Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - pvtrub1

Stran: [1]
1
Internet a sítě / Nastavení HTTP proxy připojení
« kdy: 11 Únor 2018, 14:47:55 »
Dobrý den,

mám prosbu. Mám nainstalované Ubuntu na síťovém počítači, kde je využívané proxy připojení. Jakým způsobem nastavit proxy či které balíčky stáhnout a nainstalovat, aby připojení k síti fungovalo (aktualizace systému, instalace nových balíčků ap.)? Nastavit systém by mělo jít přímo v systému či přes balíček, který lze spustit přímo (kvůli proxy se počítač nedostane mimo síť a tak dodatečné balíčky standardní cestou nelze instalovat). Pro nastavení proxy se využívá uživatelské jméno a heslo k síti + standardní adresa. Děkuji za tip na nastavení.

2
Pomoc s instalací a aktualizací / Ideální velikost disku
« kdy: 14 Duben 2017, 21:25:28 »
Dobrý den,
může někdo poradit, jak velký by měl být ideálně disk pro instalaci operačního systému, když by byl pouze pro operační systém (Ubuntu), domácí adresář by byl na samostatném disku? Jak velký by měl být disk pro SWATT oddíl? Děkuji za radu.

3
Pomoc s hardwarem / Tiskárna HP Deskjet 1220C
« kdy: 03 Březen 2016, 08:35:48 »
Dobrý den,

mám dotaz. Má někdo zkušenosti s funkčností tiskárny HP DJ 1220C pod nejnovější verzí Ubuntu? Konkrétně tiskárna se mi načte, tiskne na formát A4, ale nikoliv na formát A3. Zkoušel jsem různá nastavení, ale formát A3 nefunguje. Děkuji za tipy.

Stran: [1]