Tak pokud to dělá i verze v prohlížeči, tak definitivně není problém ve vašem počítači. Napadá mě snad jen tato možnost: někdo má přihlašovací údaje k vašemu účtu a přihlásí se zároveň s vámi. Windows. klient zvládne dostat zpátky kontrolu nad účtem, online verze a programy pod Linuxem ne. Zkuste použít i ve Windows jiný klient. Např. Pidgin má i verzi pro Windows. Pokud se problém projeví, doporučuji změnit heslo na účtu.

15
Obecná podpora / Re: Problém s ICQ
« kdy: 19 Října 2010, 19:40:50 »
Co znamená "Online klienty jsem také zkoušel a je to bez výsledku." ? To že ti stejný problém dělá i když jsi připojen přes online klienta?

16
Hardware / Re: Bootování z SSD/PCie
« kdy: 13 Října 2010, 19:05:23 »
Napadají mě dva problémy, na které můžeš narazit:
a) Samotné rozpoznání disku a jeho správné použití. Zkus si vyhledat po netu, jestli dokáže Linux obecně komunikovat s takovýmto zařízením. Je to záležitost jádra, ne přímo Ubuntu.
b) Problém bude nejspíš v BIOSu, který nebude umět spouštět zavaděč z tohoto disku. Takže bude potřeba vyhradit malé místo na nějakém disku připojeném "standartním" způsobem a tam mít zavaděč. Pokud nechceš mít v počítači žádný disk, mělo by to jít vyřešit přes libovolnou flashku zapojenou do USB. Z USB už novější BIOSy bootovat umí.

17
Jelinekfi: Tvůj disk je rozdělen na čtyři oddíly, ne dva. A to je maximální počet fyzických oddílů, které na disku mohou být. Proto instalátor nemůže vytvořit další oddíl, kam můžeš dát Linux.

Nejlepším řešením by bylo smazat celý disk a nainstalovat wokna tak, aby nezbaštili všechny oddíly.
Druhá možnost je zjistit, co je v těch dvou malejch oddílech a případně se jich zbavit. Pak by instalátor měl nabídnout možnost instalace vedle současného systému.

Jednoduché řešení bohužel neexistuje a Ubuntu je v tom naprosto nevině. Pět fyz. oddílů prostě na disk dát nejde.

18
Internet a sítě / Re: Přestalo chodit sdílení souborů
« kdy: 09 Září 2010, 18:02:29 »
Potvrzuji ten samý problém. Ubuntu mě ani nepustí dovnitř do domácí skupiny  v síti Windows. Nastavení jsem žádné neměnil, ale netuším jak dlouho to nechodí, dlouho jsem síť nepotřeboval.

Edit: problém je jednoznačně v nějaké aktualizaci. LiveCD 10.04 funguje naprosto bez problémů a otevření sítě je mnohem rychlejší, nežli v instalovaném systému.

19
Já mám za to, že LiveCD by mělo jít spustit bez ohledu na disk. Klidně i na počítači bez přítomného disku. Dalo by se předpokládat, že NTB už to má za sebou a proto se ho předchozí majitel zbavoval.

20
Je to vůbec notebook na platformě X86? Zkus zjistit více o tom NTB, možná je to úplně jiná platforma. A co tam bylo před tím za systém?

21
Obecná podpora / Re: Problém s přihlášením do KB
« kdy: 26 Května 2010, 18:22:51 »
Je pravda, že se mi zmíněný problém taky objevil, já ten skript pro změnu ukončil a normálně mi to fungovalo. Asi to je jen nějaká chybka u nich na stránce, kterou bych se nenechal znepokojovat.

Ubuntu 10.04, Firefox 3.6.3, Sun Java 6

22
Multimédia / Re: Nahrávací studio
« kdy: 22 Května 2010, 17:34:39 »
Jakou kartu máte k dispozici? Před časem jsem hledal něco, co by spolehlivě chodilo v Linuxu a umělo to přehrávat 24bit/96kHz a v profi sféře se mi nepovedlo nic najít.

23
Zdravím. Můžu se zeptat, jak to vypadá s rozesíláním? Ví se už nějaký předběžný termín?

24
Multimédia / Re: samovolné klesání hlasitosti mikrofonu ve skypu
« kdy: 09 Května 2010, 09:40:19 »
akorát ten, s kym mluvim, slyší silně sám sebe. nejde to nějak upravit?

Používat sluchátka. Tvůj mikrofon nabírá jeho hlas z tvých reproduktorů.

25
Nastartovat v safe režimu a odinstalovat ručně dotyčný ovladač pro Ati karty. Hádám že problém bude způsobovat právě ty dvě gr. karty. Nejsem si jist, jestli Linux umí pracovat s oběmi kartami a myslím že jako výchozí používá inteláckou, která zas nefunguje s Ati ovladači.Zkus hledat tímto směrem.

Stran: [1] 2 3 ... 15

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.