Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - luxxul

Stran: [1]
1
Tak jsem opět smazal linux a musím říci, že jsem se dost naučil, ale bohužel to pro běžného uživatele jako jsem já není...Myslel jsem si, že na 15 let starý počítač nainstaluji linux, abych ho udržel ještě v chodu pro nějaké ty experimenty apod...ale bohužel žádná verze na AMD XP 2600 nefungovala korektně....až mě to dopálilo a vrátil jsem se do náruče nenáviděného Microsoftu a světě div se...na 15 let starý počítač jsem hodil Windows7...originální ovladače (15 let staré) jsem spustil s kompatibilitou WinXP a vše se krásně rozeběhlo, takže nyní obrovská spokojenost...Překvapilo mě, že Windows7 mi jdou plynuleji více než starší verze Ubuntu např 14.01.

Každopádně všem moc díky za rady...třeba se k linuxu ještě někdy v budoucnu vrátím..

2
Ahoj,

musím říci, že mám asi stejný problém (mám Ubuntu 16.04) co jsi popsal...s tím, že donedávna mi nešel internet vůbec. Internet se rozběhl, když jsem  v nastavení povolil IPv6 "Povoleno (upřednostnit veřejnou adresu) no nyní bych také rád radu jak zajistit, aby připojení se nezpomalovalo až zcela vypadne....nejhorší na tom je, že to člověk ani nepozná tak kliká jako blb, tváří se to jako, že to je připojený, ale člověk se nesmí nechat ošálit připojení restartovat...Trápil jsem se s tím včera skoro celý den, ale už mě to pěkně štve, abych to vždy cca po 10 minutách vypínal a zapínal...

Pokud je tady někdo, kdo ví jak problém vyřešit budu neskonale rád..

Díky moc

Jirka

3
 :) je to děda to máš pravdu :)...no ale Win7 a WinXp zvláda  :). Každopádně díky, zkusím poladit ty starší verze Linuxu...zkusím ten Linux Mint Xfce 17.3 ten ještě nemám 8)

4
Zdravím, jsem novým uživatelem Linuxu a mám následující trable, která nejspíš plynou z mé neznalosti nebo nepodporované konfigurace mého PC.

1) Konfigurace mého PC - je to poměrně starý počítač, ale nechci ho vyhazovat, tak do něj instaluji různé OS
AMD XP Athlon 2600+
1,5 GB RAM
základní deska ECS M848a
wifi: USB Tenda WU311u
320 GB HDD
Grafika: Asus AH3450 512 MB

Operační systém: WinXp, Win7, XUbuntu 16.

2) Aktuálně mám nainstalovaný Xubuntu, který funguje, kromě toho, že nejde internet, respektive ten internet jde tak pomalu až vůbec nejde...jednou nebo dvakrát se mi stalo, že se video z youtube načetlo a i přehrálo plynule, ale načítalo se asi cca 20 min. Zkoušel jsem zakázat IPV6, natvrdo nastavit propustnost wifi 50 MB, pak nějaký návody z youtube ve stylu zedituj blacklist.conf a dopiš tam něco...Nic nepomohlo. Na různých fórech mi radili, abych změnil distribuci, takže jsem postupně vyzkoušel Ubuntu, Lubuntu a nyní Xubuntu. Jinak ten samý problém je, i když to připojím přes kabel, tam mám pocit, že internet nejde, ale vůbec.

3) Chci se, zeptat měl jste někdo takový problém? nebo čím by to mohlo být?

4) Pod WinXp a Win7 internet šlape suprově!


Děkuji za jakýkoliv názor

Jirka

5
Zdravím všechny, předevčírem jsem nainstaloval ubuntu 16.4 a bohužel mám také problém s wifi/internetem. Jde velmi pomalu, občas se i načte stránka, ale většinou připojení spadne a jsem bez připojení...Díky tomu, že je špatné připojení nemohu provést ani základní optimalizaci, např.: jazykovou lokalizaci...snaží se to připojit, něco i stáhne, ale většinou to spadne. Vypnul jsem IPv6, současně jsem také zkusil. Zkoušel jsem i tento postup http://onsad.cz/137/pomale-wifi-pripojeni-v-ubuntu/, ale bez výsledku. Pokud máte někdo nějaký nápad nebo zkušenost, prosím dejte vědět. Díky moc. Předesílám, že jsem v Linuxu amatér a je to mé první seznámení s tímto systémem. Jinak na tom samém počítači, když ho spustím pod winXP, internet šlape OK..
ještě jednou díky

Stran: [1]